Dodaj do ulubionych

Napiszcie, proszę

    • iwoniaw Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 10:30
      Wiosną - czyste szczęście, że już się zaczyna normalna pora roku, aż się
      normalnie zaczynam bez innych powodów czuć lżejsza, szczuplejsza i żwawsza

      Jesienią - smutek, bo przypominają konieczność pogodzenia się z losem, że to już
      koniec, że znowu mi będzie brakować światła, powietrza i życia przez parę
      miesięcy oraz zazdrość, że one sobie lecą do ciepła i słońca, a ja nie mogę.

      Na szczęście właśnie pierwsza opcja się uruchomiła smile
    • mniemanologia Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 10:44
      Budzi.
      Taką refleksję o zmianach.
      Niezbyt silną.
    • aniuta75 No i co z tymi ptakami? :D 02.03.09, 17:18

      • guderianka Re: No i co z tymi ptakami? :D 02.03.09, 17:28
        Tak-a zwłaszcza nocą, gdy odlatują/przylatują dzikie gesi i wydają
        charakterystyczne dźwięki. Budzi się we mnie nostalgia i dziwny
        niepokój/oczekiwanie
    • salma75 Po ptokach? ;) n/t 02.03.09, 17:42

    • mallina Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 17:54
      zachwyt, zdumienie, jakas tesknote, skojarzenie z jesienia
      • dlania Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 17:58

        Wspomnienia bajek z dzieciństwa



        …*…
        https://www.gify.org/bazagif/krowy/bovi021.gif
    • kamcia_79 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 19:25
      Wiele z was pisze o tęsknocie, ja też to odczuwam, i myślę, że to płynie z
      komórek naszego ciała, które "pamiętają" że kiedy latały, jeśli wierzyć teorii
      ewolucji, pewnie jakieś pozostałości po ptakach nam się odzywają smile
    • asia_i_p Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 20:03
      Budzi, bardzo silne, ale trudno mi się w tych emocjach połapać. Bez
      logiki, to co mi najbardziej brzmi. Wolność. Tęsknota. Poczucie
      nieograniczonych możliwości. Nadzieja.
    • bombastycznie Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 20:21
      to zależy kiedy go widzę. Jeśli widzę go jesienią to w sumie czuję się nawet zła
      bo wiem że już niedługo zrobi się zimno a dni staną się krótsze, ale jeśli widzę
      go wczesną wiosną to klucz ptaków budzi we mnie olbrzymią radość z tego że już
      niedługo będzie piękna kolorowa wiosnasmile
    • nangaparbat3 juz sie tlumacze 02.03.09, 20:35
      Ale najpierw przede wszystkim Wszystkim pieknie dziekuje.
      To nie byl konkurs (wszystkie odpowiedzi dobrewink ) ani test, prawda wyglada
      tak,ze ja sama mam kompletnego swira na puncie klucza ptakow na niebie - nie ma
      chyba niczego, co budziłoby we mnie rownie silne emocje - szczeście pomieszane z
      tęsknota, jedno i drugie bezmierne.
      Zastanawiam sie od dawna, czy tylko ja tak mam, i wychodzi, ze w takim
      natęzeniu, to tak (potrafie płakac patrzac).
      Podejrzewam, ze w poprzednim wcieleniu bylam zurawiem. serio.
      Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
      Stern, odbierz @.
      • morgen_stern odpisałam n/txt 02.03.09, 20:45

        • nangaparbat3 Re: odpisałam n/txt 02.03.09, 21:50
          smile
    • salma75 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 20:48
      Eeee...zaraz żurawiem. Może po prostu kawką migrującą gdzieś do południowej
      Europy wink.
      • nangaparbat3 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 20:56
        salma75 napisała:

        > Eeee...zaraz żurawiem. Może po prostu kawką migrującą gdzieś do południowej
        > Europy wink.
        >
        Nie.
        Przymierzalam sie juz do najrozniejszych - od razu wiedzialam, ze z tych
        wiekszych, ze na pewno nie labędź. Przez dlugi czas sądzilam, ze gęś - ale po
        obejrzeniu "Makrokosmosu" tez wyeliminowalam.
        Żuraw pasuje, choc racjonalnych argumentow brak wink
        • guderianka Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 21:02
          Z żurawia od razu na człowieka?Etam -cosik nie bardzo się to w
          karmiczne koło układa. Może widokowi/dźwiekowi ptaków towarzyszyło
          silne wyładowanie emocjonalne i stąd ta pamięć?
          A to dobre łzy czy "złe" ?
          • nangaparbat3 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 21:54
            Dobre.
            Podobne (choc intensywnosc doznania jednak mniejsza) mi sie czasem zdarzaja w
            kosciele (choc wierzaca za bardzo to nie jestem) i w czasie ogladania "Kontraktu
            rysownika" - fragment, kiedy spisywany jest kontrakt i pokazane rozne fragmenty
            zalozenia, co to je ma rysowac. No i Nyman wink
            acha, i jeszcze raz mi sie zdarzyło cos podobnego - jak na porodowce pani koło
            mnie urodziła - jakos lekko bardzo - dziecko.
            • guderianka Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 21:56
              A myślałaś żeby poddać się hipnozie ?
              • nangaparbat3 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 22:24
                Myślalam, myślałam, i jakos sie nie zdecydowalam.
                Ale moze to rzeczywiscie dobry pomysł.
                • jestem.mama Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 11:05
                  tak. tęsknotę, zadumę, jakieś takie dziwne poczucie zatrzymania chwili.

                  proszę o odpowiedz o co chodziło, bo specjalnie nie czytałam innych postów smile)
                  • jestem.mama Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 11:07
                    już doczytałam, to nie był test big_grin
        • bri Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 11:23
          Może jak byłaś mała rodzicie Ci czytali Cudowną podróż?
          • aluc Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 11:27
            ha! o tym samym pomyślałam

            ale to jednak gęsi tam byli głównie

            PS. Cudowną podróż czytałam namiętnie sama, być może we mnie też ten
            klucz z tego powodu siedzi
          • nangaparbat3 Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 15:19
            Chcieli, bo to byla ukochana ksiązka mojej mamy, ale ja nie pozwalalam - czulam
            do niej instynktowna niechęc, nie mam pojecia dlaczego.
            • broceliande Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 16:12
              Się spóźniłam.
              Uwielbiam takie większe klucze, a najbardziej najpierw usłyszeć
              gęganie, a potem podnieść głowę i zobaczyć.
              Do płaczu doprowadza mnie raczej roślinność.
              Ta kiełkująca trawa, albo młode liście, jak na zdjęciu w mojej
              wizytówce.

              Ciekawe, że smutno mi, kiedy przyroda się budzi. Jesień uważam za
              uroczą i niby też mnie wzrusza, ale nie aż tak.
              • nangaparbat3 Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 16:27
                Ależ skad, nie spoźniłaś się - nie ma terminu smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka