nangaparbat3 01.03.09, 20:31 Czy widok klucza ptakow budzi w Was jakies emocje? Jakie? JAk silne? Wytłumaczę sie z pytania na koniec, nie chce "modelowac". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kawka74 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:32 Zerowe, chyba że się drą - to bardzo silne. Nienawidzę hałasu. Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:35 O tyle, że pokazuję dziecięciu. Poza tym - nie, żadnych. Odpowiedz Link Zgłoś
morgen_stern Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:36 Tęsknotę i zachwyt. Wygrałam coś? Odpowiedz Link Zgłoś
kkokos Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:40 zależy od wielkości. na sąsiednim bloku potrafią zebrać się tysiące ptaszorów - nie powiem, budzi to mój respekt (choć do etapu hitchcocka jeszcze nie doszłam) a jesienią widzieliśmy nad naszym blokiem przelot takiego wielotysięcznego klucza - leciały, leciały, leciały, leciały i końca nie było widać. respekt i zachwyt... a takie małe klucze to po prostu klucze Odpowiedz Link Zgłoś
marty_chce_do_dzungli Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:38 Z utęsknieniem czekam na widok wróbla. Kiedyś było mnóstwo wróbli w mieście, a teraz ... od kilku ładnych miesięcy nie widziałam elemelków. Widok gołębi mnie wkurza, bo srają... Odpowiedz Link Zgłoś
e_r_i_n Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:39 Ale wróble i gołębie to chyba w kluczach nie latają Odpowiedz Link Zgłoś
liwilla1 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:57 bo brakuje krzakow i zywoplotow, w ktorych te ptaszki mieszkaly. mi tez brakuje wrobli, sikorek, gilow. kiedys bylo ich pelno w sopocie. teraz albo zasrane golebie, albo mega zasrane gawrony, ktore obsraly juz wszystkie parki (wieczorem wracaja z wysypiska smieci i na nocleg zatrzymuja sie wlasnie w sopockich parkach). masakra. moja mama wywiesila dwa tygodnie temu snopki dla wrobli na balkonie. poki co zaden nie przyelcial. a kiedys bylo ich tak duzo... Odpowiedz Link Zgłoś
mamand Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:50 > Z utęsknieniem czekam na widok wróbla. Kiedyś było mnóstwo wróbli w mieście, a > teraz ... od kilku ładnych miesięcy nie widziałam elemelków. > > Widok gołębi mnie wkurza, bo srają... i pewnie nieprędko zobaczysz wróble zostały wyparte przez gołębie i dopóki sprawa tych latających szczurów nie zostanie uregulowana to wróble nie wrócą, a my utoniemy w odchodach i muchach (gołębie nie łapią much) w moim mieście jest zakaz dokarmiania gołębi, ale oczywiście nikt się tym nie przejmuje Odpowiedz Link Zgłoś
jowita771 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 10:06 W moim też i też wszyscy maja ten zakaz w doopie. Mam odruch wymiotny, jak widzę dzieci, na którym siedzą gołębie, bo pomysłowa mamusia obsypała dziecko okruchami, żeby zobaczyło ptaszki z bliska. Niedawno szłam z córką i nagle stado gołębi zaczęło sfruwac ze wszystkich stron. Nie wiedziałam, co się dzieje, jeszcze takiej akcji nie widziałam. I nagle zza krzaka wyłoniła się babina z siatami wypchanymi chlebem. I te ptaszyska do niej tak leciały. Babka rozbija obóz koło tabliczki "prosimy nie karmić ptaków" i ptaki ucztują. Analfabetka bez wątpienia. Odpowiedz Link Zgłoś
pieskuba Re: Napiszcie, proszę 03.03.09, 11:14 Z tym wypieraniem wróbli przez gołębie to się bardzo, bardzo mylisz. Odpowiedz Link Zgłoś
dzika41 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:39 Tak, budzi emocje. Chęć powrotu w rodzinne strony... drugi koniec Polski... Odpowiedz Link Zgłoś
mamongabrysi Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:44 klucz zawsze mnie zastanawia i budzi zachwyt, tęsknotę - jesienią i radość ogromną na wiosnę. no i rózne myśli szybko przemykające - takie piękne, takie zdrowe, takie silne , odpowiedzialność- przewodnik w kluczu, przewodnik musi sie najbardziej napracować dla dobra innych ale tez dla ich dobra musi wiedziec kiedy ustąpić. zamorskie kraje. mnóstwo skojarzeń - pozytywnych. bardzo lubie ptaki - zawsze gdy jeżdżę do pracy wypatruję sójek(one akurat w kluczu nie latają). pozdrawiam i czekajmy na klucze. Odpowiedz Link Zgłoś
morgen_stern Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:51 Sójki ładne, mądre i krzykliwe! Myśliwi ich nie lubią, bo pierwsze ich wyczajają i ostrzegają wrzaskiem zwierzęta Odpowiedz Link Zgłoś
aniuta75 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:46 Po zimie jak widzę to cieszę się, bo to oznacza, że już niedługo ciepło będzie. A jesienią na odwrót . Odpowiedz Link Zgłoś
doral2 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:58 aniuta75 napisała: > Po zimie jak widzę to cieszę się, bo to oznacza, że już niedługo ciepło będzie. > A jesienią na odwrót.." dokładnie mam tak samo plus zazdrość, że nie mogę tak latać... Odpowiedz Link Zgłoś
bri Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 20:49 Silnymi emocjami bym tego nie nazwała. Ale przypomina mi się dzieciństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
liwilla1 Re: tak, budzi :) 01.03.09, 20:53 jesienia nostalgie wiosna entuzjazm a co? Odpowiedz Link Zgłoś
czar_bajry Re: tak, budzi :) 01.03.09, 21:00 tak chęć natychmiastowego wyjazdu na mazury Odpowiedz Link Zgłoś
fantasmagorii Budzi :) 01.03.09, 21:00 Klucz zurawi lub dzikich gęsi wiosną budzi we mnie uczucie szczęścia tzn, ja, w wielkim mieście, a tu mi lecą, gęgają i są u siebie. To jest cudowne, ta przewidywalność, przyroda, cykl. Cieszę się wtedy niewymownie, bo wiem, że już nie będzie zimy. Jesienią też się cieszę , jak zobaczę - ale nie towrzyszy temu uczucie ulgi i oczekiwania na nowe takie tylko: do zobaczenia Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 21:08 Tak. Jesienią nostalgię smutek i żal a wiosną radość i nowe tchnienie No i zachwyt niezmiennie i niezależnie od pory roku: skąd te skubańce wiedzą, jak ten klucz zrobić i się w tym nie mylą? Odpowiedz Link Zgłoś
panna.w.paski Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 21:31 Od razu wyobrażam sobie piękne łabędzie, z gracją sunące po niebie. Nie powoduje przesadnie wielkich emocji, ale podoba mi się to,że lecą w zwartym szyku i że, cholerka, zawsze wiedzą dokąd lecieć i jak wrócić do domu. Jedna z tajemnic natury Ach, i poza tym czuję wtedy nadchodzącą zimę, to jeden z jej sygnałów. Odpowiedz Link Zgłoś
a_melia Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 21:43 Radość, zachwyt... Zawsze jest to dla mnie dobry znak. Jakieś dwa lata temu wychodziłam z dzieciakami z pierwszej wizyty od zielarza. Nie wiedziałam, czy dobrze robię. Przeleciał nad nami piękny klucz. Głupie to, wiem ale miałam przeczucie, że wszystko będzie dobrze i jest. Odpowiedz Link Zgłoś
aniazm Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:39 uwielbiam jesień i stada ptaków odlatujące... jak mieszkałam z rodzicami, nad nami był ichni korytarz powietrzny i potrafiłam siedzieć w oknie i godzinę gapić się w niebo bardzo lubię i zawsze głowę zadzieram. Odpowiedz Link Zgłoś
wilowka Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:44 Aleś trafiła z wątkiem, dzisiaj się autentycznie wzruszyłam, jak zobaczyłam klucz gęsi. Odpowiedz Link Zgłoś
denea Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:43 Mnie się raczej jesienią widywało, więc nostalgię, przeczucie szaro- czarnych miesięcy, takie tam. Się dołączę: A CO ?? Odpowiedz Link Zgłoś
bi_scotti Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:54 Uczucia wzbudzaja mieszane: 1. Canada Geese (za przeproszeniem) sraja okropnie i zanieczyszczaja plaze, trawniki i wszystko co im pod dupska wpadnie - klucz odlatujacych sugeruje przerwe w obsrywaniu - good news! 2. Przypomina sie uroczy film z Anne Paquin - "Fly away home" - serdecznie polecam. 3. Przypomina sie ballada "W zoltych plomieniach lisci brzoza dopala sie slicznie..." - robie sie nostalgiczna i sentymentalna 4. Pojawia sie uczucie zazdrosci, ze ptaszyska moga a ja nie; podobnie rzecz sie ma z motylami Monarch, ktore co roku leca z Kanady do Meksyku - lucky beasts Odpowiedz Link Zgłoś
salma75 Re: Napiszcie, proszę 01.03.09, 22:53 Nie potrafię nazwać tego uczucia... Ciśnie mnie w dołku po prostu. Nostalgia ze smutkiem pomieszana. Że czas biegnie...tak szybko...Wiosna, lato, jesień, zima... Odpowiedz Link Zgłoś
gacusia1 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 03:10 Zadnych wiekszych emocji odkad widuje je codziennie. Widuje klucze dzikich gesi. Odpowiedz Link Zgłoś
tylna.szyba Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 08:13 A wzbudza wzbudza. To, ze leca razen i prawdopodobnie sa w drodze z daleka i jeszcze dlugo beda lecialy rusza mnie w jakis sposob. Odpowiedz Link Zgłoś
18_lipcowa1 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 08:48 nie, nie budzi niemniej ptakow nie lubie ( oprocz tych meskich) Odpowiedz Link Zgłoś
wieczna-gosia Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 08:51 budzi- szczegolnie klucz jesienny- wtedy nuce spontanicznie ze "lato z ptakami odchodzi, wiatr skreca lisie w warkocze" i az mnie skreca by byc "we wtorek w schronisku po sezonie". Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:12 emocje budzi, ale trudne do identyfikacji (generalnie mam z tym problem), taka mieszanka zachwytu z czymś smutnawym plus najszczerszy podziw dla doskonałości czystej, odtechnicyzowanej natury średnio silne Odpowiedz Link Zgłoś
majmajka Napisz juz:) 02.03.09, 09:19 Bom ciekawa co z tego wynika. Nie bede oryginalna, bo mam podobnie jak wiele poprzedniczek. Wiosna radosc, jesienia podziw i jakis zal. Poza tym przepiekny widok. Zreszta zwierzeta zawsze mnie zadziwiaja... Kiedys bociany cwiczyly latanie (tuz przed odlotem) ze swoimi dziecmi, odpoczywaly na naszym dachu. 5 sztuk. Nie byl to klucz, ale wspaniale uczucie moc patrzec na to wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
jowita771 Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:32 Ja się wzruszam, ale chyba się nie liczę, bo wzrusza mnie nawet reklama coca-coli, więc co dopiero ptaki (oprócz gołębi, które mnie nie wzruszają, bo ich nie znoszę) Odpowiedz Link Zgłoś
kanagata Re: Napiszcie, proszę 02.03.09, 09:40 emocji nie, skojarzenia tak- z jaskółkami afrykańskimi z świętego graala czemu? nie wiem, za duzo monty pythona się naoglądałam pewnie Odpowiedz Link Zgłoś
sir.vimes Zazdrość;P 02.03.09, 10:08 lekki niepokój, pragnienie przygody. A co to za test? Odpowiedz Link Zgłoś