Dodaj do ulubionych

Kwarantanny

22.11.21, 20:31
Hanusimama pisała że słyszała że sanepid przestał nakładać kwarantanny w szkole. Jak patrzę na ten wykres to coś jest na rzeczy.. wczoraj była rada medyczna i może coś zmienili w tych zasadach więzienia.. wiecie coś może?

Obserwuj wątek
    • anielka_667 Re: Kwarantanny 22.11.21, 20:32
      Ten wykres to liczba osób na kwarantannie. Zawsze w poniedziałki było mniej, ale ten spadek wygląda nienaturalnie. Zwłaszcza że zakażenia ciągle rosną
    • hanusinamama Re: Kwarantanny 22.11.21, 20:58
      Nie, nie...sanepid nakłada ale nas poinformowała o tym szkoła. Niby kwarantanna od dzisia od 9 a w IKP nadal brak informacji o kwarantannie. Koleżanki córka od srody na kwaratannie i w IKP tez nie ma o tym śladu
        • anielka_667 Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:43
          Sprawdźcie jeszcze pod tym linkiem (po zalogowaniu)
          pacjent.gov.pl/ikp/powiadomienia/historia-kwarantanny-i-izolacji

Jak mi raz wyskoczyło powiadomienie to na tę podstronę przekierowało i teraz tam widzę nawet bez tych wiadomości.
      • nimaletko Re: Kwarantanny 23.11.21, 18:06
        A skąd wiecie kogo dotyczy kwarantanna, skoro info macie tylko ze szkoły, a sanepid milczy przez kilka dni?

Córki klasa była na razie na jednej kwarantannie, tydzień temu.
        Chory nauczyciel, ale oczywiście szkoła nie może powiedzieć który. Na Librusie tylko informacja o nauce zdalnej i o tym, że lista uczniów została wysłana do sanepidu, ale oczywiście nie wiadomo kto na ten liście był.
        Na grupie rodziców na FB ktoś napisał, że chora katechetka, kilka innych osób to potwierdziło - no ale to wszystko oczywiście nieoficjalnie.
        Moja córka nie chodzi na religię, sanepid do mnie nie dzwonił, uznałam więc, że kwarantanny nie ma.
        Inna matka, w tej samej sytuacji, odwołała synowi trening i angielski - zupełnie bez sensu, bo kwarantanny nie miał.

• ela.dzi Re: Kwarantanny 23.11.21, 21:19
          nimaletko napisał(a):

> A skąd wiecie kogo dotyczy kwarantanna, skoro info macie tylko ze szkoły, a san
          > epid milczy przez kilka dni?
          >

Ja miałam taką sytuację, że w niedzielę 31.10 wieczorem dostałam wiadomość o pozytywnym przypadku w przedszkolu, zawieszenie zajęć i zakazie przyprowadzania dzieci. We wtorek 2.11 następna wiadomość od dyrekcji, że w porozumieniu z sanepidem utrzymuje się zawieszenie zajęć do wtedy i wtedy. Byłam przekonana, że to oznacza, że kwarantanny nie ma, ale niestety dostałam powiadomienie w środę. We wtorek normalnie funkcjonowalism, jedynie poinformowałam osobę z którą syn ma zajęcia o sytuacji w przedszkolu i zostawiłam jej decyzję odnośnie do uczestnictwa syna.
    • nuka_2 Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:10
      My dostaliśmy w sobote SMS z Sanepidu o objęciu dziecka nadzorem epidemiologicznym (jest zaszczepione). Kilka klas od dziś na zdalnym
    • zuzanna_a Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:17
      Moj syn ma w sumie 7 kwarantannę liczac od poczatku pandemii.
      Miedzy dwoma ostatnimi mial dwa dni przerwy ledwie jedna sie skonczyla, zaś jakis dodatni kolega i bum, od nowa.
      Przepadly juz trzy baseny, 8 zajec dodatkowych za ktore place, konkurs na ktory czekal, lekcje angielkskiego, 2 x urodziny oraz jego wizyta lekarska na ktora czekalam kilka miesiecy.
      Takze fajnie!

Jak beda szczepienia 5-11 i beda w mediach pokazywac babę co pierwsza zapisala dziecko do szczepienia na covid to bede to ja! Mam serdecznie dosc ciaglego zsylania nas na kwarantanny.
    • ga-ti Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:18
      U nas zadziałali niemal błyskawicznie, choć szkoła była pierwsza, ale niedługo później info z sanepidu. Może zależy który sanepid, w niektórych pewnie mają urwanie głowy.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:49
        Moje dzieci bez przerwy wpadają. Modlę się o zdalne, bo tak przynajmniej mogłyby śmigać na zajęcia dodatkowe, rehabilitację, po dworze, można by do specjalistów pójść na wyczekane wizyty, czy leczyć zęby. Do bani ten system. Jeszcze gdyby faktycznie miały kontakt z zarażonym a to po takim przelotnym, z odległości kilku metrów. Wszyscy mamy już nerwicę, bo nic nie da się zaplanować.
        • manala Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:19
          Ja się ostatnio dowiedziałam o kwarantannie po południu...tymczasem rano małolat wyjechał na parę dni...no i co tu robić? Nie bardzo mieliśmy możliwość po niego pojechać. Poza tym, zapłaciłam za wyjazd, syn się cieszył...nie widziałam też żadnego racjonalnego wytłumaczenia dlaczego niby na kwarantannę trafił...
          Ostatecznie został gdzie był, wrócił i odbywa tą beznadziejną 'odsiadkę').. To jest całkowicie pozbawiony sensu system. Bo w klasie jest 30 dzieci. Niech się przetestuje tylko część...i za każdym razem 10 dni z życiorysu...
          • lauren6 Re: Kwarantanny 23.11.21, 18:19
            My już mamy wykupiony wyjazd na ferie na narty i bardzo bym się wkurzyła, gdyby któreś dzieci złapało kwarantannę, bo miało pecha ćwiczyć na WF z zakażonym dzieckiem z klasy równoległej.
      • andaba Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:47
        Nie tyle choruje ile miewa pozytywne testy.
        No tak zdarza się, wystarczy jeden delikwent, którego wysłano na test i uziemia 30 osób. Nauczyciel więcej.
      • manala Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:47
        Mojego młodego szkoła zgłosiła bo spędził w świetlicy 45 minut (normalnie nie chodzi na świetlicę). Nie zna pozytywnego dzieciaka, kontakt z nim miał o tyle, że przebywali w jednej sali przez te kilkadziesiąt minut. Gdzie tu k.... sens?
        • anilorak174 Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:55
          U nas tez i goffno to daje. I tak zdalne. Jedyna pociecha ze moi w tym wieku ze kwarantanna nie dytyczy. Mogą łazić wszędzie tylko nie na lekcje (konkurs czy zawody juz moga- brak logiki w tym wszystkim).
      • anilorak174 Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:53
        U nas dwa razy nauczyciele, dwa razy dzieciaki, teraz przedluzone zdalne bo kolejni z pozytywnym testem. Chorują tak ciężko, ze uczestniczą aktywnie w zdalnych lekcjach i czatach klasowych 😕
        • little_fish Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:21
          A moi od początku tej epidemii ani razu nie załapali się na kwarantannę, tudzież zdalne w tym roku. Ja również. Jakieś szczęście mamy w tym zakresie.
            • little_fish Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:50
              W zeszłym roku zanim było zdalne, koleżanka w podobnej sytuacji (czyli ona w szkole, dwójka dzieci w różnych szkołach) wylądowała na kwarantannie 3 razy (wtedy jeszcze całe rodziny uziemiali) 🤦
                • primula.alpicola Re: Kwarantanny 23.11.21, 07:46
                  andaba napisała:

> Nie latają.
                  > Synowi jak zakaszlał w szkole nauczycielka powiedziała, żeby sie nie ważył na t
                  > esty iść smile

Też tak powiedziałam uczniowi. Parę godzin później był telefon rodzica (innego ucznia, nie tego z katarem) do dyrekcji w tej sprawie i rozmowa dyrki ze mną.
                  Mam tak bardzo dosyc tego wszystkiego.
                  • mia_mia Re: Kwarantanny 23.11.21, 12:40
                    O tym czy uczeń powinien się przetestować decyduje lekarz albo rodzice, nauczyciel nie powinien się w to wtrącać. Wróci dzieciak do domu, rodzice będą chcieli go przetestować, a on będzie się bał, że nauczyciel będzie na niego zły.
                    • andaba Re: Kwarantanny 23.11.21, 13:00
                      O tak, mój syn po prostu nie spał w nocy, bo nauczyciel może być na niego zły smile

Nie wiem w jakiej szkole uczy primula, ale nie sądzę, żeby rzuciła takim tekstem do ośmiolatka.
                        • wapaha Re: Kwarantanny 23.11.21, 16:46
                          Wg mnie niepotrzebnie tak powiedziałaś- wiem że znasz swoich uczniów ale covid i cała ta sytuacja strasznie "wyostrzyla zęby" ludziom. Mozliwe , że uczeń przy obiedzie gadał z rodzicami, co tam w szkole Stasiu, A wszystko ok, kaszel mnie męczył a pani Primula powiedziała że.. Rodzic mógł się zirytowac albo wk...ic -w zalezności od tego jak bardzo sa już ostre jego zeby
                          Dyrka jakaś normalna chociaż czy zmyła głowę ?
                          • primula.alpicola Re: Kwarantanny 23.11.21, 16:57
                            No, niepotrzebnie. Coraz częściej gryzę się w język, zachowuję swoją opinię dla siebie i milczę łagodnie uśmiechnięta.
                            Dyrka umiarkowanie normalna, tez powiedziała, że niepotrzebnie.
                            • andaba Re: Kwarantanny 23.11.21, 17:11
                              Tak sobie myślę, że rodzice, którzy z każdą pierdołą usłyszaną od dzieci dzwonią do szkoły, to sobie bat na siebie kręcą. W końcu dzieciak przestanie mówić cokolwiek, w młodszych klasach może "a moja mama powie pani" wyrabia respekt, ale w starszych?

• wapaha Re: Kwarantanny 23.11.21, 17:49
                                andaba napisała:

> Tak sobie myślę, że rodzice, którzy z każdą pierdołą usłyszaną od dzieci dzwoni
                                > ą do szkoły, to sobie bat na siebie kręcą

Wiesz, kazdy ma inne granice owych "pierdół"

. W końcu dzieciak przestanie mówić c
                                > okolwiek, w młodszych klasach może "a moja mama powie pani" wyrabia respekt, al
                                > e w starszych?

Albo wręcz przeciwnie- bedzie mówił bo bedzie widział, ze rodzic reaguje tak jak sie spodziewał
                                >
                                • andaba Re: Kwarantanny 23.11.21, 17:57
                                  Wydaje mi się, że dzieciaki dość rzadko bywają wredne i mówią coś po to, żeby rodzic zrobił aferę. Mówią ot tak i wcale nie chcą, żeby robić z tym cokolwiek, poza ewentualnym pośmianiem się.

Nie wyobrażam sobie, żeby powtórzyć cokolwiek co usłyszałam od dziecka bez jego zgody.

Zresztą w ogóle sobie nie wyobrażam, że dzwonię do szkoły, przez blisko 60 lat szkolnych dzieci (no tak to wychodzi w rozbiciu) mi się to nie zdarzyło.
                                  • wapaha Re: Kwarantanny 23.11.21, 18:02
                                    andaba napisała:

> Wydaje mi się, że dzieciaki dość rzadko bywają wredne i mówią coś po to, żeby r
                                    > odzic zrobił aferę.

Ke ? Dzieciaki są wredne i są okrutne. To tylko dzieciaki wink

Mówią ot tak i wcale nie chcą, żeby robić z tym cokolwiek,
                                    > poza ewentualnym pośmianiem się.
                                    >
                                    motywacje mogą być różne, jasne- jak również relacje w rodzinie - wg mniej urzędnik państwowy, publiczny powinien powstrzymywac sie od komentarzy nt rasy/wiary/orientacji seksualnej/pieniadzy i aktualnie tez covid - zwłaszcza gdy ( covid)jest to wbrew zasadom i zaleceniom w jego firmie

> Nie wyobrażam sobie, żeby powtórzyć cokolwiek co usłyszałam od dziecka bez jego
                                    > zgody.

Tak, tu sie zgadzam. Wiec byc moze te słowa uraziły ucznia- małolat by moze nie zaczaił ale tu juz jest 14-15latek

>
                                    > Zresztą w ogóle sobie nie wyobrażam, że dzwonię do szkoły, przez blisko 60 lat
                                    > szkolnych dzieci (no tak to wychodzi w rozbiciu) mi się to nie zdarzyło.

A mi często
            • manala Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:30
              My wszyscy siedzieliśmy na kwarantannie 8 dni w październiku rok temu. (Bosze to był koszmar...). Potem samodzielna "tygodniowa" kwarantanna jak mieliśmy podejrzenia kowidowe...Potem 7 dni jak mąż był w szpitalu (dobrze, że go wzięli bo byśmy 17 siedzieli tongue_out)
              W tym roku szkolnym siedziała już córka (tydzień) i teraz młody (też tydzień). I zdaję sobie sprawę, że tragedii nie ma...
              • andaba Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:34
                My siedzieliśmy w kwietniu na izolacji, bo się pochorowaliśmy jednocześnie, tylko córka siedziała 17 dni, bo jej nic nie było i nie wzięłam jej na testy, czego potem żałowałam, bo może była bezobjawowa i miałaby z głowy.
      • madami Re: Kwarantanny 23.11.21, 12:36
        Gdzie tam, fale chorób była na przełomie września i października, teraz większość zdrowa, tylko wysyłana na domowe więzienie w związku z kontaktem.
      • lauren6 Re: Kwarantanny 23.11.21, 18:22
        Te kwarantanny oznaczają, że dyrektor szkoły zakablowała klasę do Sanepidu.

U nas raz było tak, że dyrektor podała do Sanepidu cały rocznik, choć córka się zarzekała, że nie mieli wspólnych lekcji z klasą, gdzie było zakażone dziecko. Najgorzej jeśli nauczyciel jest chory, bo wtedy pół szkoły jest udupione na kwarantannie.
    • e-ness Re: Kwarantanny 22.11.21, 21:58
      U nas w szkole słowo kwarantanna nie istnieje🤷🏼‍♀️
      Co rusz słychać o pozytywnych dzieciakach, a reszta z klasy uczy się stacjonarnie.
      albo o chorym rodzicu, a dzieciak chodzi do szkoły
      Pozytywny nauczyciel „ nie wysyła” z marszu całej klasy ma online.
      Od początku września tylko 2 klasy były na kwarantannie
      W przedszkolu podobne sytuacje.
      Jak dla mnie git😄
      • e-ness Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:16
        Polska, aglomeracja warszawska, miasto powiatowe, szkoła państwowa

Przyjaciel syna chodzi do prywatnej szkoły, ale żadne tam American, dzieci są testowane.
        Jak któreś jest pozytywne leci na izolacje, reszta w zależności od szczepień - kwarantanna albo mogą zdecydować czy online czy przychodzą do szkoły.

• e-ness Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:44
          Ale to jest motywacja dla rodziców, aby szczepić.
          Choćby dwie osoby były zaszczepione to dla tej dwójki, zajęcia odbywają się stacjonarnie.

Nam tez obiecywano, ze zaszczepione dzieci nie będą objęte kwarantanna i cześć rodziców , choćby z tego powodu zaszczepiła dzieci.
          A tu wyszła wielka dopną jak widać w postach.
          • manala Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:50
            Mnie zmotywowała kwarantanna córki. Ma 13 lat i wcześniej się wahałam. Jak trafiła na kwarantannę powiedziałam, że jak tylko się skończy to idzie się szczepić. Tak też się stało. Na razie jest jednak po pierwszej dawce (2 ma za tydzień..). Nawet jeśli są lekcje zdalne, to szczepienie daje możliwość wyjść z czterech ścian.
    • slonko1335 Re: Kwarantanny 22.11.21, 22:08
      Nasz sanepid tak ochoczo na kwarantanny nie wysyła. Póki co przez cały okres pandemii każde z dzieci zaliczylo nadzór epidemiologiczny ale normalnie chodzili do szkoly. Podobnie u mnie w pracy. Nikt na kwarantannie nie wylądował, tylko nadzór był jak był chory w pracy. Fakt nie wiem co tam dyrekcja nasciemniala ....
        • myszu13 Re: Kwarantanny 22.11.21, 23:31
          Ponoć do szkół wysłano nowe wytyczne. W przypadku pozytywnego testu ucznia- osoby zaszczepione mają chodzić do szkoły, niezaszczepione siedzieć w domu.
            • filipianka Re: Kwarantanny 23.11.21, 06:53
              warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27832876,covid-19-nie-musi-wypychac-calej-klasy-do-domow-mein-oglosi.html
              Wicekurator: Umożliwić części uczniów naukę w szkole
              Zalecenie według jego słów ma brzmieć tak: „Umożliwienie uczniom, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, udziału w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, a w miarę możliwości organizacyjnych, m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych, także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym".
              Wicekurator precyzował, że dyrektor szkoły musi ocenić, czy „posiada możliwości takiego zorganizowania zajęć, aby mogły się one odbywać dla części uczniów stacjonarnie, a dla pozostałej części klasy zdalnie".
              – Proszę też zwrócić uwagę, że nie mówię o osobach zaszczepionych czy niezaszczepionych, tylko o uczniach objętych kwarantanną i nieobjętych kwarantanną – zastrzegał wicekurator.
              – Intencją tej rekomendacji nie jest segregowanie uczniów, ale zapewnienie możliwie najlepszych w sytuacji epidemicznej możliwości nauczania, w tym nauczania stacjonarnego. Rekomendacja ta jest zgodna z oczekiwaniami wielu rodziców i pism, i telefonów, które są kierowane do kuratorium. To wy państwo, dyrektorzy, będziecie decydować, jeśli macie możliwości techniczne, lokalowe i kadrowe, o takiej formie zajęć.
                • slonko1335 Re: Kwarantanny 24.11.21, 09:29
                  Przyszło dzisiaj: "Szanowni Państwo Dyrektorzy,

uprzejmie informujemy, że 19 listopada 2021 r. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przyjął rekomendację Rady Konsultacyjnej do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji: umożliwienie uczniom, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, udziału w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, a w miarę możliwości organizacyjnych (m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych) także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym.

Należy podkreślić, że dzięki rekomendacji każdy dyrektor szkoły może zastosować elastyczne narzędzie dostosowane do warunków i możliwości organizacyjnych swojej placówki, tak aby uczniowie, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, mogli swobodnie uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i uczyć się w sposób tradycyjny, na terenie szkoły.
                  Z wyrazami szacunku
                  Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
                  Ministerstwo Edukacji i Nauki"
                  • ela.dzi Re: Kwarantanny 24.11.21, 10:18
                    slonko1335 napisała:

> Przyszło dzisiaj: "Szanowni Państwo Dyrektorzy,
                    >
                    > ...

Mnie zastanawia jak dyrektor będzie mógł zweryfikować kto jest na kwarantannie. Będzie pisał do sanepidu prośbę o listę ?
                    • slonko1335 Re: Kwarantanny 24.11.21, 10:50
                      w więksozści przypadków nie będzie weryfikował i stwierdzi, że nie ma możliwości żeby zapewnic jednocześnie naukę zdalna tym co są na kwarantannie, gdyby uczyć sie mogli zaszczepieni a reszta nadrabiała we własnym zakresie byłoby do zrobienia a tak... nie da się....
    • skumbrie Re: Kwarantanny 23.11.21, 05:25
      Bardzo rozrywkowy wątek. Ciekawe, kiedy wreszcie zorientujecie się, że to wszystko jest bez sensu i przestaniecie wspierać plandemie.
      Widać jeszcze roku potrzeba, bo na razie jaśnie oświecone covidianki wciąż planują kolejne szczepienia. Brawo, tak trzymać, dzięki nim będzie jeszcze lepiej 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
      • anielka_667 Re: Kwarantanny 23.11.21, 06:55
        A co, twoja wyimaginowana szkoła przyjmuje dzieci na kwarantannie?

Miałam nadzieję że jakiś szur się zjawi, zawsze wtedy wątki się podbijają i więcej się można dowiedzieć w temacie.

• chebellacosa92 Re: Kwarantanny 23.11.21, 07:20
      W szkole syna nie ma żadnych kwarantann. Chorzy nie idą do szkoły, reszta normalnie. Zmieniono tylko formę niektórych konkursów - na przykład konkurs krasomówczy odbędzie się online. A tak wszystko funkcjonuje normalnie - zajęcia dodatkowe, sportowe, odbywają się wycieczki. Duża szkoła podstawowa pod Warszawą.
    • slonko1335 Re: Kwarantanny 23.11.21, 14:01
      A sanepid rzeczywiście teraz ekspresowy. Koleżanka dziś rano wynik dodatni, sanepid już zdążył do mnie zadzwonić bo jadłyśmy razem kolację w piątek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka