Dodaj do ulubionych

atopowe zapalenie skóry

08.10.08, 15:20
moja córcia ma 4 m-ce i strasznie suchą i zaczerwienioną skóre na
policzkach. pediatra stwierdził atopowe zapalenie skóry i przepisał
maść- lecz nie pomaga.czy ktoś zna jakiś sprawdzony sposób na tę
dolegliwość?
Obserwuj wątek
    • osa551 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 15:28
      Ja nie znam a mam AZS od 35 lat.

      Możesz kąpać w Oilatum i używać kosmetyków Mustela, które mają napisane "atopique".
    • jagabaga92 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 20:58
      w pierwszej kolejności wyeliminuj alergen (najprawdopodobniej białko mleka
      krowiego) z własnej diety (jeśli karmisz piersią) lub zmień mleko na
      hypoalergiczne (pediatra przepisuje na receptę i kupuje się je w aptece).

      Na maści uważaj, bo mogą zawierać sterydy (nie powinno się stoswoać się na
      twarz) - pytaj, jaka to maść (co zawiera) i czytaj ulotki. Ja smaruję synka
      kremem Bambino, bo głównie chodzi o to, żeby skóra była natłuszczona.

      Do kąpieli dodawaj emulsję Oilatum lub Balneum lub jakąś inną tego typu (zapytaj
      w aptece). Do mycia ciałka używaj mydełka Oilatum (też do kupienia w aptece) -
      wszystko, niestety, strasznie drogie sad
      • maultier1 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:26
        Jedyne co mozesz zrobic to nawilzaj, awilzaj i jeszcze raz nawilzaj.
        Ja synkowi kupowalam bardzo fajny kremik linoderm omega. Jest on dla
        alergikow i wcale nie jest drogi. Dobra jest tez masc cholesterolowa
        (w aptece ci ja zrobia).Ze sterydami to uwazaj. Czasami na bardzo
        zaostrzone zmiany trzeba uzyc. Ale staraj sie jak najmniej i jak
        najkrocej. U nas AZS juz sie prawie wyciszylo ale to pewnie dlatego
        ze rzucilo mu sie na uklad oddechowy. Prawdopodobnie biedakowi
        zrobila sie z tego cholerstwa astma;/
        • jagabaga92 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:34
          maultier1 napisała:

          U nas AZS juz sie prawie wyciszylo ale to pewnie dlatego
          > ze rzucilo mu sie na uklad oddechowy. Prawdopodobnie biedakowi
          > zrobila sie z tego cholerstwa astma;/

          To może nie do tego wątku, ale skoro piszesz o "zamianie" AZS w astmę, to u
          mojego synka też były początki astmy i udało mi się to opanować metodą BSM
          (naprawdę działa, choć wymaga podjęcia trudnej decyzji o zrezygnowaniu z metod
          medycyny konwencjonalnej i poświęcenia sporo czasu). Poczytajcie o BSM w
          internecie. Do kupienia jest też książka z filmem w księgarniach internetowych i
          zwykłych. Oczywiście nikogo nie namawiam - piszę tylko, że mojemu synkowi
          pomogło smile
        • agar2208 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:39
          Mój synuś też ma to. Ma czerwoną i szorstką skórę na policzkach. Już sama nie
          wiem, co go uczula. Myślałam, że czekolada. Przestałam jeś, trochę się
          polepszyło. Po jakims czasie jednak sie pogorszyło. Z nabiału też zrezygnowałam,
          ale również nie bardzo pomaga.
          Poszłam więc do dermatologa. Najpierw przepisała mi maśc CUTIVATE. Super po niej
          wszystko zeszło. Można ja jednak stosowac raz dziennie i maxymalnie przez 5 dni.
          Jak przestałam smarowac, to wszystko wróciło. Teraz przepisała mi krem
          HYDROCORTISONUM. Ją mozna stosowac przez 7 dni (raz dziennie) 3 tyg. przerwy i
          znowu mozna jej uzyc. Już po 2 dniach ładnie zeszło. Zobaczymy, czy wróci. W
          ciągu dnia smaruję buzię CUTIBAZĄ (jest bez recepty). Udaj się do dermatologa.
          Najgorsze, że takim małym dziecia nie można zrobic testów i tak do końca nie
          jest wiadomo na co jest uczulone
          • anneczka78 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:44
            Kurczę, hydrokortizon to chyba steryd? Nie wiem, czy to dobrze, że kładziesz tę
            maść na buzię.

            U nas do nawilżania/natłuszczania suchych policzków i nie tylko najlepiej
            sprawdziły się cutibaza i elobaza (niedrogie, w aptece)
            • agar2208 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:59
              tak to niestety sa sterydy i dlatego można je tylko krótko stosowac. Niestety
              cutibaza i inne specyfiki nie pomagały sad
              • sowa-1 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 22:09
                Jest jeszcze maść ELIDEL, bez sterydów ale na receptę i dość droga, chyba ok. 80 zł.
                • agar2208 do sowa 08.10.08, 22:15
                  tak wiem , ale ELIDEL jest od 2 roku zycia sad. Ostatnio chciała mi go wypisa
                  dermatolog, ale doczytała, że nie mozna go stosowa u niemowląt. Mój synek ma
                  dopiero 4,5 mc
                  • sowa-1 Re: do sowa 08.10.08, 22:31
                    Tak, rzeczywiście. Ja na buzię użyłam kilka razy kremu "elokom", lekarka mi
                    przepisała, jak moja córka miała zaledwie 7 tyg. Potem smarowałam maściami
                    natłuszczającymi: lipobase, nanobase, nova-baza, elo-baza, ale one tylko
                    natłuszczają. Teraz najczęściej plamki są na nóżkach, kąpię córkę w balneum
                    hermal plus.
                    • agar2208 Re: do sowa 08.10.08, 22:43
                      mój synek ma tylko na buzi. Nie dokucza mu to za bardzo, ale brzydko to wygląda.
                      Raz znika a innym razem niespodziewanie się pojawia. Już sama nie wiem co mam
                      jeśc, a czego nie. Ostatnio jadłam tylko chleb z wędlina, az mnie lekarka ochrzaniła
                      • sowa-1 Re: do sowa 08.10.08, 23:10
                        Moja w tym wieku też miała tylko na buzi. Potem pojawiało się na zgięciach
                        rączek i nóżek. Na buzi już nie ma. Próbowałam eliminować mleko i przetwory z
                        mojej diety, ale to nic nie dało. Dziś moja córka ma prawie 2 lata i nadal nie
                        wiem na co jest uczulona.
                        • anneczka78 Re: do sowa 09.10.08, 08:19
                          U mojego synka dieta eliminacyjna też nie dała efektów, zmiany nasilają się lub
                          słabną bez związku z pokarmami. Kiedyś miał na buzi (od 10 m.ż), teraz tylko na
                          łydkach.
                        • osa551 Re: do sowa 09.10.08, 09:35
                          Dziś moja córka ma prawie 2 lata i nadal nie
                          > wiem na co jest uczulona.

                          Sowa, uczulenia bywają bardzo kuriozalne. Ja jestem uczulona na pierze, wełnę,
                          proszki do prania (oprócz Jelpa) i na własnego syna, którego karmię piersią.
                          Brodawki mam od czasu do czasu całe w uczuleniu, myślałam że to grzybica, ale
                          małemu nic nie jest. Jak idę do pracy i wiem, że nie będę parę godzin karmić to
                          smaruję Elocomem.

                          U mnie po wielu próbach lekarze doszli do wniosku, że mam zmienne podłoże
                          uczulenia. Np. kiedyś przez 3 lata uczulały mnie brzoskwinie, a teraz mogę jeść
                          kilogramami.

                          Nie wiem czy Ci to pomoże, ale po prostu żyj normalnie bo nic na to nie
                          poradzisz. Ja mam 35 lat i naprawdę z AZS da się żyć.
            • gkoz Re: atopowe zapalenie skóry 10.10.08, 22:01
              i hydrokortyzon i cutivate to steryd skoro wróciło to alergen nie
              usuniety i zawsze po przestaniu smarowania wróci, bo sterydy to
              leczeni objawowe , trzeba na nie uwazać i stosować wyłącznie przy
              ostrych snanach zapalnych, gdy nie ma innego wyjścia, osobiście
              polecam alantan plus maść
              • gkoz Re: atopowe zapalenie skóry 10.10.08, 22:08
                jeśli chodzi o dietę to bym wyrzuciła z niej wszystko z mlekiem
                związane (w chlebie tez niestety może być), wędlinę ze sklepu
                (zawiera często soję której tez bym unikała), pomidory, orzechy,
                czekoladę, jajka po 3 tygodniach powinno się poprawić a jeśli nie
                to może być niestety inny winowajca, do jedzenia proponuję kasze
                (wszystkie rodzaje), ryż, mięso wieprzowe, indyka, królika,
                margarynę bezmleczną, smalec, jabłka, jagody, buraki, marchew,
                ziemniaki, jeśli nie uda się to można rozważyć preparat
                mlekozastępczy (chociaż dla alergików najlepsze jest karmienie
                piersią)
    • mariola75-75 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 09:47
      my też się z tym problemem borykamy
      raz jest lepiej raz gorzej
      sterydy pomagają szybko i skutecznie ale na chwilę ,potem zaraz te
      wszystkie uczulenie wychodzą
      to jak walka z wiatrakami
    • marika500 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 09:57
      mój synek też ma 4,5 miesiąca i też AZS. Brakuje mi już miejsca na
      półce od kosmetyków, któe niby miały pomóc ale albo pogorszyły stan
      skóry a w najlepszym razie nic nie dały. Dostał uczulenie po
      Oilatum, Emolium, nivea hypoalergiczny, diprobase nie pomagało. Na
      twarz pomaga maśc cholesterolowa do zrobienia w aptece - najpierw
      dostaje po niej dużo krostek a po godzinie buzia się wygładza -
      trochę dziwne. Natomiast całe ciałko smaruję kremem do rąk
      neutrogena. Zawiera alkohol, substancje zapachowe i dużo sztuczności
      ale na małego działa fantastycznie. Skórka głądziutka, krostki
      schodzą, zaczerwienienie mija. Najpierw przez kilka dni robiłam test
      skórny na niewielkiej części skóry bo sie bałam że zaszkodzi.
      Poleciła mi to pediatra bo wielu jej pacjentom tylko ten krem
      pomógł. Synkowi co jakiś czas wraca wysypka na twarzy, klatce
      piersiowej i w zgięciach nóżek. Poprawia mu się stan skóry jak
      wychodzimy na dwór, więc pewnie oprócz jedzenia jest jeszcze
      uczulony na coś co jest w domu = roztocza, grzyby? - nie wiem.
      Karmię go tylko piersią, od 2 miesięcy jestem na diecie
      eliminacyjnej i mam nadzieję, że wytrzymam jeszcze przynajmniej 2
      miesiące.
      • maultier1 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 13:01
        Nam alergolog przepisala elidel jak maly mial ok 9 miesiecy. Nic mu
        nie bylo. Ponoc w niektorych krajach stosuje sie go od 6 miesiaca.
      • osa551 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 15:05
        marika, u mnie dieta eliminacyjna skończyła się moją i córki anemią i absolutnie
        nic nie dała w kwestii uczulenia, dla pocieszenia Ci napiszę, że AZS po okresie
        zaognienia może się wyciszyć i wszystko będzie ok.
      • qqazz Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 21:22
        marika500 napisała:
        > mój synek też ma 4,5 miesiąca i też AZS. Brakuje mi już miejsca...

        U nas było podobnie, nie będę się powtarzał więc jak masz ochotę to
        mozesz zobaczyć co pisałem na ten temat na alergii w podobnych
        wątkach, generalnie dzisiaj okazuje się że nie ma żadnego AZSu i
        prawdopodobnie równiez alergii poza skazą białkową.



        pozdrawiam
    • ewag12 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 13:03
      Jakie mleko podajecie czy AZS? Narazie karmie piersia ale potem jaki
      mleko powinnam podawac?
      • anneczka78 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 13:12
        Musisz skonsultować z pediatrą, poleci preparat mlekozastępczy lub mleko HA.
    • siasiunia1 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 20:30
      po pierwsze musisz usunąć wszelkie alergeny z diety dziecka a jeśli karmisz piersią to z własnej diety. Czyli najczęściej to jest nabiał, jajka. Moja jeszcze sie uczulała na marchewkę, pomidora, ogórka.
      po drugie - jak moja miała silny rzut to smarowałam ją Locoidem (delikatny steryd), jak jej wyblakło to przy każdej zmianie pieluszki nasmarowywałam całą maścią cholesterolową. Do 8-9 miesiąca. Teraz juz smaruje emolium które wtedy było za mocne i małą piekło.
      pozdrawiam
    • qqazz Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 21:00
      Wejdż na alergie tam jest sporo wątków na ten temat, ja bym nie
      przesadzał na pediatra zdiagnozowała AZS i alergię juz w 3 tygodniu
      a miesiąc póxniej objawy były o wiele gorsze niż to o czym piszesz
      i teraz okazuje się ze dzidzia nie ma żadnego AZSu ani
      najprawdopodobniej alergii a jedynie skazę białkową dośc powszechną.
      Może to ma zwiazek z twoją dietą ale skoro tak i karmisz piersią to
      raczej powinno wyjść już dawno więc przyczyny mozna smiało szukać
      gdzie indziej, może to np. być spowodowane używanymi kosmetykami
      albo srodkami czystości, lub bakterią, robakami, grzybicą czy
      wirusem.
      Generalnie tak jak piszą dziewczyny popróbuj diety bezmlecznej,
      bezpszenicznej, bezcytrusowej, bezcukrowej, bezdrożdżowej, co do
      kapieli to raczej odradzam srodki typu oilatum czy emolium które
      czesto uczulaja, za to płatki owsiane sie sprawdzają w takich
      sytuacjach, dobry jest też krochmal, jak uzywasz czagoś do mycia to
      przestań, a co do smarowania to poprubuj sudokremu i alantanu plus
      maść, u nas taka kombinacja przyniosła efekt przy o wiele gorszym
      stanie, a jak zastosowalismy terapię homeopatyczną i całkiem
      odstawilismy to co proponowali wczesniej lekarze (zyrtec, steryd)
      to juz w ogóle efekt był rewelacyjny, jeszcze dwa miesiące temu
      trzeba było pilnować zgięć i je smarować żeby sie nie porobiły
      ranki a dzisiaj skóra jest idealna nawet bez zadnego smarowania.
      Nie daj tylko wcisnąc sobie steryda ani kropli hormonalnych nim nie
      wypróbujesz innych metod.



      pozdrawiam
      • mamulenka Do qqazz - AZS leczone homeopatycznie 10.10.08, 12:55
        qqazz napisał:

        > a jak zastosowalismy terapię homeopatyczną....
        >

        qqazz - jak długo czekaliście na efekty działania leków homeopatycznych? Czy
        dziecko teraz może jeść większość rzeczy, których nie mogło jeśc wcześniej, a
        może wszystkie...???
        • qqazz Re: Do qqazz - AZS leczone homeopatycznie 10.10.08, 19:14
          Pierwsza trwała poprawa była jeszcze przed homeopatią jak zrezygnowalismy z
          terapii zalecanej przez pediatrę, usunelismy chemię zwłaszcza z kapieli (oilatum
          uczulało) a żona dobrała odpowiednie maście i sposoby smarowania, efekty
          homeopatii widać było po kilku dniach a po ok. czterech tygodniach w ogóle nie
          było juz nic na skórze.
          Mała jest na piersi właśnie wprowadzamy ziemniaczka i jest ok. żona powoli
          rozszeza dietę i w zasadzie poza mlekiem to trudno powiedzieć aby cos innego
          widocznie szkodziło, nawet wołowina nie zaszkodziła, jedyne pogorszenie było
          kilka dni po I dawce Hiba którego najpewniej dalej nie podamy, kontaktowo tez
          prawdopodobnie alergizuje podpuszczka powodujac pokrzywki.
          Niedawno kiedy mała przez cały dzień nie była kremowana poza pupcia to nie było
          pogorszenia a poprawa, więc generalnie diagnozy AZSowe włozylismy miedzy bajki
          ale co do alergii to jestesmy jeszcze ostrozni.



          pozdrawiam
    • qqazz Pamietaj też 09.10.08, 21:21
      że pediatrzy bardzo lubią podciągać niemal wszystko pod alergię i
      AZS, a problem może leżeć zupełnie gdzie indziej.



      pozdrawiam
      • siasiunia1 Re: Pamietaj też 10.10.08, 22:49
        to racja - mojej znajomej synek miał podejrzenie o azs. okazało się że to candida. wyleczono to i objawy zniknęły.
        warto popróbować.
    • 1beata31 Re: atopowe zapalenie skóry 11.10.08, 19:03
      Witam i trzymam kciuki!!
      Bo teraz to cię czeka przeprawa. Nie chcę cię straszyć ale u mnie to
      wyglądało podobnie. Moja Iza ma teraz 11 lat i alergię na wszystko i
      przerabiałam wszystkie krosty, rany , odparzenia na zmianę z
      zapaleniem oskrzeli do 3 roku życia. Jedyne co tak ciut dawało jej
      ulgę to leżenie na golaska i kąpiele w kalii(nie wiem jak to się
      pisze)i smarowanie LIPOBAZĄ to taka wazelina dla dzieci
      bezzapachowa, stosuje ją do dzisiaj.Aha maście sterydowe pomogą
      maluszkowi od ręki ale wiedz że potem to wszystko wyjdzie z podwójną
      siłą.No i stosuje je się krótko o czym ja nie wiedziałam.To co życzę
      powodzenia!! I TRZYMAM KCIUKI
      • agar2208 Vigantol 14.10.08, 23:06
        Słuchajcie, wyczytałam na innym forum, że Vigantol moze również
        uczulać. Pisały tam osoby, u których dzieci lekarze stwierdzili AZS.
        Próbowali wszystkiego, eliminowali pokarmy i nic. Po odstawieniu
        Vigantolu dolegliwości ustały. Oczywiście dzieci powinny zażywać
        wit. D, jednak można zastąpic Vigantol.
        Ja jeszcze nie próbowałam, ale teraz jak sobie tak układam w głowie,
        to wydaje mi sie to sensowne ( przynajmniej w moim przypadku).
        Jeszcze w szpitalu dostaliśmy dla synka wit D taka w ampułkach.
        Kiedy mi sie skończyła (około 2 mc) chciała kupic taka sama, lecz
        nie mogłam nigdzie jej dostać i kupiłam Vigantol. I wtedy to
        pojawiła się suchosć skóry na policzkach i zaczerwienienia. Musze
        spróbować, tylko nie wiem czy go zastąpić. A Wy co podajecie waszym
        dzieciaczką??
        Ja jutro zadzwonie do pediatry, może cos doradzi
        • gkoz Re: Vigantol 15.10.08, 07:28
          devicap
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka