Gość: ss20 IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.11, 17:05 SEA TOWERS, WATERFRONT,...... czy już żyjemy w USA ? Kretyńskie nazwyzatwierdzone przez kretyńskich ludzi z kompleksem nizszości wobec krajów Zachodu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: M no i co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 17:15 gdzie te wizki? bo jakoś nie widzę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni IP: *.home.aster.pl 25.07.11, 19:14 Nazwa swoją drogą, ale sam budynek odrażający i szpecący to miejsce się zapowiada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kacze buki Re: Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni IP: *.180.73.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.07.11, 18:38 śledztrawler's - budynek nawet niezły, tylko miejsce szpetne ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pandarek Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.11, 19:19 hahahah... nie dość że wygląda okropnie to jeszcze zasłoni sporej części mieszkańców sea towers widok na zatokę za który zapłacili niemałe pieniądze w porównaniu z mieszkaniami np. od strony portu... trochę jeszcze przestrzeni do zagospodarowania zostało... czekamy z niecierpliwością na kolejne makabryły :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U Mariotta ani Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.11, 19:42 słowa na jego stronie o tej tzw. inwestycji. Odpowiedz Link Zgłoś
khair.el.budar Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni 25.07.11, 20:14 Z taką elewacją Sea Towers powinien się nazywać Minas Morgul. Ale co tam, obok powstanie kolejny potworek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chinn proponuje wycieczke do Chin w nagrode IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.11, 12:43 za dobry (reklamowy) tekst o jakiejs tam inwestycji. To nic, ze nie bylo konkursu pewnie sie znajdzie ktos kto umozliwi wycieczke. Jak bylo wczesniej tak moze i bedzie w przyszlosci. Zreszta konkusry sa dla plebsu, a nagrode i tak dostaje ten "jeszcze lepszy" nie tak panie Michale? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janka k. Re: Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni IP: *.net.stream.pl 25.07.11, 21:02 CZy zwyciescy architekci nie maja nazwisk? Czy moze to niewazne dla autora artykulu, bo dla mnie tak. Odpowiedz Link Zgłoś
mrfx Kicha 25.07.11, 21:02 Sea towers nie upiększył centrum Gdyni. To coś jest jeszcze bardziej beznadziejne. Może wybór prac był kiepski - nie wiem jak w branży architektonicznej ale w mojej nikt poważny nie bierze udziału w żadnych tego typu konkursach - szkoda czasu, gdy się ma zamówien na projekty non-stop na kilka lat do przodu i to bez reklamy tylko z polecenia dotychczasowych klientów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sylwek Mocna przeciętność. Słabo IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.11, 21:45 Ten budynek jest jak IKEA ...przereklamowany i jakości dobrej płyty wiórowej, ale to tylko płyta a nie lite, szlachetne drewno. Szkoda tego miejsca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antonow2 Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: 199.245.127.* 25.07.11, 22:06 Sea Towers ( czyli Fallusy Szczurka ) - jego duma - oszpecily Gdynie . Ten projekt do najpiekniejszych nie nalezy, ale przynajmniej tak sie w oczy nie rzuca. Odpowiedz Link Zgłoś
vbn53 Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? 25.07.11, 22:30 I to jest design, modernizm i emanacja polskości w jednym! Mam nadzieję, że konserwator Hirsch od razu wpiszę na listę zabytków bo inaczej być nie może. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jola Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.11, 23:47 Puste dwie wierze jeszcze nikogo nie nauczyły, że Gdynia umiera ? Kto będzie wynajmował te durne budynki ? same banki ? one same niedługo poupadają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miłośnik Gdyni i - podobnie jak w Sea Towers - brak mi w tym... IP: *.217-171-51.tkchopin.pl 25.07.11, 23:54 ...projekcie jakiegoś półokrągłego narożnika, tak charakterystycznego dla gdyńskiego modernizmu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monter "zapewniają funkcje publiczne z widokiem na morze" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.11, 00:23 I głównie o to chodzi. Po to nam ten dostęp do morza był potrzebny, co wreszcie twórczo wyartykułowano. Haller w grobie się przewraca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smart Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.11, 00:58 Kolejna Spie..dolina Końska bardzo podobny do Hotelu Gdynia i Szarej Spie..doliny obok. Kicha! Odpowiedz Link Zgłoś
rat_canals Re: Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budyne 26.07.11, 01:58 no i za duza kase beda mieszkac z widokiem na kibel sasiada hehehe blokowisko se nad morzem zrobili Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzyhoo Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: 192.166.53.* 26.07.11, 07:03 Ten budynek to po prostu wielka kupa. Wyglada jak jakas mieszanka Pewexu i Wielkiej Plyty. Firma FORT moze takie Makabryly w Republice Naddniestrzanskiej sobie stawiac. Autentycznie, podhalanski dom z drewnianych bali lepiej by sie komponowal w otoczenie niz ta budowlana wersja Megatrona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xde sie kvrwa eksperci forumowi odezwali IP: *.limes.com.pl 26.07.11, 08:58 naoglądali się architektury łażąc w klapkach i z lodem w ręku i się wymądrzają po zobaczeniu wizualizacji na obrazku 300x300...po prostu jakiś idiotyzm. 90% ludzi tu wypowiadających się to jakaś zidiociała pseudo opozycja chcąca w jakikolwiek sposób dosr... UM w Gdyni...reszta nie ma pojęcia...może 1% się zna... Odpowiedz Link Zgłoś
apbl Re: sie kvrwa eksperci forumowi odezwali 26.07.11, 10:30 Nie eksperci, lae swoje poczucie estetyki ma każdy Ja tez uważam, że o ile "wieże" coś tam sobą reprezentują, to to nowe, mówiąc DELIKATNIE, jest baaardzo przeciętne Między ulicami Jana z Kolna i Polską to ta buda by pasowała Odpowiedz Link Zgłoś
apbl Re: Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni 26.07.11, 10:19 Nooooo człowieku ulżyło mi Bo już myślałem że jestem w tym kraju sam Co!!! ku,rawa jest złego w nazwie np. Morskie Wieże??!!....itp itd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: V. Kolejna makabryła IP: 80.50.125.* 26.07.11, 10:25 Kolejna makabryła - jeszcze gorsza, niż Sea Towers Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Joanna Grajter zapraszam do oglądania! IP: *.miasto.gdynia.pl 26.07.11, 11:48 Rozumiejąc , że wyłącznie z czystej sympatii do Gdyni i w serdecznej trosce o kształt strefy przy Skwerze Kosciuszki i Basenie Prezydenta, forumowicze tak krytycznie odnoszą sie do koncepcji ( bo to dopiero koncepcja a nie projekt architektoniczny!) zabudowy przestrzeni między Sea Towers i Gemini. Dlatego mam dla Was propozycje - zajrzyjcie tutaj: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_71053.html Prawda, że wygląda to całkiem, całkiem? I niechby udało się inwestorom rzeczywiscie zrealizować zamiary, czyli zakończyc budowę siedziby NORDEA Bank Polska i hotelu Mariott przed końcem 2013 r. Odpowiedz Link Zgłoś
apbl Re: zapraszam do oglądania! 26.07.11, 11:58 Dobrze, rozumiem wizualizacje zawsze wyglądają... sterylnie dobrze Ale nie zmienia to faktu, że budynek wizualnie jest co najwyżej przecietny Wizualnie podkreślam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dalenne Re: zapraszam do oglądania! IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.11, 12:56 Przykro mi, ale nadal uważam że ten projekt jest koszmarny. I nie powoduje mną chęć dowalenia Gdyni, jej mieszkańcom czy władzom. Odpowiedz Link Zgłoś
linton22 Re: zapraszam do oglądania! 27.07.11, 21:04 Dalej fatalny projekt. Szary, bury, betonowy klocek z małymi okienkami. A gdzie tradycje gdyńskiego nowatorstwa? Zamiast stworzyć coś wyjątkowego, co przystało na wyjątkowe miejsce w wyjątkowym mieście - propagować będziecie koszmarki architektoniczne i wmawiać jakie to one nie są śliczne? Spójrzcie na takie Bilbao: niewiele większe od Gdyni, a potrafiło przyciągnąć turystów z całego świata. Tyle, że trzeba było odwagi, żeby postawić na śmiałe wizje Franka Gehry'ego czy Normana Fostera. A w UM Gdynia coraz gorzej, siermiężniej i byle jak. Odpowiedz Link Zgłoś
apbl Re: zapraszam do oglądania! 27.07.11, 22:36 Tak tylko na Franule i Normanka to Gdyni nie stać Jest jedno rozwiązanie młodzi zdolni studenci z jeszcze "nieznormalizowanym światem" pod kopułą Bo te biura są pełne młodych wyciszonych pod czujnym okiem "starego wyjadacza" który i tak czy siak narzuci jak ma być Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyszczur Re: Tak będzie wyglądał sąsiad Sea Towers w Gdyni IP: *.gdynia.mm.pl 26.07.11, 11:46 1. obsesja WSz: wszystko zabudować molochami 2. obsesja WSz: wszystko nazywać po angielsku - u nas chyba póki co jeszcze polski jest urzędowy 3. obsesja Wsz: wszystko dopasować do potrzeb bogaczy lub wielkich koncernów Oby to coś nigdy nie powstało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rav Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.11, 12:30 Gratuluję głosowania na podstawie kilku zdań i zdjęcia wielkości znaczka pocztowego (pomijam już fakt, że to nawet nie jest jeszcze właściwy projekt, ale koncepcja). Bryła jest dość interesująca, może nie powalająca na kolana formą, ale za to dobrze wpisuje się w okoliczne budynki nie wyglądając przy tym jak krzywy maszkaron na Monciaku. Wiele będzie zależeć od użytych materiałów - istnieją bowiem budynki, które przy nieskomplikowanej budowie stanowią swoiste perełki ponieważ wykonane są ze smakiem i z ciekawych materiałów. Z drugiej strony można zrobić świetny projekt i od góry do dołu zarżnąć go lejąc wszędzie beton. Jedno co mnie szczególnie martwi to kolor. O ile fasada na dole jest ciekawa, o tyle boję się trochę o wykonanie górnych partii. Mam nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z Sea Towers, gdzie szarość grafitu kompletnie zabiła poniekąd ciekawą bryłę. Odwołajcie się do historii starej Gdyni i dajcie tam po prostu biel... będzie o niebo lepiej. Tym bardziej, że cała bryła będzie wtedy wyglądać lepiej nawet w pochmurny dzień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.11, 15:25 Może w końcu władze miasta i radni zauważyliby, że są inne dzielnice Gdyni, a nie tylko Śródmieście. I to całkiem blisko np. Wzgórze czy Działki Leśne !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Re: Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budyne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.11, 17:53 Władze i radni zauważyli i w konsekwentną zabudowę ulicy Kopernika ( na stromym odcinku między kościołem i przychodnią ) wcisnęły, niszcząc przy tym zieleń , nowoczesny budynek mieszkalny, z którego swobodnie można zaglądać do okien starym mieszkańcom. Kiedyś coś takiego nazywano plombą, teraz - może być to zasłona, blenda, maskownica... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Sąsiad Sea Towers - jak oceniacie nowy budynek? IP: *.gdynia.asseco.pl 27.07.11, 10:38 Akurat przyziemie budynków kojarzy mi się nie z "lekkim gdyńskim modernizmem", lecz z klasyczną drewnianą architekturą charakterystyczną dla wszystkich marin świata. I to (plus system przejść na poziomie ulicy i nabrzeża) jest chyba jedyną mocną stroną projektu. Siedziba Nordei jest po prostu za niska (zwłaszcza w relacji do wysokości Sea Towers). 10-piętrowy budynek jak na centralę banku działającego w całej Polsce, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi projektami siedziby (ok. 20 pięter) jest oględnie mówiąc ubogi. Hotel Mariott jest zbyt przysadzisty no i szkoda, że to ten gorszy brand firmowy. W tak unikalnym miejscu nie powinny stać hotele dla biznesu zaściankowego (zwłaszcza, że obok planowane jest centrum konferencyjne, więc jest i natura i rozrywka i biznes w centrum miasta). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Drezno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.11, 17:43 Mnie to się kojarzy z betonowym centrum Drezna. Żadnej zieleni, akcentu morskiego, panoramicznego widoku nieba itd. Chyba, że zostanie to jeszcze dopracowane, wtedy OK. Ostatni remont falochronu pozbawił nas widoku horyzontu i Helu z poziomu skweru...Zróbmy coś, by tego błędu nie powtórzyć w przypadku Waterfrontu Odpowiedz Link Zgłoś