Dodaj do ulubionych

Przewodniki turystyczne

28.06.22, 14:17
Jeśli korzystacie, napiszcie, proszę, w jakie wydawnictwo celować. Konkretnie o Majorkę mi chodzi, ale pewnie jeśli ktoś dobrze pisze, to o wielu innych miejscach również.
Obserwuj wątek
  • sueellen Re: Przewodniki turystyczne 28.06.22, 14:27
   Mocno nacięłam na przewodnikach.. Raz pojechałam do szkockiego zamku który okazał się na stałe zamknięty (niebezpieczna ruina). Google też nie pomogły bo ludzie idioci włamywali się mimo ogrodzenia i robili zdjęcia. Dowiedziałam się natomiast wiele na miejscu od lokalnych przewodników, którzy pokierowali mnie w takie miejsca o których nigdy nigdzie nie słyszałam. W taki sposób dostałam się na wyspę z przepięknymi widokami, na której wraz z nami było może jeszcze z 10 osób. Na lądzie tłok, tłumy ludzi, a przewodnik nas pokierował do przewoźnika który przewoził ludzi motorówką na wyspę. Wyspa piękna, z piękną plażą, miejscem na piknik, toaletą, cudnym szlakiem turystycznym z jednego końca na drugi. Cisza i spokój podczas gdy kilometr dalej na lądzie dzikie tłumy. Od tamtej pory uderzam do lokalnych przewodników i rozpytuję na miejscu.
  • przepio Re: Przewodniki turystyczne 28.06.22, 14:44
   Kiedyś jeździłam z przewodnikami, ale nosząc je przeciązalam sobie ramię -jakkolwiek to brzmi. Niestety, nie potrafię zapamiętać zanim nie zobaczę. A czytając po powrocie-okazuje się, że nie zwróciłam uwagi na coś co powinnam. Przez wiele lat drukowałam sobie różne rzeczy, potem brałam danego dnia kilka kartek i zwiedzałam.
   Teraz czytam blogi, konkretne rzeczy zapisuje na telefonie i mam od razu. W ogóle dochodzę do wniosku, że info z blogów przewyższa te z przewodników. Poza tym jest mnóstwo dodatkowych wiadomości, na których na ma miejsca w książce, no i przede wszystkim są aktualne.
   • nuta15 Re: Przewodniki turystyczne 28.06.22, 15:04
    Na pierwszy wyjazd powinien Wam wystarczyć przewodnik marco polo z czerwoną okładką, warto poczytać blogi i pooglądać filmy na Youtube. Na Majorce jest świetnie zorganizowane informacja turystyczna, bezpłatne foldery, mapy , rozkłady jazdy autobusów są wyłożone w wielu miejscach, hotelach, restauracjach , atrakcjach turystycznych, punktach it.


  • iwles Re: Przewodniki turystyczne 28.06.22, 14:51

   To zależy, na czym ci zależy, czy tylko na ciekawych miejscach/zabytkach, czy też na praktycznych poradach (knajpy, sklepy, komunikacja, hotele, aktualne telefony, aktualna oferta turystyczna itp).
   Jesli tylko na tym pierwszym, to może być i przewodnik sprzed kilku lat, ale jesli na aktualnych danych - to szukaj najnowszego, bez względu na wydawnictwo.
  • koronka2012 Re: Przewodniki turystyczne 28.06.22, 16:19
   Pascal i loneley planet.

   Osobiście nie korzystam z przewodników, tylko przed podróżą poświęcam kilka wieczorów na analizę relacji innych turystów, wybieram z tego to co mnie interesuje i robię plan.
   Przewodniki są ciężkie i nieporęczne, do tego zazwyczaj przeładowany informacjami, którymi nie zaprzątam sobie głowy.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Przewodniki turystyczne 01.07.22, 21:01
   Kupuję taki który ma pozytywne komentarze, lubię na sprężynie, doczytuje sobie na miejscu z internetu to co mnie interesuje czyli zawsze: rolnictwo, uksztautowanie, geologia.
   Dzisiaj sobie czytałam o glebie Krety i która plyta na którą nacierała - to w drodze na Balos - opisany w przewodniuku ale okiem podróżnika a mnie interesuje geologicznie.
   A i skąd mają wodę pitną - duże pokłady.
   I gdzie są pola ze zbożem - na wschodzie wyspy.
   W przewodniku jest trochę historii, kultury, opisane ciekawe miejsca, lokalna kuchnia, z czego slynie region, taka pigulka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka