Dodaj do ulubionych

Białko serwatkowe polećcie proszę

18.11.21, 09:03
Nie mam kompletnie rozeznania polskiego rynku a chciałbym polecić moim rodzicom. Teraz kupują jakiś koncentrat SFD ale pewnie są lepsze opcje. Chodzi o coś z co najmniej 25
G białka w porcji. Może być koncentrat albo izolat. Idealnie gdyby był słodzony stevia ale nie jest to konieczne.
Obserwuj wątek
   • wisma_atria Re: Białko serwatkowe polećcie proszę 19.11.21, 13:16
    Dziękuję. Wygląda spoko. Imponująca ilość smaków.

    Ale zdziwiona jestem że to forum dla kobiet w połowie życia ze starszymi rodzicami a tylko Ty jedna coś poleciłaś. Myślałam że biorąc pod uwagę optymalne ilości białka które należy spożywać, że wpc i wpi to popularniejsze produkty.
    • siwa-faryzeuszka Re: Białko serwatkowe polećcie proszę 19.11.21, 15:00
     wisma_atria napisał(a):

     > Dziękuję. Wygląda spoko. Imponująca ilość smaków.
     >
     > Ale zdziwiona jestem że to forum dla kobiet w połowie życia ze starszymi rodzic
     > ami a tylko Ty jedna coś poleciłaś. Myślałam że biorąc pod uwagę optymalne iloś
     > ci białka które należy spożywać, że wpc i wpi to popularniejsze produkty.

     moi rodzice akurat nie spożywają białka smile i tutaj z kolei ja po raz pierwszy słyszę, że być może powinni, natomiast jak najbardziej jest mi ono znane z okoliczności treningowych.
     zastrzegam że użytkujemy tylko te dwa smaki, reszta to ja nie wiem, pewnie trochę chłit martetindodi wink
     • wisma_atria Re: Białko serwatkowe polećcie proszę 20.11.21, 10:55
      W starszym wieku pojawia się problem oporności anabolicznej czyli trudności z uruchomieniem syntezy białek mięśni, prawdoboddobnie z powodu mniejszej wrażliwości na leucynę. Wbrew obiegowym opiniom oznacza to że z wiekiem zapotrzebowanie na białko wcale nie maleje. Ciężko u starszej osoby o niskim zapotrzebowaniu kalorycznym z powodu ograniczonej aktywności dostarczyć z pożywieniem ilości w granicach 1.6g - 1.8g a nawet 2.2g białka na kilogram masy ciała.
      Plus na jeden posiłek tego białka musi być naprawdę sporo żeby porcja zawierała wystarczająca ilość leucyny. Mojej matce łatwiej jest zjeść na śniadanie 200g skyru z miarką smakowej whey protein niż pół kilo skyru. Ojcu łatwiej zjeść 3 jajka i popić wpc niż zjeść jajecznicę z 7 jaj.
    • primula.alpicola Re: Białko serwatkowe polećcie proszę 20.11.21, 11:34
     Nie mam starszych rodziców z odżywkami, sama czasami uzywam- Olimp double chocolate, wanilia (te dwie to complex) i smak naturalny (izolat).
     Niedobory białka to raczej rzadkie zjawisko, dość często wyimaginowane. Wcale nie jest łatwo do tego doprowadzić, mając normalny apetyt, brak ograniczeń dietetycznych, zróżnicowaną dietę.
     • wisma_atria Re: Białko serwatkowe polećcie proszę 20.11.21, 12:27
      Dzięki za kolejne podpowiedzi 😁

      primula.alpicola napisała:

      > Niedobory białka to raczej rzadkie zjawisko, dość często wyimaginowane.

      Jeśli rozumiesz niedobór białka
      tak jak rozumiem że Ty rozumiesz, 😉 czyli wartości minimalne dla przeżycia (zalecane wartości) to pełna zgoda że o to trudno. Przemawia do mnie teoria że ludzie w nieuświadomiony często sposób pochłaniają ilość jedzenia zapewniającą wystarczającą ilość białka bez względu na kaloryczne konsekwencje i jest to jedna z przyczyn otyłości (protein leverage).
      Ja piszę o wartościach optymalnych dla zachowania masy mięśniowej w celu przeciwdziałania sarkopeni i zdrowego metabolizmu w drugiej połowie życia. W normalnej diecie czyli nie tylko pierś kurczaka i brokuły) latwiej je osiągnąć z suplementami niż bez nich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka