Dodaj do ulubionych

Gorzowianin stworzył platformę z poradami prawnymi

10.09.09, 09:46
Twarz nieznana .Znam stachowiaka ale ten to tez madry człowiek był
no i lubił mocno wypić.
Obserwuj wątek
    • blic Gorzowianin stworzył platformę z poradami prawnymi 10.09.09, 19:23
      O, Daniel się lansuje w Wybiórczej! :)
    • danielstachowiak Gorzowianin stworzył platformę z poradami prawnymi 10.09.09, 21:32
      Nie wspomina się o tym w artykule, ale inspiracja do stworzenia serwisu wzięła
      się stąd, że szukałem zajęcia dla mojego taty, prawnika, który wybierał się na
      emeryturę. Myślałem, że zainteresuje go trochę pracy pro publico bono. Co
      prawda nic z tego nie wyszło, ale mam nadzieję, że jemu podobni zaintersują
      się serwisem.
      • Gość: Kłodawa Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.09, 07:09
        Portal jak portal
        Gratuluję natomiast imponującej kariery i odpowiedzialnej,
        specjalistycznej profesji. Oby więcej takich rodaków jak Pan !
        Tego własnie dzisiejszym młodszym ode mnie zazdroszczę.
        Potencjalnych możliwości związanych z dostępem do świata i jego
        dorobku. Mnie upadek ulubionego ustroju Bernarda zastał w wieku
        ponad 40 lat, niestety.
      • danny_boy Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra 15.09.09, 00:06
        A ja jeszcze raz poproszę o wyjaśnienie takiej zależności:
        Był wzorowym uczniem. I dlatego z kraju wyjechał szybko
        • blic Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra 15.09.09, 09:53
          danny_boy napisał:

          > A ja jeszcze raz poproszę o wyjaśnienie takiej zależności:

          Wyjechał szybko, tzn. w pierwszej połowie lat '90. Jako nastolatek
          jeszcze. Za młody na wczesny polski kapitalizm.
        • Gość: nicelus Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra IP: *.dip.t-dialin.net 19.09.09, 11:20
          danny_boy napisał:

          > A ja jeszcze raz poproszę o wyjaśnienie takiej zależności:
          > Był wzorowym uczniem. I dlatego z kraju wyjechał szybko

          nie musiał liczyć na koneksje i łapówki. co tu do wyjaśniania?

    • Gość: login_t Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.09, 08:34
      "- Polskie prawo jest napisane językiem niezrozumiałym dla
      nieprawnika - mówi. - Nie buduje też więzi społecznych, zaufania
      między przedsiębiorcami."

      O to chodzi.
      Prawo piszą prawnicy, w końcu się na tym znają.
      I prawnicy na tym zarabiają, bo skoro jest brak zaufania to trzeba
      wynająć prawnika.

      Podobnie programy nauczania.
      Piszą je nauczyciele, bo się na tym znają.
      Wiedzą jak napisać program nauczania tak, by dzieci więcej ślęczały
      w domu nad lekcjami i nosiły wielkie tornistry.
      Byłem na chyba dziesiątej już wywiadówce rozpoczynajacej rok szkolny
      i Pani Wychowaczyni zaskoczyła mnie opinią, że szkoła nie bierze
      odpowiedzialności za edukację dzieci, bo to sprawa rodziców.
      A Pani nie jest od tego, by w kółko tłumaczyć to samo.
      • blic Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra 14.09.09, 10:35
        Gość portalu: login_t napisał(a):

        > szkoła nie bierze
        > odpowiedzialności za edukację dzieci

        Naprawdę tak powiedziała?
        Niezły tupet. :)

        BTW, Daniel mówi, że "polskie" prawo jest napisane niezrozumiałym
        językiem. Myślę, że Daniel nieco przesadza z tym narodowym
        samobiczowaniem. Legal English to osobne narzecze, również słabo
        zrozumiały dla natywnych.
        • Gość: jona Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra IP: *.access.telenet.be 14.09.09, 22:24
          Chwala gorzowianinowi,ale takie strony juz od dawna sa na calym
          swiecie.Choc sama nie jestem "orlem" z polskiego (od wielu lat nie
          jest moim pierwszym jezykiem zycia codziennego)to ten artykul jest
          moim zdaniem dziwnie skonstruowany...raz nazwy angielskie,potem
          OKSFORD a na koncu ten wegierski Budapeszt??? Wielu robi strony na
          rozne tematy (np moj maz turystyczne) bo to ich pasja,a wiec nie
          widze nic nadzwyczajnego,wielu,coraz wiecej mlodych rodakow czy to w
          Londynie,Berlinie,Brukselii czy Amsterdamie ma interesujace
          zajecie,a wiec i tym osoba ta nie wyroznia sie...
          • Gość: nicelus Re: Gorzowianin stworzył platformę z poradami pra IP: *.dip.t-dialin.net 14.09.09, 22:54
            jona napisała:

            > Wielu robi strony na rozne tematy
            > (np moj maz turystyczne) bo to ich pasja,
            > a wiec nie widze nic nadzwyczajnego,
            > wielu, coraz wiecej mlodych rodakow
            > czy to w Londynie, Berlinie, Brukselii
            > czy Amsterdamie ma interesujace zajecie,
            > a wiec i tym osoba ta nie wyroznia sie...

            jesteś jona nadzwyczajna! nie tylko nie robisz stron, ale wyróżniasz się brakiem
            interesującego zajęcia.


            • Gość: Kłodawa jona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.09, 23:43
              Jona jest zżerana przez kompleksy co nieraz juz zaprezentowała na
              naszym forum. Każdy kto coś konkretnego zrobi a nie daj ....osiągnie
              jakiś mikro czy makro sukces oparty na własnej wiedzy, odwadze i
              energii spotka sie z Jony potępieniem lub przynajmniej
              zlekceważeniem.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka