maria220 05.10.09, 14:36 w takim razie jakie i jak często?zauwazyliscie efekty?z gory dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sonia-3 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 16:43 Jak bierze antybiotyk to jak najbardziej. Jak nie bierze to czasami podaję Trilac- ładnie wtedy sie wypróżnia i nie narzeka na bóle brzuszka. Odpowiedz Link Zgłoś
carmita80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 17:03 Nie, bo to nie ma sensu. Jesli dziecko przejdzie 10-12 kuracji antybiotykowych w roku mozna sie nad tym zastanowic i zapytac lekarza. Natomiast po antybiotyku (bo w trakcie to zupelny nonsens) organizm pobierze co potrzebuje z pozywienia, dlatego dieta powinna byc dobrze zbilansowana. Natomist bez powodu probiotykow sie nie podaje. Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:42 carmita80 napisała: Natomist bez powodu probiotykow sie nie > podaje. to masz inne zdanie niż pediatrzy Odpowiedz Link Zgłoś
carmita80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:46 Nie, tak wlasnie radza tu gdzie mieszkam. Dzieci zdrowe, do przedszkola i szkoly chodza bez problemow, radosne i pelne energii. Odpowiedz Link Zgłoś
edit38 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 08:20 carmita80 napisała: Natomiast po antybiotyku (bo w trakcie to zupelny nonsens) Nie wiem gdzie (w jakim kraju) takie są zalecenia bo u nas (w Polsce) probiotyki podaje się w trakcie oraz po zakończeniu antybiotykoterapii Na większości ulotek probiotyków pisze tak " Uzupełnienie diety w celu zapewnienia prawidłowej flory bakteryjnej i regulacji czynności przewodu pokarmowego, zwłaszcza w trakcie i po zakończeniu antybiotykoterapii, a także w stanach zmniejszonej odporności organizmu." Gdy byłam z małą u gastrologa to zapytałam czy dobrze robię że podaję małej probiotyki to powiedział mi że to jest mała kobietka a każda kobieta powinna przyjmować probiotyki codziennie. Ja nie podaję małej cały czas ale tak co 2-3 m-ce staram się podawać jej przez około m-c. Gdyby były troszkę tańsze to podawałabym codziennie. Gdyby lubiła kiszonki to również podawałabym jak najczęściej (naturalne źródło probiotyków) Odpowiedz Link Zgłoś
carmita80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 10:09 Patrz post lusiamalusia Odpowiedz Link Zgłoś
edit38 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 11:21 carmita80 napisała: > Patrz post lusiamalusia Nie będę się spierała bo nie mam ochoty ale jakoś naciągana dla mnie ta historia o tym jak wielu lekarzy uznało, że winę za zapalenie jelit ponosi probiotyk. Jeśli jeden czy dwóch lekarzy tak by stwierdziło to byłabym skłonna uwierzyć. Ja jeszcze nigdy nie spotkałam lekarza, który uważałby że probiotyk może wyrządzić szkodę (no chyba że przekroczona była dawka dzienna lub dziecko/osoba jest uczulona na białko mleka krowiego – niektórych probiotyków nie powinno się podawać wtedy) Co do tego programu w którym stwierdzono, że probiotyki wpływają niekorzystnie na organizm człowieka to ja nie widziałam/słyszałam/czytałam żadnego programu/audycji/artykułu który potwierdzałby te informacje czytałam natomiast mnóstwo artykułów które potwierdzają ich dobroczynne skutki. Oto jeden z nich: www.puellanova.pl/508,0,Probiotyki-pomoga-po-kuracji-antybiotykowej.html Jeśli dodać do tego jeszcze to co zawsze powtarzali mi lekarze min gastrolog u którego byłam z dzieckiem to nie wierzę w te sensacje. Na pewno dobrze zbilansowana dieta jest najważniejsza ale nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć w jedzeniu wystarczająco dużo niezbędnych witamin i mikroelementów i probiotyków. Odpowiedz Link Zgłoś
lusiamalusia Re: podajecie dzieciom probiotyki? 07.10.09, 22:04 Proszono tu o zdanie i doswiadczenia wlasne. Takie tez podalam. Jesli chodzi o ilosc lekarzy, ktorzy wypowiedzieli sie na temat zwiazku probiotyku z zakazeniem jelita to bylo ich 4, ale sami wybitni lekarze. Jak wspomnialam wczesniej, jednemu nie zaszkodzi, innemu moze- i to strasznie jak sama doswiadczylam. Niestety nie pamietm tytulu tego programu, ale jest to pani dr, ktora sprawdza najrozniejsze nowinki dostepne na rynku miedzynarodowym, nie tylko leki. Czasem potwierdza ich dzialanie, czasem przeciwnie. Nie mam ochoty nikogo przekonywac, czy przyzekac, ze tak bylo. A probiotyki sa polecane przez lekarzy, jak mnostwo innych lekow, nie zawsze ze wzgledu na swoje dobroczynne dzialanie, czy przekonanie lekarza o ich skutecznosci... Cos o tym wiem Odpowiedz Link Zgłoś
lucyna_83 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 17:05 Ja zaczęłam bo dziecko mi nie chce zdobyć odporności i dużo choruje-ma 3 lata. Jeszcze nie potrafię powiedzieć czy działa bo to za krótki okres. Po antybiotyko terapii polecam Beneflorę-bardzo bogaty skład,niestety kosztuje 38 zł,ale myślę że warto Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 17:39 kefir, jogurt, mleko acidofilne codziennie, najczęściej dwa-trzy razy dziennie efektów nie "zauważyłam", dostają odkąd przeszli z piersi na pokarmy stałe, znaczy normalni są Odpowiedz Link Zgłoś
karro80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 18:58 Jeśli jest zatwardzenie/rozwolnienie a jogurt nie pomaga to daję. Dawałam przy wprowadzaniu większych alergenów. Dawałam przy infekcjach - bezantybiotycznych, bo takie akurat były. Jeśli chodzi o efety - na sraczkę i zaparcia rewelka. Czy np na jakaś niestrawnosć. Dzieć alergii nie ma -więc może trochę pomogło przy wprowadzaniu (mała skrajny wcześniak stąd takie postępowanie) Nie daje długofalowo, bo uważam, że sama powinna radzić sobie z trawieniem itp, ale jako lek jak najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
mama_anuszy Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 19:01 Przy antybiotyku owszem ale i po kuracji jeszcze parę dni. Odpowiedz Link Zgłoś
myelegans Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 19:51 Nie, po co? Antybiotykow nie bierze, niech sam sobie organizm walsna flore bakteryjna wyrabia i utrzymuje. Poza tym dzialanie probiotykow nie jest sprawdzone, nie wiadomo ile z tych bakterii,ktore przejda przez zoladek i uklad pokarmowy dostanie sie i zasiedli miejsce przeznaczenia, czyli jelito grube. Po co niepotrrzebnie ingerowac w ekologie organizmu? Jogurty, mleko kwasne, kefiry zrobia to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
jagabaga92 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:32 ja podawałam synkowi przez prawie pół roku (raz dziennie) Dicoflor 30 z nadzieją, że pomoże na alergię pokarmową. W pozbywaniu się alergii jakoś nie pomógł (przynajmniej w widoczny sposób), ale mój syn przestał chorować. Ostatnią poważniejszą infekcję (wysiękowe zapalenie ucha) miał w październiku/listopadzie ub. roku, a od tamtej pory 1 x katar + ospa. Stosuję równocześnie inne metody i tak naprawdę nie wiem, czy to pomogły probiotyki, czy te "inne", ale pewnie wszystko po trochu Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:40 podaję córce prawie 5-letniej od długiego juz czasu Optimę - najlepszy probiotyk na swiecie - u nas niedostepny - sprowadzam z USA lub Irlandii. Dla mnie rewelacja - alergia zniknęła, a młoda nigdy nie brała antybiotyku, przeziębiona była 2 razy, ostatani raz ponad rok temu. Odpowiedz Link Zgłoś
jagabaga92 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 05.10.09, 21:49 Anyx - uważasz, że WYŁĄCZNIE dzięki Optimie alergia zniknęła? Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 09:59 jagabaga92 napisała: > Anyx - uważasz, że WYŁĄCZNIE dzięki Optimie alergia zniknęła? > oprócz optimy młoda bierze tylko olej z pestek dyni, żadnych leków na alergię, więc myslę, ze w dużej częsci tak, ale oczywiscie trudno powiedziec, co tak naprawde działa. Odpowiedz Link Zgłoś
slonko1335 Anyx 08.10.09, 10:06 Optima jest do kupienia w Irlandii? Szlag by to.... właśnie wczoraj kuzynka wróciła do kraju z Zielonej wyspy....no ale jak jest tam do kupienia to łatwiej mi będzie sprowadzić niż z USA. Drożej wychodzi? a w Anglii nie ma? Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: Anyx 08.10.09, 10:10 slonko, ja zamawiam przez forum borelioza. sa tam wątki na ten temat - wpisz wwyszukiwarkę OPTIMA. co jakiś czas ktos zamawia dla wszystkich chetnych, ale wiem, ze mozna tez osobiscie. koszt za 1 opakowanie, 60 kapsułek na 2 miesiace to ok. 130pln, wiec wychodzi 65pln na miesiac. tutaj jest np. wątek: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,85537899,85537899,Optima_przez_internet_duze_ulatwienie.html?wv.x=2 Odpowiedz Link Zgłoś
figrut Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 00:22 Dzieciaki piją maślankę, jogurty, kwaśne mleko. Uważam, że te apteczne są im zupełnie nie potrzebne. Antybiotyków nie podaję, więc i nie bardzo mają się jak wyjałowić. Odpowiedz Link Zgłoś
lusiamalusia Re: podajecie dzieciom probiotyki? 06.10.09, 09:33 Mam dwie coreczki- 2 i 3latka. Podczas antybiotykoterapii w zeszlym roku lekarz zalecil mi podawac im Dicoflor30. Poczytalam sobie ulotke i postanowilam, zgodnie z zaleceniem na niej, podawac go jeszcze kilka tygodni po zakonczeniu podawania antybiotyku jako wspomozenie odpornosci organizmu. Po tych kilku tyg. moja starsza coreczka zaczela skarazyc sie na bol brzuszka. Probowalam przez kilka dni znalezc przyczyne- bezskutecznie. Doszlo do tego, ze zazelam ja podejrzewac o mala "manipulacje" gdy os jej nie pasowalo...(o ja wstretna mama!!!!)Po kilku dniach takiego uskarzania sie dostala b.wysokiej goraczki i zaczela wymiotowac, coraz bardziej narzekaja na bole brzuszka. Oczywiscie pognalam do szpitala. Okazalo sie, ze nie wiadomo skad ma zapalenie jelita- silnie nagromadzone bakterie w jelicie. Rozmawialam na ten temat z wieloma lekarzami i gdy wspomnialam na temat podawania Dicofloru przez okres kilku tyg. dla wielu stalo sie bardzo jasne, ze dziecko otrzymywalo za duzo bakterii w postaci pro czy prebiotykow. Zaluje, ze podawalam Dicoflor bo moj coreczka najprawdopodobniej z tego powodu bardzo cierpiala(ja jestem przekonana, ze to wina tego probiotyku,ale oczywiscie badan w tym kierunku nie przeprowadzono). Kilka tyg. pozniej obejrzalam swietny program na temat pro prebiotykow. Pani dr. jednoznacznie nie stwierdzila pozytywnego wplywu przyjmowania pro prebiotykow( czy to w postaci tab. czy plynow typu actimel) na odpornosc ludzkiego organizmu. Stwierdzono natomiast, ze moga one wplywac negatywnie na niektore organizmy- powodujac wlasnie ogromne zamieszanie w, nazwe to, poziomie bakterii w organizmie. Bylam zdumiona, zszokowana, zla, ze dalam sie naciagnac na tak ogromne koszty- Dicoflor jest naprawde drogi a ja podawalam go dwojce dzieci, wyrzadzajac tak olbrzymia krzywde swojej coreczce. Kazdy lekarz powie wam to, co ja teraz: najlepiej dobrze zbilansowac diete malego czlowieczka i podowac mu wszelkie niezbedne witaminy, mikroelementy i inne potrzebne w naturalnej postaci!!! Odpowiedz Link Zgłoś
karro80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 07.10.09, 22:30 Lusiu na 100% masz rację, bo właśnie czasem tak się dzieje - dlatego nie mozna cięgiem podawać, a Actimel to już w ogóle nie przed 12 rokiem - dla dzieci małych niet - nie wyjaśnię dokładnie bo nie pamiętam(strsznie dużo czytam na takie tematy i nieraz tylko zapamiętuję wniosek końcowy), ale miał to być lek, ale była lipa i sprzedali licencję koncernowi mlecznemu - w każdym razie może namieszać w młodym organizmie gorzej niż diclofor. Odpowiedz Link Zgłoś
slonko1335 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 10:09 Nie podaję bez przyczyny probiotyków, tylko w trakcie antybiotykoterapii i po oraz gdy są jakieś problemy z układem pokarmowym. Karro o actimelu też to czytałam, w przedszkolu u dziecka znajomej powiesili na tablicy ogłoszeń jako ostrzeżenie przed podawaniem tego kilkulatkom... Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 10:06 lusiamalusia, niestety wszystko może zaszkodzić, nie tylko probiotyki. akurat dicoflor 30 nie jest dobrym probiotykiem, bo zawiera cukier w różnej postaci. Poza tym probiotyki to nic innego, jak tylko bakterie. taką samą reakcję może wiec wywołać jogurt naturalny, kefir itd. Pytanie też, w jaki sposób podawałas ten probiotyk. to tez bardzo wazne. probiotyki powinno sie podawac na noc. Odpowiedz Link Zgłoś
lusiamalusia Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 16:40 Na ulote napisano, ze mozna podawa 2xdziennie. Czyli nie tylko na noc.. Jasne, wszystko z umiarem. hodzi o to zeby nie dac sie zwariowac. Nie ma cudownyh lekarstw na wzmocnienie odpornosci u takich maluszkow. Zdrowy rozsadek i zbilansowna dieta- jedyne co mozna zrobic... Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 08.10.09, 20:26 lusiamalusia napisała: Nie ma > cudownyh lekarstw na wzmocnienie odpornosci u takich maluszkow. Zdrowy rozsadek > i zbilansowna dieta- jedyne co mozna zrobic... no własnie o to chodzi dieta + nieprzegrzewanie Odpowiedz Link Zgłoś
karro80 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 09.10.09, 01:11 Anyx - dzięki coś mi się rozjaśniło - nawet 2 rzeczy Napiszę, tylko się nie smiejcie, bo może to każdy wie. Diclofr lepiej leczy zaparcia niż biegunki(sprawdzone na mojej) - czyli dlatego, że cukier zawiera - kurde - teraz będę wiedzieć w razie co, natomiast jogurt mojej własnej roboty dawany przy biegunce pięknie ją wstrzymał, ale kiedyś spowodował nam zaparcie (duuużo zeżarla, oj dużo) i nie wiedziałam czemu do jasnej ciasnej po jogurcie ma być zaparcie...lekarka też nie wpdała na to. Odpowiedz Link Zgłoś
anyx27 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 09.10.09, 23:35 a do tych, co tak negują podawanie probiotyku, napiszę, ze dzieciaki u mlodej w przedszkolu choruja (sa nieliczne wyjątki), a kolezanka młodej,z która młoda widuje sie codziennie w domu, tez non stop chora. kilka dni temu była u nas, bawiły się, ale Zosia taka nieswoja była, senna i okazało się, że tego samego wieczoru gorączka 39stopnii, jakiś wirus podobno. Mojej młodej nic nie rusza - kichają na nia, kaszlą, a on nic. zero infekcji, przeziębienia, gorączki. nic i tak jest drugi rok w przedszkolu. odporność to przede wszystkim jelita - dieta, odpowiednia flora bakteryjna. nikt mnie nie przekona, ze probiotyków nie powinno się podawac. Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: podajecie dzieciom probiotyki? 10.10.09, 09:45 Podawałam w czerwcu jak mila antybiotyk i z tydzień dłużej, ale teraz nie, po co? Odpowiedz Link Zgłoś