Dodaj do ulubionych

Nagroda za eko :D

23.06.22, 06:37
www.onet.pl/informacje/onetkrakow/ceny-pelletu-gonia-ceny-wegla-palacy-biomasa-zostali-bez-pomocy-mam-lzy-w-oczach/gt5jns1,79cfc278
chcieli - to mają. nie płakać teraz: D
Obserwuj wątek
      • sueellen Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 07:48
        Nie rozumiem dlaczego w Polsce z kim nie rozmawiam, kazdy przeciwny ekologii!? Mieszkam w kraju w którym rozprawiono się że smogiem. W miastach są liczne zakazy: np wjazd samochodem spalinowym z uwagi na liczne opłaty ( Londyn ) lub wysokie ceny za parking (Oxford), jest kompletnie nieopłacalny. Elektrownie węglowe właściwie są już wygaszone ( została chyba jedna do zamknięcia) i mówi się już o likwidacji gazowych ( z tego co pamiętam są już konkretne daty). Piece gazowe się likwiduje, od dawna w Londynie jest zakaz palenia w kominkach a ostatnio słyszałam że chcą zakazać BBQ! Produkcji samochodów na benzynę chcą zakazać do 2030. Wszystko idzie w kierunku przestawienia się na czyste powietrze. Gaz podrożał ostatnio masakrycznie ale na szczęście mam ogrzewanie elektryczne i panele słoneczne na dachu więc mnie osobiście specjalnie mnie rabnelo ( choć rachunki wzrosły 100%). Benzyna kosztuje niemal £2 za litr czyli koło 12zl ( w 2020 była za £1 - £1.20), więc moja firma kombinuje z olejem rzepakowym i transportem kolejowym. Kraj idzie w kierunku całkowitego uniezależnienia się od paliw kopalnych , a Polska broni się przed tym rękami i nogami? Dlaczego?? Polacy tak kochają smog i zależność od dostaw z innych krajów (już nie mam na myśli Rosji)?
        • daszka_staszka Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 07:51
          Bo się naczytali na to rządowych billboardach że prąd drogi bo unia zmusza Polskę do bycia eko. Taki durny przekaz władza sączy ludziom do uszu już parę ładnych lat to i efekty są jakie sa
          • sueellen Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 08:01
            Tu na forum czytałam, że samochody elektryczne są nieekologiczne z powodu akumulatorów (jakby spalinowe akumulatorów nie miały). Pomija się też fakt że stare akumulatory z elektryków mają mieć powtórne zastosowanie np w magazynowaniu energii z paneli słonecznych w domach prywatnych itp.
            • macca4 Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 09:43
              Nie porównuj akumulatorów z elektryka do tego maleńkiego pojedynczego ze spalinowki! Biorąc po uwagę trwałość akumulatorów w elektrykach (ok 8 lat) i ogromną trudność z utylizacją to uważam że samochody elektryczne na ten moment absolutnie nie są ekologiczne. Poczytaj więcej na ten temat. Aha - jestem za ekologią- stąd ten wpis smile
              • sueellen Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 10:20
                Oczywiscie! Mam spalinowke, ale z racji ze na wyspach wychodzic beda z uzycia i do 2030 przestana byc produkowane popelnilam wpis zastanawiajac sie czy trzymac i czekac czy kupowac elektryka juz. Po tamtym watku zaczelam blizej sie przygladac elektrykom, stad wiem ze jest sporo pomyslow co zrobic z akumulatorami.
        • chococaffe Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 07:53
          i a propos - czy to nie ty pisałaś, że jak się rozmyślisz co do zakupu online, to kurier, który do ciebie przyjechał zabiera paczkę - to nie jest ekologiczne zachowaniewink Ale może dlatego, że jesteś Polkąwink
        • vivi86 Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 07:55
          Ja nie znoszę z powodu ogromu hipokryzji tego środowiska i tego, że wielu fanów to tępy motłoch. ktoś to kiedyś określił, że eko to milioner krzyczący z prywatnego samolotu, ze Kowalski na do roboty chodzić 40 km w 1 stronę bo jego auto szkodzi hurr durr planecie. I jest to definicja w punkt. A reszta fanów dzieli się na 2 grupy. 1 albo tak zakłamani, ze kochają eko, ale tyłek w autko bo zbiorkom poniżej godności nawet w Krakowie a i wakajek nie odpuszczą albo nie widzą sprzeczności między gonieniem ich samych do ograniczania się podczas gdy bogaci wszędzie latają prywatnym samolotem. Z dala ode mnie z czymś takim.
          • sueellen Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 08:07
            O, to też. O ekofaszyzmie słyszałam też tu na forum. Jeśli jestem pro eko to na pewno hipokrytka. Skoro coś kurierowi oddałam z powodu wadliwego towaru, to znaczy że nie mam prawa popierać wygaszania elektrowni węglowych i zakazu wjazdu do miast samochodami innymi niż elektryczne... Nie mam też pewnie prawa do paneli słonecznych bo to hipokryzja tak się obnosić by wszyscy widzieli 🤣🤣🤣 Piękne. Czego jeszcze nie mogę bo oddałam paczkę kurierowi?
          • iwles Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 08:10

A ty na złość całkowicie ingorujesz WSZYSTKIE zachowania ekologiczne, bo gdzieś na świecie, ktoś powiedzial/zachowal się nielogiczne.
            No super argumentacja. Masz tak ze wszystkim?
            • vivi86 Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 08:14
              Ja wycieranie sobie buzi eko, po czym w super skomunikowanym mieście codziennie d w autko tudzież na wakajki samolotem nazywam po imieniu - hipokryzją bo tym jest. Czy ja wiem czy ignoruję....buzi sobie eko nie wycieram, część tych zachowań ma inne powody. Np śmigam hulajnoga i rowerem. bo lubię. Z eko proszę tego nie mieszać.
        • wkswks Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 09:48
          O Boże, jakby w Monachium zakazali BBQ, to Turcy i Arabowie zrobiliby rewolucję. A tak serio- jestem za, do parków gdzie wolno rozpalać grilla, nie da sie w weekendowe popołudnia wejść, tak śmierdzi.
        • tanebo001 Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 11:27
          Bo polskie społeczeństwo jeszcze pokolenie wstecz w czworakach siedziało. Jesteśmy pokoleniem post chłopskim. A dla chłopa przyroda to to co może zjeść. Ochrona przyrody jest zbyt abstrakcyjna.
        • alicia033 Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 14:01
          sueellen napisała:

> Kraj idzie w kierunku całkowitego uniezależnienia się od paliw kopalnych , a Polska broni się przed tym rękami i nogami? Dlaczego??
          > Polacy tak kochają smog i zależność od dostaw z innych krajów (już nie mam na myśli Rosji)?

Nie, nie dlatego.
          Polska to dziki kraj, w którym z walki ze smogiem zrobiono gruby biznes. Więc chyba oczywiste, że nie zamierzają zażynać kury, znoszącej im złote jajka?
        • daszka_staszka Re: Nagroda za eko :D 23.06.22, 09:02
          Oj żebyś się nie zdziwiła. 3 proc światowej emisji CO2 to sam internet, a weź pod uwagę że to bogate kraje korzystają najwięcej z tego dobrodziejstwa. A propos dupy autkiem rozumiem, że wszystko co jesz kupujesz od rolnika, który oprawia pole za rogiem? Nie kupujesz też elektroniki ani AGD produkowanego w Azji? Ani ciuchów szytych w Indiach czy Bangladeszu? Otóż większość emisji związana jest z transportem towarów niestety. Dlatego każdy codzienny wybór ma ogromne znaczenie, nawet zakup ogórka, a nie tylko ten czy jechać autem czy tramwajem.

I żeby nie było do pracy mam 2 km i chodzę pieszo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka