ranigastt 03.04.04, 12:16 A jednak nie jest tak źle z tymi naszymi posłami. Już wiedzą że Gorzów nie leży na Śląsku Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: corso Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 12:19 HIP HIP HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAA!!!!! Oj misiaki! Nie wolno się nigdy poddawać i tracić wiary. Jeszcze Gorzów nie zginął póki my żyjemy!...Należą się podzękowania naszym parlamentarzystom którzy lobbowali za Gorzowem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: corso Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 12:22 A w Zielonce żałoba...LOL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gorzowianin Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 12:37 Pani senator Danielak,Panie pośle Zych zostaliście wybrani do senatu i sejmu zeby reprezentować woj.Lubuskie a nie prowadzić systematycznie KRECIĄ robotę.Nie macie poczucia odpowiedzialności za całość województwa.Wasza krótko wzroczność pozwala widzieć tylko Zieloną Górę.Proponuję nadwyrężone siły przenieść do Urzędu Miasta Zielona Góra. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lubuszanin Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 13:21 No wreszcie Gorzów Wielkopoplski będzie mógło pokazywać do woli swóją znaną działalnośc kuluturalną i ekstraligowe kluby i uniwersytet;))do du....y z takim województwem. Ja chce do Wielkopolskiego lub Dolnośląskiego. Tam stolica jest jedna i nie ma przepychanek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Limens Inferior zielona gora vs gorzów wlkp. IP: 212.160.185.* 03.04.04, 12:45 TERAZ MIESZKAŃCY ZIELONEJ GÓRY I OKOLIC PRZEKONALI SIĘ NA KOGO MAJĄ GŁOSOWAC W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH NA SENATORÓW I POSŁÓW Z SLD I ZIELONEJ GÓRY, KTÓRZY TAK WYTRWALE WALCZYLI O LOSY ZIELONOGÓRSKIEJ TV. NALEŻĄ SIĘ POCHWAŁY DLA PANI SENATOR JOLANTY DANIELAK I ZBYSZKA PIWOŃSKIEGO, KTÓRZY ROBILI WSZYSTKO CO W ICH MOCY, WIDOCZNIE POSŁOWIE Z PÓŁNOCY ZAWSZE ROBIĄ WSZYSTKO PO SWOJEMU. NIE DZIWIE SIĘ ZE JEST KONFLIKT MIEDZY ZIELONĄ GÓRĄ A GORZOWEM WLKP. WCZEŚNIEJ SIEDZIBA SĄDU, TERAZ TV, CIEKAWE CO JESZCZE. RESZTE ZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA, NIECH SIĘ LUDZIE NA TEN TEMAT WYPOWIEDZĄ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rewia Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 13:31 To nie wina parlamentarzystów, bo zrobili wszystko. Winą jest stan finansów państwa i mistrzowskie wykorzystnie tej sytuacji przez gorzowskich parlamentarzystów, którzy podnieśli larum, że przenosiny będą dużo kosztować (bo oni roztaczali wizję tylko przenosin). Kupił to m. in. Olszewski z ROP-u. Gdyby pójść tym samym tropem, należało by zlikwidować filie redakcji Wyborczej i Lubuskiej w Gorzowie. Należało by zlikwidować wszelkie delegatury i biura (i w Gorzowie, i w Zielonej Górze). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: set Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: 213.77.60.* 03.04.04, 13:45 Jestesmy za likwidacja fili Gazety Zielonogorskiej i Wyborczej w Gorzowie,nareszcie razem po tej samej stronie barykady Odpowiedz Link Zgłoś
