Dodaj do ulubionych

Napiszcie, proszę

01.03.09, 20:31
Czy widok klucza ptakow budzi w Was jakies emocje? Jakie? JAk silne?
Wytłumaczę sie z pytania na koniec, nie chce "modelowac".
Obserwuj wątek
    • kawka74 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:32
      Zerowe, chyba że się drą - to bardzo silne. Nienawidzę hałasu.
    • e_r_i_n Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:35
      O tyle, że pokazuję dziecięciu. Poza tym - nie, żadnych.
    • morgen_stern Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:36
      Tęsknotę i zachwyt. Wygrałam coś? wink
      • kkokos Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:40
        zależy od wielkości. na sąsiednim bloku potrafią zebrać się tysiące ptaszorów -
        nie powiem, budzi to mój respekt (choć do etapu hitchcocka jeszcze nie doszłam)
        a jesienią widzieliśmy nad naszym blokiem przelot takiego wielotysięcznego
        klucza - leciały, leciały, leciały, leciały i końca nie było widać. respekt i
        zachwyt...
        a takie małe klucze to po prostu klucze smile
    • marty_chce_do_dzungli Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:38
      Z utęsknieniem czekam na widok wróbla. Kiedyś było mnóstwo wróbli w mieście, a
      teraz ... od kilku ładnych miesięcy nie widziałam elemelków.

      Widok gołębi mnie wkurza, bo srają...
      • e_r_i_n Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:39
        Ale wróble i gołębie to chyba w kluczach nie latają wink
      • liwilla1 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:57
        bo brakuje krzakow i zywoplotow, w ktorych te ptaszki mieszkaly. mi tez brakuje
        wrobli, sikorek, gilow. kiedys bylo ich pelno w sopocie. teraz albo zasrane
        golebie, albo mega zasrane gawrony, ktore obsraly juz wszystkie parki (wieczorem
        wracaja z wysypiska smieci i na nocleg zatrzymuja sie wlasnie w sopockich
        parkach). masakra. moja mama wywiesila dwa tygodnie temu snopki dla wrobli na
        balkonie. poki co zaden nie przyelcial. a kiedys bylo ich tak duzo... uncertain
      • mamand Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:50
        > Z utęsknieniem czekam na widok wróbla. Kiedyś było mnóstwo wróbli
        w mieście, a
        > teraz ... od kilku ładnych miesięcy nie widziałam elemelków.
        >
        > Widok gołębi mnie wkurza, bo srają...


        i pewnie nieprędko zobaczysz indifferent

        wróble zostały wyparte przez gołębie i dopóki sprawa tych latających
        szczurów nie zostanie uregulowana to wróble nie wrócą, a my utoniemy
        w odchodach i muchach (gołębie nie łapią much)

        w moim mieście jest zakaz dokarmiania gołębi, ale oczywiście nikt
        się tym nie przejmuje
        • jowita771 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 10:06
          W moim też i też wszyscy maja ten zakaz w doopie. Mam odruch wymiotny, jak widzę
          dzieci, na którym siedzą gołębie, bo pomysłowa mamusia obsypała dziecko
          okruchami, żeby zobaczyło ptaszki z bliska.
          Niedawno szłam z córką i nagle stado gołębi zaczęło sfruwac ze wszystkich stron.
          Nie wiedziałam, co się dzieje, jeszcze takiej akcji nie widziałam. I nagle zza
          krzaka wyłoniła się babina z siatami wypchanymi chlebem. I te ptaszyska do niej
          tak leciały. Babka rozbija obóz koło tabliczki "prosimy nie karmić ptaków" i
          ptaki ucztują. Analfabetka bez wątpienia.
        • pieskuba Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 11:14
          Z tym wypieraniem wróbli przez gołębie to się bardzo, bardzo mylisz.
    • dzika41 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:39
      Tak, budzi emocje.
      Chęć powrotu w rodzinne strony... drugi koniec Polski... sad
    • mamongabrysi Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:44
      klucz zawsze mnie zastanawia i budzi zachwyt, tęsknotę - jesienią i radość
      ogromną na wiosnę. no i rózne myśli szybko przemykające - takie piękne, takie
      zdrowe, takie silne , odpowiedzialność- przewodnik w kluczu, przewodnik musi sie
      najbardziej napracować dla dobra innych ale tez dla ich dobra musi wiedziec
      kiedy ustąpić. zamorskie kraje. mnóstwo skojarzeń - pozytywnych. bardzo lubie
      ptaki - zawsze gdy jeżdżę do pracy wypatruję sójek(one akurat w kluczu nie latają).
      pozdrawiam i czekajmy na klucze.
      • morgen_stern Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:51
        Sójki ładne, mądre i krzykliwe! Myśliwi ich nie lubią, bo pierwsze ich wyczajają
        i ostrzegają wrzaskiem zwierzęta wink
    • aniuta75 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:46
      Po zimie jak widzę to cieszę się, bo to oznacza, że już niedługo ciepło będzie.
      A jesienią na odwrót tongue_out.
      • doral2 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:58
        aniuta75 napisała:

        > Po zimie jak widzę to cieszę się, bo to oznacza, że już niedługo ciepło będzie.
        > A jesienią na odwrót.."

        dokładnie mam tak samo plus zazdrość, że nie mogę tak latać...
    • bri Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:49
      Silnymi emocjami bym tego nie nazwała. Ale przypomina mi się
      dzieciństwo.
    • liwilla1 Re: tak, budzi :) 01.03.09, 20:53
      jesienia nostalgie
      wiosna entuzjazm smile
      a co?
      • czar_bajry Re: tak, budzi :) 01.03.09, 21:00
        tak chęć natychmiastowego wyjazdu na mazurysmile
    • fantasmagorii Budzi :) 01.03.09, 21:00
      Klucz zurawi lub dzikich gęsi wiosną budzi we mnie uczucie szczęścia
      tzn, ja, w wielkim mieście, a tu mi lecą, gęgają i są u siebie. To
      jest cudowne, ta przewidywalność, przyroda, cykl. Cieszę się wtedy
      niewymownie, bo wiem, że już nie będzie zimy.
      Jesienią też się cieszę , jak zobaczę - ale nie towrzyszy temu
      uczucie ulgi i oczekiwania na nowe smile takie tylko: do zobaczeniasmile
    • mathiola Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 21:08
      Tak. Jesienią nostalgię smutek i żal a wiosną radość i nowe tchnienie smile
      No i zachwyt niezmiennie i niezależnie od pory roku: skąd te skubańce wiedzą,
      jak ten klucz zrobić i się w tym nie mylą? smile
      • panna.w.paski Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 21:31
        Od razu wyobrażam sobie piękne łabędzie, z gracją sunące po niebie.
        Nie powoduje przesadnie wielkich emocji, ale podoba mi się to,że lecą w zwartym
        szyku i że, cholerka, zawsze wiedzą dokąd lecieć i jak wrócić do domu. Jedna z
        tajemnic natury smile
        Ach, i poza tym czuję wtedy nadchodzącą zimę, to jeden z jej sygnałów.
    • a_melia Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 21:43
      Radość, zachwyt...
      Zawsze jest to dla mnie dobry znak. Jakieś dwa lata temu wychodziłam
      z dzieciakami z pierwszej wizyty od zielarza. Nie wiedziałam, czy
      dobrze robię. Przeleciał nad nami piękny klucz. Głupie to, wiem ale
      miałam przeczucie, że wszystko będzie dobrze i jest.
    • aniazm Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:39
      uwielbiam jesień i stada ptaków odlatujące... jak mieszkałam z rodzicami, nad
      nami był ichni korytarz powietrzny i potrafiłam siedzieć w oknie i godzinę gapić
      się w niebosmile bardzo lubię i zawsze głowę zadzieram.
      • wilowka Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:44
        Aleś trafiła z wątkiem, dzisiaj się autentycznie wzruszyłam, jak zobaczyłam
        klucz gęsi.

        smile
    • denea Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:43
      Mnie się raczej jesienią widywało, więc nostalgię, przeczucie szaro-
      czarnych miesięcy, takie tam.

      Się dołączę: A CO ?? wink
      • bi_scotti Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:54
        Uczucia wzbudzaja mieszane:
        1. Canada Geese (za przeproszeniem) sraja okropnie i zanieczyszczaja
        plaze, trawniki i wszystko co im pod dupska wpadnie - klucz
        odlatujacych sugeruje przerwe w obsrywaniu - good news!
        2. Przypomina sie uroczy film z Anne Paquin - "Fly away home" -
        serdecznie polecam.
        3. Przypomina sie ballada "W zoltych plomieniach lisci brzoza dopala
        sie slicznie..." - robie sie nostalgiczna i sentymentalna wink
        4. Pojawia sie uczucie zazdrosci, ze ptaszyska moga a ja nie;
        podobnie rzecz sie ma z motylami Monarch, ktore co roku leca z
        Kanady do Meksyku - lucky beasts wink
    • salma75 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:53
      Nie potrafię nazwać tego uczucia...
      Ciśnie mnie w dołku po prostu. Nostalgia ze smutkiem pomieszana. Że czas
      biegnie...tak szybko...Wiosna, lato, jesień, zima...
    • gacusia1 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 03:10
      Zadnych wiekszych emocji odkad widuje je codziennie. Widuje klucze
      dzikich gesi.
    • tylna.szyba Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 08:13
      A wzbudza wzbudza. To, ze leca razen i prawdopodobnie sa w drodze z
      daleka i jeszcze dlugo beda lecialy rusza mnie w jakis sposob.
    • 18_lipcowa1 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 08:48
      nie, nie budzi
      niemniej ptakow nie lubie ( oprocz tych meskich)
      • ma-gusia Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 22:32
        popieram!
    • wieczna-gosia Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 08:51
      budzi- szczegolnie klucz jesienny- wtedy nuce spontanicznie ze "lato z ptakami
      odchodzi, wiatr skreca lisie w warkocze" i az mnie skreca by byc "we wtorek w
      schronisku po sezonie".
    • aluc Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:12
      emocje budzi, ale trudne do identyfikacji (generalnie mam z tym
      problem), taka mieszanka zachwytu z czymś smutnawym plus najszczerszy
      podziw dla doskonałości czystej, odtechnicyzowanej natury

      średnio silne
    • majmajka Napisz juz:) 02.03.09, 09:19
      Bom ciekawa co z tego wynika.
      Nie bede oryginalna, bo mam podobnie jak wiele poprzedniczek. Wiosna radosc, jesienia podziw i jakis zal. Poza tym przepiekny widok. Zreszta zwierzeta zawsze mnie zadziwiaja...
      Kiedys bociany cwiczyly latanie (tuz przed odlotem) ze swoimi dziecmi, odpoczywaly na naszym dachu. 5 sztuk. Nie byl to kluczsmile, ale wspaniale uczucie moc patrzec na to wszystko.
    • jowita771 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:32
      Ja się wzruszam, ale chyba się nie liczę, bo wzrusza mnie nawet reklama
      coca-coli, więc co dopiero ptaki (oprócz gołębi, które mnie nie wzruszają, bo
      ich nie znoszę)
    • kanagata Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:40
      emocji nie, skojarzenia tak- z jaskółkami afrykańskimi z świętego graala wink
      czemu? nie wiem, za duzo monty pythona się naoglądałam pewnie wink
    • sir.vimes Zazdrość;P 02.03.09, 10:08
      lekki niepokój, pragnienie przygody.

      A co to za test?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka