Dodaj do ulubionych

Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!!

20.05.08, 20:26
Hej, mam pytanie! Dziś dowiedziałam się, że moja siedmiotygodniowa córeczka ma
infekcję dróg moczowych. Czy któraś z Was wie może, co to oznacza? Czy to
dziecko boli? Jakie mogą być konsekwencje? Jaka jest tego przyczyna? Bardzo
się o nią martwię!
Obserwuj wątek
    • vittoria1 Re: Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!! 18.07.08, 21:44
      Witam,
      Temat zapewne masz już przerobiony a ja właśnie stawiam pierwsze
      kroki. Moja córeczka ma 6 miesięcy. Dziś odebrałam wyniki posiewu
      moczu - są bakterie E-coli. A w analizie ogólnej "wykryły się"
      leukocyty. Pediatra mówi, że to zakażenie dróg moczowych, ale nie
      podejmuje się terapii antybiotyowej. Mam iść do nefrologa. Znając
      życie dostanę się za co najmniej tydzień - dwa. Napisz proszę jak
      leczyłaś swoją córeczkę i czy to długo trwało. A może możesz polecić
      mi dobrego lekarza pediatrę lub nefrologa? Będę bardzo wdzięczna za
      każdą wskazówkę albo chociaż słowo wsparacia, bo po dzisiejszej
      wizycie u lekarza jestem już zrezygnowana sad Dodam, że skierowanie
      na badania dostałam na moje wyraźne żądanie, bo wcześniej lekarz nie
      widział problemu mimo, że moje dziecko przybiera na wadze tylko 20
      gram na tydzień.
      • gusia210 Re: Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!! 19.07.08, 21:14
        tu poczytajcie
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22158
      • kinga127 Do vittoria1 19.07.08, 22:15
        Podaj wyniki moczu - osad i posiew, i poczytaj o pobieraniu moczu na posiew , bo
        to b. ważne, bakterie mogły wyjść jeśli mocz został źle pobrany. A swoją drogą
        jeśli to naprawdę zum, to dziecko musi dostać antybiotyk już !!! Nie można
        czekać z tym np. 2 tygodnie do wizyty u nefrologa, to pediatra powinien zlecić -
        jeśli zum jest ewidentny i udowodniony - antybiotykoterapię i po leczeniu
        skierowac dziecko do nefrologa, a nie zostawiać chore dziecko bez leczenia !!
        Może być też tak, że wykryta w moczu ilość bakterii nie wymaga leczenia
        antybiotykami, wszystko zalezy od wyniku miarodajnego moczu.
        • kinga127 Re: Do vittoria1 19.07.08, 22:27
          przeczytałam wyniki na sąsiednim forum, po co zakładasz wątek na dwóch i to
          prawie identycznych forach? Niepotrzebny bałagan sad(
          • madziulec Re: Do vittoria1 19.07.08, 22:30
            Dlaczego na nia napadasz? To nie ona zalozyla ten watek.
            • kinga127 Re: Do vittoria1 20.07.08, 09:02
              Ten akurat nie, ale miałam na myśli ten:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=82329961
              • madziulec Re: Do vittoria1 20.07.08, 09:14
                No i jak widac - watki sa 2, autorki rozne. Po co od razu sie denerwowac?
                Tu Vittoria sie tylko dopisala.
      • betty-226 Re: Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!! 19.07.08, 22:17
        vittoria1 - nie możesz czekać tydzień - dwa na podjęcie leczenia.
    • kinga127 Re: Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!! 19.07.08, 22:08
      Infekcję u 7-tygodniowego dziecka powinno się leczyć w szpitalu, bo tam podadzą
      dożylnie antybiotyk, potem powinna być wykonana cystografia, która potwierdzi
      bądź wykluczy istnienie refluksu.
      Jakie są wyniki mocz?
      • danuska81 Re: Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!! 23.07.08, 14:21
        witam
        mój 2miesieczny synek też miał e-coli w moczu.Dostawał dozylnie
        antybiotyk,teraz mam mu podawać przez 10 dni furagin.Po 6 tygodniach
        mamy zgłosic sie na cystografię,ale bardzo obawiam się tego
        badania.Przebywając na oddziale słyszałam płacz dzieci w trakcie
        tego badania.Czy te badanie jest konieczne?On jest taki mały i tak
        myslę ze za wczesnie nas na to pokierowali.Napiszcie jesli mieliscie
        podobna sytuację
        • madziulec Re: Infekcja dróg moczowych u niemowlaka!!! 23.07.08, 15:17
          Wcale nei za wczesnie.
          Badanie cystografii nie zalezy od wieku dziecka. Zalezy od tego, czy dziecko
          mialo zakazenie czy nie, a niestety ostatnio coraz wiecej dzieci ma wrodzone
          wady ukladu moczowego, ktore podlegaja diagnozie.

          Czy badanie jest konieczne.
          Hmm.. Powiem tak: mozesz nie diagnozowac. Oczywiscie. Ale sa wtedy dwa wyjscia:
          albo byl to rzeczywiscie jednorazowy przypadek zakazenia i wtedy dalej nic sie
          nei dzieje, albo dziecko ma problemy z ukladem moczowym i dalej bedzie chorowac.
          Kazde zakazenie bedzie powodowac oslabienie nerek przez powstawanie blizn
          pozapalnych (pisze oczywiscie w wielkim skrocie),a w koncu spowoduje to, ze
          niestety nerki beda sie tylko nadawaly do przeszczepienia.
          Jesli zrobisz badania to bedziesz wiedziec na czym stoisz i jesli nawet dziecko
          bedzie chore to bedziesz mogla je leczyc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka