Dodaj do ulubionych

citrobacter koserii w moczu

22.06.07, 10:49
Witam,

moj synek (9 mcy) w ciagu miesiaca schudl 0,5 kg i z 75 centyla znalazl sie na
25! Morfologia, crp, badanie ogolne moczu sa ok. Jednak w posiewie moczu
wyhodowano CITROBACTER KOSERII (10^4/ml moczu). Co to oznacza? Czy ta bakteria
jest grozna? Czy jest to duza ilosc?

Czy ktos spotkal sie z ta bakteria??
Obserwuj wątek
    • gusia210 Re: citrobacter koserii w moczu 22.06.07, 23:52
      zapytaj tutaj.Może dziewczyny coś o tym wiedzą.
    • madziulec Re: citrobacter koserii w moczu 23.06.07, 01:06
      Jest to bakteria z grupy Enterobacteriae.

      Z tego co znalazlam - zakazeniom ta bakteria ulegaja czesciej osoby (dzieci) ze slabym stanem ogolnym.

      Leczenie podobnie jak innych zakazen wywolanych bakteriami Gram-ujemnymi. Mimo to zalecane jest jednak leczenie szpitalne, by zapobiec rozprzestzrenianiu sie bakterii. Problemem jest tez wysoka odpornosc na wiele antybiotykow.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka