Dodaj do ulubionych

Emama targetem Tuska?

09.11.22, 08:22
Słyszę, że obiecuje odciąć kościół od państwowej kasy, finansować in vitro, przywrócić legalną aborcję.
Brzmi tak dobrze, że aż trudno uwierzyć.
Czy to tylko kiełbasa wyborcza?
Czy społeczeństwo wreszcie na tyle się ogarnęło, że taki program ma szanse?
Niemożliwe chyba, żeby to sobie rzucał ot tak, musieli zrobić jakieś sondaże.
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:27
      Brzmi dobrze ale i tak będzie nie do wprowadzenia przy składzie parlamentu jaki będzie po wyborach.
    • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:32
      Tusk zapomniał jak po 27 latach brał ślub kościelny z cywilną żoną?
      Brzmi dobrze, natomiast nie ufam, że którakolwiek z tych obietnic zostanie zrealizowana.
      • alpepe Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:01
        Amen(t)
      • manon.lescaut4 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:29
        Tak samo.
      • hanusinamama Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:32
        Zeby nie było, ze ufam Tuskowi...ale śłub kościleny (nawet po 27latach po cywilnym) w niczym nie przeszkadza.
        Można być wierzącym, bardzo wierzącycm i praktykującym ale swoją wiarę zostawić dla siebie.
        tego oczekuje po politykach. Nikomu nie zabraniam chodzenia na msze.
        • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:37
          hanusinamama napisała:

> Można być wierzącym, bardzo wierzącycm i praktykującym ale swoją wiarę zostawić
          > dla siebie.

Niestety ale nie.
          A na pewno nie w przypadku katolicyzmu.
          • damartyn Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:45
            Nikt nie da ci tyle, ile polityk w kampanii obieca! Tuskowi nie wierzę za grosz.
            Czekam na PROGRAM. Dobry, perspektywiczny, realny. Zmęczona jestem nawalanką.
            • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:59
              damartyn napisał(a):

> Czekam na PROGRAM. Dobry, perspektywiczny, realny.

A co twoim zdaniem jest niedobrego i nierealnego w tym programie?
              • damartyn Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 12:18
                W „Twoja Polska?”. Przeczytałam dokładnie- nie ma wyliczeń , badań, analiz, Są nośne słowa , ogólne hasła. Zrobimy , przełamiemy, przerwiemy, uzyskamy, doprowadzimy itd, itd.
                Mnie to bardzo pasuje do deklaracji wygłoszonej przez Izabelę Leszczyne-
                „ Mamy dzisiaj jeszcze lepsze pomysły, zapewniam. Jak wygramy wybory, przedstawimy szczegóły”
                a ja bym bardziej chciała przed wygraną te szczegóły, żeby wiedzieć na kogo zagłosować.
            • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:58
              damartyn napisał(a):
              > Czekam na PROGRAM.

Ta - szczególnie w przypadku Peło, co mówi jedno a robi co innego big_grin
            • kropka_kom Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:41
              damartyn napisał(a):

> Nikt nie da ci tyle, ile polityk w kampanii obieca! Tuskowi nie wierzę za grosz
              > .
              > Czekam na PROGRAM. Dobry, perspektywiczny, realny. Zmęczona jestem nawalanką.

to jest jego program ...aborcja i nienawisć do ludzi o konserwatywnych poglądach...z wiarą katolicką to on nie ma nic wspólnego, wszystko na pokaz...biedny zakłamany człowie...
              • cosmetic.wipes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 18:05
                kropka_kom napisała:

> to jest jego program ...aborcja i nienawisć do ludzi o konserwatywnych poglądac
                z wiarą katolicką to on nie ma nic wspólnego,

Gdyby faktycznie tak było, to pierwszy raz w życiu nie musiałabym głosować na mniejsze zło.
          • 152kk Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:15
            Możesz tak uważać. Ale ja znam takie osoby - głęboko wierzące, ale nienarzucające nikomu swoich poglądów i równo krytykujące Kościół, za to co wyrabiają jego reprezentanci. Oczywiście mogę się mylić, ale są to osoby 50+ i nigdy się na nich nie zawiodłam. Ale nie są to politycy.
          • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:40
            Na Zachodzie niektórym politykom się to udaje.
      • mava1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 11:18
        >Tusk zapomniał jak po 27 latach brał ślub kościelny z cywilną żoną?

ale przynajmniej z tą samą żona a nie trzecią z kolei, po kolejnych rozwodach kościelnych.
        Jakos ta postawa bardziej do mnie przemawia niż krętaczy z pisuarstwa.
        • dramatika Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 11:21
          mava1 napisał(a):

> ale przynajmniej z tą samą żona a nie trzecią z kolei, po kolejnych rozwodach k
          > ościelnych.
          > Jakos ta postawa bardziej do mnie przemawia niż krętaczy z pisuarstwa.

Z jednej strony aborcja w każdej zagrodzie, a z drugiej - to dobrze, że Tusk żyje po bożemu tongue_out
          • mava1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:21
            >Z jednej strony aborcja w każdej zagrodzie, a z drugiej - to dobrze, że Tusk żyje po bożemu

chętnie dowiedziałabym się ilu z tych, którzy dziś leżą plackiem w kościołach, trzymając sie za raczkę z wodzem narodu, chodziło do niego regularnie w prl. Chyba nie komuszy pies, z tatusiem ubekiem? ba, nawet sądzę, że sam wuc, z mamusią komuszą, też tam nie bywał.
            Podlizywanie się kościołowi przez obecną władzę, niewiele ma wspólnego z wiarą. Raczej z pozyskiwaniem kosciółkowej wsi i prowincji. Sami zreszta też nie mają nic przeciwko aborcji. Był wywiad z niezyjącym już prof. dębskim, gdzie wyraźnie mówił
            - Zdarzało się w pańskiej karierze zawodowej, że zwracali się do pana z prośbą o pomoc zwolennicy całkowitego zakazu aborcji.
            - Oczywiście, że tak. Każdy z lekarzy ma takie wspomnienia, tylko przestrzegamy tajemnicy lekarskiej, która nie pozwala nam dzielić się informacjami na ten temat. Miałem przypadki posłów i senatorów, którym szybko zmieniały się opinie dotyczące aborcji.

- Nawet tych, którzy chcą zakazać aborcji?
            - Tak. Myślę o politykach z ZChN i PiS. Jak problem zaczyna dotyczyć ich rodzin czy bliskich, szybko zmieniają zdanie.

Tak że wiesz...pisowcy też nie maja nic przeciwko "aborcji w każdej zagrodzie". Zreszta sam król narodu zachęcał do jeżdżenia w tym celu za granicę, że zacytuję
            "Każdy średnio rozgarnięty człowiek może załatwić aborcję za granicą. W moim przekonaniu nic takiego, co by zagrażało interesom kobiet, się nie stało - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost""
            Sama więc widzisz, że nie chodzi o aborcję a o duszyczki. Te głosujące a nie wyabortowane.
            • dramatika Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:30
              mava1 napisał(a):

> Podlizywanie się kościołowi przez obecną władzę, niewiele ma wspólnego z wiarą.

A wybory nie powinny mieć nic wspólnego z licytacją na skalę łajdactwa i hipokryzji. Ale jak tam towarzyszko uważacie smile
              • mava1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:34
                tak samo, towarzyszko.
                Z tym ze ta władza pokazuje swoje łajdactwo "od ostatnich 7 lat" wiec w wyborach, a raczej tuz przed, niczego innego się nie spodziewam. Towarzyko z elektoratu pisu.
                • mava1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:38
                  z drugiej strony dosyć bawi mnie to, że jak juz brakuje argumentów to wtedy zaczyna się personalne obrażanie. To takie...pisowskie. To jedno co potrafią najlepiej, tu muszę oddać im "honor".
            • melisananosferatu Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 14:34
              NIGDY nie chodzilo o duszyczki ani tez o 'swietosc zycia'.
          • cosmetic.wipes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 18:10
            dramatika napisał(a):

> - to dobrze, że Tusk ży
            > je po bożemu tongue_out

Ja też żyje po "bożemu" - nie zabijam, nie kradnę, mam tego samego męża od ćwierćwiecza, z nim wspólne, świetnie wykształcone, samodzielne dzieci, nie chodzę na boki, płacę podatki i trzymam się z dala od kościoła katolickiego.
            Całkiem odwrotnie niż ty 🤪
        • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 11:24
          Do mnie w ogóle nie przemawia idea brania ślubu wyznaniowego, zwłaszcza po latach i zwłaszcza na potrzeby kompanii wyborczej.
          • mava1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:23
            a skad wiesz, jaki był powód? raczej nie sądzę, że na potrzeby kampanii bo ja pierwsze słyszę, że to zrobił. Natomiast o slubie np. kurskich trąbiły wszystkie mozliwe media.
            • cosmetic.wipes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 18:12
              No nie, jednak było to posunięcie piarowe. Nad czym ubolewam.
              • mava1 Re: Emama targetem Tuska? 12.11.22, 17:03
                >No nie, jednak było to posunięcie piarowe

mozliwe ale jednak o tym nie słyszałam wczesniej. Czyli jednak kiepski ten piar.
                • jednoraz0w0 Re: Emama targetem Tuska? 12.11.22, 17:28
                  Ja o tym słyszałam mieszkając wtedy na innym kontynencie.
                • jednoraz0w0 Re: Emama targetem Tuska? 12.11.22, 17:29
                  Poza tym tu niekoniecznie chodziło o to, żeby było glosno o tym, ze wziął ślub, tylko o to, żeby nikt glosno nie powiedział, ze tego ślubu nie ma. Tak, jak Trzaskowskiemu wyciągano to, czy dzieci były u komunii.
                  • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 12.11.22, 20:28
                    jednoraz0w0 napisał(a):

> tylko o to, żeby nikt glosno nie powiedział, ze tego ślubu nie ma.

Tylko to własnie jest żałosne. Bo po pierwsze - i tak to było wiadome, a po drugie co to niby miałoby oznaczać? Że ślub cywilny jest gorszy od wyznaniowego?
                    Rili?
      • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:49
        Ale zauważyłaś, że Tuskowi retoryka nieco się zmieniła w porównaniu z tą sprzed 15 lat, kiedy wygrał z pisem?
        Masz jakiś interes w wypominaniu liderowi opozycji durnego ślubu, mimo że podobno nie po drodze ci z pisem? Bo przychrzaniasz się i do KO i do Lewicy, a do pisu jakoś niezbyt często.
        Widzisz aktualnie kogoś, kto mógłby być bardziej skuteczny niż Tusk? Bo ja nie widzę i średnio mnie cieszy, że największa nadzieję na wykopanie pisowcow daje 65-latek. I nie podoba mi się np. jego przywiązanie do pińcet, ale nie wiem komu innemu mogłabym dać szanse w wyborach. Poza tym arytmetyka wyborcza też robi swoje.
        No ale można też z góry założyć, źe Tusk nie zrealizuje obietnic wyborczych, bo wziął ślub kościelny. I dziarsko zmierzać z pisem na wschód, uprzednio wykopawszy swoją dzieciarnię na zachód.
        • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:24
          martini-n napisała:
          > Masz jakiś interes w wypominaniu liderowi opozycji durnego ślubu, mimo że podob
          > no nie po drodze ci z pisem? Bo przychrzaniasz się i do KO i do Lewicy, a do pi
          > su jakoś niezbyt często.

Stołek? Jak ją wypie.lą z ministerstwa (a przy zmianie władzy wiadomo...) to na pracę za te same pieniądze szans nie ma. Trzeba obrzydzić ludziom wybory.
          • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:27
            Nie sądzę żeby pracowała na aż tak wysokim stanowisku, a żuczkow raczej się nie wywala.
            • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:31
              martini-n napisała:
              > Nie sądzę żeby pracowała na aż tak wysokim stanowisku, a żuczkow raczej się nie
              > wywala.

PiS zatrudnił w instytucjach czy spółkach Skarbu Państwa tysiące "żuczków". Myślisz, że ci, którzy dojdą do władzy ich zostawią?
              • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:37
                Myślę, że tak, czystki przewaznie są do któregoś poziomu.
              • volta2 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:57
                żuczki zostały, platformiane też, nie bój się. te same osoby piszą przemówienia komorowskiemu i dudzie, tylko oczadziała z nienawiści osoba tego nie wie, i nie podejrzewa, więc wali jak w bęben.

akurat znam te osoby osobiściesmile
                • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 17:01
                  volta2 napisała:
                  > żuczki zostały, platformiane też,

Ach ten ślepy symetryzm smile

• martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 18:16
                    Ale ona ma trochę racji, na niższych szczeblach wymiataczka raczej nie działa.
                    • volta2 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 01:06
                      no narracja poszła w 2015, że nawet sprzątaczki wymienili. a ciemny lud uwierzyłsmile
                      • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 07:36
                        volta2 napisała:
                        > no narracja poszła w 2015, że nawet sprzątaczki wymienili. a ciemny lud uwierzyłsmile

Nie nie wymienili bo takowych nie mieli. To Pisiury mają dużo głodnych gęb do wyżywienia.
                        • volta2 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 20:07
                          ty też nie wyglądasz na nakarmioną.
                • dramatika Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 19:48
                  volta2 napisała:

> te same osoby piszą przemówienia komorowskiemu i dudzie

Wierzę w to bez dowodów smile

• mava1 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 12:58
                  >akurat znam te osoby osobiście

tiaaa...
        • nenia1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 20:18
          martini-n napisała:

> Ale zauważyłaś, że Tuskowi retoryka nieco się zmieniła w porównaniu z tą sprzed
          > 15 lat, kiedy wygrał z pisem?

Ale sądzisz, że to dlatego bo zmienił zdanie? To koniunkturalista. Chce podebrać
          elektorat lewicy.

> Masz jakiś interes w wypominaniu liderowi opozycji durnego ślubu, mimo że podob
          > no nie po drodze ci z pisem?

a ty chcesz być taka jak wyborcy PIS-u tylko zamiast "święty Jarosław" będzie "święty Donald"?
          • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 20:51
            nenia1 napisała:

> a ty chcesz być taka jak wyborcy PIS-u tylko zamiast "święty Jarosław" będzie "
            > święty Donald"?

nie sądź innych po sobie, kukiziątko.
          • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 23:51
            Biedna lewica, elektorat socjalny zabrał jej pis, a postępowy zaraz zabierze jej KO.

I nie, nie święty Donald, chyba dosyć precyzyjnie wyjaśniam, dlaczego jest to imo jeden z niewielu polskich polityków, którzy są skuteczni i którym się chce.
            • taniarada Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 07:33
              Aktywistka PO w promocji Tuska .To już nie wróci .Tusk też nie .A Kaczor dalej jest
              • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:08
                Nie uwierzysz, ruska mendo, ale nie każdy jest płatnym trollem jak ty.
            • lauren6 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 07:54
              Lewica nie jest biedna. Nadal ma swój własny elektorat:
              - ofiary ustawy dezubekizacyjnej
              - mieszkańców ściany wschodniej, którzy nie zagłosują na inne partie za prawacki kult żołnierzy wyklętych
              - osoby rozczarowane rządami KO w samorządach
              - antyklerykałowie
              - młodzi ludzie, którzy chcą radykalnych zmian obyczajowych i KO jest dla nich zbyt centrowa

Faktem jest, że Lewica straciła stary, komuszy elektorat na rzecz PIS. Z drugiej strony jest partią drugiego lub trzeciego wyboru wśród młodych, co im dobrze rokuje na przyszłość.
              • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:02
                lauren6 napisała:

> Lewica nie jest biedna. Nadal ma swój własny elektorat:

No, w sam raz, żeby załapać się na te 3% dające dotację.
              • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:06
                Cóż za jednorożcowy optymizm 😁
            • nenia1 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 11:18
              martini-n napisała:

> I nie, nie święty Donald, chyba dosyć precyzyjnie wyjaśniam, dlaczego jest to i
              > mo jeden z niewielu polskich polityków, którzy są skuteczni i którym się chce.

I co z tego? To jest forum. Tu też już nie można wyrazić opinii i to zgodnej z faktami, bo
              od razu będziesz sugerować komuś marsz rękę w rękę z PIS? Może i coś wyjaśniałaś ale
              prócz tego zawarłaś insynuacje i to bardzo czytelne.
              A Tuskowi się chce, to prawda, trudno jednak zapominać, że premierem też mu się chciało być.
              Do momentu korzystniejszego stanowiska w Brukseli.

• martini-n Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 16:32
                Ale co jest taką opinią, to że Tusk to dla mnie "święty Donald" wygloszone przez trolla? No to sprostowalam, że nie. Jesli dla ciebie tak ważną sprawą i do tego minusem był wyjazd Tuska do Brukseli, to ja na to patrzę inaczej, dla mnie taki punkt widzenia jest absurdalny, więc mogę tylko rozłożyć ręce.
                Z resztą juz o tym pisałam, ematkowe kręcenie noskiem i szukanie ideału w momencie, kiedy pis rozwala kraj, uważam za dziecinne. Oprócz Tuska macie Hołownie, ich trzech z Lewicy, Tygryska. Można sobie kogoś wybrać, jeśli Tusk nie przekonuje. No chyba, ze nie można, bo żaden nie spełnia oczekiwań w 100%. Ok, ale to jest glos na kaczkę.
                • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 16:45
                  To nie jest szukanie ideału tylko realistyczna ocena dotychczasowych dokonań i propozycji istniejących ugrupowań. Żeby chociaż dawali szansę na spełnienie oczekiwań w 40% to byłoby dobrze.
                  • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 16:57
                    triss_merigold6 napisała:
                    > To nie jest szukanie ideału tylko realistyczna ocena dotychczasowych dokonań i
                    > propozycji istniejących ugrupowań. Żeby chociaż dawali szansę na spełnienie ocz
                    > ekiwań w 40% to byłoby dobrze.

Cóż - zostaje ci Hołownia albo Konfa big_grin
                    • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 17:03
                      Hołownia jest związany z Kościołem, a Konfy się brzydzę jak kiedyś Unii Polityki Realnej i w ogóle korwinowcow. Nikt mi nie zostaje, prawdę mówiąc, ale muszę głosować, bo tylko to daje mi mandat do narzekania.
                  • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 17:03
                    No to nie głosuj, w Polsce nie ma obowiązku.
                • pade Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 00:28
                  "Z resztą juz o tym pisałam, ematkowe kręcenie noskiem i szukanie ideału w momencie, kiedy pis rozwala kraj, uważam za dziecinne. Oprócz Tuska macie Hołownie, ich trzech z Lewicy, Tygryska. Można sobie kogoś wybrać, jeśli Tusk nie przekonuje. No chyba, ze nie można, bo żaden nie spełnia oczekiwań w 100%. Ok, ale to jest glos na kaczkę."

Nic dodać, nic ująć.
                • nenia1 Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 16:44
                  martini-n napisała:

> Ale co jest taką opinią, to że Tusk to dla mnie "święty Donald" wygloszone prze
                  > z trolla?

Przez trolla? Coraz lepiej...sądzisz, że obrażaniem kogoś przekonasz?
                  Opinią jest to, że reagujesz newralgicznie i sugerujesz triss PIS-olubność
                  bo "ośmieliła" się wyrazić krytyczną opinię o Tusku, wcale nie jaką znowu "straszą".
                  i zgodną na dodatek z faktami. To, że nie ma nikogo lepszego to ma być
                  powód do zamykania ust? Przecież właśnie z tego słynną wyborcy PIS-u,
                  potrafią zamknąć oczy na wszystko co robi ich Prezes.

> No to sprostowalam, że nie. Jesli dla ciebie tak ważną sprawą i do te
                  > go minusem był wyjazd Tuska do Brukseli, to ja na to patrzę inaczej,

och no patrz sobie inaczej, patrz. Że niby wielki prestiż dla zakompleksionej Polski?
                  A w Polsce za to początek równi pochyłej, pozostawienie po sobie
                  marnych polityków (bo lepsi wycięci) i za pół roku wygrana Dudy.

> jeśli Tusk nie przekonuje. No chyba, ze nie można, bo żaden nie spełnia oczekiwań w 100%.

Ty z tych co to głosuje tylko na kandydata bez wad? No przykro mi bardzo, ja tam wolę mieć
                  świadomość wad tych, na których głosuję. To realizm. Nie potrzebuję pudrować jak ty i sugerować
                  innym PISizm.
                  • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 17:32
                    Ok, pomyliłam cię z taniarada, akurat ty nie jestes trollem, chociaz momentami piszesz jak troll.
                    Tak, pozostawienie po sobie następców w postaci Kopacz i Schetyny, który np. uparcie minimalizował Trzaskowskiego mogacego byc nowa twarza podnoszaca sondaże, było błędem Tuska. Tylko ze wtedy Tusk i Schetyna mieli szorstką przyjaźń, a ten drugi też miał swoje frakcje i wpływy w partii. Z resztą kiedy przyszedł młody Budka, to okazało się, że wcale nie jest lepszy.
                    Ale błędem nie był sam wyjazd do Brukseli, a pisanie o "wielkim prestiżu dla zakompleksionej Polski", w takim prześmiewczym tonie, świadczy właśnie o kompleksach. I jest tego samego gatunku co kościół św. Donalda i tego typu komentarze jadące trollem.
                    PO popełniło sporo błędów, ale teraz mamy 2022 rok i moze warto przestać się bawić w "przez 8 lat Półki i Polacy" tylko spojrzeć na to, jakie możliwości sa TERAZ.
                    A co do Triss, to nowa na forum nie jest, a ja odniosłam się do tego, co od lat pisze. Chociaż mój błąd, bo odnioslam się zapominając o jej zainteresowaniu tylko i wyłacznie wlasnym ogrodkiem i niczym poza tym. W takim kontekscie jej posty rzeczywiscie nie swiadcza w zasadzie o niczym, bo co by sie nie dzialo, to ona sobie poradzi, wiec ma w dupie.
                    • nenia1 Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 18:41
                      Wiesz, wątek nie o triss, ale skoro już mowa o niej, to różne rzeczy można powiedzieć, ale z pewnością ani nie koloryzuje i nie upiększa obrazu samej siebie, jak również sceny politycznej. Przeciwnie, najczęściej trafnie i realistycznie ją diagnozuje. A że na forum jest zapotrzebowanie na obraz czarno/biały to już inna sprawa, mnie to nie odpowiada, a najmniej jak ktoś w imię ochrony tego sztywnego podziału stara się innych sprowadzić do prostego podziału na "dwa wrogie plemienia" i sięga po argumenty w stylu "ty pisiorze".
                      • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 18:52
                        Ok, ale ja zapytałam dlaczego ona wali w opozycję, prawie każdą od lewa do prawa, a w PiS jakoś nie bardzo.
                        • dramatika Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 19:05
                          martini-n napisała:

> Ok, ale ja zapytałam dlaczego ona wali w opozycję, prawie każdą od lewa do praw
                          > a, a w PiS jakoś nie bardzo.

Wy, wyborcy PO i lewicy to takim jesteście wielkim antypisem, ze wystarczyłoby, aby PiS zalegalizował aborcję i miałby program zgodny z waszym. Ale w gębie mocni big_grin
                          • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 19:38
                            Kierujesz swoje przypuszczenie w złą stronę, towarzyszko. Mnie też mierzi podejscie, że "gospodarka sobie poradzi", pińcet jest spoko, a ważne są tylko tematy okołoprokreacyjne.
                            • dramatika Re: Emama targetem Tuska? 11.11.22, 19:56
                              martini-n napisała:

> Kierujesz swoje przypuszczenie w złą stronę, towarzyszko.

Nie wiem, nie odróżniam was. Jak sugerujesz, że ktoś jest pisowcem, bo za mało wali w PiS, to jesteś klonem z tej samej linii produkcyjnej.
                        • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 12.11.22, 20:22
                          martini-n napisała:

> a w PiS jakoś nie bardzo.

bo beznadziejność piss jest oczywista i niekwestnionowalna.
    • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:33
      ale chodzi ci o Tuska czy o program, butch?
      Bo to dwie różne sprawy. Siedzisz tu od stu lat, więc powinnaś się orientować, że Tusk wśród ematek wzbudza średni entuzjazm i część z nich chociaż ww rzeczy popiera to nie (ze)chce, z wielu innych powodów, zagłosować na PO.
      • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:38
        Jak pomyślę, że będę musiała dokonać wyboru w duchu "kogo nienawidzę najmniej" to mnie skręca.
        • szansanalans Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:42
          Zawsze trzeba wybrac mniejsze zlo.
          • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:45
            szansanalans napisała:

> Zawsze trzeba wybrac mniejsze zlo.

To sobie wybieraj.
            • 152kk Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:16
              Oczywiście można nie wybrać nic. I wtedy wybiera się większe zło. Co kto lubi.
              • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:25
                152kk napisała:

> Oczywiście można nie wybrać nic.

Gdzieś napisałam o (nie)wybieraniu/robieniu niczego?
        • kropkacom Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:44
          Zawsze takie dokonywałaś.
          • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:54
            Nie, tak gdzieś do 2005 r. głosowałam na SLD (pod ówczesnymi nazwami) z przekonaniem. Potem mniejsze zło, a teraz kompletnie nie widzę oferty dla siebie. Najchętniej bym nie poszła, ale pójdę, zawsze chodzę, bo daje mi to prawo do narzekania.
            • milva24 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:00
              Ja też jeszcze nie wiem na kogo będę głosować, wiem tylko na kogo nie będę.
            • 152kk Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:18
              No cóż, dorosłaś.
              Nie ma na tym świecie ideałów, do których można być w 100% przekonanym, a tym bardziej w polityce. Chyba, że jest naiwnym. Co bywa fajne, szczególnie w przypadku ludzi młodych. Ale na dłuższą metę jest po prostu niebezpieczne.
      • melikles Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:40
        A co ma to tego lesbijka?
      • powodzenia_juno Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:05
        Dokładnie dlatego jestem ciekawa opinii - osób krytycznych i trzeźwo myślących, a nie betonowego elektoratu z jednej czy drugiej strony.
        • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:08
          powodzenia_juno napisała:

> osób krytycznych i trzeźwo myślących,

muszę! no muszę napisać, że umiesz w komplementysmile
          • powodzenia_juno Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:09
            Przecież to szczera prawda, nawet jak nie dotyczy wszystkich 🤪
        • taniarada Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:43

> Dokładnie dlatego jestem ciekawa opinii - osób krytycznych i trzeźwo myślących,
          > a nie betonowego elektoratu z jednej czy drugiej strony.
          Serio ta opinia ma dla ciebie znaczenie .Pan Tusk to wysuszony starzec z opcją że nigdy nie dojdzie już do władzy .
          • melikles Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:21
            Na czym polega wysuszenie, wielebny?
          • kosztownaporada Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 17:03
            taniarada napisał:

> Serio ta opinia ma dla ciebie znaczenie .Pan Tusk to wysuszony starzec z opcją
            > że nigdy nie dojdzie już do władzy .

Starosc to proces ponizania czlowieczenstwa, sadystyczne przyzwolenie obywatelskie, cos jak dokarmianie psa przywiazanego za nogę .
            • krolewska.asma Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 17:07
              O
              Super ze podejmujesz temat karmienia
              Czy dzieci miały godny posiłek ?
      • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:52
        Trzymajcie mnie, stan państwa jest jaki jest, a ematki infantylnie narzekają, że każdy kandydat niewystarczająco przystojny. 🤦‍♀️
        • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:05
          martini-n napisała:

> a ematki infantylnie narzekają, że każdy kandydat niewystarczająco przystojny. 🤦‍♀️

Absolutnie nie.
          Ematki narzekają, że ten kandydat już kilka razy puścił je w trąbę. Dlatego nie mają ochoty kolejny raz robić za kryzysową narzeczoną.
          • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 16:35
            Proszę o info w jaki sposób Tusk was puscil w trąbę. Oprócz tego, ze nie wprowadził aborcji na życzenie, nie dał pińceta i wziął ślub kościelny. A, i jeszcze cham do Brukseli pojechał.
    • wbka1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:34
      Zdecydowanie. Ubolewam jedynie, że 1/3 elektoratu ( ta, którą zdiagnozował Kurski jako,,ciemny lud") nie jest zainteresowana jakąkolwiek zmianą. Oni i one są zadowoleni, bo kasa im się zgadza i nie mają problemu by zaspokoić swoje niewygórowane potrzeby, a wyższych nie mają.
      • powodzenia_juno Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:06
        Tylko jakim cudem im się kasa zgadza w tych warunkach gospodarczych to nie wiem.
        • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:08
          > Tylko jakim cudem im się kasa zgadza w tych warunkach gospodarczych to nie wiem.

Bo są z matematyką na bakier? big_grin
          • powodzenia_juno Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:09
            Jedyne wytłumaczenie 🤣
            • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:20
              > Jedyne wytłumaczenie 🤣

Koleżanki mojej matki - emerytki zachwycają się podwyżkami emerytur. To, że po odjęciu inflacji zostaje im mniej już matematycznie je przerasta. W ogóle ogarnięcie, że waloryzacje emerytur są ustawowe a nie zależą od łaski Kaczora nie dociera.
        • milva24 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:10
          Bo jakby peło rządziło to by na pewno było gorzej...Na własne uszy słyszałam.
        • wbka1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:10
          Z wypowiedzi ,,ciemnego luda" cytuję: ,,Tusk dał mi 50 złotych podwyżki, a pan Kaczyński 250" Zadowoleni emeryci w Warszawie!, robiący zakupy na Placu Szembeka mówili, że jest im bardzo dobrze, mają pralkę (!) I na jedzenie im wystarcza.
    • kropkacom Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:50
      Zawsze i w każdym wykonaniu jest jakaś kiełbasa wyborcza. Ematka zawsze chciała jednak takich deklaracji. A teraz? No cóż: wina Tuska big_grin
      • kropkacom Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:52
        A wyborcy PIS nie wątpią w swojego wodza.
        • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:58
          A wyborcy nie-PiS nie potrzebują wodza (Konfe pomijam) tylko programu korzystnego dla siebie.
          • kropkacom Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:03
            Czy nie potrębują to się dopiero dowiemy.
          • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:05
            > A wyborcy nie-PiS nie potrzebują wodza (Konfe pomijam) tylko programu korzystn
            > ego dla siebie.

A to wyborczy nie-pis to jakaś jednolita masa? Ty oczywiście chcesz wyciągać łapki po kaskę 'mi dej innym nie'big_grin
            • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:12
              Niejednolita, ale zdaje się PO nie sięga po potencjalny elektorat Konfy czy Lewicy w jej różnych kanapowych wersjach.
              Powinni starać się zmobilizować nieglosujacych, ale tego nie zrobią- wręcz przeciwnie- zdemobilizują swoich, ci zostaną w domu i PiS wygra. Niska frekwencja jest na korzyść PiS.
              • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:14
                > Powinni starać się zmobilizować nieglosujacych, ale tego nie zrobią- wręcz prze
                > ciwnie- zdemobilizują swoich, ci zostaną w domu i PiS wygra. Niska frekwencja j
                > est na korzyść PiS.

Czym zdemobilizują? Zapowiedzią rozdziału kościoła od państwa czy dopuszczalnością aborcji?
                • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:18
                  Nie tym. Triumfalizmem, bo już wpadają w ekscytację wynikami sondaży I brakiem wyraźnej oferty, bo powtarzanie "wystarczy, że nie jesteśmy PiS" to za mało.
                  • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:19
                    > Nie tym. Triumfalizmem, bo już wpadają w ekscytację wynikami sondaży I brakiem
                    > wyraźnej oferty, bo powtarzanie "wystarczy, że nie jesteśmy PiS" to za mało.

Nie no jasne - dla ciebie wygraliby oferując 1000+ dla pierdzistołków wink
                  • manon.lescaut4 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:40
                    A ja myśle (i mam nadzieje), ze „nie jesteśmy PiS” może wystarczyć w przypadku tej bardziej myślącej części elektoratu. Nie żelaznego, ale po prostu ludzi, którzy z jakichś powodow na PiS zagłosowali, a teraz zdają sobie sprawę, ze nawet dla higieny wypadałoby ten rząd przewietrzyć, trzecia kadencja to za dużo.
                  • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:56
                    To moze uszy przeczyść, skoro nie widzisz żadnej oferty opozycji. No chyba, że czekasz na obietnicę dawania premi administracji rządowej za klepanie na forach w godzinach pracy.
                    • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:12
                      Te, ktore widzę kompletnie mi nie odpowiadają. Oferta PiS też nie, stąd rozważania kogo nienawidzę najmniej.
                      • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:27
                        > Te, ktore widzę kompletnie mi nie odpowiadają.

No - nikt nie proponuje '1000+ dla pierdzistołka'. Mogłabyś np. pomyśleć o przyszłości dzieci ale po co - ważne wyszarpać jak najwięcej dla siebie!
                        • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:33
                          Poza tym ona i jej dzieci jakoś sobie poradzą, najwyzej beda kombinować, a jej nie obchodzi nic poza własnym ogródkiem.
                          • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:37
                            martini-n napisała:
                            > Poza tym ona i jej dzieci jakoś sobie poradzą, najwyzej beda kombinować, a jej
                            > nie obchodzi nic poza własnym ogródkiem.

Tak - dlatego nie może znaleźć oferty 'dla siebie'. Partie jednak celują w jakiś dobrobyt ogólny (choć różnie pojmowany) więc wiadomo, ze nie wszystko będzie 'dla niej' - czasem nawet trzeba coś poświęcić (kasę) dla innych - nie do przeskoczenia wink
                          • lauren6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:48
                            Chyba, że nastąpią czynniki niespodziewane np pandemia i zamknięcie granic to wtedy pierwsza zacznie świrować z powodu utraty kontroli.
        • wbka1 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:16
          youtu.be/TsN_PLDtAT4
      • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:00
        kropkacom napisała:

> No cóż: wina Tuska big_grin

No cóż: każdy zbiera to, co sobie zasiał.
        PO dało wystarczająco dużo obłudy, by sceptycznie podchodzić do ich deklaracji.
        A że wyborcy nie-piss nie są tak bezmyślni jak wyborcy piss i nie wierzą we wszystko, co im starający się o wygraną w wyborach obiecują, to właśnie dobrze o nich świadczy.
        • kropkacom Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:02
          No, są kiepska opozycją. wink
        • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:09
          Pal diabli obłudę, posłowie PO są leniwi, nieudolni i nie chcą wygrać- chcą mieć tych parę miejsc w Sejmie i Senacie i dotację na partię. Jest mnóstwo posłów, którym po kolejnej kadencji będzie przysługiwała poselska emerytura, chcą jej doczekać w spokoju, bez odpowiedzialności za sprawowanie władzy.
          • jednoraz0w0 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:58
            Niestety. Nie wiem tylko czy to chodzi o lenistwo i nieudolność, czy o celową strategię - jak się nic nie robi to nie ma jak podpaść.
    • woman_in_love Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 08:59
      To wszystko jest sciema. Z wielu powodow.

W samym PO sa poslowie typu pani Fabisiak, korej blizej do PiS/Konfy niz PO. I dopoki Tusk ich nie wywali to bedzie ich zakladnikiem i nic nie zrobi.

A po drugie oni chca robic przewrot z tym rakiem partyjny czyli PSL, ktory jest tez konserwatywny jak PiS.
    • wkswks Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:02
      A potem sie znow okaże, że ponad połowa jego posłów to mentalny PiS. Nie ufam, ale PiS od władzy trzeba oderwać.
      • powodzenia_juno Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:08
        No i chyba nikt inny tego nie zrobi, tylko PO ma szansę, ale to jedno. Drugie to ciekawość, czy faktycznie wreszcie nadchodzi cywilizacja.
        • milva24 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:13
          No ale to chyba oczywiste, że nie dadzą rady tego przepchnąć. O czym my mówimy (nawet jesli nukt z PO nie zatrzasnie się w ubikacji) jeśli potencjalni koalicjanci to Hołownia i PSL.
          • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:16
            I weto prezydenta.
            Trzaskowski miał szansę w wyborach prezydenckich, niewiele mu zabrakło, ale wyrolowala go - jak zwykle- jego własna partia.
            W najbliższych wyborach prezydenckich wygra kandydat PiS.
            • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:21

> W najbliższych wyborach prezydenckich wygra kandydat PiS.

Już nie wygra.
              A Trzaskowski nie miał szansy wygrania z dudą, nawet gdyby PO stało na uszach i zrobiło wszystko, co można było w tej sprawie zrobić.
              • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:23
                Zobaczymy. Po stronie opozycji nie widzę nikogo, kogo mogłaby poprzeć zwarta i zgodna machina partyjna. Trzaskowski jest beznadziejnym prezydentem Warszawy i to mu nie pomoże.
                • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 13:58
                  Ok, fajnie, że się wreszcie ujawnilaś. 😁 Może jednak dostajesz premie za pisanie na forach?
          • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:16
            milva24 napisała:
            > No ale to chyba oczywiste, że nie dadzą rady tego przepchnąć. O czym my mówimy
            > (nawet jesli nukt z PO nie zatrzasnie się w ubikacji) jeśli potencjalni koalicj
            > anci to Hołownia i PSL.

Akurat odwrócenie wyroku trybunału Przyłebskiej z Hołownią i Lewicą ma szansę powodzenia. Osłabienie wpływu kościoła również.
            • milva24 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:20
              Odwrócenie wyroku trybunału to nie jest legalizacja aborcji. To jak przyszycie wcześniej odciętej kończyny, mało kogo chyba usatysfakcjonuje, szczególnie że zapewne będzie omijane jak i wcześniej.
              • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:22
                milva24 napisała:

> Odwrócenie wyroku trybunału to nie jest legalizacja aborcji. To jak przyszycie wcześniej odciętej kończyny, mało kogo chyba usatysfakcjonuje

Masz rację ale zawsze to krok w bardziej cywilizowanym kierunku.
              • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:24
                milva24 napisała:
                > Odwrócenie wyroku trybunału to nie jest legalizacja aborcji.

Nie, natomiast wyrok Przyłebskiej to realny dramat tysięcy kobiet więc im szybciej się skończy tym lepiej.

• alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:24
              evening.vibes napisała:

> Akurat odwrócenie wyroku trybunału Przyłebskiej z Hołownią

naiwna, jak dziecko we mgle.

> i Lewicą ma szansę powodzenia.

tja, zwłaszcza jak lewica znajdzie się poniżej progu wyborczego, na co dzielnie pracuje.
              • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:25
                alicia033 napisała:
                > tja, zwłaszcza jak lewica znajdzie się poniżej progu wyborczego, na co dzielnie
                > pracuje.

Jasne - w poprzednich wyborach też miała się znaleźć poniżej progu big_grin
              • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:25
                Lewicy zależy na dotacji, 3% im wystarczy.
                • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 09:28

> Lewicy zależy na dotacji, 3% im wystarczy.

do tego dociągną ale na Sejm to za mało.
                  • lauren6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:06
                    O Lewicę się nie martw, 5% mają z palcem w nosie.
                    To nie kwestia tego czy wejdą do Sejmu, bo wejdą, tylko jak się mandaty rozłożą.
                    • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:28
                      lauren6 napisała:

> O Lewicę się nie martw,

Absolutnie się nie martwię. To już nie moje małpy i nie mój cyrk.

> 5% mają z palcem w nosie.

A potem obudzicie się z ręką w nocniku jak w 2015.
                      Ale - patrz wyżej.
                      • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 10:56
                        alicia033 napisała:
                        > A potem obudzicie się z ręką w nocniku jak w 2015.
                        > Ale - patrz wyżej.

W 2015 partie lewicowe miały łacznie 11,2% tyle, że się podzieliły. I sory ale atakowanie lewicy nie przysporzy twojemu kochanemu Peło głosów. Nie poyebało mnie na tyle, żeby głosować na partię, która sama nie wie czego chce i głosuje przeciw własnym projektom ustaw.
                        • martini-n Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 14:00
                          Przeciez to głownie "twoja kochana" lewica atakuje KO, często bardziej niż atakuje pis.
                          • triss_merigold6 Re: Emama targetem Tuska? 09.11.22, 16:14
                            Ponieważ rywalizuje z PiS o ten sam elektorat rzekomo słabszych socjalnie.
                            • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 07:42
                              > Ponieważ rywalizuje z PiS o ten sam elektorat rzekomo słabszych socjalnie.

Lewica nie celuje w elektorat socjalny ale trzeba mieć trochę mózgu, żeby to rozumieć.
                              • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 07:51
                                evening.vibes napisała:

> Lewica nie celuje w elektorat socjalny

to napisz nam, bezmózgom, w kogo celuje lewica?
                                • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:01
                                  alicia033 napisała:
                                  > to napisz nam, bezmózgom, w kogo celuje lewica?

W ludzi, którzy rozumieją, ze dziki neokapitalizm nie buduje dobrobytu społecznego.
                                  • alicia033 Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:14
                                    evening.vibes napisała:

> W ludzi, którzy rozumieją, ze dziki neokapitalizm nie buduje dobrobytu społecznego.

proponowane przez lewicę utrzymywanie szerokich mas z podatków garstki pracujących też nie.
                                    Pisałam nieraz, że w mojej "bańce" głosowało się bardziej na lewicę, niż inne partie (znaczy PO/KO). Głosowało się. Bo ten elektorat stracili po pierwsze: pomagając pissuarowi utrzymać się przy żłobie wiosną 2021 (i gdzie ta forsa z KPO?) a po drugie ekonomicznymi pomysłami od czapy, takimi jak te:
                                    forum.gazeta.pl/forum/w,567,174179562,174179562,Tymczasem_Lewica_proponuje.html#p174183463
                                    • evening.vibes Re: Emama targetem Tuska? 10.11.22, 08:20
                                      alicia033 napisała:
                                      > Pisałam nieraz,

Ależ ty wciąż piszesz głupoty jak to tępe neokapitalistki mają w standardzie. I masz typowe dla tej grupy ego z kosmosu, które powoduje, że swoje pisanie uważasz za prawdę objawioną - choć jesteś zwykła emigracyjną ścierą zmywakową big_grin

Nie - Lewica nie postuluje utrzymywania 'szerokich mas z podatków garstki pracujących' - przede wszystkim postuluje aktywizowanie do pracy - choćby poprzez eliminację wykluczenia komunikacyjnego czy dostępność usług opiekuńczych. Ale to za trudne do zrozumienia dla libka.