mamaagaforever 22.05.10, 22:49 witam,dzisiaj córce (4 latka)założono kolczyki.Jak dbać? Czy przemywać? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rudy_wyjec Re: Przekute uszka-jak dbać? 22.05.10, 23:13 Jezus Maria, jak to przekute? Żyje?! Jak to "założono"? Kto? Gdzie byli rodzice?! Odpowiedz Link Zgłoś
q_fla Re: Przekute uszka-jak dbać? 22.05.10, 23:23 Yyyyy...nie mam pojęcia. Nie znam osoby, a nawet o takiej nie słyszałam, która by miała przekute uszy. Btw, to musi strasznie wyglądać... Odpowiedz Link Zgłoś
carinica011 Re: Przekute uszka-jak dbać? 22.05.10, 23:32 z waszych wypowiedzi wnioskuję, że jesteście średnio inteligentne albo pod wpływem alkoholu (o innych używkach nawet boję się pisać). nie trzeba być mocno inteligentnym, by wywnioskować o co chodzi.... niestety nie trzeba również być członkiem mensy - autorce odpowiadam - woda utleniona, jeśli już zdecydowałaś się okaleczyć swoje dziecko. ew maść ichtiolowa - niestety nie wiem, czy u tak małych dzieci można stosować. ja jak przekłuwałam sobie uszy, to tym smarowałam, ale to była moja decyzja i wiedziałam na co się piszę. Odpowiedz Link Zgłoś
q_fla Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 10:35 Nie potrzeba również większej inteligencji, aby zrozumieć ironię. Odpowiedz Link Zgłoś
carinica011 Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 17:49 widać potrzeba jednak większej by odróżnić ironię od szyderstwa a to niesmaczne. Odpowiedz Link Zgłoś
q_fla Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 19:43 > że jesteście średnio inteligentne albo pod wpływem alkoholu (o innych używkach nawet boję się pisać). > widać potrzeba jednak większej by odróżnić ironię od szyderstwa a to niesmaczne > . O taaaak! Odpowiedz Link Zgłoś
kasia.46 Re: Przekute uszka-jak dbać? 24.05.10, 14:16 Nam kosmetyczka poleciła przemywanie wodą utleniną, możesz polac bezpośrednio na kolczyk (nigdy spirytusem) 2 razy dziennie kręc kolczykami, żeby się nie wrosły. Nasza mała ma kolczyki już 6msc teraz obecnie ma rok i są wygojone uszka, właściwie to nawet jej nie ropiały, przez pierwszy tydzień miała tylko zaczerwienione przy kolczykach. Odpowiedz Link Zgłoś
pajesia Re: Przekute uszka-jak dbać? 22.05.10, 23:26 hm, uszka przekute - na lemiesze? czy, tak jak onegdaj, przekute tak jak kosy, by osadzić je na drzewcach na sztorc? Odpowiedz Link Zgłoś
pinkdot Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 08:23 > hm, uszka przekute - na lemiesze? czy, tak jak onegdaj, przekute tak jak kosy, > by osadzić je na drzewcach na sztorc? Też mi się w pierwszej chwili takie skojarzenie narzuciło Odpowiedz Link Zgłoś
mozyna Re: Przekute uszka-jak dbać? 22.05.10, 23:31 mamaagaforever napisała: Jak dbać? Czy > przemywać? Przemywać wodą utlenioną albo solą fizjologiczną nawet do trzech razy dziennie. Kolczyków nie wyciągać, tylko przekręcać - do momentu zagojenia. Odpowiedz Link Zgłoś
pajesia PrzekŁute uszka-jak dbać 22.05.10, 23:32 jeśli zaś miałaś na myśli przekŁute uszy - powinnaś była zapytać tam, gdzie je przekŁuwałaś. przede wszystkim, nie dopuść do zabrudzenia, szarpnięcia; co do modelu kolczyków, zapięć i stopów metali z jakich są wykonane kolczyki, to poszukaj na forum, co i raz temat wraca jak bumerang... a swoją drogą, tak wcześnie przekłuwać uszy dzieciom... koszmar Odpowiedz Link Zgłoś
lullanka07 Re: PrzekŁute uszka-jak dbać 23.05.10, 13:48 pajesia napisała: > a swoją drogą, tak > wcześnie przekłuwać uszy dzieciom... koszmar nie jestem za przekluwaniem uszu niemowlakom ale kolczyki u 4 latki nie wygladaja cudacznie tak jak u polroczniaka (albo 4-miesieczniaka u mojej kolezanki) wiec bez przesady... Odpowiedz Link Zgłoś
truscaveczka Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 08:58 Znów przekUte? OMG a myślałam, że to wymarło... Odpowiedz Link Zgłoś
robin2510 Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 09:33 Przemywaj wodą utlenioną. Po ok tygodniu powinno być ok. To rada mojej dobrej kumpeli kosmetyczki, która nota bene przekłuwała mojej córce uszy jakieś kilka dni temu. Co do kręcenia kolczykami to mówiła że nie trzeba tak robić. Odpowiedz Link Zgłoś
robin2510 Re: biedne dziecko... n/t 23.05.10, 12:42 No nie wiem jak autorki wątku , ale moje dziecko nie jest biedne.... Mruwa jak zwykle bez komentarza pozostawię twoje wypowiedzi, zaraz pewno wyjedziesz z karmieniem cyckiem do 5 roku życia ....twój dzieciak ??? co cię to obchodzi, zajmij się swoimi... Poza tym czy tematem wątku było mam biedne dziecko ??? Odpowiedz Link Zgłoś
mruwa9 Re: biedne dziecko... n/t 23.05.10, 13:17 To, ze nie moj dzieciak nie znaczy, ze nie obchodzi mnie jego celowe okaleczanie. Bo przekluwanie uszu nie jest niczym innym, jak celowym okaleczaniem dziecka. Gwoli jasnosci, sama mialam przeklute uszy w wieku 7-8 lat, ale bylo to moim wielkim marzeniem i na moja prosbe.nie wierze, zeby 4-latka (czy mlodsze dziecko) moglo swiadomie sie na to zdecydowac. Odpowiedz Link Zgłoś
robin2510 Re: biedne dziecko... n/t 23.05.10, 13:33 Jak jej córce czy nawet mojej nie spodobają się kolczyki i ich nie będzie chciała to najzwyczajniej w świecie wyjmie je , dziurki jej zarosną i będzie po sprawie. Dla mnie celowym okaleczeniem jest jak bym np. uszy córce obcięła a nie przekłuła , nie demonizuj tak tego faktu. Po za tym jak napisałam nie twoje dziecko i nie twój interes nic a nie mnie ani tobie do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
ata99 Re: biedne dziecko... n/t 23.05.10, 14:33 Bzdurstwa piszesz.Nie masz nawet pojęcia jak to głupio brzmi.Współczuję. Odpowiedz Link Zgłoś
rolly_mo mruwa 23.05.10, 19:21 To, że Ty miałaś przekłute uszy nie znaczy, że inni tego pragną w tym wieku. Wyobraź sobie, ze moja mała CHCIAŁA!!!! mieć przekłute uszka już w wieku 3 lat, ale zaczęło się przedszkole, wiec bałam sie, że pociagnie, że będą ropieć. Poczekałyśmy do wakacji, a ponieważ moja młoda nadal CHCIAŁA!!!! to poszłyśmy przekłuć. Miała wtedy 4 lata. A z gadaniem o okaleczaniu dzieci w tym temacie dowiedziałam się na tym forum. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, zę przekłuwanie uszu można tak określić. A po za tym autorka pytała o co innego, ale oczywiście nadgorliwe mamusie musza wtrącić swoje trzy grosze zupoełnie nie na temat. Czytaj ze zrozumieniem, a jesli nie masz nic konkretnego do powiedzenia w temacie to daruj sobie, nie wiem zrób pranie, idź z mężem do łóżka, idź do kina, a nie siedź przed kompem i nie wypisuj bredni. Odpowiedz Link Zgłoś
lilka69 mruwa- ty karmisz do 5 roku zycia piersia????!!! 23.05.10, 17:52 o rany! Odpowiedz Link Zgłoś
dziub_dziubasek Re: mruwa- ty karmisz do 5 roku zycia piersia???? 23.05.10, 18:13 lilka a Ty siedzisz teraz na forum??? Matko Boska!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mruwa9 a co sie bede rozdrabniac 24.05.10, 09:51 do matury zamierzam ! Jestem ciekawa, gdzie przeczytalas o tych 5 latach karmienia... Odpowiedz Link Zgłoś
dziub_dziubasek Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 14:43 Po pierwsze- uszy się przekłuwa a nie przekuwa. Przekuwać to chyba kowal kopyta końskie może. Po drugie- nie boisz się, że inne dziecko szarpnie ją za te kolczyki i rozwali jej ucho? W tym wieku kolczyki to raczej głupi pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
lukrecja34 Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 15:22 czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem? autorka nie prosiła o opinie nt. ortografii czy okaleczania dzieci tylko zadała proste i zrozumiałe pytanie.ale jak zwykle fanatyczki musiały się odezwać..biedne dziecko? koszmar? co wy wygadujecie? białaczka to koszmar,biedne dziecko to molestowane i gwałcone..jezu..dziwne macie poczucie koszmaru Odpowiedz Link Zgłoś
batutka Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 15:42 ale złośliwe babsztyle, takie przekupy na bazarze Odpowiedz Link Zgłoś
aneczka.20.0 Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 16:11 Zgadzam sie z lukrecja34! Biedne to wy jestescie Ktos tu napisal ze inne dzieci moga szarpac za uszy czy cos ale sa i zdarzaja sie rozne inne GORSZE rzeczy, np. jak dzieciak spycha innego dzieciaka z drabinki na placu zabaw, czy schodow, czy da kamieniem w glowe. A mi sie wydaje ze 4 latka juz ot tak nie da sobie szarpac za uszy to juz jest duza dziewczynka! Rany ale wy macie pomysly Aaaaaa... i jeszcze na koniec dodam tak zeby podbuzowac tu wszustkie "wspaniale i idealne mamusie" ze ja dwa tyg temu tez mojej 21 miesiecznej corce PRZEKULAM uszy Ha i co teraz jatka na mnie bedzie Odpowiedz Link Zgłoś
dziub_dziubasek Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 16:29 Spadnięciu z drabinki nie zapobiegniesz, ale rozerwanemu przez kolczyki uchu już tak. No ale to twój wybór. A co do PRZEKŁUWANIA uszu to moim zdaniem niezbyt dobrze świadczy o mamusi. No ale co ja tam wiem... Odpowiedz Link Zgłoś
lilka69 Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 17:55 dziub dziubasek- tobie przeszkadzaja przeklute uszka a syn gej nie? Odpowiedz Link Zgłoś
dziub_dziubasek Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 18:13 Skoro nie widzisz różnicy pomiedzy tymi sytuacjami to nie ten poziom dyskusji moja droga. Odpowiedz Link Zgłoś
dziub_dziubasek Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 18:15 Owszem gdyby mój syn był gejem nie robiłabym z tego żadnej sprawy. Żałowałabym jedynie, ze wnuków nie będzie A kolczyki u dzieci w wieku przedszkolnym i niemowlęcym jak dla mnie wyglądają żałośnie i świadczą o jakiejś dziwnej ambicji rodzicow. Odpowiedz Link Zgłoś
zona_mi Re: Przekute uszka-jak dbać? 23.05.10, 18:18 > czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem? autorka nie prosiła o opinie nt. ortografii czy okaleczania dzieci tylko zadała proste i zrozumiałe pytanie. No właśnie. I zrozumiałe powinno być, że skoro ktoś przekuł dziecku uszy, to można być wstrząśniętym. Więc naturalnie reagując - odpowiada wzburzeniem. Skoro nie widzimy się nawzajem, to trzeba pisać tak, by być dobrze zrozumianym, nieprawdaż? A skoro ktoś pisze o przekuwaniu, to mnie się ciśnienie podnosi - uważam to za bestialstwo. Skoro byłaby mowa o przekłuwaniu - w ogóle nie czytałabym wątku, bo nie obchodzą mnie kolczyki w uszach obcych dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś