Dodaj do ulubionych

Elektroniczne tablice na przystankach

IP: *.nsm.pl 09.04.08, 16:42
Obawiam się dwóch rzeczy - po pierwsze protestów po ogłoszeniu wyników, druga
sprawa to termin - 2 miesiące to strasznie mało. Oby nie było tak, że żadna
firma nie stanie do przetargu, w związku z bardzo małą ilością czasu na
wykonanie całego systemu.
Obserwuj wątek
    • Gość: Biletomaty Elektroniczne tablice na przystankach IP: *.nsm.pl 09.04.08, 16:46
      Teraz czekamy jeszcze na automaty do biletów na przystankach i w pojazdach ZKM.
      Już są we Wrocławiu i Krakowie. W tym ostatnim można w nich też doładować kartę
      miejską. W Poznaniu ogłosili już przetarg na takie automaty, które dodatkowo
      będą pokazywały mapę miasta. Brawo!
      • hatake Re: Elektroniczne tablice na przystankach 09.04.08, 20:27
        Ze względu na specyfikę ruchu publicznego(kiepska zbieżność rozkładu jazdy z
        rzeczywistością ;), te tablice są mniej uzasadnione niż biletomaty.

        Zdarzyło mi się jakiś czas temu zobaczyć japonkę(nieznającą polskiego), której
        nikt nie wyjaśnił, jaki bilet kupić. Za to dużo uwagi kanary poświęcili na
        wytłumaczenie jej, jak ma zapłacić mandat :/
    • Gość: Leon najpierw monitoring IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.08, 20:41
      bydło poniszczy
    • Gość: sd Rewelacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.08, 22:33
      Elektroniczne tablice w Sobieszewie! Jak pięknie będą się komponować z 20
      letnimi Ikarusami w których pasażerowie dostają szału od godzinnych podróży w
      smrodzie i hałasie niczym w hali produkcyjnej.Kolejna cenna inicjatywa. Jeszcze
      żeby Jarmark Dominikański trwał 2 miesiące i może jakiś nowy medal dla
      wspaniałego Gintera ufundować.
      • Gość: paastuch Re: Rewelacja! IP: *.softlab.gda.pl 10.04.08, 07:44
        co za durny komentarz, tu się spotykają sami malkontenci :/
        • maruda.r Re: Rewelacja! 10.04.08, 12:16
          Gość portalu: paastuch napisał(a):

          > co za durny komentarz, tu się spotykają sami malkontenci :/

          *********************************

          Z perspektywy czasu okazuje się, że to oni mają rację. Na przystanku wystarczy
          zwykła kartka papieru z rozkładem. Sęk w tym, by komunikacja jeździła zgodnie z
          rozkładem i w miarę przyzwoitym taborem.

          • Gość: M Re: Rewelacja! IP: *.witnet.pl 12.04.08, 14:54
            A bedzie jezdzila zgodnie z rozkladem, gdy beda GPSy i ktos bedzie wreszcie na
            biezaco sledzil ruch pojazdu ->moze wreszcie przestana jezdzic "stadami". Wiec
            kolko sie zamyka, jak chcesz miec punktualna komunikacje, to nie gderaj gdy
            miasto chce wprowadzic satelitarne sledzenie ruchu pojazdow. Chyba ze masz
            lepszy pomysl, to moze sie nim podziel.
        • Gość: M Re: Rewelacja! IP: *.nsm.pl 10.04.08, 12:51
          Do końca roku 100% autobusów w Gdańsku będzie niskopodłogowych.
          • Gość: sd Re: Rewelacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.08, 18:14
            Jeśli się uda rozstrzygnąć przetarg -co wcale nie jest proste . Niestety z
            taborem wędrującym na Wyspę Sobieszewską łączy się problem z mostem pontonowym i
            jego przęsłami. Będzie kłopot ze znalezieniem dostawcy niskopodłogowych pojazdów
            które bez uszkodzeń będą mogły pokonać most przy wysokim stanie wody.
        • Gość: sd Re: Rewelacja! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.08, 18:16
          Generalnie twój komentarz nie wymaga komentarza, bo bardziej durnego już się nie
          da spłodzić
    • Gość: spoleczny_gda Elektroniczne tablice na przystankach IP: 62.61.62.* 10.04.08, 09:03
      Juz widzę jak będą sie cieszyć z nowiuteńkich ale zamontowanych z opóźnieniem
      przez przeciągające sie przetargi "amatorzy cudzej elektroniki" czy "architekci
      krajobrazu" :)dopóki nie będzie kamer nie widzę sensu dla tego typu działań.
      • Gość: elektronik Re: Elektroniczne tablice na przystankach IP: 83.14.252.* 10.04.08, 13:15
        Z jednej strony to cieszy. Będzie jak w bogatych, cywilizowanych krajach. Z
        drugiej obawiam się - jak niektórzy z korespondentów - że bardzo szybko zostanie
        toto zniszczone. Na wielu przystankach nie mogą uwisieć dłużej niż kilka dni
        zwykłe rozkłady jazdy a co dopiero szklane ekrany. Na Marynarki Polskiej oddane
        w ubiegłym roku przystanki tramwajowe są tłuczone bez przerwy nie mówiąc już o
        malowaniu sprayami czy drapaniu szyb, co jest już drobiazgiem. Tak długo jak nie
        będzie można wyegzekwować od wandali zwrotu kosztów naprawy tak długo tego typu
        przedsięwzięcia można uważać co najwyżej za drogie ciekawostki.
        • Gość: mieszkaniec zgadza sie IP: *.witnet.pl 12.04.08, 15:07
          To akurat sie zgadza. Gdansk przoduje pod wzgledem dewastacji rowniez w Polsce.
          To samo dotyczy swiezo wyremontowanych przystankow wzdluz al. Zwyciestwa - Brama
          Oliwska, Chodowieckiego, Akademia Medyczna, Traugutta - wszedzie tam brakuje
          szyb i nikt sie nie spieszy z ich wstawieniem. Swietna wizytowka miasta. To co
          nie potluczone to pobazgrane, pozaklejane makulatura, poryte scyzorykami. Czy
          ktos widzial takie przystanki w CENTRUM Krakowa czy Wroclawia? Oczywiscie nie
          wspomne o "cywilizowanej" Europie. Duzo wiecej wladowano ostatnio kasy w wyglad
          przystankow niz w innych miastach, ale rownoczesnie duzo mniej zrobiono, aby
          przetrwaly w stanie, w jakim oddano je do uzytku. Nieco sytuacja poprawila sie w
          innych dzielnicach miasta, chociaz duzo brakuje do opanowania sytuacji. Kary za
          dewastacje mienia nie sa wcale w Polsce takie niskie, ale komu naprawde zalezy
          na lapaniu sprawcow? Nie wierze ze koszt zainstalowania kamery i podlaczenia do
          systemu monitoringu np Marynarki Polskiej czy Zwyciestwa jest wyzszy niz ciagla
          wymiana szyb, rozkladow jazdy itp. Nie mowiac o poprawie bezpieczenstwa
          pasazerow. No ale inna kwestia jest to, ze za granica nie trzeba stawiac kamer
          przy kazdym przystanu zeby powstrzymac cholote. Ale tego chyba niestety nie
          przeskoczymy.. przynajmniej w najblizszych pokoleniach.
    • Gość: nesta Nonsens IP: *.chello.pl 10.04.08, 17:52
      W tym mieście jeszcze nie czas na takie rzeczy.W Krakowie,Poznaniu
      jest inna kultura ludzi.Zobaczcie jak wyglądają tam wiaty
      przystankowe-czyste i w całości.Rówież auobusy a szczególnie
      tramwaje nie są tak zdewastowane jak tu.Lepiej wydać te pieniądze na
      ich ochronę i porządne mycie-zarówno wiat jak i taboru.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka