Dodaj do ulubionych

Basen - alergia na chlor

29.08.22, 13:17
Czy ktoś miewa ? Czym to się objawia?
Obserwuj wątek
    • princy-mincy Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:25
      Nie mam stwierdzonej alergii (w sensie potwierdzonej przez lekarza), ale moja skora po regularnym plywaniu w wodzie basenowej jest zaczerwieniona, podrazniona i przesuszona.
      Moge chodzic raz na jakis czas ale nie moglabym chodzic np 2 razy w tygodniu, to byloby za duzo.
      • summerland Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:13
        Moja kolezanka przed basenem cale cialo smarowala wazelina, bo miala tez jakies uczulenie na chlor
        • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:29
          summerland napisała:

> Moja kolezanka przed basenem cale cialo smarowala wazelina, bo miala tez jakies
          > uczulenie na chlor

a świstak siedział i zawijał w sreberka
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:34
      Mój kuzyn ma, strasznie kaszle, ostatnie stadium gruźlicy.
      Przestał chodzić i spokój.
      • memphis90 Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:40
        Ale podrażnienie to nie alergia. Chlor jest substancją drażniącą (i to silnie), ale to nie znaczy, że uczula.
        • 1papryczka.chili Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 20:56
          Ależ oczywiście że może uczulać. Pierwsze pytanie jakie zadajemy pacjentom przed leczeniem endodontycznym to czy mają uczulenie na chlor. Podchlorynem płuczemy kanały korzeniowe.
          • memphis90 Re: Basen - alergia na chlor 01.09.22, 22:26
            Trochę głupio byloby być uczulonym na pierwiastek powszechnie obecny w płynach ustrojowych i zasadniczo niezbedny do zycia...

>Pierwsze pytanie jakie zadajemy pacjentom >przed leczeniem endodontycznym to czy >mają uczulenie na chlor
            Nie ma zakazu zadawania pytań pozbawionych sensu... Chlor nie jest alergenem, jest substancją drażniącą.
            • bananananas Re: Basen - alergia na chlor 02.09.22, 09:11
              memphis90 napisała:

Chlor nie jest alergenem,
              > jest substancją drażniącą.
              >
              Memfis, ja kiedyś reagowałam na chlor tak, ze zaczynała mnie boleć głowa, a jak nie mogłam uciec w ciągu paru nabrań powietrza w płuca, to nawet wymiotowałam. To też można wytłumaczyć samym podrażnieniem? Zrobiło mi się tak w pewnym momencie i po latach przeszło.
            • 1papryczka.chili Re: Basen - alergia na chlor 02.09.22, 10:58
              A jednak tak jest czasami, co zrobić. Być może chodzi o stężenie/jednorazową aplikację, tego nie wiem.
    • fibi00 Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:42
      Mi łzawią oczy nawet siedząc na widowni basenu. Jak mi się woda chlorowana dostanie do oczu to tak mnie szczypią że muszę iść do toalety przepłukać wodą z kranu.
    • szmytka1 Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:46
      Ja chyba nie mam alergii, ale po basenie mocno chlorowanym czuje się podtruta. Bol głowy, duszności, lazawienie oczu.
    • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:48
      Ja mam..pojawiło się po 30 latach pływania wink

Swędzenie + czerwone plamy na całym ciele . Przed każdym basen biorę alertec i jest git
      • hanusinamama Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 13:58
        Pytanie czy to na chlor. Bo woda w basenie jest traktowana nie tylko chlorem.
        • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 29.08.22, 14:02
          no coś ty ? tongue_out
          • hanusinamama Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 15:02
            Tak tylko napisałam, bo wieszkosc osob myśli ze jak oczy szczypią labo maja wysypkę to od chloru
            Często to jest Kwas trichloroizocyjanurowy albo związki aminowe.
            • summerland Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:14
              Ozonem tez traktuja, nie wiadomo co lepsze, I to I to trucizna ale moze nie ma takich oparow chloru w powietrzu
              • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:27
                summerland napisała:

> Ozonem tez traktuja, nie wiadomo co lepsze, I to I to trucizna ale moze nie ma
                > takich oparow chloru w powietrzu

żadna trucizna, co ty bredzisz
            • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:26
              napisałaś pod moim postem - więc sądziłam, że to do mnie
              moja skóra powie mi ( jeśli nie wezmę allertecu) czy woda w basenie jest bardziej chlorowana czy mniej ( jeśli mniejsze stężenie to reaguje po ok 30-40 min i słabiej, jeśli stężenie jest większe to już po 20 min i mocno)
              Ba
              Moja skóra potrafi zareagować na wodę z kranu, pod prysznicem
    • katarzyna0121 Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 10:16
      Córce wyskoczyły czerwone plamy i miała duszący kaszel, ale to dziwne bo tak jej się zrobiło po basenie w aquaparku, a jak szalała w basenie w ogrodzie to nic jej nie było. Może to też chodzi o to, że ten basen Tekst linku jest ze stali nierdzewnej i nie zbiera się w nim tyle "żyjątek" i mniej dajemy chemii, no i oczywiście filtrujemy raz na tydzień. Nam pediatra mówiła, że na tych basenach to różne bakterie i grzyby się tłoczą.
      • hanusinamama Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 15:03
        Tam nie jest tylko chlor dodawany. Nie wiem co wy dodajecie do wody w basenie ale pewnie tabletki chlorowe.
        Na basenach duzych dodawanę są tez inne związki.
        O ile w ogródkowym zwiazki amin tez są dodwane (zeby glony nie rosły) tak już symklozenu nie dajecie.
      • summerland Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:16
        Mozliwe, ze od chemii. Kolega kiedys pracowal na basenie, mowil ile oni tego tam walà
        • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:28
          summerland napisała:

> Mozliwe, ze od chemii. Kolega kiedys pracowal na basenie, mowil ile oni tego ta
          > m walà

no i ile walą ?
          na oko ?
          a może łopatkami ?

bo tak to dawali w latach 80tych jeszcze ( i wcześniej)
          Woda jest badana przez sanepid, musi spełniać normy - baseny są miejscami użyteczności publicznej i nikt "nie wali tyle tego " .
          • summerland Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 23:28
            To nie w Polsce
          • summerland Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 23:29
            Na duzy basen to jednak duzo dodawali. Nie powiem ci ile bo to juz dawno bylo I nie pamietam
    • ichi51e Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 10:21
      wysypka
    • tea77coffee Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 14:52
      z takich typowych objawów to wysypka, łuszczenie się skóry. Na baseny nie chodzę tylko w mam w ogrodzie basen z berndorf i zamiast chloru uzdatniam wodę zwykłą solą kuchenną, przypomina to jak kompanie się w morzu smile
      • babie.lat0 Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 14:55
        Kąpanie, spamerze
        • taki-sobie-nick Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 23:31
          Oraz "przypominać kąpanie się" a nie "przypominać jak kąpanie się". Też do spamera.
    • maslova Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 15:14
      Ja regularnie (2-3 razy w tygodniu) chodzę na basen i często (acz nie zawsze) po wyjściu przez jeden dzień mam katar i zatkany nos. Zwykle pomaga Hitaxa lub coś o podobnym działaniu.
      Kiedy pytałam moją panią alergolog, czy może to być kwestia uczulenia, powiedziała mi, że związki używane na basenach nie wywołują alergii, że mozliwe, że to jakiś problem laryngologiczny. Jednak gdyby tak było, to problem pojawiałby mi się też w zbiornikach otwartych (morze, jezioro), a w tych sytuacjach kataru nie mam.
      Prawdopodobnie więc chodzi o jakąś substancję, która wywołuje u mnie podrażnienie, przy czym możliwe, że okresowo występuje w mniejszym stężeniu, dlatego nie zawsze występują u mnie objawy.
      • hanusinamama Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 15:51
        Pani alergolog widac nie wie co się stosuje na basenach. jak najbardziej związki stosowane mogą wywołać alergie...
        • wapaha Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 16:29
          dokładnie
          pani alergolog ominęła jakieś wykłady
          wink
        • maslova Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 19:02
          Całkiem możliwe, dlatego też nie przekonała mnie jej odpowiedź.
        • maslova Re: Basen - alergia na chlor 30.08.22, 19:04
          A z ciekawości (ja jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie) wiesz może, jakie konkretne związki mogą powodować alergie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka