01.01.05, 22:38
Witam, od dwoch dni moj 4,5 latek ma temperature dochodzaca do 39 i zadnych
innych objawow.Dzisiaj pojechalam z nim na pogotowie i stwiedzono podejrzenie
rozyczki ze wzgledu na wysypke ktora pojawila na calym ciele. Podaje mu
Ibufen 3x dziennie ktory ma dzialac przeciwgoraczkowo i przeciwzapalnie. Mam
pytanie czy w poniedzialek powinnam pojsc z nim do naszego lekarza ktory
jewszcze raz obejrzy malego i stwierdzi rozyczke czy w przypadku braku
goraczki poprostu przeczekac nie narazajac innych dzieci w przychodni i tym
samym synka bo wiem ze zarowno rozyczka jak i inne choroby zakazne
lubia "cieplo".Czy jakies inne leki podaje sie przy tej chorobie i jakie moga
wzstapic powiklania. Prosze o rade. Pozdrawiam i z gory dziekuje za
odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • monika_5 Re: Rozyczka 02.01.05, 00:16
      kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54938,1396243.html
    • aisha281 Re: Rozyczka 02.01.05, 13:06
      A jesli to nie rozyczka to jaka inna choroba moze spowodowac wysypke i powyzsze
      objawy? Prosze o pomoc....
    • jola_ep Re: Rozyczka 03.01.05, 07:36
      Ja chodziłam z dziećmi do przychodni. A właściwie jeździłam taksówką. Wizytę
      miałam umówioną na konkretną godzinę(przez telefon uprzedziłam, że podejrzewam
      różyczkę). Każda przychodnia powinna mieć tzw. filtr - osobne pomieszczenie z
      osobnym wejściem. W ten sposób dziecko nie styka się z innymi chorymi dziećmi w
      poczekalni.
      Jeśli chodzi o powikłania, to mogą wystąpić - jak zawsze. Ale różczka jest
      akurat pod tym względem mało groźna.

      Pozdrawiam
      Jola
    • aisha281 Re: Rozyczka 03.01.05, 14:08
      Dziekuje za odpowiedzi... u alergologa okazalo sie ze ta wysypka to nei
      rozyczka a spowodowana jest prawdopodobnie podaniem APAPu, ktory zawiera
      paracetamol i na jego skladniki moze byc uczulony... a temp. mogla wystapic od
      zapalenia gardla ktore maly ma (nawet afty w gardle sie pojawily) wiec
      dostalismy homeopatyczne leki i za 3 dni do kontroli... jestem juz
      spokojniejsza, pozdrawiam smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka