Dodaj do ulubionych

46 kilo więcej!

09.08.22, 12:34
O tyle cięższa wróciłam do USA, nadmiarowe kilogramy rozłożyłam w trzech walizkach, ale za to pomimo zjedzenia 30 kg placków z gulaszem do domu przywiozłam 3 kg obywatela mniej. Sukces na każdym polu!! Tym razem nie wiozłam chleba, bo otworzyli mi europejską piekarnię tuż koło domu. Zostawiłam po sobie zajebisty ślad węglowy, ale zakupy w Polsce nie mają sobie równych. Dzięki za wszystkie polecenia, a tusz eyegasm i puder pod oczy są genialne. W ogóle wszystkie kosmetyki tym razem, to był strzał w dziesiątkę.
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 12:35
      A gdzie lista tych wszystkich dóbr? Napisz, bo bardzo potrzebuję się do czegoś przypieprzyć!
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 12:36
        Nie martw się zaraz przyjdzie Asma, przypieprzy się za Ciebie😂
    • asia.sthm Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 12:39
      A ja z innej beczki chce zapytac.
      Czy twoja corka odbyla juz podroz po skandynawskich rajach? To chyba jakos teraz mialo byc, ciekawam jej wrazen.
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 12:48
        Za to może mi się solidnie oberwać od ematki, ale w ostatnim momencie stchórzyłam i nie pozwoliłam jej jechać. Straciliśmy przez to trochę kasy, ale o ile do ostatniej chwili byłam w miarę otwarta na ten jej udział w wycieczce, tak na ostatnim zebraniu, organizatorzy na pytanie co w wypadku eskalacji konfliktu w Estonii, Łotwie, czy Finlandii* powiedzieli, z amerykańskim rozbrajającym optymizmem, że wszystko będzie great, my i dwoje innych rodziców, zrezygnowaliśmy.

*Wiem, które kraje to kraje skandynawskie. Oprócz Skandynawii dzieci miały być też na Łotwie i w Estonii

• asia.sthm Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:01
          Rozumiem twoje obawy. Nie ma sensu udawac ze nic sie nie moze zdarzyc.
          Moze bedzie inna okazja, co sie odwlecze...itd
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:15
            Na szczęście rodzice przyjaciółki młodej, też jej nie puścili, więc jakoś przeszło bez echa.
            • asia.sthm Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:23
              Aaa, to i zawod sie rozlozyl. We dwie razniej wysluchac opowiesci tych co pojechali.
              Zawsze milej w tej sytuacji.
        • angazetka Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:36
          Ale przecież tu się nic nie dzieje, na bogów. Ani w krajach skandynawskich, ani w przybałtyckich.
          • eliszka25 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:41
            No teraz się nie dzieje i pewnie działo nie będzie. Mimo to do USA jest kawał drogi i sama też bym pewnie stchórzyła, gdyby na pytanie o plan b na wszelki wypadek organizator wycieczki dziecka odpowiedział mi po prostu „będzie super”. W sumie nie dziwię się, że autorka wątku zwątpiła w tej sytuacji.
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:42
            Ale ja wiem, że się nic nie dzieje. Teraz. Nie za bardzo wyobrażałam sobie jednak puszczenie 14 letniego dziecka samopas na dwutygodniową wycieczkę pod opieką zupełnie niefrasobliwych opiekunów, którzy nie do końca byli świadomi, gdzie jest wojna i nie potrafili powiedzieć co by zrobili, gdyby jednak zaczęło się coś dziać.
            • eliszka25 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:56
              Wcale ci się nie dziwię. Taka odpowiedź na pytanie o plan b oznacza, że takiego planu nie ma, a organizatorzy wychodzą radośnie z założenia, że wszystko będzie dobrze.
            • aqua48 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:07
              Masz zupełną rację. dobrze, że ta koleżanka córki też nie pojechała.
              • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:12
                Wiecie mnie najbardziej przestraszyło, że oni nie bardzo mieli świadomość tego jak blisko są granice w Europie. Jedna z nauczycielek powiedziała, że przecież wojna jest na Ukrainie, a oni jadą zupełnie gdzie indziej. Jeden z ojców się wtedy wkurzył i zrezygnowali już na tym etapie. My odpuściliśmy, kiedy na pytanie, czy mają listę konsulatów i numerów telefonów, powiedzieli, że jeszcze nie, ale przecież można wszystko sprawdzić on line, jakby co. Nic się nie stało, dzieci wróciły całe i zdrowe, mogliśmy młodą puścić, ale chyba bym jajko zniosła z nerwów przez te dwa tygodnie.
                • iwoniaw Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:18
                  My odpuściliśmy, kiedy na pytanie
                  > , czy mają listę konsulatów i numerów telefonów, powiedzieli, że jeszcze nie, a
                  > le przecież można wszystko sprawdzić on line, jakby co.

No ja po takim tekście bym odpuściła nawet gdyby nie bylo żadnej wojny w regionie. Heloł, nr konsulatu/ambasady "w razie niespodziewanej awarii" to jest w materialach informacyjnych na wstepie nawet jak szkoła organizuje wycieczkę do Niemiec czy innych Czech, gdzie w razie czego rodzic jest w stanie dotrzeć autem i bez paszportu w max 24h w razie czego... Choć wszyscy maja dziś telefony z netem, no ale na litość boską, jakieś podstawowe bhp byloby oczekiwane...
                  • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:26
                    Tzn. organizator- duże biuro turystyczne, specjalizujące się w wycieczkach do Europy dla szkół, oraz ich przedstawiciel na miejscu takie telefony i kontakt oczywiście miał. Ja się jednak spodziewałam, że nauczyciele (opiekunowie) powiedzą coś w stylu- tak, numery telefonu każdy będzie musiał mieć przy sobie w razie zaostrzenia sytuacji, udajemy się od razu do konsulatu bla bla bla. A nam się wydawało, że na ostatnim spotkaniu nasze pytania po prostu zaskoczyły opiekunów i były niewygodne.
                    • iwoniaw Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:35
                      magdallenac napisała:

> Tzn. organizator- duże biuro turystyczne, specjalizujące się w wycieczkach do E
                      > uropy dla szkół, oraz ich przedstawiciel na miejscu takie telefony i kontakt oc
                      > zywiście miał. Ja się jednak spodziewałam, że nauczyciele (opiekunowie) powiedz
                      > ą coś w stylu- tak, numery telefonu każdy będzie musiał mieć przy sobie w razie
                      > zaostrzenia sytuacji, udajemy się od razu do konsulatu bla bla bla. A nam się
                      > wydawało, że na ostatnim spotkaniu nasze pytania po prostu zaskoczyły opiekunów
                      > i były niewygodne.

No ja właśnie o tym piszę, że oczekiwalabym, że bezposredni opiekunowie przynajmniej sprawiają wrazenie przytomnych i ogarnietych. Bo pewnie w razie W obywatele amerykańscy by zostali ewakuowani dokądkolwiek priorytetem, no ale miło mieć poczucie, że opiekun nie jest mniej przygotowany od podopiecznego (np. zna warunki lokalne, język, zasady jechania na tamtejszy sor itp)
                • eliszka25 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:41
                  Wiesz, nic się nie stało, wszyscy wrócili cali, ale niefrasobliwość opiekunów czasami kończy się naprawdę tragicznie. Dlatego też bym nie puściła dziecka na taką wycieczkę, gdybym odniosła wrażenie, że opiekunowie nie podchodzą do sprawy zbyt poważnie.
            • stasi1 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:17
              Może oni wiedzą gdzie jest wojna i dlatego tak bardzo tym się nie przejmuja? Raczej Putin nie rozpocznie drugiej wojny kiedy pierwsza mu nie idzie. A tak w ogóle to trudno mieć jakiś plan na wypadek wojny. Najczęściej to jest: uciekamy jak najdalej stąd. Szczególnie jak nic na miejscu nas nie trzyma
          • lily_evans011 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:16
            Ja tam bym nie chciała dumać zza oceanu, czy na pewno z moim dzieckiem nic się nie będzie działo w takiej kryzysowej sytuacji...
    • iwoniaw Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 12:45
      A co konkretnie wiozłaś, napisz, to może się zainspiruję na zakupach (zwlaszcza że nie muszę tego wieźć na drugi kontynent, więc mogę poszaleć). Lista! Lista! 😉
    • manon.lescaut4 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 12:47
      Trzeba przyznać, ze coraz więcej jest w Polsce naprawdę dobrych, lokalnych kosmetyków 👍🏻I ich ceny tez nie przerażają w porównaniu z zachodnimi odpowiednikami - jeśli w ogóle odpowiedniki są.
      Tak ponad 10 lat temu, czyli kiedy mieszkałam jeszcze w Polsce, tego nie było (nie było tego paniiii!)
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:21
        No właśnie! 10 lat temu była bida z nędzą, jeśli chodzi o kosmetyki.
        • manon.lescaut4 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:27
          Prawda? Ziaja i Bielenda, jakieś Garniery z niepolskich, trochę luksusu smile za niebotyczne kwoty w Sephorze, i to by było na tyle.
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:29
            Tak, a Douglas, to w ogóle miał taką promocję na perfumy, że te wychodziły taniej niż w USA, nawet przy tym szalonym kursie dolara.
            • manon.lescaut4 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:54
              Teraz? O proszę, to ciekawe, bo perfumy wciąż za drogie są w PL, takie mam wrażenie.
              • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:06
                Kilka tygodni temu, była promocja 40% off na drugi zapach. Jak się dobrze pokombinowało, to ceny były wyjątkowo korzystne.
    • simply_z Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:00
      tak, tusz i puder sa swietnesmile, kosztuja grosze, a fajny efekt
      • evaan Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:08
        Chcemy detale smile jaki to?
        • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:18
          Tusz jest świetny, wysokopółkowce nawet nie umywają się do niego. Zostawia rzęsy błyszczące, nieposklejane i się nie osypuje, ani nie zostawia efektu pandy, dodatkowo ten puder pod oczy i idealny makijaż przez cały dzień.
          • primula.alpicola Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:44
            Jaki to puder?
            • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:04
              Puder pod oczy Paese- tak się nazywa.
        • simply_z Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:54
          eyegasm-tusz
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:19
            Jesteś matką chrzestną tego tuszu😀
            • simply_z Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:21
              Paese ma fajne kosmetyki, lubie tez ich puder jeczmienny, daje fajne satynowe wykonczenie i jest chyba lepszy od Laury Mercier. Nie przepadam tylko za ich opakowaniami, powinni je troche ulepszyc
    • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:06
      Można prosić o info co to za puder pod oczy? Bo chyba przeoczyłam w wątkach kosmetycznych.
      Do PL jeździmy ostatnio autem i w drodze powrotnej średnio wieziemy 300 kg zakupów 😂 nawet lodówkę samochodową kupiliśmy żeby jedzenie wozić 😂😂 więc rozumiem i cieszę się że miałaś udany pobyt.
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:19
        Po prostu, puder pod oczy Paese, jest bardzo fajny- rozświetla i rozjaśnia okolicę oka.
        • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:29
          Dziękuje, będę sprawdzać jak będę w PL.
        • karo.8 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:40
          Przepraszam ale co to za tusz i puder? Nie mogę dopatrzyć .
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:42
            Paese
            • kamire12 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:11
              który tusz do rzęs?
              • simply_z Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:55
                eyegasm
    • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:06
      Ok jadę z listą:

Naree marka krakowska- kupiłam 2 kimona, które nosi się też jak sukienki, 3 sukienki, kilka par spodni, 2 marynarki (w tym jedną oczojebną pomarańczową) i kilka bluzek,
      Mapaya- piękne kimono z lnu i taka sukienka,
      The odder side- kilka sukienek i koszul,
      10 książek
      Hit: Chciałam koniecznie kupić espadryle, znalazłam piękne w Kazarze za 250 zł (sic!), poszłam do CCC, tuż obok a tam raj espadrylowy- espadryle po 50 zł. Nie napiszę nawet ile kupiłam.
      Kosmetyki zaraz zrobię zdjęcie i wrzucę.
      Przywiozłam też dwa kożuchy z Nowego Targu- ekolożki proszę o wybaczenie i zrozumienie- u mnie temperatura spada do -40, więc albo gęsi puch, albo kożuch😄
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:13
        Nie doszły mi na czas kosmetyki ph. Doctor, nie mogłam znaleźć maski Mokosh i kremu resibo, który polecała Sophia. Nie było też nigdzie Sesdermy.
        • georgia.guidestones Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:23
          Niech Ci służą ❤, znam i uzywam fioloetowa i pomaranczowa Bielendę, hennę do brwi Delii i krem(y) yonelle.
        • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:23
          Acha, wiozłam też paletę dżemów pewnej znanej adwokatki, która znacznie obciążyła mi bagaż. 😂
          I torbę biżuteria z Dziubeka.
          • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:37
            Zazdroszczę dżemów, ja to bym chętnie pewną znaną adwokatkę adoptowała, balkon duży, kuchnia duża tylko mi zapału i talentu brak 😂😂
            • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:05
              😘😘😘

Hehe, to tak na temat balkonu będzie anegdota: jadę sobie dziś z ojcem do rodzinnego miasta. Przejeżdżamy obok ogrodów.
              - O tu kwitnie takie co tobie przekwitło.
              -Hortensja?
              -Nie, nie hortensja
              (ok, nie jest źle, rozpoznaje hortensje na stare lata)
              - Clematis? (Nie mogę się rozglądać, co to kwitnie, bo jadę objazdem i skupiam się na tym gdzie mam skręcić)
              - No, to.

Ok. Jedziemy dalej, objazd się skończył, rozglądam się po tych ogródkach a tam kwitną głównie piękne hibiskusy.

-Tato, to nie clematis, to hibiskus kwitnie. Ja tego nie mam na balkonie.
              -A dlaczego ty nie masz takiego hibiskusa na balkonie???pyta z wyraźną pretensją ojciec.

• andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:27
                Muszę zrobić zdjęcie mojego mini ogrodu przy nowym domu. Jako że tam nie mieszkamy to jeździmy od czasu do czasu podlewać to co zasadziłam. Byłam tam po właśnie po 6 tyg przerwy, rododendrony padły, jedynie co rośnie to jakieś metrowe chwasty, które zarosły wszystkie inne rośliny (mieczyki, łubiany i clematis).
                Prawie się popłakałam, a mąż patrzy z dumą na ten busz i mówi: - patrz jak dobrze dbałem o kwiatki, jakie duże wyrosły i jak ładnie kwitną 😂😂😂
                • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:38
                  Taki dumny 😄
                  • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:02
                    Może być dumy bo chwasty wyrosły piękne, są tak dorodne że nie da się ich wyrwać, walczyłam 2 godziny i usunęłam może 10%. Najbardziej mi żal rododendronów, już raz kwitły, rozrosły się trochę i widać było potencjał. Zmarniały i uschły, nie miały siły przebicia przy chwastach.
                    • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:03
                      Oj!
                      • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:10
                        A nowofundland miał być w sąsiednim wątku 😄
                      • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:14
                        Oglądam zdjęcia Twojego balkonu i miałam takie marzenie że mój mini ogródek obsadzę kolorowymi kwiatkami bo super to wyglada i stwierdziłam że miło byłoby siedzieć i patrzeć na kwiatki. Z tego co wysiał czy zasadziłam przeżyły wiosnę rododendrony, wyrosły mieczyki, clematisy i trochę łubianu.
                        Wiosnę przetrwały ale nie opiekę męża, który ma ewidentnie talent do kwiatków ale nie do moich.
                        Wyrosło nam coś co wyglada jak kończyna na sterydach, ma min ok metra i zarosła cały ogródek - i nawet kwitnie 😂😂😂
                • tokyocat Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 22:44
                  No ja akurat mam !!!
                  • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 23:23
                    Piękny kolor, tokyo!
              • aqua48 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 22:46
                Ja mam hibiskusa na balkonie. Polecam. Jest dużo ładniejszy od moich clematisów smile
                • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 23:22
                  Podejrzewam, że ja też niedługo będę mieć. Przyjdzie ojciec z hibiskusem i powie, że przechodził z tragarzami przez centrum ogrodnicze i mu wepchnęli siłą.
                  • andace Re: 46 kilo więcej! 11.08.22, 08:52
                    Nie wiem dlaczego hibiskus kojarzył mi się tylko z herbatą?! Dopiero jak zobaczyłam zdjęcie Tokyo to dowiedziałam się że to piękny kwiat!
                    Dziękuję, może to będzie remedium na moje chwasty 🤔🤔
        • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:26
          Sesderma to głównie przez internet, wiem że maja w Topestetic.
        • szmytka1 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:15
          A pokażesz kożuchy?
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:46
            Wrzucę, kiedy się rozpakuję!
            • szmytka1 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:48
              To czekam
              • ichi51e Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:52
                tez głosuje za kożuchami. Bardzo mnie ciekawia
          • lauren6 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 18:19
            To ja poproszę o zdjęcie Dziubeki!
        • lannnnntana Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:34
          magdallenac napisała:

> Nie doszły mi na czas kosmetyki ph. Doctor, nie mogłam znaleźć maski Mokosh i k
          > remu resibo, który polecała Sophia. Nie było też nigdzie Sesdermy.
          Oludzie, nigdy w życiu nie miałam tylu kosmetyków. Zużyjesz to????
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:46
            Tak zużyję, ale ja jestem z tych, które nie potrafią się starzeć z godnościOM.
          • kloi0505 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:11
            Nie zużyje. Wywali bez żalu za jakiś czas kosmetyki razem z trepami z CCC bo to wszystko co kupiła to tani badziew. A Ziemia za chwilę utonie w śmieciach 😥.
            • simply_z Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:20
              dlaczego mialaby nie zuzyc? ja nie maluje sie codziennie, a zuzywam tusz w przeciagu kilku miesiecy, to samo krm pod oczy, serum, krem bb.
        • sophia.87 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:18
          To trzeba było pisać, Mokosh, Sesderma i Resibo są na Topestetic, punkt odbioru osobistego rzut beretem ode mnie. Sama bym Ci je odebrała i podesłała przez znajomych do Krakowa jakbyś się obawiala czy z od nich dotrze.
          Ale to solidna firma, więc w dwa tygodnie trzy razy by dotarło ☺
          Btw Mikosh z serii owsianej ma też serum z bakuchiolem, będę testować ☺
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:20
            Ugh…Dobrze wiedzieć, zamówię następnym razem!
            • sophia.87 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:04
              Informuj jakby tym nastepnym razem były problemy, forum pomoże ☺
        • black.emma Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:29
          Uwielbiam to różowe serum basic lab. Jedyne, które ratuje moja wrażliwa skore.
      • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:25
        Sprawdziłam stronę Mapaya i Naree - ubrania wyglądają super, do Mapaya wybiorę się jak będę w Krakowie.
        • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:27
          The odder side też są świetne i mają bardzo fajne przeceny. A i jeszcze Lovlisilk- oni tylko internetowo, ale mają naprawdę genialne ubrania z jedwabiu.
          • ursydia Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:11
            Potwierdzam!
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:34
        Zwróćcie uwagę na kosmetyki azjatyckie CLIV, są w Hebe, dostałam kilka próbek i w promocji kupiłam krem BB. Nie znam się na składach, ale jestem zachwycona. Maseczka w płachcie zasługuje na jakąś specjalną nagrodę.
        • primula.alpicola Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:57
          Uwielbiam koreańskie maski w płachtach!
      • manon.lescaut4 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:34
        Fajne te ciuchy z Naree.
        Czy mi się wydaje, ze to taka polska wariacja w stylistyce Free People? Z tym ze ładniejsze, bardziej „naszalne”? smile i lepsze jakościowo? Jestem na tak.
        • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:37
          Nie skojarzyły mi się raczej z Free People, to taki dobrze uszyty miejski casual. Miałam bardzo blisko do ich sklepu stacjonarnego, więc wpadałam w dni dostaw- ciuchy rozchodziły się jak świeże bułki.
          • manon.lescaut4 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:55
            Widzę, ze jednak są inne niż trendy z Zary i ogólnie popularne sieciówki.
      • annaboleyn Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:53
        magdallenac napisała:

Ty??? Z lnu?
        Przebóg..
        • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:21
          No wiem, nie rozumiem jak to się stało!
          • annaboleyn Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:41
            Ahahahaha, mam nadzieję, że az tu słyszysz mój szatański śmiech!
            • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:23
              Ten len był cudowny w upały. Odwołuję te wszystkie złorzeczenia na temat biednego lnu.
              • annaboleyn Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:28
                Dziękuję, odnotowane!
    • malia Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:15
      Lubię wątki w których się coś wylicza smile
      I teraz muszę kupić tusz
      • primula.alpicola Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:00
        Ja go kupiłam z powodu nazwybig_grin
        Rzeczywiście dobry jest!
      • mebloscianka_dziadka_franka Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:17
        Jest nas więcej... big_grin
    • ursydia Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:21
      Pokaż kosmetyki Madzia. A ja kryształowo czaszkę kupiła,a?
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:26
        Wyżej wkleiłam, ale trochę niewyraźnie wyszło😬. Uznałam, że wystarczy mi własna chustka w czaszki, którą kupiłam jakiś czas temu, efekt używania powinien być taki sam😄
    • annaboleyn Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 13:56
      A juz mnie ucieszył tytuł i miałam nadzieję, że przytyłas, chuda hieno sad(
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:08
        Specjalnie taki tytuł dałam, aby przyciągnąć hieny spragnione krwi😂😂😂😂
        • annaboleyn Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:52
          To ją!
        • arthwen Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:26
          Ee, jakbyś napisała, że przytyłaś powiedzmy 13 kg to byłoby jeszcze jako tako możliwe, ale 46 to już było wiadomo, że o walizki chodzi wink
      • ichi51e Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:52
        a ja od razu wiedziałam ze będzie o walizkach big_grin
      • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:55
        No hiena. W dodatku świetnie jej w czerwonej szmince. Świnia.
    • novembre Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:15
      Jak ja Cię rozumiem! Właśnie wróciłam z ojczyzny z podobnymi łowami.
      Polskie kosmetyki wymiatają. Ostatnio odkryłam sklep, dzięki któremu mogę zamówić nacomi i inne moje ulubieńce do Szwajcarii, bo tutaj to paaani, nivea, garnier i dodupne marki własne.
      Na urlopie zaopatrzyłam się w Mohito i Unisono, plus biżuteria. Książki tylko jeśli dostanę w prezencie, sobie kupuję na kindla - rozsądek przeważył, lepiej do walizki pół kilo krówek opatowskich dorzucić smile.
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:18
        Jakie kosmetyki kupiłaś?? To wątek z listami😄
        • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:14
          Jak ma być lista to i ja się dopiszę, wożę ostatnio BasicLab (btw maja świetne opakowania z pipetkami 😛), Nacomi serum z ceramidami, mydła w kostce, mydła w płynie i szampony w kostce od 4Szpaki, balsamy do ciała w sztyfcie od Ministerstwo Dobrego Mydła. Masła do ciała i pilingi z obu tych firm.
          Wszystkie kosmetyki które są w ofercie pH Doctor, kremy Neutrea, Medik8 (bo w PL dużo tańsze).
          Miody z dodatkami z pasieki Sadowskich, syropy z malin.
          • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:19
            A, i chleb też wożę na zapas, tyle że nie z Krakowa a z Warszawy. Ostatnio przywiozłam (leciałam samolotem) 10 jagodzianek, kilogram pierogów z jagodami, 2 chleby, kilo jagód, kilo borówek i pół kg malin. Maliny wiozłam w kartonowym pudełeczku i trzymałam je w ręku żeby się w bagażu nie pogniotły 😂😂
      • mikams75 Re: 46 kilo więcej! 10.08.22, 00:17
        novembre - notino, czy jeszcze jest cos o czym nie wiem?
        • novembre Re: 46 kilo więcej! 10.08.22, 11:07
          Jest jeszcze makeup.ch. Paragon z Domaniewskiej w Warszawie wink, bo to ich szwajcarska odnoga. Bardzo lubię i zaczęłam korzystać, bo przy corocznych wizytach w ojczyźnie to ja zapasów nie przywiozę.
          Tym razem kupiłam pyłek do mycia twarzy nacomi, fluff nawilżający krem do twarzy z wodą brzozową, piling enzymatyczny, mus do ciała oraz retinol z bakuchiolem pod oczy, wszystko od nacomi. Spore zamówienie złożyłam wcześniej w makeup.ch właśnie. Na IG obserwuję Martę Grzegorzak, mam jej ebooka i stosuję pielęgnację wg jej wskazówek, więc retinole i niacynamidy zamówiłam przed wakacjami.
          Z Polski przywiozłam też fetę mlekovity (bo nie lubię tych oryginalnych, ja prosty człowiek jestem big_grin), kabanosy, krówki opatowskie moje ukochane, no i sporo ciuchów z mohito i unisono. Tutaj nie mam się gdzie ubrać niestety.
    • lannnnntana Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:32
      Eeeee, już miałam nadzieję, że przytyłaś wink
    • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:37
      3 kg obywatelki z wyższym wykształceniem mniej??? To Stany powinny Ci naliczyć opłatę?
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:48
        Trwają w tej sprawie rozmowy na szczycie pomiędzy polską, a amerykańską dyplomacją. Ponoć będą sankcje😬
        • arthwen Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:30
          Magdalena, ale ty nadal masz chyba obywatelstwo polskie, nie amerykańskie?
          Więc nie ma sprawy, zostawiłaś w kraju, którego obywatelką jesteś tongue_out
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:35
            No właśnie takie i takie, ale Ameryka jest bardzo zaborcza, bo musiałam się zdeklarować, że w razie konfliktu będę walczyć po stronie amerykańskiej. O te 3 kilo zostawione w Polsce też się wkurwili.🤷🏻‍♀️
            • arthwen Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:23
              Dobra, jak tak to wiesz... przywiozłaś dżemy, czyż nie? Zjesz je? Zjesz. A dżem, jak wiadomo, składa się w dużej mierze z cukrów (nawet jeśli liczymy tylko cukier zawarty w owocach). Więc tłumacz się, że niby 3kg mniej, ale w słoikach przywiozłaś, więc to prawie jak z McDrive, zrozumieją wink
              • daniela34 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:27
                😁 rozważałaś może karierę w prawie podatkowym?
                • arthwen Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:46
                  Możliwe, że przedawkowałam seriale prawnicze ostatnio... big_grin
              • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:59
                Pytanie jaka waga zawartości netto w sloikach ale ile ważyły puste słoiki? I czy nie powinna zapłacić cła za słoiki? Bo jak dużo to może nie do użytku osobistego tylko na handel? I te kożuchy?? 🤔🤔
                • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:04
                  Wiozłam też tatusiowe nalewki i rosołki warzywne Winiary🤷🏻‍♀️Kiedy kupowałam te rosołki w markecie (nie wspomnę nawet w jakiej liczbie) to pan w kasie zapytał, czy jakiś kryzys idzie tak jak z cukrem. Ja ze smutną miną potwierdziłam.🤣🤣🤣
                  • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:27
                    W zeszłym roku zatrzymali męża na niemieckiej granicy jak wracał z Polski, bo były kontrole sanitarne. Auto zapakowane po dach głównie żarciem (pod żarciem była wylewka i klej do glazury) i pytali czy sklep prowadzi.
                    On odpowiedział że wraca do NL od polskiej teściowej, pokiwali ze zrozumieniem głowami i kazali jechać 😂😂
                  • jana111 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 23:54
                    To mi przypomina opowieść znajomego, który, dla odmiany przebywał w Stanach, pewnie to był początek lat 90. Pracował u jakichś ludzi na farmie czy u rodziny, nie pamiętam, w każdym razie przyjeżdżali do polskiego sklepu raz w miesiącu po chleb, który pakowali do przestronnych zamrażarek. No i pani w kasie kasując jakieś 20 chlebów zagaja czy to jakieś wesele czy inna uroczystość "Nie, to dla trzech osób".
                • interstate95 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:26
                  Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia pani są całkowicie bezpodstawne. Ona niczym nie ha...ha...handluje. Ta pani przyszła w tych kożuchach po słoiki i w nich wychodzi.
                  • andace Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:27
                    I w espadrylach, i w espadrylach 🤣🤣
    • interstate95 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:42
      Dzięki za listę dóbr, też uwielbiam wątki w których się wylicza, robi listy i zapodaje szczegółowe sprawozdania : ))
      Cieszę się, że oszukałaś wszystkie placki z gulaszem i 3 kg mimo degustacji udało się w nieznanym kierunku. Rzadka rzecz. To pewnie od tachania tych zakupów : D
      I dzięki za uświadomienie, że są firmy - pierwszy raz o nich słyszę - szyjące takie świetne kimona.
      Naree i Maypaya ( mają krótkie lniane <3 ) uwiodły mnie w sekund pięć kimonami właśnie.
      Miłego naszania ubranek, kosmetyków i gastro tarzania się w zawartości słoików ; )

• szmytka1 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:47
        Te lniane to jak strój padawana 😁
        • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:49
          Kiedy jeździłam w tym kimonie na hulajnodze, to mi dziecko powiedziało, że wyglądam jak batman i robię obciach 😂
          • szmytka1 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:53
            😆 No dla mnie to też strój bardziej z kategorii przebranie niż ubranie, więc rozumiem dziecko 😄
            • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 14:55
              Ja mam dużo takich ubrań, przebrań.🙂
              • interstate95 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:25
                Nawiasem ubrań/przebrań.
                W tamtym roku kupiłam sobie coś w rodzaju letniego płaszczyka/narzutki. W kolorze zielonkawego błota.
                Matka powiedziała, że w latach 70 pracowała w ich zakładzie na produkcji pani Halinka. Kompletna furiatka, wszyscy się jej panicznie bali, łącznie z naczelnym.
                I pani Halinka miała dokładnie taki sam kitel roboczy jak ten mój płaszczyk. I krój i kolor. Identyczny.
                Więc matka bardzo prosi, żebym nie nosiła tego w jej przytomności. Bo do razu widzi panią Halinkę i jej się żołądek ze stresu ściska big_grin
                • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:23
                  😂😂😂
          • interstate95 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:12
            big_grin big_grin
            Dobre kimonka, cacy, a skojarzenia są tendencyjne, ot co! : ))
            Pierwsze kimona w których najprawdopodobniej nie będę wyglądała jak zabiedzona drag gueen w tanim szlafroczku, która właśnie zaczyna przygotowywać się do występu : D
            Już je kocham <3

• georgia.guidestones Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:30
              interstate95 napisała:

> big_grin big_grin
              > Dobre kimonka, cacy, a skojarzenia są tendencyjne, ot co! : ))
              > Pierwsze kimona w których najprawdopodobniej nie będę wyglądała jak zabiedzona
              > drag gueen w tanim szlafroczku, która właśnie zaczyna przygotowywać się do wyst
              > ępu : D
              > Już je kocham <3
              >
              >
              Mam lniany oversizowy szlafrok unisex i efekt jednak jest inny niż w przypadku jednego z tych kimon z naree. Ale ja jestem wyższa od tej Mili / Kamili, czy jak jej tam, wiec na razie cieszę oczy zdjeciem (zamówię, najwyzej pojdzie zwrot). Kimono sand (wiskoza z lnem), dł.maxi
              • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:37
                Mam to kimono sand, tylko krótkie. Nosiłam je samo jako sukienkę i z sukienką. Zmieniam w nim paski i jest naprawdę świetne. Drugie to to w rajskie maziaje.
    • memphis90 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:56
      Pracujesz na powszechną nienawiść, wiesz o tym...?
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:10
        Taki już urok ematki. Za dużo kosmetyków, za mało kosmetyków, Kraków przepiękny, Kraków to najgorsze miejsce na ziemi. Chleb przywiozła, chleba nie przywiozła. Z każdej strony dupa.🤣
        • ursydia Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:09
          Zamówiłam właśnie tusz i puder paese. Przez ciebie. Jesteś u pani.
          • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:11
            To wina simply z🤣
            • ursydia Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:12
              Ona też jest u pani!
              • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 17:18
                To idźże skarżypyto do wątku kosmetyki z Polski i spisz wszystkich. Wszyscy będą u pani😀
                • ursydia Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 19:48
                  Nie kuś!
          • andace Re: 46 kilo więcej! 10.08.22, 01:46
            W Holandii? Czy w Polsce? Jak w NL to będę wdzięczna za info gdzie.
            • ursydia Re: 46 kilo więcej! 10.08.22, 02:30
              Tu jest jedni i drugiesmile
              www.luxplus.nl/product/paese-puff-cloud-under-eye-powder-5-3-g
        • memphis90 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 18:48
          Już nie rozmywaj odpowiedzialności i nie mydl nam tu oczu jakimś pudrem albo chlebem. Zarłaś placki i jeszcze d... Ci schudła!
      • kloi0505 Re: 46 kilo więcej! 10.08.22, 07:02
        <Pracujesz na powszechną nienawiść, wiesz o tym...?>

Mam nadzieję, że chodzi ci o jej prymitywne podejście do ekologii, a nie że ktoś jej czegoś tam zazdrości.
        • memphis90 Re: 46 kilo więcej! 10.08.22, 07:36
          Jakiej ekologii? Schudła jedząc placki. To nie może ujśc płazem i tyle. A już na pewno po takim obiecującym tytule wątku...
    • lily_evans011 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 15:57
      Super, że pobyt w Polsce tak miło Ci upłynął. A zdjęcia z Krakowa prześliczne smile.
      • magdallenac Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:07
        Mam ich tyle, że będę tym Krakowem jeszcze conajmniej przez pół roku spamować😀
    • sonnija70 Re: 46 kilo więcej! 09.08.22, 16:29
      A gdzie stacjonarnie w Krakowie mozna kupic ten tusz i ile kosztuje? I jakie knajpy w Krakowie polecasz na obiad, kolacje rodzinne? Najlepiej z vege, super food etc. Wogole co tam warto robic w Krakowie?