Dodaj do ulubionych

Ludzie do odstrzału

26.11.21, 09:33
'W dramatycznej sytuacji są pacjenci onkologiczni. - Jest jeszcze gorzej niż w ubiegłym roku, gdy alarmowaliśmy, że pacjenci onkologiczni zgłaszają się do nas za późno, bo przez wiele miesięcy byli pozbawieni możliwości diagnostyki. Teraz znowu zablokowano dostęp do badań diagnostycznych, wstrzymuje się leczenie chirurgiczne, oddziały powszechnie są zamieniane są na covidowe. Do leczenia i opieki nad chorymi z nowotworami brakuje lekarzy i pielęgniarek, bo muszą zajmować się pacjentami covidowymi... Problem w tym, że my wciąż jeszcze nie poradziliśmy sobie z dramatycznymi konsekwencjami poprzedniej fali pandemii. W przypadku chorych, którzy na początku roku zostali pozostawieni sami sobie, którzy w wielu przypadkach stracili szansę na wyleczenie, teraz zaczynają się problemy z dostępem do jakiegokolwiek leczenia - mówi prof. Piotr Wysocki, kierownik oddziału klinicznego onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.'

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27824147,pacjenci-straceni-ponad-30-proc-chorych-na-raka-ma-odwolywane.html
Z tego co się dowiedziałam w Warszawie nie lepiej, też już odwołują operacje onkologiczne.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 09:39
      Tak jest. Moja mama miała szczęście w nieszczęściu, że ją karetka zabrała (w I fali, kiedy zachorowań jeszcze nie było tak dużo w porównaniu z tym, co było później, tylko planowe zabiegi było odwołane). Zoperowali ją w trybie pilnym. Jej przyjaciółka (a zarazem mama mojej przyjaciółki) nie miała tyle szczęścia. Guz sobie rósł radośnie, terminy operacji przesuwali, aż w końcu zmarła trzy miesiące po usunięciu guza. Nadal nie mogę się z tym pogodzić.
        • daniela34 Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 09:56
          Tamtego strachu z marca 2020 roku, kiedy dosłownie na naszych oczach zamykali szpital (byliśmy w przyszpitalnej poradni na wizycie kwalifikującej do operacji i jak siedzieliśmy w kolejce to zaczęli rozklejać karteczki, że od jutra zamykają) nie zapomnę nigdy. I w zasadzie nie było odpowiedzi na pytanie, co dalej z tymi ludźmi będzie. Z tym, że (i to też trzeba jasno powiedzieć)- zamknięcie z wiosny 2020 to nie był skutek liczby przypadków, tylko braku środków ochrony dla personelu i pacjentów oraz braku dostępu do testów. Przypomniał mi się wtedy minister Szumowski "po co maseczki?" i ten drugi od maseczki z biustonosza.
      • bei Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 11:56
        Szczęście w nieszczęściu. Mój brat tego szczęścia nie miał, na przyjęcie czekał kilka miesięcy.

Niestety, jest jeszcze tak, ze oddziały nawet gdy mają możliwość realizacji programów lekowych, to nie podejmują starań by podjąć się realizacji, i pieniądze z budżetu przepadają.
    • hanusinamama Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 09:50
      U mnei znowu oddział onkologii płuc zamieniony na covidowy ( bo ma śluzy), za chwile reszta szpitala bedzie covidowa.
      Pisałam antyszczepy bedą leczone w pierwszej kolejności...reszta zaszczepiona będzie zdychać na raka, zawał czy zapalenie wyrostka robaczkowego.

nie chcesz się szczepić, nie wierzysz Bigfarmie ok - twój wybór. W razie covidu lecz się w domu ( wlewy z witaminy c, strukturyzowana woda, 5 zdrowiasiek w piecu).
      • azealia_banks Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 15:29
        hanusinamama napisała:

> U mnei znowu oddział onkologii płuc zamieniony na covidowy ( bo ma śluzy), za c
        > hwile reszta szpitala bedzie covidowa.
        > Pisałam antyszczepy bedą leczone w pierwszej kolejności...reszta zaszczepiona b
        > ędzie zdychać na raka, zawał czy zapalenie wyrostka robaczkowego.
        >
        > nie chcesz się szczepić, nie wierzysz Bigfarmie ok - twój wybór. W razie covidu
        > lecz się w domu ( wlewy z witaminy c, strukturyzowana woda, 5 zdrowiasiek w pi
        > ecu).
        >

Strukturyzowana woda! Leczę się tak regularnie, zalewam whiskey.
    • woman_in_love Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 09:50
      Dramatyczny to jest pomysł, by ratować antyszczepów i "zaszczepionych za łapówkę", i zamieniać oddziały na covidowe.

