Dodaj do ulubionych

inhalacje na zatoki - dziecko

25.02.13, 15:56
Ostatnie kupiłam inhalator z nebulizatorem Medel który ma również urządzenie o nazwie Rhino - prysznic dla nosa (takie specjalne na zatoki) Chciałabym zrobić inhalacje mojemu dziecku (5 lat) które niby nic w nosie nie ma (nie z niego nie leci) ale jak śpi to chrapie i ma otwartą buzię. Proszę o radę z czego zrobić najlepiej inhalacje czy sól fizjologiczna? Czy użyć tego Rhino - prysznic dla nosa, czy normalnie maseczki na twarz?
Temat dla mnie nowe dlatego wszystkie wskazówki będę dla mie cenne.
Obserwuj wątek
  • joanon Re: inhalacje na zatoki - dziecko 25.02.13, 21:29
   Mam tą"rakietę", do oczyszczania zatok nosowych, teraz nie wyobrażam sobie życia bez niego. Czyszczę nosek mojemu 3 latkowi i 7 latce. Dla 3-latka wlewam sól fizjologiczną, a 7-latce wlewam wodę z kranu lub przegotowaną (kiedys lekarka powiedziala, że lepiej czyścić nos wodą z kranu, bo ona spowoduje, że w nosie będzie lepiej łaskotało i wtedy ładnie sie oczyści nosek. Mój 3-latek słabo wydmuchuje nos, więc po rakiecie czyszczę katarkiem, a u córki nawilżam rakietą a później dmucha, i super oczyszcza sobie nos. Jeśli chodzi o inhalacje przez maseczkę, to one tylko powodują nawilżenie blon śluzowych, a rakieta faktycznie oczyszcza.
   • wywiady1 Re: inhalacje na zatoki - dziecko 25.02.13, 21:41
    do: joanon

    napisałaś że masz tę rakietę więc proszę Cię powiedz mi czy to tak powinno być: dziś podczas robienia inhalacji za pomocą tego rhino bardzo dużo o ile nie cała sól fizjologiczna została mi w tym miejscu - "kuwetce" na ściekanie chyba z nosa przeznaczonej tn tej bliżej twarzy jak się inhaluje. czy to prawidłowo czy tak nie powinno być? Rakietę starałam się jak najbardizej wciskać do dziurek w nosie....    joanon napisała:

    > Mam tą"rakietę", do oczyszczania zatok nosowych, teraz nie wyobrażam sobie życi
    > a bez niego. Czyszczę nosek mojemu 3 latkowi i 7 latce. Dla 3-latka wlewam sól
    > fizjologiczną, a 7-latce wlewam wodę z kranu lub przegotowaną (kiedys lekarka p
    > owiedziala, że lepiej czyścić nos wodą z kranu, bo ona spowoduje, że w nosie bę
    > dzie lepiej łaskotało i wtedy ładnie sie oczyści nosek. Mój 3-latek słabo wydmu
    > ch...e nos, więc po rakiecie czyszczę katarkiem, a u córki nawilżam rakietą a pó
    > źniej dmucha, i super oczyszcza sobie nos. Jeśli chodzi o inhalacje przez masec
    > zkę, to one tylko powodują nawilżenie blon śluzowych, a rakieta faktycznie oczy
    > szcza.
  • ania-292 Re: inhalacje na zatoki - dziecko 16.06.14, 12:34
   Mój synek ma astmę, alergię.Nie sposób go namówić na inhalacje.Ktoś mi jednak posunął pomysł, abym pochodziła z nim do groty solnej.Super sprawa.Byliśmy w grocie solnej Solana w Świeradowie,choć oni mają sieć grot w różnych miastach-solana.pl. Tam są tężnie z solanką, wilgotne powietrze, a dzieci były zachwycone, bo bawiły się jak na plaży-na podłodze jest dużo soli takiej gruboziarnistej.Nie chciały wychodzićsmile. Kupiliśmy karnet na 10 wejść,super mu się drogi oddechowe oczyściły-polecam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka