Dodaj do ulubionych

Niniejszym informuję

28.11.21, 23:25
iż nie życzę sobie być reprezentowana przez Lempart ani w zakresie praw kobiet, ani w zakresie praw niepełnosprawnych.

Niech się od...oli.
Obserwuj wątek
  • zuzanna_a Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 11:06
   mnie martwi, ze po świecie łażą zawsze takie skrajności jak ta pop....lona Godek i nie mniej pop... Lempart.

   Serio nie ma nikogo z klasą, na poziomie?

   Jest tyle wspaniałych feministek, tyle mądrych kobiet, tyle Pań ze środowisk akademickich, aktywistek, dziennikarek, psycholożek, osób z którymi można się utożsamiać, które swoim sposobem bycia, słownictwem, poglądami i formą - pokazują o co w feminizmie chodzi. Te osoby - wypowiadając się w mediach - mają szansę coś zmienić. Problemem nie są obecne feministki oraz grupy je wspierające. Ta grupa jest silna. Podobnie silna jest grupa katolickich wariatek, których i tak nic nie przekona.

   Problem tkwi w tych, które są niezdecydowane, które nie mają sił walczyć o swoje prawa, którym nie przeszkadza niższa pensja, gorsze traktowanie, nie przeszkadza im, że ktoś im zagląda do macicy. Są jeszcze zbyt wycofane, nieprzekonane. Im więcej takie kobiety będą czytać, poznawać - tym większa będzie w nas siła. Ale tu trzeba wzorców. Dlaczego wzorcem kobiety ma być Lempart?

   Mnie to boli i spontaniczny strajk zdechł tylko i wyłącznie przez to, że wkroczyła i okrasiła go swoją twarzą. Wcześniej był twarzą milionów polek. Był wspólny, ale i zróżnicowany. W jednym, wspólnym celu. Szły w nim dziewczynki i Panie 60+. Wszystko było dobrze dopóki się nie odezwała, nie zaczęła dowodzić, nie mianowała się liderką której nikt nie potrzebował i z jednego najważniejszego postulatu zrobiła listę 20 których nikt już nie chciał słuchać.. A te prymitywne akcje, które robi pokazują jak łatwo można wszystko spieprzyć.

   Potrzebna jest jak Jaś Kapela albo Maja Staśko Lewicy.
   Tak jak Kijowski był potrzebny KODowi.
   Każda rzecz, każda idea potrafi być spieprzona przez samozwańczego dupiatego lidera. Strajk kobiet nie jest jej strajkiem. Nie może mieć tylko jej twarzy. I upadł bo większość kobiet nie chciała być przez nią reprezentowana.

   A potem się dziwić, że ludzie odchodzą, wycofują się, bo ich samych zaczyna się kojarzyć z tymi kreaturami.
   Więc tak, jestem tego samego zdania. Chciałabym być reprezentowana z kimkolwiek ze środowisk feministycznych - ale nie przez tą koszmarną babę. I fakt, ze Godek włazi do władzy coraz bardziej i za chwile bedziemy rodzić chore dzieci z gwałtów ( o ile przeżyjemy poród) jest efektem schrzanionego strajku który padł na równo z tym, jak ona się do tego dobrała i od kiedy mianowała się twarzą kobiety.
   Moją nie jest i nie będzie. Czekam aż którakolwiek inna feministka będzie miała siłę żeby ją wyprzeć ze stołka i pozwolić walczyć o swoje prawa w sposób, którego ktokolwiek będzie chciał słuchać, a nie w tak prymitywnej formie jaką pani Lempart ma w zwyczaju.   • tiszantul Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 11:15
    "Tak jak Kijowski był potrzebny KODowi."

    O przepraszam. KOD z Kijowskim był potęgą, KOD bez Kijowskiego nie istnieje. Kolejni przewodniczący mieli zerową rozpoznawalność, a Mateusza znali wszyscy. Gdy Mateusz wezwał do protestu, to był protest. Nie ma Mateusza, nie ma protestów smile

    #murem-za-kijowskim
   • tiszantul Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 11:21
    "Czekam aż którakolwiek inna feministka będzie miała siłę żeby ją wyprzeć ze stołka i pozwolić walczyć o swoje prawa w sposób, którego ktokolwiek będzie chciał słuchać, a nie w tak prymitywnej formie jaką pani Lempart ma w zwyczaju."

    Żeby dopchać się do stołka w takim towarzystwie, trzeba pokonać kilkadziesiąt takich Lempart. Cywilizowana kobieta nie ma szans, nawet się nie zbliży
    • zuzanna_a Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 12:08
     to wybacz, ale ludzie mają tendencję do utożsamiania się z osobami na które oddają głos albo które mają ich reprezentować.
     jest ogrom wspaniałych feministek, które również głośną mówią - moża się chcieć utożsamiać z kobietami które mają klasę, a nie z ujadającą Lempart, nawet jeśli słusznie mówi.

     Strajk kobiet był oddolny. nie potrzebował liderki, a zdarzyło się coś na niespotykaną skalę i zdechło jak tylko to babsko okrasiło go swoim strajkiem, co więcej uprawiając na jego barkach osobistą politykę. To, że masa mężczyzn widzi feminizm właśnie tak przerysowany i koszmarny - jest jej zasługą.

     Dokładnie to samo zrobił Jaś Kapela Lewicy - i ludzie zamiast robić swoje, to musza się w międzyczasie jeszcze tłumaczyć, że ich światopogląd nie jest równoznaczne z tym co pieprzy ten idiota.

     To samo robi Rydzyk środowiskom księży katolickich, gdzie jest pewnie dużo dobrych ludzi. Ci dobrzy - a tacy również są (choć jestem ateistką nie jestem pewna, ale zakładam że są ) - są od razu wrzucani do jednego worka dzięki takim gwiazdom jak Dziwisz, Rydzyk, Natanek. Bo kościół kk zyskuje ich twarz.

     To samo robią Narodowcy którzy zagrabili sobie patriotyzm. Teraz aż strach flagę wywiesić, bo zaraz oskarżą cię o ruchy narodowościowe. Przywłaszczyli sobie coś, co było wspólne by na polskości ubijać swój kapitał.
     Więc mimo tego, ze Lempart poruszyła wszystkim i angażuje się - sorry, ale nie ma prawa mianować się liderką tego strajku i umierał powoli właśnie dzięki niej.
     Oby szybko ktoś godnie ją zastąpił. Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że ma charyzmę potrzebną liderce, ale skoro krajem rządzi mdły, stary i schorowany dziadek z kotem - zakładam, że charyzma nie jest aż tak niezbędna.     • mdro Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 12:36
      "Strajk kobiet był oddolny. nie potrzebował liderki"

      No i widzisz, nic nie wiesz. Strajk Kobiet działał dużo wcześniej i to właśnie Lempart była jego głównym motorem. A zeszłoroczne protesty zaczęły się od kilku nielicznych demonstracji nakręcanych przez środowiska Lempart i LGBT. Nie ruszyłabyś tyłka (zakładam, że ruszyłaś, a nie wdzięcznie odymałaś usteczka na wulgarność protestów), gdyby nie "to babsko". I nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś się wzięła do roboty i ją "godnie zastąpiła". Nie umiesz, nie chcesz? Twoja sprawa. Ale nie pluj na tych, którym się chce.

      Ja za podobnie ekspresyjnymi osobami jak Lempart nie przepadam, podobno też trudno się z nią współpracuje. Ale zrobiła dla praw kobiet dużo, przede wszystkim wielu osobom je uświadamiając.

      (A tiszantul to pisowski płatny troll z kilkoma stałymi tekstami, nie rozmawiaj z nim).
   • mdro Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 12:39
    "Mnie to boli i spontaniczny strajk zdechł tylko i wyłącznie przez to, że wkroczyła i okrasiła go swoją twarzą. Wcześniej był twarzą milionów polek"

    Nie. Zeszłoroczne demonstracje zaistniały, bo Lempart i kilku innym się chciało zacząć.

    "Czekam"
    A może się sama weź do roboty? Wiesz jak, masz pomysły, porwij za sobą tłumy, które przecież czekają na światłe przewodnictwo...
   • konsta-is-me Re: Niniejszym informuję 29.11.21, 22:21
    Najwidoczniej nie ma...
    Wychodzi na to że kulturalne i ułożyć je mają gdzieś prawa kobiet albo dystyngowany sposób wypowiedzi nie działa?
    A skoro nie ma, to chyba lepsza Lempart niż umieranie z powodu sepsy, nie sądzisz??

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka