Gość: Z trójmiasta
IP: *.chello.pl
21.01.06, 17:38
Pojutrze, tj w poniedziałek 23 stycznia 2006 o godz 9 w sali 210 w Sądzie
Okręgowym w Gdańsku, przy ul. Nowe Ogrody odbędzie sie I rozprawa z powództwa
L. Wałęsy p-ko K. Wyszkowskiemu.
A oto treść listu K. Wyszkowskiego do IPNu:
"Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, że dnia 23 stycznia 2006 r. o godzinie 9 w Sali nr. 210 w
Sądzie Okręgowym w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody odbędzie się rozprawa z
powództwa Lecha Wałęsy o obrazę, mającą polegać na nazwaniu go przeze mnie
płatnym szpiclem donoszącym na swych kolegów, po zwerbowaniu go przez SB dnia
29 grudnia 1970 roku.
Jestem przekonany, że rozprawa ta doprowadzi do ujawnienia tych operacji w
Instytucie Pamięci Narodowej, które doprowadziły do przyznania Lechowi Wałęsie
statusu osoby pokrzywdzonej oraz ujawnienia osób odpowiedzialnych za urzędowe
potwierdzenie nieprawdy.
Uprzejmie proszę o przekazanie tego zawiadomienia wszystkim pracownikom IPN,
którzy zostali zaangażowani w procedurę przyznania tego statusu oraz
wszystkim, których interesuje sprawa agentury SB w ruchu antykomunistycznym i
Solidarności.
Z szacunkiem
Krzysztof Wyszkowski"