Antyszczepy, wyborcy Konfy i ci którzy kupili zaświadczenia powinni dogorywać na parkingu pod szpitalem, w namiotach wojskowych, a nie zajmować łóżka normalnym ludziom.
      • lauren6 Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 11:48
        Już pisałam, że moja znajoma właśnie zaliczyła nawrót nowotworu. 1,5 roku temu zmiany jej wycięli, ale chemii nie było gdzie podać. Teraz jeszcze się załapała na kolejny zabieg chirurgiczny, ale znów nie wiadomo czy dostanie chemię.
        Jest w tragicznym stanie psychicznym.
        • gaskama Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 12:39
          Ja w takich sytuacjach zastanawiam się, jakie szanse mieliby ludzie podający państwo polskie do sądu. Po xuj płacę co roku z mężem około 50.000 zł zdrowotnego. To przez 30 lat pracy 1,5 bańki odprowadzonych przez nas składek. Ostatni raz korzystałam z państwowej służby zdrowia jako studentka.
          A potem państwo odmówi mi leczenia jak zachoruję?
          • no_name33 Re: Ludzie do odstrzału 27.11.21, 22:39
            gaskama napisała:

> Ja w takich sytuacjach zastanawiam się, jakie szanse mieliby ludzie podający pa
            > ństwo polskie do sądu. Po xuj płacę co roku z mężem około 50.000 zł zdrowotnego
            > . To przez 30 lat pracy 1,5 bańki odprowadzonych przez nas składek. Ostatni raz
            > korzystałam z państwowej służby zdrowia jako studentka.
            > A potem państwo odmówi mi leczenia jak zachoruję?
            >
            50tys zdrowornego??

Zazdroszczę zarobków w takim razie...
    • lauren6 Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 11:45
      Ale musisz wiedzieć, że antyszczepy biorą odpowiedzialność za swoją decyzję o braku udziału w eksperymencie medycznym. Tylko oni ponoszą konsekwencje braku zaszczepienia. A z onkologii pewnie gardłują statyści.
    • katie3001 Re: Ludzie do odstrzału 26.11.21, 22:03
      To po co odkładają zabiegi? Zawsze jak się uda komus wejsc na oddzial lub szpital covidowy i ukradkiem filmowac to puste łózka. Moze jednak dopuszcie mysl, ze to jest zaplanowane dzialanie aby ludzie zyli w strachu, zaczęli sobie skakać do gardeł a cjorzy na inne choroby umierali bo to tansze niz leczenie.
      • joyce_byers Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 00:21
        Co ty za przeproszeniem pierd...???!!
        Jakie puste łóżka. W moim szpitalu wczoraj otworzyli drugi OIOM i kolejny oddział covidowy. WSZYSTKIE miejsca zajęte i WSZYSTKIE osoby zajmujące te łóżka w stanie ciężkim i niezaszczepione. W szpitalu 35 km dalej to samo. I to nie jest info kolezanka koleżanki powiedziała. W kolejnym szpitalu identycznie.
          • ela.dzi Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 18:10
            Dokładnie wiem co chciałam zrobić. Mając bliską osobę z chorobą nowotworową wiem ile kasy i nerwów kosztowało dostanie się na leczenie onko przez prywatne wizyty u ordynatora. W obecnej sytuacji nie byłoby szansy, żeby zrobić operację, oddział w szpitalu specjalistycznym jest covidowy do odwołania. Obecnie taka osoba jest do odstrzału z definicji, chcesz mi coś jeszcze powiedzieć ? Podziękujmy politykom i 'myślącym samodzielnie'.
        • fitfood1664 Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 18:37
          jakoś na chorych na własne życzenie na chroby cywilizacyjne nie szczekacie, a to w głównej mierze oni zapychają szpitale, tylko akurat na ludzi, którzy nie chcą brać udziału w eksperymencie
          • madami Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 19:38
            Zapychają szpitale głównie osoby starsze, tak by się działo niezależnie od covid.
            A jeżeli już kogokolwiek chciałoby się zmuszać do szczepień ( choć nie polecam) to właśnie osoby starsze, i małoby to jakiekolwiek sensowne uzasadnienie - szansa na lżejszy przebieg choroby bo w tej grupie wiekowej ryzyko jest duże, natomiast ryzyko u osób <50 jest niskie i powinno być kalkulowane indywidualnie.

• madami Re: Ludzie do odstrzału 27.11.21, 11:38
      Problemy z leczeniem i dostępem do usług medycznych to wina rządu tego i wszystkich poprzednich. Nie stworzono wydajnego i konkretnego systemu nastawionego na wyleczenie i poprawę stanu zdrowia pacjenta, nie stworzono wydajnego systemu finansowania i kontroli. Dlatego mamy taką a nie inną sytuację. Tylko i wyłącznie przez rząd. A wy jak te pelikany ujadacie obwiniając ofiary działań rządów, bierzecie wroga jakiego wam dają na tacy, dzięki temu rząd nic nie musi, po co ma wydajnie pracować - damy wam wroga i po sprawie.
      • nangaparbat3 Re: Ludzie do odstrzału 27.11.21, 22:50
        Jeśli "to wina tego rządu i wszystkich poprzednich" (z czym się zgadzam), to może tak naprawdę odpowiedzialność ponosimy jako całość? Nie piszę "społeczeństwo", bo już nie jestem pewna, czy coś takiego tu istnieje sad
        • cegehana Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 09:17
          Uważam, że ponosimy, ale nie dlatego że za mało walczymy że sobą nawzajem o szczepienia, palenie, siłownię itp. tylko za mało patrzymy władzy na ręce. Wiele osób nawet nie wie kto jest posłem z jego okręgu, nie interesuja sie kto w jakiej sprawie jak głosował (widać to szczególnie podczas kampanii wyborczych kiedy bardzo rzadko padają o to pytania). Widziałam nawet na ematce mnóstwo firm diagramów o covidzie a chyba ani jednego korelujacego zarządzanie szpitalem z jego efektywnością - ludzi to bardzo rzadko obchodzi.
          • araceli Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 10:07
            cegehana napisał(a):
            > Uważam, że ponosimy, ale nie dlatego że za mało walczymy że sobą nawzajem o szc
            > zepienia, palenie, siłownię itp. tylko za mało patrzymy władzy na ręce.

Tak tak - głaskajmy po główkach palaczy, antyszczepów a potem pretensje do władzy, że naszych pieniędzy nie wydaje na ich ratowanie big_grin

Dziwnym trafem o coś takiego walczą... antyszczepy tongue_out
          • madami Re: Ludzie do odstrzału 28.11.21, 14:14
            Nie wiem jak moglibyśmy naciskać na rządu w sprawach zdrowotnych. Podobnie jak nie naciskamy w sprawach edukacyjnych. Głośno się mówi o pieniądzach, a mianowicie, że jest ich za mało i.... cisza.
            A Tutaj nie o finanse chodzi ( choć każdy się zgadza, że mało) a o cały system działań i wydatków, w centrum którego powinien być pacjent czy uczeń. Póki dany system nie będzie się odnosił właśnie do pacjenta czy ucznia to nie będzie działać efektywnie. Bo na razie celem systemu jest... działanie systemu.
    • youngagain Re: Ludzie do odstrzału 29.11.21, 12:38
      Czytam ten wątek siedzac na korytarzu Centrum Onkologii. Czekam z mama na wizytę. Przekladali jej juz 2 razy diagnostyke bo przypadki covid na oddziale, dzien przed terminem. Psychiczna załamka. Zero informacji kiedy bedzie badanie ktore jest konieczne bg zaczac leczenie. Zero. I tylko dlatego ze zrobilam spory raban i az do dyrekcji sie dopchalam - moja mama miala badanie w ciągu 3 dni...Gdybysmy czekaly na odwołane badanie w pierwszym miejscu - tak jak nam powiedzieli - "zadzwonimy" - miałby miesiac i nadal mama nie była przebadana. A tak miala badanie 2 tyg temu i dzis dostaniemy rozpoznanie. Trzymajcie kciuki.
      I walczcie o swoje. Potulnosc i NFZ nie ida w parze

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka