Dodaj do ulubionych

Teraz można panikować

29.08.22, 10:30
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,28833413,przez-efekt-domina-zabraknie-nabialu-miesa-lekow-wpadlismy.html
Po #Azotystop bez interwencji w cenach gazu sypie się cały łańcuch produkcji i dostaw. Nie chodzi tylko o bombelka do napojów gazowych i piwa, produkcję mięsa i nabiału, ale również szklarnie czyli produkcję warzyw i owoców.
Nie, weganie i wegetarianie nie mogą się wyluzować, nabywcy eko sreko produktów również nie, bo ta nisza to promil produkcji, do tego z chłodni korzystają wszyscy.
Info, że na najbliższej RM we wtorek Sasin (spółki skarbu państwa) ma przedstawić rozwiązania nie pomaga.
Tym optymistycznym akcentem rozpoczynam kolejny tydzień w #tenkraj.
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:33
      Spokojnie, obajtek nas uratuje, już wznawiają produkcję.
      • alterego72 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:48
        A to Obajtek nie abdykował przypadkiem?
        • szmytka1 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:14
          Nie wiem, na gazeta.pl jest na głównej artykuł, coś tam Obajtek informuje o wznowieniu produkcji. WidziaLam tylko nagłówek 😆
    • aleubaw Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:34
      a ta panika, to na co pomaga?
      • madami Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:54
        Panika to ulubione zajęcie Polaków wink

"powiedzcie mi drogie forum, czy już mam panikować...?"
    • pasquda77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:34
      Mój kraj taki piękny...(dzięki rządom PiS)🤦
      • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:16
        W sensie ze PiS mial poprzec Rosje w wojnie z Ukraina i nie wpuszczac Ukraincow by nie doszlo do sytuacji?
        • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:22
          Nie. W sensie, że skoro o wstrzymaniu produkcji zdecydowały spółki Skarbu Państwa a teraz to odkręcają to zanim to ogłosiły i wywołały panikę na rynku, należało usiąść i sprawdzić, produkcję czego i w jakim stopniu można ograniczyć, żeby nie oberwały branże kluczowe (takie jak przemys spozywczy). Ale to ktoś by musiał mieć cień pojęcia o przemyśle nawozów sztucznych. I tym kimś nie jest Jacek Znowu w Życiu Mi Nie Wyszło ale Wysyłaj Choć Puste Koperty Historyk Sasin
          • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:24
            Nie. To jest zjawisko ponad polskie. Polskie decyzje tylko pogorszyly sprawe

www.nationalgeographic.com/environment/article/global-food-crisis-looms-as-fertilizer-supplies-dwindle#:~:text=Sanctions%20on%20Russia%2C%20bad%20weather,to%20keep%20the%20world%20fed.
            • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:28
              Zjawisko wzrostu cen gazu nie jest tylko polskie i problemow branzy nawozów tez nie. Ale to, że najpierw się wstrzymuje produkcję, bo jest nieopłacalna, a potem ją przywraca, to już jest polska specyfika. Jak w socjalizmie. Bohatersko pokonujemy trudności nieznane w żadnym innym ustroju.
              • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:29
                Tez mowie ze PiS dowalil sprawie durna polityka ale braki sa ogolnoswiatowe.
                • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:35
                  Ale w Polsce nie jest problemem brak nawozów jako taki póki co tylko to, że wstrzymanie z dnia na dzień produkcji nawozów = brak CO2 dla przemysłu mleczarskiego, mięsnego i produkcji napojów. Czyli tak naprawdę wstrzymanie z dnia na dzień również działalności tych gałęzi (tam nie ma jak narobić zapasów, zresztą nawet nie było kiedy). Nie chodzi o brak nawozów w dalszej perspektywie tylko o wyłączenie kolejnych gałęzi przemysłu na już.
                  • bigimax4 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:45
                    Nie chodzi o brak nawozów w dalszej perspektywie t

znaczy te nawozy sie magicznie pojawia z nikad czy o co ci chodzi ?
                  • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:49
                    Koszta gazu sa przyczyna dlaczego wstrzymano produkcje

biznes.wprost.pl/gospodarka/10831345/producenci-wstrzymuja-produkcje-nawozow-to-przelozy-sie-na-ceny-zywnosci.html
                    • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:52
                      Tak. O czym napisalam o 11.28. No i? Najpierw wstrzymano a teraz wznowiono. Gaz staniał?
                      • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:19
                        Nie bardzo rozumiem po co mi to mowisz czy ja argumentuje ze macie wspanialy rzad? Napisalam tylko ze przyczyny problemu sa geopolityczne a Pis tylko pogarsza.
                        • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:37
                          A po co mnie uświadamiałaś, że przyczyną są ceny gazu, skoro ja to już wcześniej napisalam? Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
              • mia_mia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:35
                Jest to możliwe głównie dlatego, że zakłady są państwowe, niestety to prosta droga do katastrofy w naszej sytuacji. Odgórne sterowanie przez idiotów nie ma szans się udać.
              • berdebul Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:35
                Bohatersko walczymy z problemami, które sami stworzyliśmy. I wszyscy razem S-A-S-I-N zbawca narodu żeby nie było głodu. Kurfa.
                • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:42
                  No wiesz, człowiek od 2020 roku żyje w strachu, że jak stracą władzę to pójdzie siedzieć za wybory kopertowe, wpycha tę abolicję gdzie może, a to do ustawy o cowidzie a to do ustawy o Ukraincach. Ty byś chciała, żeby on myślał o jakimś CO2.
                • milva24 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:26
                  berdebul napisała:

> Bohatersko walczymy z problemami, które sami stworzyliśmy. I wszyscy razem S-A-
                  > S-I-N zbawca narodu żeby nie było głodu. Kurfa.

Pytanie czy nie po to został ten problem stworzony, żeby go bohatersko rozwiązać...
                  • triss_merigold6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:31
                    Zasadniczo uważam, że wszystkie działania od covidu i z covidowym szaleństwem włącznie mają na celu zduszenie klasy średniej, zubozenie i pozbawienie jej choćby cienia stabilności.
                    • milva24 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:42
                      triss_merigold6 napisała:

> Zasadniczo uważam, że wszystkie działania od covidu i z covidowym szaleństwem w
                      > łącznie mają na celu zduszenie klasy średniej, zubozenie i pozbawienie jej choć
                      > by cienia stabilności.

Nie wiem czy taki był cel ale efekt jest jak widać.
                    • balladyna Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:12
                      Ale że co? Przed covidem to PiS dopieszczał klasę średnią? Doceniał jej znaczenie, pomagał przedsiębiorcom, szanował wkład w rozwój gospodarki?
                  • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:23
                    >Pytanie czy nie po to został ten problem stworzony, żeby go bohatersko rozwiązać...

A to juz swiadczy o trafnej obserwacji procesów i jak to dziala
        • triss_merigold6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:43
          Nie odcinać się od dostaw od razu tylko poczekać na inne państwa UE i najpierw zakontraktowac dostawy via Baltic Pipe.
          • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:51
            Ogólnie podpisać kontrakt via Baltic Pipe, a nie kozakować i obrażać Norwegów.

To jest właśnie poziom negocjacji PIS i jego efekty.
            • hanusinamama Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:33
              NO ale skoro nam groża prawdziwe zagrożenia z zachodu...to pewnie z północy tez
              • anorektycznazdzira Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:56
                Najprawdopodobniej do Norwegii nie powinniśmy się odzywać wcześniej, niż nam zapłacą reparacje za potop Szwedzki. Trzeba mieć jakąś godność.
                • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:02
                  big_grin Widzę to, jak krzyczymy do nich przez Bałtyk: - NIE ODZYWAJCIE SIĘ DO NAS! A po chwili zdumionego milczenia przez fale z powrotem leci: - ALE TO WY DZWONICIE.
                  • panna.nasturcja Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:39
                    smile
                  • hanusinamama Re: Teraz można panikować 30.08.22, 00:33
                    smile
                  • martishia7 Re: Teraz można panikować 30.08.22, 09:01
                    A potem "Hej, chcesz coś z Avonu?".
                    • hanusinamama Re: Teraz można panikować 30.08.22, 11:19
                      smile
                    • annaboleyn Re: Teraz można panikować 30.08.22, 20:00
                      martishia7 napisała:

> A potem "Hej, chcesz coś z Avonu?".

big_grin big_grin big_grin
                    • anorektycznazdzira Re: Teraz można panikować 31.08.22, 06:25
                      big_grin
          • bigimax4 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:11
            via Baltic Pipe.

tam nie ma nic do zakontrakotwania , moze za pare lat norwedzy zwieksza wydobycie
            • triss_merigold6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:15
              Ano nie ma.
      • kropka_kom Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:23
        pasquda77 napisała:

> Mój kraj taki piękny...(dzięki rządom PiS)🤦

tak mój kraj jest piękny i ma najlepszy rząd👍
        • arthwen Re: Teraz można panikować 29.08.22, 14:50
          Jasne. I jeszcze najlepszych księży, z których żaden (ŻADEN!) nigdy pożądliwie nie spojrzał na dziecko. A KK w Polsce dba tylko o to, żeby wszyscy się miłowali i byli dla siebie miłosierni.
          I jeszcze edukację mamy super, i służbę zdrowia. I największą sieć autostrad w całej UE. I węgiel tani jak barszcz, bo przeciez Polska węglem stoi i mamy takie złoża, że jeszcze nasze praprawnuki będą ten węgiel tani miały.
        • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:52
          kropka_kom napisała:

> tak mój kraj jest piękny i ma najlepszy rząd👍

............
          Żałosny jet ten twój komentarz.
    • alicia033 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:34
      edukacja (ekonomiczna) na żywym organiźmie boli.
      Mam nadzieję, że tym razem Polacy zapamiętają tę lekcję dłużej, niż 25 lat.
      • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:40
        alicia033 napisała:

> Mam nadzieję, że tym razem Polacy zapamiętają tę lekcję dłużej, niż 25 lat.
        >
        Na jakiej podstawie ta optymistyczna nadzieja?
        • alicia033 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:27
          primula.alpicola napisała:

> Na jakiej podstawie ta optymistyczna nadzieja?

Nadzieja ma to do siebie, że tli się wbrewsmile
          • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:53
            alicia033 napisała:

> Nadzieja ma to do siebie, że tli się wbrewsmile
            >
            >
            I umiera ostatniawink
      • mia_mia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:40
        Wątpię, duża część będzie przekonana, że to wina UE i Tuska, ten naród chyba już całkiem zatracił zdolność uczenia się, nawet jak dostaje w doopę i po kieszeni nie wyciąga wniosków.
      • leosia-wspaniala Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:00
        Oj naiwna, naiwna. Dla pisowców najważniejsze, że nie rządzi Tusk, aborcja zakazana, Rydzyk syty.
      • gulcia77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:01
        Edukacja i prawo średnio się u nas przyjęły. Większość niczego nie nauczy.
        • alicia033 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:30
          gulcia77 napisała:

> Większość niczego nie nauczy.

Uczy się, uczy.
          Jak przestanie wystarczać na kaszankę i przyjdzie siedzieć w głodzie i chłodzie to rozum szybko wraca.
      • la_mujer75 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:11
        Nie byłabym optymistką. Większość ma przeprane mózgi. I dla nich to wina Tuska, złej Unii, etc.
      • madami Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:57
        Nie ma szans patrząc na komentarze nawet tutaj. Forumki nie mają pojęcia i nawet nie zliżą się myślowo do wieloczynnikowej prawdy, poza tym, że PIS zły, skąd skoki cen energii wink druga strona obwini Tuska lub Putina - do wyboru, do koloru. A ty kogo dzisiaj obwinisz? Jareczka czy Donaldzika a może Władymirka?
        • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:20
          Dokladnie.
      • anorektycznazdzira Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:57
        sądzę że wątpię
    • gallanonim2022 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:35
      Ja nie panikuje, umarlem na covid w 2020 jak ci Chinczycy, co ich w TV pokazywali, jak padali jak muchy na ulicach tam gdzie stali.
      • pasquda77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:38
        gallanonim2022 napisał:

> Ja nie panikuje, umarlem na covid w 2020 jak ci Chinczycy, co ich w TV pokazywa
        > li, jak padali jak muchy na ulicach tam gdzie stali.
        Borze zielony, kolejny foliowy przygłup na forum, idź stąd nieuku
        • gallanonim2022 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:44
          Jaki znow foliowy? Przeciez foliarze zdechli bo sie nie zaszczepili.
          • la_mujer75 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:12
            To witaj w zaświatach. Bo my - szczepione- też powinnyśmy b yły zdechnąć. I ten grafen, co nam żyły ciął...
            • aniani7 Re: Teraz można panikować 30.08.22, 00:48
              No właśnie, co z tym grafenem? Miał mnie pociąć na drobne kawałeczki, a tu cały czas jestem w jednym.
      • bigimax4 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:39
        ale przynajmniej pojezdziles sobie ciearowka po bergamo
    • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:35
      Spoko, Anwil już rano ogłosił, że jednak wznowi produkcję. To po prostu kolejny przykład cudownego zarządzania przez wybitną ekipie humanistów po kursikach menedżerskich robionych w suczym tempie.
      • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:51
        Oj, to na pewno tanio wyjdzie, takie zastopowanie i uruchomienie po chwili.
        Trzymajcie mnie...
        • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:55
          Przestańcie drwić z tego dobrego, zatroskanego, pracowitego, przewidującego i skutecznego rządu! Cały świat ma takie problemy, nie rozumieecieeeee???
          • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:16
            Ja nie drwię, ja wielbię, tylko mam taki sarkastyczny styl, ale to wszystko z miłości do władzuchny!
            • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:17
              (Prezes poczty polskiej poleciał, ciekawe czy to zasłona dymna czy odwrotnie big_grin)
              • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:32
                big_grin
        • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:26
          annaboleyn napisała:

> Oj, to na pewno tanio wyjdzie, takie zastopowanie i uruchomienie po chwili.

Wróciłam do domu, pogadałam z tatusiem. 6 dóbek. Sześć dóbek to potrwa. Falalala zabawa trwa....
          • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:56
            daniela34 napisała:
            >
            >
            > Wróciłam do domu, pogadałam z tatusiem. 6 dóbek. Sześć dóbek to potrwa. Falalal
            > a zabawa trwa....

WUT?? Sześć dób trwa uruchamianie?
            A ile trwa wyłączenie? I czy ja chcę wiedzieć?
            Słabo mi.
            • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:02
              Tak, 6 dóbek, bodajże Kędzierzyn ograniczył produkcję, reszta zatrzymała i zaczęli naprawy. Tak że tego.
              Niejedną " stójkę" (planowaną z ogromnym wyprzedzeniem i precyzją kampanii napoleńskiej) w moim życiu przeżyłam- nie pytaj 😃
              • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 20:41
                Ja wiem, jak to jest mieć w domu odpowiedzialnego pracofanatyka, chono, utulę Cię!
                • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 20:48
                  Dziękuję!!! Muuu!
              • gulcia77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 20:53
                Jestem córką emerytowanego głównego mechanika maszyn wyciągowych. Jak ja Cię rozumiem... 👩‍❤️‍👩
                • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 21:02
                  Boże! Wiedziałam, że jest nas więcej!
      • martishia7 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:47
        > po kursikach menedżerskich robionych w suczym tempie

W Collegium Tumanum...
      • lily_evans011 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:38
        Kokodżambo i do przodu!
    • bigimax4 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:37
      przyspieszona lekacja ekonomi
      jak sie wycina glownego dostawce towaru -> ceny rosna
      gaz nie jest uzywany glownie w kuchenkach a w przemysle
      jarek ma zerowy wpolyw na ceny gazu

odpalili produkcje znowu pewnie gazem z zapasow , zabraknie bardziej za jakis czas
    • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:38
      #jakośtobędzie
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      Tzn. wiem że będzie ujowo. Nawet bardzo ujowo, skoro ratunkiem ma być Sasin. Wdech- wydech.
    • twarz2 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:39
      Pis niszczy wszystko. Dziękuje wyznawcom za cale to guano, którego sa współtwórcami.
    • purchawka2020 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:39
      E, zaraz wjedzie Jarosław na białym koniu i nas uratuje.
      Koza rabina.
      • mia_mia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:41
        Powie, że to wszystko przez UE, ale oni dadzą radę, rady nie dadzą, więc znajdzie się kolejny winny.
    • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:42
      next.gazeta.pl/next/7,151003,28842081,daniel-obajtek-wznawiamy-produkcje-nawozow-i-co2-robimy-wszystko.html#s=BoxOpMT

Podobno już wznawiają produkcję.
      • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:52
        Tak, tak. To już naprawdę jest kabaret. Wg pani minister Semeniuk rząd został poinformowany przez spółki o planowanym wstrzymaniu produkcji i NIKT nie wpadł na to, że przy produkcji nawozów powstają też inne produkty. Rozumiem, że na chemii spali a Mościcki to dla nich li I jedynie prezydent II RP.
        • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:05
          Przecież kiedyś prawdę powiedzieli: to nie jest rząd ekspertów, bo eksperci nie chcieli dla nich pracować.

Pod dupami im się pali, więc robią nieprzemyślane, histeryczne ruchy.
          • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:16
            No tak, prawo jest źle napisane, bo prawnicy nie chcą dla nich pracować, nowy wał jaki jest każdy widzi, bo ekonomiści nie chcą dla nich pracować, zapinało im się, że produkcja nawozów to też gazy dla przemysłu, bo...hmm...chemicy nie chcą dla nich pracować? Może to już pora kupić sobie to siodło?
            • jednoraz0w0 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:24
              > Może to już pora kupić sobie to siodło?

O! I w charakterze konia udać się do Janowa!
            • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:56
              daniela34 napisała:

> No tak, prawo jest źle napisane, bo prawnicy nie chcą dla nich pracować, nowy w
              > ał jaki jest każdy widzi, bo ekonomiści nie chcą dla nich pracować, zapinało im
              > się, że produkcja nawozów to też gazy dla przemysłu, bo...hmm...chemicy nie ch
              > cą dla nich pracować? Może to już pora kupić sobie to siodło?

Mój Kraj Taki Piękny!
              <niektóre ciuchy mają fajnebig_grin>
        • hanusinamama Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:32
          Tak wyleciało z pracy wielu specjalistów. Ci w laboratoriach jeszcze się trzymają, czy techynolodzy ( bo grupa azoty ma swietne zaplecze labów czy technologiczne) ale już wyżej same pociotki siedzą.
          Jakaś kretynka z PISu powiedziała, ze najwyżej piwa będzie mniej...kretynce nikt nie powiedział, ze brak CO2 w branzy spożywczej to zapaść ogólna, nie tylko o bąbelki w piwie chodzi
          • daniela34 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:39
            Nawet mi nie mów, Azoty to całe życie mojego ojca. Jak widzę zaskoczonych kredytów, którym się nagle objawiło, że CO2 jest potrzebne to bym lała i patrzyła czy równo puchnie. Specjaliści po MBA. Administracja kurzu na podwórzu.
            • hanusinamama Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:48
              Ja z Azotami współpracuje od lat. Tam była cała masa naprawde swietnych specjalistów. To są wielkie zakłady, nowe technologie. Niestety od kilku lat zarzadzanie leci na łeb na szyje., Na wysokich stołkach siedza idioci bez wiedzy i doświadczenia.
              • kropkaa Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:52
                Dziewczyny, ale tak jest w KAŻDEJ spółce Skarbu Państwa. To, jaki pissie mózgi rządzą, to przechodzi wszelkie granice przyzwoitości. To, co widać w tv, to wierzchołek góry lodowej, bo takich Zaleskich, Czarnków, Sasinów oni mają setki i poupychali, gdzie się dało. U znajomego są 2 osoby w zarządzie, w tym jeden bhpowiec z Radomia czy tam innych Siedlec, i nie, spółka nie zajmuje się wdrażaniem procedur bhp ani niczym podobnym. I oni oczywiście swoich wciskają na każde możliwe stanowisko, większość to "specjaliści" po AON. Więc naprawdę nie ma się co dziwić, że nasza gospodarka wygląda tak, jak wygląda.
                • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:08
                  To prawda. Pół biedy jeżeli w ten sposób upchnięto w zarządzie czyjąś żonę, która jedynie pobiera wynagrodzenie, a faktycznie bawi bombelki i w firmie nie bywa.
                  Gorzej jeśli toto zechce pracować. Z jednej strony głupie to jak but. Z drugiej szarogęsi się, bo skoro jest tu z polecenia partyjnego to wydaje mu się, że jest nieruszalny. Prędzej czy później ostatni mocni merytorycznie pracownicy rzucają papierami, bo mają dosyć użerania się z debilem na stanowisku.
                  • hanusinamama Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:34
                    Tak dokłądnie. Najgorzej jak chcą zarządzać
            • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:51
              Aż nie do wiary (tzn. wiem, że jednak możliwe). Jakoś to by było do pojęcia, gdyby wstrzymali produkcję z powodu utraty płynności finansowej, całkowitego braku dostaw gazu, poważnej awarii czy czegoś podobnego, ale że nie pomyśleli, jakie fizycznie będą natychmiastowe skutki?...
              • kropkaa Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:58
                A Harry Potter przewidział, czym się jego nowy ład skoczy? Nie, bo nie ma zielonego pojęcia, że przedsiębiorstwo to jest zbiór naczyń połączonych i obszar płac ma wpływ na wiele innych rozliczeń. Ale skąd taki pustak ma o tym wiedzieć, skoro książkowy teoretyk na poziomie basic.
            • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:53
              > Specjaliści po MBA

Szczerzę wątpię.

Raczej była taka córka leśnika, co to pracy znaleźć nie mogła, to się ją upchnęło na stanowisku kierowniczym w Azotach.
              • triss_merigold6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:22
                Są podwodne szkółki produceni dyplomów MBA na potrzeby PIS, tłuką je jak KUL tytuły doktorskie.
    • headonshouldersbaby [...] 29.08.22, 10:42
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • mia_mia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:53
        Tak, to ONI, O.N.I.
        Widzę, że PiS z narracją wszędzie jest źle (prawda), pomijającą fragment, ale nie tak źle jak u nas dotarł pod szurskie strzechywink
      • bywalec.hoteli Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:55
        ??
      • pasquda77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 10:57
        Spisek!🙈🙈🙈
        Polecam psychiatrę, jest na NFZ, co prawda trochę poczekasz na wizytę i nie wiadomo czy ONI cię nie wykończą do tego czasu, ale cóż - życie 🤷😂
      • princesswhitewolf Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:14
        >To nie PiS to wasza panika covid i zgoda na zamknięcie ekonomii oraz proxy wojna dla idiotów

A ktos pytal o zgode by mizna bylo sie wyrazic na nie?

Poza tym na pewno czytasz wiadomości? Przyczyna jest sytuacja geopolityczna ( Rosja, Chiny) a pandemia to miala maly wplyw.
      • hanusinamama Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:33
        Zapomniałeś dodać "wo wina Tuska". Wpis się nie liczy...kasy nie dostaniesz. Jeszcze raz ale tym się przyłóż.
      • g.r.uuu Re: Teraz można panikować 29.08.22, 11:51
        A ty jak wyrażałaś swoją niezgodę?
      • joasia33 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 12:14
        Hahahahahaha, dobre, dobre. smile)))
      • malia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:24
        No nie, tylko ty jedna czytasz i wszystkich oświecisz. To globalny spiseg, a nie wina pisu, to oczywiste
      • jednoraz0w0 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 13:27
        Ale znasz powiedzenie, że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć? No to Polska jest w sytuacji „z głupim zgubić” #najgorzej.
        Dla przykładu, inne kraje tez były dotknięte Covidem ale nie miały wyborów a la Sasin ani nie kupowały respiratorów od handlarza bronią.
        • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 14:11
          jednoraz0w0 napisał(a):

> Dla przykładu, inne kraje tez były dotknięte Covidem ale nie miały wyborów a la
          > Sasin ani nie kupowały respiratorów od handlarza bronią.

Szkoda, ze nie widzisz ze te " inne kraje" handlowaly bronia z Rosja i teraz mamy tego skutki za wschodnia granica. Uzaleznienie Niemcow i pol Europy od ruskiego gazu, tez cudowny pomysl. Brawo. UE to jeden wielki raj na Ziemi, oprocz oczywiscie, tej parchatej Polski, ktora opoznia postep. Och, ale gdyby Polska rzadzila jakas inna partia, Polska bylaby zamoznym i szczesliwym krajem europejskim. Moze nawet covidu by nie bylo. Nie moge sie wprost doczekac, kiedy wreszcie pis przestanie rzadzic. Chce zobaczyc na wlasne oczy, te plynace z Zachodu do Polski,, madrosci i dobrobyt.
          • jednoraz0w0 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 14:34
            Pierdu pierdu. Nie chodzi o blame game tylko o umiejętności reakcji na kryzys.
            • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:24
              No faktycznie, widzimy jaka jest reakcja Niemiec i Francji na kryzys za wschodnia granica Polski, oraz na kryzys gazowy. Tylko czy Polska moglaby dyktowac Niemcom i UE warunki na jakich chce reagowac na kryzys? Jedynie co moze zrobic Polska, to nie godzic sie na warunki Niemiec, bo poki co, jestesmy suwerennym panstwem, ale to w krotce sie skoczy, ku radosci "postepowych" ematek.
              • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:29
                Dlatego Polska jako suwerenne państwo, które wstało z kolan, kupuje teraz ruski gaz od Niemiec.

Ale przynajmniej już nie kupuje ruskiego węgla- przecież nawet rząd powiedział, że po co stać w kolejkach po węgiel, skoro jest upał. Suwerennie.

• malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:35
                  niemcyy napisał(a):

> Dlatego Polska jako suwerenne państwo, które wstało z kolan, kupuje teraz ruski
                  > gaz od Niemiec.

A dlaczego czepiasz sie Polski, a nie czepisz Niemcow, suwerenie? Dlaczego Niemcy kupuja gaz od ruskich?

• triss_merigold6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:44
                    Bo mają kontrakty?
                  • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:45
                    Żeby nie musieć zamykać niemieckiego odpowiednika Azotów.

Oraz żeby Polska miała jakieś dostawy gazu, jak nie od wschodniego, to chociaż pośrednio od zachodniego wroga :p

Poza tym nie jestem suwerenem, bo nigdy nie głosowałam na pis.
                    • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:50
                      Niemcy sprzedadza ruskim cala Wschodnia Europe za swoje "azoty"

Tez nigdy nie glosowalam na pis. I co?
                      • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 15:57
                        Nic się nie martw. Jeśli ktoś sprzeda Europę Wschodnią czy teraz Ukrainę to USA, a nie Niemcy, bo Niemcy mają takie braki militarne i energetyczne, że mimo szczerych chęci nie będą głównymi decydentami, tylko muszą być miłe, żeby mieć dostęp do LNG z USA i w razie czego jakiegoś sprzętu wojskowego.
                        • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:16
                          Wlasciwie Niemcy juz sprzedali ruskim E. Wsch. Nie przewidzieli tylko, ze Ukraina nie da sie sprzedac.

Niemcy beda mile tak dlugo, jak dlugo bedzie sie im oplacalo. A jak juz uzupelnia braki militarne, bedzie powtorka z historii.

• niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:25
                            Może i będzie.

Póki co- i to jest tematem wątku- w Polsce pod panowaniem pis zbliża się inna powtórka z bliższej historii, a pechowo do tego winter is coming.
                          • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:40
                            > Wlasciwie Niemcy juz sprzedali ruskim E. Wsch.

Przeceniasz rolę Niemiec kształtowaniu polityki wschodniej. Nikt nas nie sprzedawał. Sami sobie zgotowaliśmy ten los.
          • hanusinamama Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:05
            Jednak obywatel Niemiecki jest lepiej przez rząd zabepieczony niż obywatel polski...
            • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:31
              No masz, wielkie mi odkrycie. A skad kasa na niemieckie zabezpieczenie swojego obywatela?
              • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 16:36
                Chyba z tych składek, które Polska wpłaca do budżetu UE, mimo że sama mniej dostaje. Morawiecki mówił...

(ironia)
                • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:16
                  Naprawde nie widzisz roznicy miedzy gospodarka Niemiec i Polski?
                  I moze nie wiesz skad wziely sie te roznice?
                  • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:25
                    Wina Tuska.
                    • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:47
                      Widze, ze nie znasz historii Niemiec, Polski, swiata. Moglabys zaczerpnac wiedzy, no tak przynajmnie od 18 wieku, to takie minimum.
                      • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 17:54
                        Tak, w XVIII wieku leży przyczyna wstrzymania działalności Azotów oraz natychmiastowego odwołania tej decyzji po wszczęciu alarmu przez wtajemniczonych w działanie łańcuchów logistycznych.
                        • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:12
                          Oczywiscie. Nie mamy elit politycznych, tradycji dyplomatycznych, nie mamy ciaglosci gospodarczej. Polska rzadza poczynajac od1989 przypadkowi i slabo wyksztalceni ludzie. Nie mowiac juz o komunistach.
                          Niemcy natomiast, zawsze chca dominacji, grabierzy. Sa bardzo podobni pod tym wzgledem do ruskich. Od ruskich rozni ich pruska dyscyplina, bezwgledne posuszenstwo wladzy. Niemcy sa posluszni z przekonania, ruscy ze strachu.

Czytam wlasnie Dziennik Berlinski Willima L. Shirera. Poczytaj, ciekawych rzeczy sie dowiesz.
                          • niemcyy Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:15
                            malgosiagosia napisała:

> slabo wyksztalceni ludzie. Nie mowiac juz o komunistach.
                            > Niemcy natomiast, zawsze chca dominacji, grabierzy.

grabieŻy
                            • annaboleyn Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:57
                              niemcyy napisał(a):

> malgosiagosia napisała:
                              >
                              > > slabo wyksztalceni ludzie. Nie mowiac juz o komunistach.
                              > > Niemcy natomiast, zawsze chca dominacji, grabierzy.
                              >
                              > grabieŻy

big_grin Zaorane.
                              • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:03
                                Raczej zagrabione. smile
                      • gulcia77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 18:18
                        Akurat historia Polski z przełomu XVII/XVIII wieku, to fantastyczny przyczynek do wytłumaczenia, dlaczego "Azoty" przestały produkować nawozy i produkty uboczne. W konkurencji "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie" mamy tradycję długą i bogatą. Do tego stopnia, że w omawianym okresie przehuśtaliśmy całe Królestwo Polskie. Bo rozbiory to my sami sobie zafundowaliśmy.
                        • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:06
                          gulcia77 napisała:

"co by tu jeszcze spieprzyć, panowie" mamy tradycję długą i b
                          > ogatą. Do tego stopnia, że w omawianym okresie przehuśtaliśmy całe Królestwo Po
                          > lskie. Bo rozbiory to my sami sobie zafundowaliśmy.

Dokladnie. Teraz tez sobie fundujemy.
                        • lauren6 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:10
                          > Bo rozbiory to my sami sobie zafundowaliśmy.

Jeszcze kilka reform prawa w Polsce i za czytanie takich wypowiedzi będzie można trafić do więzienia big_grin
                          • gulcia77 Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:28
                            Trudno, jestem genetycznym buntownikiem. 😜
                            Jakby co, drogą zbiorowa emamo, to zadbajcie, żebym miała kawę i fajki. 😏
                            • panna.nasturcja Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:59
                              Cebulę smile
                      • grey_delphinum Re: Teraz można panikować 29.08.22, 19:51
                        malgosiagosia napisała:

> Widze, ze nie znasz historii Niemiec, Polski, swiata.

Ty za to znasz wersję Roszkowskiego z podręcznika do shitu li i jedynie.
                        • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 29.08.22, 20:02
                          Nie wiem co do mnie mowisz. Naprawde, takie zaczpki jak Twoje, nie robia na mnie najmniejszego wrazenia.
                          Mysle, ze nie masz nic szczegolnie madrego do powiedzenia.
                  • langsam Re: Teraz można panikować 29.08.22, 20:13
                    Ja widzę. A za jedną z przyczyn mam 200 lat.
                    W roku 1717 król Prus Fryderyk Wilhelm I Hohenzollern wydał nakaz by wszystkie dzieci w całym kraju uczęszczały do szkół podstawowych.
                    7 lutego 1919 wydano dekret o obowiązku szkolnym. Wprowadzał on obowiązkową 7-letnią szkołę powszechną dla wszystkich dzieci od 7. do 14.

Tu masz mapkę analfabetyzmu z połowy XIX wieku.
                    https://www.researchgate.net/publication/313258179/figure/fig2/AS:961750820216843@1606310672894/Literacy-rates-in-1871-Note-Quintiles-Prussian-county-borders-as-in-1849.gif

Na przełomie XIX i XX wieku w zaborze pruskim do szkół uczęszczało niemal 100% dzieci. Nieco gorzej było w zaborze austriackim, gdzie edukację podjęło około 85% najmłodszych. Najgorsze wyniki odnotowywano w Rosji i Królestwie Polskim – tam stopień skolaryzacji ledwie przekraczał 20%.

Przekładało się to na analfabetyzm. Szacuje się, że na ziemiach zaboru rosyjskiego blisko 60% mieszkańców nie potrafiło czytać ani pisać. Nieco lepiej było w Galicji, gdzie liczba niepiśmiennych wynosiła 40%. Analfabetyzm był marginalnym problemem jedynie w zaborze pruskim, gdzie nie przekraczał 5%. Miało to przełożenie na skalę problemu po odzyskaniu niepodległości – według spisu powszechnego z 1921 roku analfabeci stanowili 33% mieszkańców ziem odrodzonej Rzeczypospolitej; największy ich odsetek zamieszkiwał Kresy Wschodnie.
                    • hanusinamama Re: Teraz można panikować 30.08.22, 00:35
                      Pamietajmy, ze na ziemiach polskich przez lata Kosciół blokował dostęp do szkolnictwa mieszkancom wsi.
                      • langsam Re: Teraz można panikować 30.08.22, 01:38
                        To nawet nie chodzi o to kto (generalnie jak się pozbyli protestantów, to szkółki podupadły), szlachta miała w tym udział, bo chłop uczony, co dokumenty przeczyta i zrozumie to gotowy kłopot, ale o dalekosiężne rezultaty. Prosty wniosek: polska gospodarka jeśli idzie o kapitał ludzki była w stosunku do niemieckiej o sporo ponad 100 lat do tyłu.
                        Małgosia mogłaby sobie to przemyśleć, zamiast klepać że "Niemcy zawsze chca dominacji, grabierzy".
                        • primula.alpicola Re: Teraz można panikować 30.08.22, 07:22
                          Nie. Małgosia niczego nie przemyśli.
                          A teraz zdenerwowałaś ją tymi głupimi mapkami i poszła sobie.
                        • malgosiagosia Re: Teraz można panikować 30.08.22, 12:27
                          langsam napisała:

Prosty wniosek:
                          > polska gospodarka jeśli idzie o kapitał ludzki była w stosunku do niemieckiej
                          > o sporo ponad 100 lat do tyłu.
                          > Małgosia mogłaby sobie to przemyśleć, zamiast klepać że "Niemcy zawsze chca dom
                          > inacji, grabierzy".

123 lata pod zaborami, rusyfikacja, germanizacja, dwie wojny swatowe przetaczajace sie na terenie Polski, 6 mil. polskich obywateli w piach, komuna i rzady ruskich komuchow i slysze, ze ojej, polska gospodarka 100 lat do tylu. A jaka miala byc?
                          I powtorze, Niemcy zawsze chca dominacji i grabiezy, podobnie jak ruscy.