Dodaj do ulubionych

Dworczyk odchodzi

30.09.22, 13:32
i przemawia.
On zwiekszył ilość urzędników w kancelarii z 600 do ponad 1000 oraz budżet kancelarii znacząco wzrósł. Przepraszam nie podam ile milionów ale mnie lekko zatkało jego przemówienie.
I tak on się tym chwali.
Obserwuj wątek
    • hanusinamama Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:33
      Aha...i odchodzi ze względów osobistych. Mhm
    • lauren6 Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:36
      Wow, to teraz czuję się spokojniejsza. Drożyzna fxuj, zimno, ciemno, no ale na szczęście rząd poddał się gruntownej rekonstrukcji. Jesteśmy uratowani.
      • hanusinamama Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:43
        Powiem ci, że jestem w takim szoku po jego wypowiedzi, że nadal nie wiem ile ten budżet teraz wynosi (i ile wzrósł). I on 2 razy podkreślił, ze to za jego kadencji urzędników można liczyć ponad tysiąc (chyba 1400) i za jego kadencji budżet kancelarii tak znacząco wzrósł...
    • veryvery Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:41
      .
    • gama2003 Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:43
      Masz zdrowie kobieto.
      Mnie moje nie pozwala nawet kilku sekund słuchać/ patrzeć i nie grzmieć.
      • mid.week Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:57
        Mam tak samo. Nawet od czytania słabnę.
      • hanusinamama Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 14:13
        Kawa zdrożała. Za darmo sobie cisnienie podnoszę smile
        • la_mujer75 Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 14:41
          smile
    • profes79 Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 13:44
      Akurat wzrost liczby osób w KPRM częściowo przynajmniej jest skutkiem po pierwsze przeniesienia do KPRM pionu europejskiego min. Szymańskiego z MSZ a po drugie pionu cyfryzacji z likwidowanego Ministerstwa Cyfryzacji.

Generalnie jak likwidowane/tworzone jest jakieś ministerstwo czy urząd centralny to rzadko kiedy odbywa się to "z powietrza" - bo rzadko kiedy tworzony resort dostaje zadania, których wcześniej nikt nie miał (chyba ostatnim takim przypadkiem było powołanie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w 2005 a i tak część jego pracowników "wyszła" z Gospodarki) a zadania resortu likwidowanego też na ogół nie znikają. Znam ludzi którzy przy kolejnych reorganizacjach potrafili dwa - trzy razy zmieniać miejsce w którym pracowali nie wstając zza biurka...

Zresztą dobrym przykładem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej - jak je likwidowano to nie wywalano ludzi (poza departamentami obsługowymi typu kadry czy finanse) ale departamenty rozparcelowano po resortach (często tych samych, z których ludzie trafili do MGM) - Infrastruktury, Rolnictwa czy Klimatu i Środowiska. No i ktoś może powiedzieć "bo zatrudnienie w MI wzrosło o x osób". No wzrosło. Bo ktoś robotę dotycząca wodnej infrastruktury śródlądowej musi robić, niezależnie od tego czy ulokują go w MGM, MI czy MSZ...
    • swinka-morska Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 14:01
      I co on teraz zrobi jak on tylko harcerzować umie?
      • marta.graca Re: Dworczyk odchodzi 06.10.22, 21:37
        Naprawdę boisz się, że biedak zginie? wink
    • skumbrie Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 14:23
      >i przemawia

Wziął przykład z ematki :p
    • daniela34 Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 14:44
      Michale, żegnaj

Słyszysz Michale ten śpiew i dźwięki gitar
      To śpiewają chłopcy z naszej kliki
      Jutro o świcie idziemy w świat
      Głód wypędza nas z tego pustego, ciemnego i zimnego sklepu...eee...stepu
      Na którym rosną tylko kolczaste opuncje
      Może w dalekim kraju, na stanowisku ambasadora znajdziesz odrobinę chleba i odrobinę szczęścia

• martini-n Re: Dworczyk odchodzi 30.09.22, 16:31
      Nie oglądałam. Dworczyk ma od członka za uszami, ale to jeden z niewielu pisowców, który potrafi wypowiadać się w sposób, nazwijmy to umiarkowany. A jak na ww. formację to już bardzo dużo. No ale powinien był polecieć już po pierwszym mailu.
      • martini-n Re: Dworczyk odchodzi 06.10.22, 20:06
        No to teraz będzie gustujący w nieletnich lotnik. 🙄
        Dworczyk nie dość, że jest jednak inteligentny, to ma przewinienia dużo mniejszego kalibru, a przynajmniej o takich wiadomo. A lotnik chyba sam o sobie wypowiadał się, że za mądry nie jest. Dobra zmiana, jak w edukacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka