Gość: ekaśka IP: *.* 21.11.02, 21:27 Moja córeczka urodziła się bez 1. i 2. polca u stopy. Czy ktoś wie co można zrobić w tej sytuacji? Byłam już u ortopedy i chirurga plastyka i nie dowiedziałam się nic konkretnego. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: madzia22 Re: brak 2 paluszków IP: *.* 26.11.02, 00:20 Niestety i ja nie udzielę ci żadnych konkretnych wskazówek, opiszę ci jednak moją sytuację. Mam blisko dwuletnie bliźnięta - chłopców. Adaś urodził się z niewykształconym (praktycznie go nie ma) lewym uchem i zarośniętym otworem słuchowym. W naszym przypadku, jak twierdzi prof. Skarżyńki z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, musimy czekać aż Adaś będzie w wieku 10-12 lat i wtedy przejdzie operację rekonstrukcji ucha oraz otworzenia przewodu słuchowego.Z uchem jest jednak mniejszy problem niż z kością, jak jest w przypadku twojej córci, bo chrząstkę na odbudowę ucha można swobodnie pobrać z żeber, nie wiem natomiast czy można skądś pobrać kości do przeszczepu.Przypuszczam jednak, iż jest to możliwe, skoro udaje się także zrekonstruować kość czołową czaszki.Czy dowiadywałaś się w Centrum Zdrowia Dziecka, wiem że tam pracują dość dobrzy dziecięcy chirurdzy plastyczni?Pozdrawiam serdecznieMadzia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekaśka Re: brak 2 paluszków IP: *.* 26.11.02, 12:18 Dzięki choć za tą pomoc. Narazie jeszcze nie byłam w Centrum. Nie spieszę się z tym tak bardzo, ponieważ nic nie można zrobić, dopóki Magdzie nie przestaną rosnąć stopy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: madzia22 Re: brak 2 paluszków IP: *.* 26.11.02, 13:19 U Adama jest podobny problem - musimy czekać aż przestaną mu rosnąć uszy, czyli do 10-12 roku życia.Teraz czekamy i obserwujemy świat medyczny, może wymyślą coś nowego w dziedzinie przeszczepów.MadziaP.S. Jeśli chcesz napisz do mnie na priva, to pogadamy sobie bardziej osobiście. Odpowiedz Link Zgłoś