Dodaj do ulubionych

Witam i o radę pytam;)

31.07.22, 23:10
Cześć i czołem. Już raz się witałam, ale system nie rozpoznaje mojego nicka, albo ja mam początki demencji i nie pamiętam jak się logowałam.
Czytam forum od przynajmniej od ponad16 lat ( wiek nastarszego dzieckawink), możliwe,że trochę dłużej...
Do tej pory się nie udzielałam, bo i bez tego forum kradnie mi za dużo czasu. Ale co tam,dzieciaki coraz starsze, na coś ten czas marnować w końcu muszęwink

I pytanie.
Wybieram się z dziecięciem min do Londynu i Paryża ( małą objazdówka, po 2-3 dni na miasto).
Zabukowalam hotele tak bardziej w centrum,ale teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby mieszkać gdzieś bardziej z boku, ale przy metro/ komunikacji miejskiej itp
Lepiej finansowo, plus jako dodatkowa atrakcja,czególnie metro, którego u nas niet.
Z minusów- marnowanie czasu (?) i mój lęk przed nieznanym ( a już i tak będę eksponowana w stopniu znacznym).
Klasycznie- co robić drogie Bravo? wink
I- macie jakieś hotele godne polecenia? Mogą być bez bidetu, mam w domu, jakos przeżyję na wyjeździe wink
Obserwuj wątek
    • kanna Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:17
      Ja mieszkałam gdzieś z boku, koło metra.. to było złe rozwiązanie, bo mnóstwo czasu w tym metrze spędzałam. Kosztem zwiedzania.
      Centrum jest lepsze smile
    • kunmig Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:20
      A, w ramach zadośćuczynienia, służę namiarami na noclegi w duńskich parkach rozrywki wink
      • taki-sobie-nick Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:35
        To się nazywa rewanż. "Zadośćuczynienie" to co innego.
        • kunmig Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:50
          Zadośćuczynienia za zawracanie tylnej części ciała w pierwszym wątku. Za nieprzestrzeganie SV niemalże.
          Może być?wink
    • sueellen Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:27
      Ja bym jednak została w centrum. W przeciwnym wypadku stracisz masę czasu w metrze. Poza tym samo centrum Londynu wcale nie jest niewiadomo jak wielkie. To te kolejne strefy są rozwleczone. Dużo można zrobić w centrum na piechotę a tylko czasem dojechać dwie trzy stacje. Wynajmowanie poza pierwszą strefa ogranicza logistycznie i czasowo.
    • bene_gesserit Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:31
      Metro to żadna rozrywka. Miasta nie widać w dodatku. Dobry, szybki środek transportu, ale jeśli nie łapiesz systemu (powtórz sobie kierunki świata, podpowiem), to się pogubisz..

Jeśli się boisz nieznanego, pochodz sobie najpierw po obu miastach w google view. I nie napinaj się - Londyn i Paryż nie tylko żyją z turystów, ale żyją turystami. Nie zmarnujesz czasu, jeśli wszystko zaplanujesz (tip: czasem zamiast zaplanowanej atrakcji lepiej pójść na genialne hinduskie żarcie. Itd)

Tu można się dowiedzieć, co się dzieje w Londynie. Do wyboru, do koloru.
      • kunmig Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:52
        Ja, zasadniczo, lubię nieznane. Tylko podróżowanie samotnie z Małoletnią będzie nowe. No i dość ograniczony czas, a ambicje jeszcze nie określone ( oprocz Harrego Pottera) ale duże wink
    • koronka2012 Re: Witam i o radę pytam;) 31.07.22, 23:54
      Zdecydowanie centrum. Po dwa trzy dni na miasto to naprawdę strasznie mało, w jednym muzeum można spędzić pół dnia, szkoda każdej chwili na transport.
      Nie wiem co planujecie zobaczyć ale na pewno warto wcześniej kupić bilety żeby jak najwiecej wycisnąć z tego wyjazdu.
    • aqua48 Re: Witam i o radę pytam;) 01.08.22, 13:23
      Zdecydowanie zostań w centrum, sam dojazd do i z lotnisk zajmie Wam sporo czasu, szkoda go marnować na telepanie się dodatkowo metrem podczas tak krótkiego wyjazdu.
      • kunmig Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 16:17
        A to centrum to w sumie gdzie?
        Szukać czegoś kolo pałacu B? Koło Tower? Gdzieś indziej?
        • profes79 Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 16:26
          A co zabukowałaś w Londynie? W sensie w jakiej okolicy?
          • kunmig Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 18:52
            Park Plaza Victoria London, ale mogę przebudować, więc otwarta na propozycje jestem
            • profes79 Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 21:26
              Dobra lokalizacja. Blisko kilku fajnych obiektów, zaczynając od Hyde Parku a kończąc na Buckingham; dobrze skomunikowana, w pobliżu węzła metra przy Victoria Station, cop umożliwi dojazd w to nieco dalsze centrum czyli okolice Tower. Londyn w centrum jeśli chodzi o metro skomunikowany jest wyśmienicie; dobrze zaopatrzyć się w mapkę sieci metra (ale te są dostępne nawet na lotniskach z tego co kojarzę). Spacer wzdłuż brzegów Tamizy po stronie północnej też jest ciekawy (południowa strona jest mam wrażenie strasznie zatłoczona ze względu na bardziej rozrywkowy charakter - po północnej niby idzie się wzdłuż ulicy a i tak więcej spokoju).
        • koko8 Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 19:02
          W okolicy Tower, to nieglupia lokalizacja. Wiele atrakcji spotkasz po drodze spacerując do Westminster wzdłuż Tamizy. Jeśli średni standard hotelu ci odpowiada , to polecam novotel tower bridge. Krok od stacji metra.
    • never.surrender7 Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 16:59
      Tydzień temu spędziliśmy 4 dni w Londynie, noclegi (Airbnb) mieliśmy w dzielnicy Shepherd's Bush - już w 2 strefie metra. Do większości atrakcji mieliśmy nie więcej niż pół godziny - przy korzystaniu z metra. Przy czym potraktowaliśmy metro, jak dodatkową atrakcję: niezależnie od tego, co pokazywały Google maps dzieci ustalały, gdzie wsiądziemy, którą linią jedziemy, ile przystanków itd...
      Przy płaceniu kartą za dowolną ilość przejazdów dziennie (strefa 1-2) nie płaci się więcej, niż 7,20 £ dziennie i 35 £ od poniedziałku do niedzieli. Dla dzieci, które nie mają karty (debetowa, kredytowa, revolut), można kupić kartonikowy bilet na cały dzień za 7,20 £.
    • rb_111222333 Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 17:12
      Ja kiedyś wynajmowałam pokój dalej, wydaje mi się, że nawet na stacji końcowej - chociaż nie wiem, czy to możliwe, bo wszyscy piszą, że to daleko, a ja nie zapamiętałam tych dojazdów jako czegoś uciążliwego. Z tym, że jeździliśmy tam tylko spać, w ciągu dnia nie wracaliśmy
    • gaskama Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 17:21
      Centrum. Ja nie znoszę dużych hoteli. Byliśmy w BoB Hotel w Paryżu. Niewielki, klimatyczny, bardzo francuski.
    • b.bujak Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 18:10
      wczoraj wrociłam z synem z Londynu, wiec mam świeże info smile
      2-3 dni to stosunkowo niewiele - najpierw się zastanowcie, co chcecie zobaczyć;
      ważne też lotnisko, na ktore przylatujesz / z którego odlatujecie (ja popełniłam błąd kupując bilety na poranny lot z Luton - trochę mnie kosztowała taksówka)
      no i ogarnij, jaki masz w ogóle wybór hoteli, bo ja jak przyszło do rezerwacji to byl bardzo mały wybór hoteli (może kwestia terminu/ weekendu - nie wiem, ale spodziewałam sie większego wyboru);
      jak obliczasz koszty to policz koszty przejazdów w poszczególnych strefach (jeśli myślisz o hotelu w dalszych strefach to będzie drozej)
      • kunmig Re: Witam i o radę pytam;) 03.08.22, 18:50
        Lecimy z Edynburga do Luton,ale mamy noclego i zwiedzanie WB, wiec stamtąd będziemy jechać do samego Londynu. Dojazdu jeszcze nie obczaiłam.
        Na razie mam Park Plaza Victoria London, rozważam inne w okolicy ( jeden z widokiem na stajnie krolewskiewink). Ale właśnie zaczęłam się zastanawiać czy ja dobrą stronę centrum obstawiam.
        Na razie nie mamy wielkich planów. Wycieczka z przewodnikiem śladami HP. Chciałabym British Museum. London Eye( tego akurat bardzo niechcę,ale raczej się nie wywinę). Tower. Reszta czasu pewnie jazda autobusem turystycznym i wysiadanie co jakiś czas.
        Potem jedziemy do Paryża, ale to mi łatwiej ogarnąć, bo tam już byłam,ale Londyn to pierwszy raz...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka