monisia1290 08.10.08, 15:20 moja córcia ma 4 m-ce i strasznie suchą i zaczerwienioną skóre na policzkach. pediatra stwierdził atopowe zapalenie skóry i przepisał maść- lecz nie pomaga.czy ktoś zna jakiś sprawdzony sposób na tę dolegliwość? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
osa551 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 15:28 Ja nie znam a mam AZS od 35 lat. Możesz kąpać w Oilatum i używać kosmetyków Mustela, które mają napisane "atopique". Odpowiedz Link Zgłoś
jagabaga92 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 20:58 w pierwszej kolejności wyeliminuj alergen (najprawdopodobniej białko mleka krowiego) z własnej diety (jeśli karmisz piersią) lub zmień mleko na hypoalergiczne (pediatra przepisuje na receptę i kupuje się je w aptece). Na maści uważaj, bo mogą zawierać sterydy (nie powinno się stoswoać się na twarz) - pytaj, jaka to maść (co zawiera) i czytaj ulotki. Ja smaruję synka kremem Bambino, bo głównie chodzi o to, żeby skóra była natłuszczona. Do kąpieli dodawaj emulsję Oilatum lub Balneum lub jakąś inną tego typu (zapytaj w aptece). Do mycia ciałka używaj mydełka Oilatum (też do kupienia w aptece) - wszystko, niestety, strasznie drogie Odpowiedz Link Zgłoś
maultier1 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:26 Jedyne co mozesz zrobic to nawilzaj, awilzaj i jeszcze raz nawilzaj. Ja synkowi kupowalam bardzo fajny kremik linoderm omega. Jest on dla alergikow i wcale nie jest drogi. Dobra jest tez masc cholesterolowa (w aptece ci ja zrobia).Ze sterydami to uwazaj. Czasami na bardzo zaostrzone zmiany trzeba uzyc. Ale staraj sie jak najmniej i jak najkrocej. U nas AZS juz sie prawie wyciszylo ale to pewnie dlatego ze rzucilo mu sie na uklad oddechowy. Prawdopodobnie biedakowi zrobila sie z tego cholerstwa astma;/ Odpowiedz Link Zgłoś
jagabaga92 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:34 maultier1 napisała: U nas AZS juz sie prawie wyciszylo ale to pewnie dlatego > ze rzucilo mu sie na uklad oddechowy. Prawdopodobnie biedakowi > zrobila sie z tego cholerstwa astma;/ To może nie do tego wątku, ale skoro piszesz o "zamianie" AZS w astmę, to u mojego synka też były początki astmy i udało mi się to opanować metodą BSM (naprawdę działa, choć wymaga podjęcia trudnej decyzji o zrezygnowaniu z metod medycyny konwencjonalnej i poświęcenia sporo czasu). Poczytajcie o BSM w internecie. Do kupienia jest też książka z filmem w księgarniach internetowych i zwykłych. Oczywiście nikogo nie namawiam - piszę tylko, że mojemu synkowi pomogło Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:39 Mój synuś też ma to. Ma czerwoną i szorstką skórę na policzkach. Już sama nie wiem, co go uczula. Myślałam, że czekolada. Przestałam jeś, trochę się polepszyło. Po jakims czasie jednak sie pogorszyło. Z nabiału też zrezygnowałam, ale również nie bardzo pomaga. Poszłam więc do dermatologa. Najpierw przepisała mi maśc CUTIVATE. Super po niej wszystko zeszło. Można ja jednak stosowac raz dziennie i maxymalnie przez 5 dni. Jak przestałam smarowac, to wszystko wróciło. Teraz przepisała mi krem HYDROCORTISONUM. Ją mozna stosowac przez 7 dni (raz dziennie) 3 tyg. przerwy i znowu mozna jej uzyc. Już po 2 dniach ładnie zeszło. Zobaczymy, czy wróci. W ciągu dnia smaruję buzię CUTIBAZĄ (jest bez recepty). Udaj się do dermatologa. Najgorsze, że takim małym dziecia nie można zrobic testów i tak do końca nie jest wiadomo na co jest uczulone Odpowiedz Link Zgłoś
anneczka78 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:44 Kurczę, hydrokortizon to chyba steryd? Nie wiem, czy to dobrze, że kładziesz tę maść na buzię. U nas do nawilżania/natłuszczania suchych policzków i nie tylko najlepiej sprawdziły się cutibaza i elobaza (niedrogie, w aptece) Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 21:59 tak to niestety sa sterydy i dlatego można je tylko krótko stosowac. Niestety cutibaza i inne specyfiki nie pomagały Odpowiedz Link Zgłoś
sowa-1 Re: atopowe zapalenie skóry 08.10.08, 22:09 Jest jeszcze maść ELIDEL, bez sterydów ale na receptę i dość droga, chyba ok. 80 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 do sowa 08.10.08, 22:15 tak wiem , ale ELIDEL jest od 2 roku zycia . Ostatnio chciała mi go wypisa dermatolog, ale doczytała, że nie mozna go stosowa u niemowląt. Mój synek ma dopiero 4,5 mc Odpowiedz Link Zgłoś
sowa-1 Re: do sowa 08.10.08, 22:31 Tak, rzeczywiście. Ja na buzię użyłam kilka razy kremu "elokom", lekarka mi przepisała, jak moja córka miała zaledwie 7 tyg. Potem smarowałam maściami natłuszczającymi: lipobase, nanobase, nova-baza, elo-baza, ale one tylko natłuszczają. Teraz najczęściej plamki są na nóżkach, kąpię córkę w balneum hermal plus. Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Re: do sowa 08.10.08, 22:43 mój synek ma tylko na buzi. Nie dokucza mu to za bardzo, ale brzydko to wygląda. Raz znika a innym razem niespodziewanie się pojawia. Już sama nie wiem co mam jeśc, a czego nie. Ostatnio jadłam tylko chleb z wędlina, az mnie lekarka ochrzaniła Odpowiedz Link Zgłoś
sowa-1 Re: do sowa 08.10.08, 23:10 Moja w tym wieku też miała tylko na buzi. Potem pojawiało się na zgięciach rączek i nóżek. Na buzi już nie ma. Próbowałam eliminować mleko i przetwory z mojej diety, ale to nic nie dało. Dziś moja córka ma prawie 2 lata i nadal nie wiem na co jest uczulona. Odpowiedz Link Zgłoś
anneczka78 Re: do sowa 09.10.08, 08:19 U mojego synka dieta eliminacyjna też nie dała efektów, zmiany nasilają się lub słabną bez związku z pokarmami. Kiedyś miał na buzi (od 10 m.ż), teraz tylko na łydkach. Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: do sowa 09.10.08, 09:35 Dziś moja córka ma prawie 2 lata i nadal nie > wiem na co jest uczulona. Sowa, uczulenia bywają bardzo kuriozalne. Ja jestem uczulona na pierze, wełnę, proszki do prania (oprócz Jelpa) i na własnego syna, którego karmię piersią. Brodawki mam od czasu do czasu całe w uczuleniu, myślałam że to grzybica, ale małemu nic nie jest. Jak idę do pracy i wiem, że nie będę parę godzin karmić to smaruję Elocomem. U mnie po wielu próbach lekarze doszli do wniosku, że mam zmienne podłoże uczulenia. Np. kiedyś przez 3 lata uczulały mnie brzoskwinie, a teraz mogę jeść kilogramami. Nie wiem czy Ci to pomoże, ale po prostu żyj normalnie bo nic na to nie poradzisz. Ja mam 35 lat i naprawdę z AZS da się żyć. Odpowiedz Link Zgłoś
gkoz Re: atopowe zapalenie skóry 10.10.08, 22:01 i hydrokortyzon i cutivate to steryd skoro wróciło to alergen nie usuniety i zawsze po przestaniu smarowania wróci, bo sterydy to leczeni objawowe , trzeba na nie uwazać i stosować wyłącznie przy ostrych snanach zapalnych, gdy nie ma innego wyjścia, osobiście polecam alantan plus maść Odpowiedz Link Zgłoś
gkoz Re: atopowe zapalenie skóry 10.10.08, 22:08 jeśli chodzi o dietę to bym wyrzuciła z niej wszystko z mlekiem związane (w chlebie tez niestety może być), wędlinę ze sklepu (zawiera często soję której tez bym unikała), pomidory, orzechy, czekoladę, jajka po 3 tygodniach powinno się poprawić a jeśli nie to może być niestety inny winowajca, do jedzenia proponuję kasze (wszystkie rodzaje), ryż, mięso wieprzowe, indyka, królika, margarynę bezmleczną, smalec, jabłka, jagody, buraki, marchew, ziemniaki, jeśli nie uda się to można rozważyć preparat mlekozastępczy (chociaż dla alergików najlepsze jest karmienie piersią) Odpowiedz Link Zgłoś
mariola75-75 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 09:47 my też się z tym problemem borykamy raz jest lepiej raz gorzej sterydy pomagają szybko i skutecznie ale na chwilę ,potem zaraz te wszystkie uczulenie wychodzą to jak walka z wiatrakami Odpowiedz Link Zgłoś
marika500 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 09:57 mój synek też ma 4,5 miesiąca i też AZS. Brakuje mi już miejsca na półce od kosmetyków, któe niby miały pomóc ale albo pogorszyły stan skóry a w najlepszym razie nic nie dały. Dostał uczulenie po Oilatum, Emolium, nivea hypoalergiczny, diprobase nie pomagało. Na twarz pomaga maśc cholesterolowa do zrobienia w aptece - najpierw dostaje po niej dużo krostek a po godzinie buzia się wygładza - trochę dziwne. Natomiast całe ciałko smaruję kremem do rąk neutrogena. Zawiera alkohol, substancje zapachowe i dużo sztuczności ale na małego działa fantastycznie. Skórka głądziutka, krostki schodzą, zaczerwienienie mija. Najpierw przez kilka dni robiłam test skórny na niewielkiej części skóry bo sie bałam że zaszkodzi. Poleciła mi to pediatra bo wielu jej pacjentom tylko ten krem pomógł. Synkowi co jakiś czas wraca wysypka na twarzy, klatce piersiowej i w zgięciach nóżek. Poprawia mu się stan skóry jak wychodzimy na dwór, więc pewnie oprócz jedzenia jest jeszcze uczulony na coś co jest w domu = roztocza, grzyby? - nie wiem. Karmię go tylko piersią, od 2 miesięcy jestem na diecie eliminacyjnej i mam nadzieję, że wytrzymam jeszcze przynajmniej 2 miesiące. Odpowiedz Link Zgłoś
maultier1 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 13:01 Nam alergolog przepisala elidel jak maly mial ok 9 miesiecy. Nic mu nie bylo. Ponoc w niektorych krajach stosuje sie go od 6 miesiaca. Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 15:05 marika, u mnie dieta eliminacyjna skończyła się moją i córki anemią i absolutnie nic nie dała w kwestii uczulenia, dla pocieszenia Ci napiszę, że AZS po okresie zaognienia może się wyciszyć i wszystko będzie ok. Odpowiedz Link Zgłoś
qqazz Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 21:22 marika500 napisała: > mój synek też ma 4,5 miesiąca i też AZS. Brakuje mi już miejsca... U nas było podobnie, nie będę się powtarzał więc jak masz ochotę to mozesz zobaczyć co pisałem na ten temat na alergii w podobnych wątkach, generalnie dzisiaj okazuje się że nie ma żadnego AZSu i prawdopodobnie równiez alergii poza skazą białkową. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ewag12 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 13:03 Jakie mleko podajecie czy AZS? Narazie karmie piersia ale potem jaki mleko powinnam podawac? Odpowiedz Link Zgłoś
anneczka78 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 13:12 Musisz skonsultować z pediatrą, poleci preparat mlekozastępczy lub mleko HA. Odpowiedz Link Zgłoś
siasiunia1 Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 20:30 po pierwsze musisz usunąć wszelkie alergeny z diety dziecka a jeśli karmisz piersią to z własnej diety. Czyli najczęściej to jest nabiał, jajka. Moja jeszcze sie uczulała na marchewkę, pomidora, ogórka. po drugie - jak moja miała silny rzut to smarowałam ją Locoidem (delikatny steryd), jak jej wyblakło to przy każdej zmianie pieluszki nasmarowywałam całą maścią cholesterolową. Do 8-9 miesiąca. Teraz juz smaruje emolium które wtedy było za mocne i małą piekło. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
qqazz Re: atopowe zapalenie skóry 09.10.08, 21:00 Wejdż na alergie tam jest sporo wątków na ten temat, ja bym nie przesadzał na pediatra zdiagnozowała AZS i alergię juz w 3 tygodniu a miesiąc póxniej objawy były o wiele gorsze niż to o czym piszesz i teraz okazuje się ze dzidzia nie ma żadnego AZSu ani najprawdopodobniej alergii a jedynie skazę białkową dośc powszechną. Może to ma zwiazek z twoją dietą ale skoro tak i karmisz piersią to raczej powinno wyjść już dawno więc przyczyny mozna smiało szukać gdzie indziej, może to np. być spowodowane używanymi kosmetykami albo srodkami czystości, lub bakterią, robakami, grzybicą czy wirusem. Generalnie tak jak piszą dziewczyny popróbuj diety bezmlecznej, bezpszenicznej, bezcytrusowej, bezcukrowej, bezdrożdżowej, co do kapieli to raczej odradzam srodki typu oilatum czy emolium które czesto uczulaja, za to płatki owsiane sie sprawdzają w takich sytuacjach, dobry jest też krochmal, jak uzywasz czagoś do mycia to przestań, a co do smarowania to poprubuj sudokremu i alantanu plus maść, u nas taka kombinacja przyniosła efekt przy o wiele gorszym stanie, a jak zastosowalismy terapię homeopatyczną i całkiem odstawilismy to co proponowali wczesniej lekarze (zyrtec, steryd) to juz w ogóle efekt był rewelacyjny, jeszcze dwa miesiące temu trzeba było pilnować zgięć i je smarować żeby sie nie porobiły ranki a dzisiaj skóra jest idealna nawet bez zadnego smarowania. Nie daj tylko wcisnąc sobie steryda ani kropli hormonalnych nim nie wypróbujesz innych metod. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
mamulenka Do qqazz - AZS leczone homeopatycznie 10.10.08, 12:55 qqazz napisał: > a jak zastosowalismy terapię homeopatyczną.... > qqazz - jak długo czekaliście na efekty działania leków homeopatycznych? Czy dziecko teraz może jeść większość rzeczy, których nie mogło jeśc wcześniej, a może wszystkie...??? Odpowiedz Link Zgłoś
qqazz Re: Do qqazz - AZS leczone homeopatycznie 10.10.08, 19:14 Pierwsza trwała poprawa była jeszcze przed homeopatią jak zrezygnowalismy z terapii zalecanej przez pediatrę, usunelismy chemię zwłaszcza z kapieli (oilatum uczulało) a żona dobrała odpowiednie maście i sposoby smarowania, efekty homeopatii widać było po kilku dniach a po ok. czterech tygodniach w ogóle nie było juz nic na skórze. Mała jest na piersi właśnie wprowadzamy ziemniaczka i jest ok. żona powoli rozszeza dietę i w zasadzie poza mlekiem to trudno powiedzieć aby cos innego widocznie szkodziło, nawet wołowina nie zaszkodziła, jedyne pogorszenie było kilka dni po I dawce Hiba którego najpewniej dalej nie podamy, kontaktowo tez prawdopodobnie alergizuje podpuszczka powodujac pokrzywki. Niedawno kiedy mała przez cały dzień nie była kremowana poza pupcia to nie było pogorszenia a poprawa, więc generalnie diagnozy AZSowe włozylismy miedzy bajki ale co do alergii to jestesmy jeszcze ostrozni. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
qqazz Pamietaj też 09.10.08, 21:21 że pediatrzy bardzo lubią podciągać niemal wszystko pod alergię i AZS, a problem może leżeć zupełnie gdzie indziej. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
siasiunia1 Re: Pamietaj też 10.10.08, 22:49 to racja - mojej znajomej synek miał podejrzenie o azs. okazało się że to candida. wyleczono to i objawy zniknęły. warto popróbować. Odpowiedz Link Zgłoś
1beata31 Re: atopowe zapalenie skóry 11.10.08, 19:03 Witam i trzymam kciuki!! Bo teraz to cię czeka przeprawa. Nie chcę cię straszyć ale u mnie to wyglądało podobnie. Moja Iza ma teraz 11 lat i alergię na wszystko i przerabiałam wszystkie krosty, rany , odparzenia na zmianę z zapaleniem oskrzeli do 3 roku życia. Jedyne co tak ciut dawało jej ulgę to leżenie na golaska i kąpiele w kalii(nie wiem jak to się pisze)i smarowanie LIPOBAZĄ to taka wazelina dla dzieci bezzapachowa, stosuje ją do dzisiaj.Aha maście sterydowe pomogą maluszkowi od ręki ale wiedz że potem to wszystko wyjdzie z podwójną siłą.No i stosuje je się krótko o czym ja nie wiedziałam.To co życzę powodzenia!! I TRZYMAM KCIUKI Odpowiedz Link Zgłoś
agar2208 Vigantol 14.10.08, 23:06 Słuchajcie, wyczytałam na innym forum, że Vigantol moze również uczulać. Pisały tam osoby, u których dzieci lekarze stwierdzili AZS. Próbowali wszystkiego, eliminowali pokarmy i nic. Po odstawieniu Vigantolu dolegliwości ustały. Oczywiście dzieci powinny zażywać wit. D, jednak można zastąpic Vigantol. Ja jeszcze nie próbowałam, ale teraz jak sobie tak układam w głowie, to wydaje mi sie to sensowne ( przynajmniej w moim przypadku). Jeszcze w szpitalu dostaliśmy dla synka wit D taka w ampułkach. Kiedy mi sie skończyła (około 2 mc) chciała kupic taka sama, lecz nie mogłam nigdzie jej dostać i kupiłam Vigantol. I wtedy to pojawiła się suchosć skóry na policzkach i zaczerwienienia. Musze spróbować, tylko nie wiem czy go zastąpić. A Wy co podajecie waszym dzieciaczką?? Ja jutro zadzwonie do pediatry, może cos doradzi Odpowiedz Link Zgłoś