Dodaj do ulubionych

Alergia????

06.03.14, 09:59
Dziewczyny,

mój synek ma 11,5 miesiąca. Od kilku dni zauważyłam że budzi się z lekko załzawionymi oczkami, było też troszkę ropki.
W trakcie dnia też pociera oczy. Najczęściej rano po pierwszym posiłku. Rozszerzamy BLW i po tym jak się znudzi jedzeniem zaczyna trzeć oczka. Co prowadzi do plam pod oczkiem na policzkach. Te plamy znikają w trakcie dnia.
I teraz nie wiem czy to alergia czy też tylko pocieranie rączkami z resztkami jedzenia - w blw pełno jedzenia na twarzy, na włosach.

Byłam kilka dni temu u pediatry, z krostkami na policzkach, ale ta wykluczyła alergię, bo alergia objawia się "nierównomiernie" No ok, uspokoiłam się, ale teraz patrzę znowu: oczy załzawione rano, po sniadaniu pocieranie, teraz różowe plamy. Chyba nie są dla niego uciążliwe, bo jest wesoły, lekko pociera co prawda, ale nie jakoś dramatycznie. Pod oczkami, w oczodołąch robi mu się różowy pas. Pokichuje w ciągu dnia, ale uważałam to za fizjologię a nie jakieś odchylenie od normy. Nie ma kataru, chociaż czasami pod noskiem wycieram płynną wydzielinę. Mały jest na piersi. Jego tata alergik. Jako niemowlę miał alergie pokarmowe, potem duszności.

Ponoć przez brak zimy nastąpiło jakieś duże pylenie, wcześniej niż zwykle. Czy powyższe objawy mogą świadczyć o alergii wziewnej lub tym podobne?

Zaznaczam, że nie traktuję forum zamiast porady lekarskiej. Do pediatry zapisałam się dzisiaj, ale miejsce za kilka dni dopiero.

Może przesadzam? A może nie? Czy są tu mamy alergików? Czy tak wygladają objawy alergii?Czy moje obawy są słuszne?
Obserwuj wątek
  • az-82 Re: Alergia???? 06.03.14, 10:33
   Uważam, że to nie jest alergia. Po pierwsze, piszesz że była ropa w oczach. Ropa jest oznaką infekcji. Ta infekcja powoduje łzawienie i swędzenie, które znowu powoduje tarcie oczu.
   Przy alergii masz łzawienie oczu ale bez ropy. Do tego jeszcze zazwyczaj lejący się katar.
   Poza tym alergia taka zazwyczaj występuje u starszych dzieci.

   Płucz dziecku oczy solą fizjologiczną. Rano i wieczorem. Jak w ciągu dnia widzisz, że zaczyna trzeć, to też. Zawsze od zewnątrz do kącika, nigdy odwrotnie. Pomoże, jeśli infekcja nie jest jeszcze mocno rozwinięta, to zupełnie możesz w ten sposób wyleczyć.

   No i jak ci dziecko wciera jedzenie w oczy, to też zawsze po takiej akcji płucz.
   --
   https://lb2m.lilypie.com/EFEHp1.pnghttps://lmtm.lilypie.com/r0pBp1.png
  • mirollo17 Re: Alergia???? 07.08.14, 10:31
   Tak czy siak warto wykonać testy alergiczne. Możesz sobie pomyślec: "a po co?", ale z drugiej strony pomyśl sobie ile męczarni zaoszczędzisz dziecku kiedy będziesz wprowadzać różne inne pokarmy czy produkty. Jest sporo stron o testach alergicznych np ta testyalergiczne.pl/gdzie-wykonam-testy-alergiczne/
  • mammajowa Re: Alergia???? 06.09.14, 07:30
   no dobrze - co dziecko je na to śniadanie? wodnisty katar i łzawiące oczy to często objawy alergii - może być pokarmowej ale niekoniecznie. moi tak reagują na kota. zatarte (czymkolwiek) oko może ropieć i swędzieć. jak wyżej napisano - należy przemywać, jak nie pomoże to do pediatry lub okulisty po kropelki trzeba iść.
   --
   https://lb2m.lilypie.com/hpONp1.png https://lbym.lilypie.com/g54Cp2.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka