Dodaj do ulubionych

dDepresja=agresja?

07.11.22, 18:46
Matka zwraca się do mnie ciągl agresywnym protekcjonalnym tonem, przestaje mieć ochotę na rozmowy z nią bo zawsze po czuje się dziwnie mimo że przecież się nie kłócimy, nie padają jakieś konkretne złe słowa to zwykła rozmowa ale tak pełna agresji w głosie że potrafi wyssać z energii. Czy takie zachowanie może mieć związek np z depresją? Czytałam ostatnio że u niektórych depresja nie zawsze objawia się smutkiem a właśnie agresją? Spotkałyście się z tym?
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 18:49
      Jest depresja płacząca i depresja krzycząca. Jak najbardziej to co opisałaś może być objawem.
      • lewababa Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 18:53
        Niestety tak..sama miałam właśnie taką depresję ,przerażałam się swoim zachowaniem ale to było silniejsze ode mnie🙁Terapia i leki to uspokoiły …jednak mam wrażenie ,ze znów to wraca
        • lidiaxx Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 19:01
          Teraz rozumiem jak trudne może być życie z osobą z depresją. Niby potrafię zrozumieć że może jej być ciężko, że może nie potrafi nad tym panować ale to tak źle na mnie wpływa że mam ochotę ograniczać kontakty a przecież nie można tak zrobić bliskiej osobie. Pytanie jak z kimś takim funkcjonować jeśli przez to prawdopodobnie i mi się udzieli bo źle się przy niej czuje. Lewababa jak Twoja rodzina na to reaguje?
          • nangaparbat3 Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 22:46
            Powiem Ci tylko, że łatwiej znieść, kiedy osoba, którą kochamy, się wścieka, niż kiedy cierpi w milczeniu.
    • abidja Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 19:11
      A moze zwyczajnie twoja matka zachowuje sie zle,z wlasnej woli a nie choroby.
      Wiem,ze łatwiej to uniesc gdy masz usprawiedliwienie choroba. Ale zamiast szukac usprawiedliwienia dla zachowan matki skup sie na swoich uczuciach. Czujesz sie zle ze slowami matki,to cie boli. Pomysl raczej jak mozesz sobie pomoc. Terapia,wyprowadzka,ograniczenie kontaktu.
    • cegehana Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 19:56
      Może. Znane dobrze tetryczenie ma niekiedy związek z depresja poddaje się leczeniu. I oczywiście o siebie również dbaj, bo jak sama wpadniesz w jakąś chorobę przez długotrwały stres to już nikomu nie pomożesz.
    • piataziuta Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 20:01
      Może.
    • alina460 Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 22:41
      A może to objawy demencji?
    • nangaparbat3 Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 22:43
      Tak jest i spotykam się z tym.
    • taki-sobie-nick Re: dDepresja=agresja? 07.11.22, 22:46
      Może. Człowiek jest wściekły, że czuje się beznadziejnie.
    • mrs.solis Re: dDepresja=agresja? 08.11.22, 00:38
      Tak, u mnie wlasnie tak sie to objawialo, a ja nie wiedzialam, ze to depresja.
    • thea19 Re: dDepresja=agresja? 08.11.22, 08:29
      Ja po lekach na depresję mam napady hipomanii - to dopiero jazdy.
      • samawsnach Re: dDepresja=agresja? 08.11.22, 10:24
        thea19 napisała:

> Ja po lekach na depresję mam napady hipomanii - to dopiero jazdy.
        Mówiłaś o tym lekarzowi? Nie powinno tak być.
        • thea19 Re: dDepresja=agresja? 08.11.22, 10:37
          Jeszcze nie, mam to od dwóch tygodni. Wizyta za miesiąc. Wiem, że od leków to się zdarza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka