Dodaj do ulubionych

Pytanie do psiar... Gupie...

21.11.21, 17:44
Jestem kociara. Miewam zaprzyjaznione psy, ktore lubie i im chetnie glaskam podwozie jak sie kolkami do gory obroca. Ale nie do konca rozumiem i czaje psia nature. ­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ Czy one szczekaja, zeby sobie pogadac?
Obserwuj w─ůtek
        • umi Re: Pytanie do psiar... Gupie... 21.11.21, 19:05
          Szczek to jezyk. Duzo nim moga wyrazic. Wiec tak, szczekaja zeby sobie pogadac, na rozne tematy i w roznych okolicznosciach. Im wiekszy pies, tym szczekanie grozniej brzmi dla niektorych. Ale to ciagle jezyk, nie oznacza od razu zamiaru morderstwa. Oprocz szczekow jest mowa ciala, warczenie, piski. Jak sie ma psa, z czasem ogarnia sie podstawy.
          Dlatego oburzanie sie przez niektorych, ze pies szczeka t ten sam poziom, co miec pretensje ze dziecko glosno placze sie, smieje, mowi, wola kogos, czy krzyczy w zabawie. To i to jezyk.
    • kosmos_pierzasty Re: Pytanie do psiar... Gupie... 21.11.21, 18:18
      Moje szczekaniem m├│wi─ů, ┼╝e czego┼Ť potrzebuj─ů, albo ┼╝e co┼Ť je niepokoi, np kto┼Ť zbli┼╝a si─Ö do p┼éotu lub bramy. Dodatkowo owszem, zdarzaj─ů si─Ö dyskusje z kumplami na odleg┼éo┼Ť─ç, czasem.
    • biala_ladecka Re: Pytanie do psiar... Gupie... 21.11.21, 18:37
      R├│┼╝nie bywa. M├│j szczeka, jak jest wkurzony, ze nie wstaj─Ö, albo ┼╝e nic nie spada. Szczeka, kiedy s┼éyszy jaki┼Ť niestandardowy d┼║wi─Ök pod drzwiami. Szczeka, kiedy ziomeczki z okolicy nadaj─ů. Szczeka, kiedy jest czym┼Ť oburzony i chce si─Ö po┼╝ali─ç. Szczeka, kiedy do p┼éotu jego ukochanego kolegi zbli┼╝a si─Ö inny pies. Szczeka, jak mijanemu psu ┼║le z oczu patrzy... itd. A ka┼╝dy szczek jest inny.
    • sumire Re: Pytanie do psiar... Gupie... 21.11.21, 18:38
      R├│┼╝nie. Czasami ostrzegawczo, czasami dla zwr├│cenia uwagi, czasami z pretensjami, czasami ┼╝eby powiedzie─ç "baw si─Ö ze mn─ů". Psy maj─ů r├│┼╝ne tony szczekania, w┼éa┼Ťciciele przewa┼╝nie rozr├│┼╝niaj─ů doskonale, co pies szczekaniem chce powiedzie─ç. M├│j np. poszczekuje, gdy widzi s─ůsiada, bo chce, ┼╝eby do niego podszed┼é i go g┼éaska┼é przez ogrodzenie (co ┼Ťwietnie wytresowany przez mojego psa s─ůsiad niezw┼éocznie robi).
    • fornita111 Re: Pytanie do psiar... Gupie... 21.11.21, 18:54
      Moja sunia szczeka, zeby mnie nastraszyc. Np jak cos czytam, ogladam, ta jak mi nagle nie szczeknie przy uchu- raz, ale za to glosno. I jak podskocze, to wtedy macha ogonem i sie smieje. A tak poza tym to moje psy szczekaja bo pilnuja, do siebie nawzajem w zabawie, albo w klotni i jak chca na spacer- teraz-natychmiast smile
    • klementyna156 Re: Pytanie do psiar... Gupie... 21.11.21, 19:26
      Zale┼╝y, jak szczeka.
      Jeden z moich ps├│w ma specjalny rodzaj szczeku, gdy chce rano siku i prosi, ┼╝eby mu otworzy─ç drzwi do ogrodu. Pojedyncze, stanowcze, niezbyt g┼éo┼Ťne "hau". Na sto procent wiem, ┼╝e to to.
      On generalnie ma┼éo szczeka, czasem piszczy (gdy co┼Ť boli albo o co┼Ť prosi). Ale tak, w ten spos├│b ze mn─ů gada. Ogonem i postaw─ů┬ácia┼éa te┼╝.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si─Ö

Nakarm Pajacyka