blic Re: zielona gora vs gorzów wlkp. 03.04.04, 22:57 Gość portalu: Rewia napisał(a): > Kupił to m. in. Olszewski z ROP-u. > Gdyby pójść tym samym tropem, należało by zlikwidować filie redakcji > Wyborczej i Lubuskiej w Gorzowie. Wyborcza i Lubuska nie są finansowane za państwowe. Jak zechcą to przeniosą centralę na lubuskie chociażby do Szprotawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 20:23 ... jakoś drogi czytelniku zauważyleś tylko dwie rzeczy jakoby "zagarniete" przez Gorzów... do tej pory nie przeszkadzało ci, że przenoszono urzedy z Gorzowa do Z. G... wtedy siedzialeś cicho... a więc teraz też siedź cicho... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szczęśliwy Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 21:04 Sluchaj misiu to my zbudowalismy studio w Gorzowie, my 11.04 zaczeliśmy emisje programu. Więc my MAMY TELEWIZJE W GORZOWIE i mysle że nam się to mależy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Telewidz Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.ztpnet.pl 03.04.04, 13:55 Ludzie to już jest Telewizja Lubuska w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Zielonej Górze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 15:57 telewidz chyba naprawde za duzo naogladal sie telewizji i komorki mu nieco wysiadly, glupszego swierdzenia jeszcze nigdy nie slyszalem, cytuje " telewizja lubuska W gorzowie z siedziba w zielonej gorze" no paranoja sam sobie gosciu przeczysz!! Ale teraz gdy u nas bedzie TV to bedzie chociasz troche rownowagi miedzy mediami bo bylo by nie dobrze gdyby wrzystkie media byly w zielonej a tak apropo to co ma do tego sad??!! wy ostatnio wyrwaliscie nam ARMiR ABW i NBP, tego to juz nie pamietacie tak?? czas najwyzszy aby i gorzow cos dostal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartchmiel Zawsze myślałem... IP: *.kon.tvknet.pl / *.tvknet.pl 03.04.04, 14:45 Zawsze myślałem, że kłótnie pomiędzy zieloną, a Gorzowem to tylko marnowanie energii ale siedzenie bezczynnie i patrzenie, jak nam wszystko chcą wydrzeć,to wg mnie głupota. Wolę więc tracić energię, niż jak głupi patrzeć jak Gorzów staje się miastem powiatowym. SUPER!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piter Re: Zawsze myślałem... IP: *.gala.net.pl 03.04.04, 17:01 Ludzie! Dajmy sobie na wstrzymanie. Czy jest o co się kłócić? TVP3 to i tak w dużej części tylko z nazwy telewizja regionalna. Warszawka sobie zrobiła trzeci kanał ogólnopolski. Ważne, że decyzja o utworzeniu oddziału w każdym województwie spowoduje wyrwanie się spod skrzydeł Poznania i te kilka godzin dziennie wypełnią progamy o nas samych a nie o wydarzeniach z Pyrlandii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 17:27 Jestem za rozwiazanie tego chorego zwiazku gorzowa z Zieloną Góra. W gorzowie napewno są fajni ludzie, ale cierpią przez to co robi reszta oszołomów.Jesli chcą mieć wszystko super to niech mierzą wyzej a nie tylko do Zielonej Góry.Moje miasto jest ok, tylko politycy są do niczego, mam nadzieje ze niedługo się to zmieni. Pozdrawiam maxx20@wp.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: *** Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 17:41 Gość portalu: Max napisał(a): Jesli chcą mieć wszystko super szanowny max przygotuj sobie kartkę i zacznij wypisywać instytucje w z.g. i g.w może wtedy nie będziesz pisał ze g. chce wszystko ja z pozycji gorzowa twierdzę że podział jest gdzieś tak jak 3:1 dla was pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zacisze.zgora.pl 03.04.04, 17:49 I tak jesteśmy świadkami jak z zaściankowego miasteczka Gorzów przeradza się w miasto powiatowe nie tylko kosztem Zielonej ale i całego województwa. Obwodnice buduje się tylko ...w Gorzowie, WSA w ...Gorzowie, TV no gdzie oczywiście w Gorzowie. Proponuję zakompleksionym gorzowiakom jutro przenosiny Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, pałacu z Żagania i jeszcze inne instytuce z innych miast. Dajmy im wszystko to może w końcu będą miastem wojewówdzkim i reszta będzie miała spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zacisze.zgora.pl 03.04.04, 17:59 A jeszcze słowo o redagowanym z powiatowego Gorzowa Teleskopu. Większość dziennikarzy pochodzi z Zielonej Góry, nawet Stefanowicz musi dojeżdżać na nagrania programów, nie wspomnę o Likszo teraz Wojtkowiak, która musiała się specjalnie przeprowadzać. I to są te straszne koszty panie pośle Derech- Krzycki, gdyby trzeba było mieć studio emisyjne w Zielonej. A przykładem gorzowskiego reliktu dziennikarskiego jest Dorota Bukowska, Boże ona nawet nie nadaje się żeby stać za operatorem kamery......Fajna będzie ta gorzowska TV. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolek lat 9i pół Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:23 nie histeryzuj chłopie ,nie histeryzuj bo jeszcze kto uwierzy. a co do stefanowicza,to jak mu sie nie podoba ta posadka i za daleko mu jeździć to niech siedzi na dupie w rodzinnym grodzie i sprzedaje sałate w warzywniaczku,nikt za nim ryczeć nie będzie . jest tu tylko i wyłącznie dla utrzymania tzw.równowagi a nie ze względu na swoje nadprzyrodzone zdolności. pzdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zacisze.zgora.pl 03.04.04, 18:37 No własnie nawet taki przeciętny Stefanowicz musi zasilać Waszą TV bo z Gorzowa oprócz "wysokiej specjalistki" Bukowskiej nie ma już nikogo. Hasło na najbliższe 12 m-cy: całe województwo pracuje dla Gorzowa, może wtedy za jakieś 30 lat dopną swego i będą prawdziwym miastem wojewódzkim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolek lat 9i pół Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:49 może nie całe województwo ale Z.G na pewno,przez lata waszego panowania nad Gorzowem wydoiliście z niego ostatnie soki, brrrr,mroczne to były czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: corso Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 20:46 Róbmy swoje, psy szczekają a karawana jedzie dalej. pozdrwienia z gorzowa dla Zielonodziurzan ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bidek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: 213.25.30.* 04.04.04, 11:12 Sluchaj misku zakompleksiony w sobie i w Zielona G., opdowiedz JAKA INSTYTUCJE PRZENIOSL GOTRZOW Z ZIELONEJ, KTORA U WAS JUZ ISNTALIA. ODP. ZADNA!!! Wiec przestan macic czlowieku jak sie nie znasz na rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 04.04.04, 11:18 przestanmy sie chociaz my drapac , zostawny to parlamentarzystom. co do zabierania to wydajem mi sie ze i gorzow i zielonka ma dobry wklad bo mozna tez wyliczac ile zielonka zabrala gorzowowi, tylko po co. co do obwodnicy to proponuje ci przejechac sie na Żary zobaczysz dalsza czesc budujacej sie obwodnicy zielonej gory. wiec jak juz rzucamy w siebie blotem to chociaz rawde piszmy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bidek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: 213.25.30.* 04.04.04, 11:21 A co do obwodnic Gorzowa baranie to pieniadze pochodza z Centali panstwa, Unii i miasta, a np. lotnisko w Babimoscie to zbudowalismy m.in. za wspolne pieniadze (marszalkowskie), a teraz sie proponuje pod Gorzowem zbudowac 2 lotnisko to sie wola ze nalezy do inicjatywy lokalnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor Nieznany Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:06 Kradzież została udaremniona! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lubuszanin Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:20 Stołeczność Naszej "stolicy" została nadszarpnięta. Rzucam hasło na najbliższe 12 m-cy - " tam gdzie telewizja - tam uniwersytet" - do realizacji oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TR W Gorzowie Uniwerek? Zawodówka IP: *.os.kn.pl 04.04.04, 21:10 to najwyższy pułap na co ich stać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Na Śląsku też jest Gorzów ! IP: *.acn.waw.pl 03.04.04, 18:41 Dokładnie to Gorzów Śląski, miasteczko w powiecie oleskim w woj. opolskim :-). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Na Śląsku też jest Gorzów ! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 19:42 A nie mowiłem że TVP pozostanie w Gorzowie??? Pozdrawiam Cię Rewio:))) Ps. NBP w ZG zostanie zlikwidowane po przyjęciu euro w Polsce. To pewne. hej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolek lat 9i pół Re: Na Śląsku też jest Gorzów ! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 20:22 nie dobijaj go,miej troche serca. pliiizzz pzdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zibi Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 20:23 Jestem z Z. Góry (tu sie urodziłem), to moja mała ojczyzna, ale cieszę sie że TV3 będzie w Gorzowie. Tam są nowi ludzie może nie popadną w służalstwo jak to sie zrobiło w moim niestety czerwonym (z głupoty i pychy) mieście. Tu od lat 50tych ukształtowal sie model złego służalczo-PZPRowskiego dziennikarstwa. w Gorzowie tego nie ma może nowi ludzie tam nie popadną w te sieci socjalistycznego ogłupienia. Choć presja bandytów z SLD niestety i tam już dociera wywołując rodzaj auocenzury.. Jesli nie odchwaścimy życia w Polsce to nanic twrzenie nowych ośrodków bowiem i te z czasem sparszywieją jak to sie dzieje np z Gazetą Lubusska czy Radiem Zielona Góra Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolek lat 9i pół Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 20:38 fajne słowa zibi,widze że ty jeden rozumiesz o co w tej całej lubuskości idzie. obyś tylko nie został zlinczowany przez ziomali. pzdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: *** Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 22:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: psko Gorzów nie ale Zielona Góra tak. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 20:40 Jak sama nazwa mówi Gorzów Wlkp. lezy w wielkopolsce. Natomiast Zielona Góra jest na Śląsku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kemor Re: Gorzów nie ale Zielona Góra tak. IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 22:35 I znowu zielonka nie może przełknąć tego,że nie ukradła nam telewizji. Nachapali się tyle a jeszcze im mało. Przecież w zielonce to pieski nawet dupami nie chcą szczekać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieznanany Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 12:27 Sejm kolejny raz dał dowód, że nie racje merytoryczne zadecydowały o ustawie, a przebiegłość ,wyrafinowanie, perfidia i oszustwa posłów. W ten sposób działając pan Derech-Krzycki i Marcinkiewicz skutecznie umieściliby ministrerstwo kultury lub obrony czy jaki inny centralny organ naszego państwa w Bogdańcu czy Deszcznie, wyjmując argumenty nie do przebicia, waląca się stodoła z XIX w jako wielki zabytek kultury i dziedzictwa narodowego bądż tank z przed II wojny światowej ,jako symbol przeobronności, a okoliczna elita urzędnicza jako wspaniały materiał na kadrę w/w instytucji. Bravo posłowie!!! -cel uświęca środki.Ale telewizja publiczna to nie tylko sprawa peryferyjnego Gorzowa Wielkiejpolski,który tak naprwadę leży na rogatkach Szczecina, ale całości województwa lubuskiego, gdzie zarzewiem jakiejkolwiek kultury i tworzenia z nią związanych dóbr to srodkowopołudniowa część naszego województwa, ważne w niej ośrodki , nie tylko Zielona Góra, ale Żary, Żagań,Międzyrzecz, tam właśnie znajduje się najlepsza kadra , która wręcz oczekuje powstawanie tego rodzaju instytucji, śmiem twierdzić,iż trefna decyzja sejmu lokalizacji TVP w Gorzowie okaleczyła, a co za tym idzie osłabiła nasze całe województwo,wynaturzyła odwieczny ład tego regionu. Jest to lekcja dla wszystkich, wielowątkowa, która jest początkiem rozkładu tego regionu, bo stolica w pojęciu wszystkich winna być sercem naszego regionu , a nie zżólkłym pazurem przyozdabianym co rusz wyrwanym wszystkim lubuszanom ornamentem.Wszyscy wiemy,że wszystkie sprawy , nie tylko administracyjne,tak naprawde załatwiamy w Zielonej Górze,i nikt nie chce przebywać drogi 200 km, do miasta, które mając charakter powiatowy uzurpuje sobie prawa i przywileje zabrane miastom naszego regionu, może czas najwyzszy przyłączyć , Gorzów do zachodniopomorskiego, a przyjąć do nas Głogów, może to będzie rozwiążanie?. Teraz słowo o parlamentarzystach z środkowego południa naszego województwa, podstawowym błedem jest to ,że nie pochodzą z naszego regionu, czasami nawet z Wielkiej polski, tak jak z SLD Brachmański,błędem zielonogórzan jest faworyzowanie elementu napływowego czy nie do końca sprawnego intelektualnie / patrz pozstała część parlamentarzystów, nie chodzi mi też tylko o wiek zaznaczam/ w jakichkolwiek wyborach, gdzie ma być reoprezentowany interes naszego regionu. Rzeczą nie bywałą jest mając ich taką ilość , można było tak spartolić sprawę, trzeba było chyba się nieżle nastarać. Czasami nić nie robienie , przynosi lepsze skutki. Zastanawiam się, czy teraz nie czas, w którym należy zainicjować kampanię na rzecz budowania województwa, nie dla Gorzowian, ale dla Lubuszan. Dajmy im szansę na przeniesienie stolicy zachodniopomorskiego ze Szczecina do Gorzowa, myślę ,ze sobie poradzą... a tak apropos jestem ze Wschowy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lubuszanin Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.icpnet.pl 04.04.04, 15:22 Swoją drogą koleś ciekawe jakie ty sprawy załatwiasz w Zielonej...Tak na prawde w tej reformie administracji chodziło o to żeby wszystko załatwiać w mieście..i powiecie. Jeśli cos załatwiasz w Zielonce to należy to zmienić...Ponadto jeśli są jakieś urzędy w Zielonej to też było kwestią decyzji administracyjnej..politycznej wręcz ( jak w przypadku niektórych organów nadzoru, które winny być przy wojewodzie)a nie kwestią tzw. "poziomu miasta". Jeśli o wojewódzkości zielonej ma stanowić przeniesienie telewizji z gorzowa do zielonej..to uchowaj nas Boże od takiej stolicy. Parafrazując Los Angeles nie potrzebuje być stolicą admistracyjna Kaliforni aby być najważnieszym jej miatem... Tak na prawdę też jestem zdania że jeśli dwie strony tego konfliktu nie potrafia uszanować swoich racji jęsli chodzi o umowny rozdział instytucji po połowie( co samorządowe w zielonej..co rządowe w gorzowie)..to województwo nie ma racji bytu...ale wierz mi kolego na tym straci bardziej ta wielka zielona góra...która w ogóle pozbedzie się jakiegokolwiek znaczenia ponadlokalnego. Ta wielka zielona góra , która z miasteczka dzieki arbitralnym własnie decyzjom w roku 1951 stała sie siedzibą urzedów wojewódzkich i w którą wreszczie wpompowano dzieki temu, nieraz w sposób oczywiście krzywdzący nie tylko Gorzów ale i inne miasta regionu,kupę pieniędzy. Zobaczymy po rozpadzie, o co apelujesz, co zostanie z tej wielkiej zielonej i jej rzekomego prestiżu. Tak naprawdę ..tragedią tzw. środkowego nadodrza jest to, że w 1951 r. Gorzów nie został stolica województwa..miasto poniekąd , które taką role pełniło do tego czasu. Mielibyśmy stolice z prawdziwego zdarzenia..nie koniecznie kosztem reszty regionu, jak to było w przypadku zielonej. Gorzów dzis pewnie miasto 2000 tys. z pręznym uniwesytetem, miato pręzne gospodarczo, dbałby o harmonijny rozwój takich ośrodków jak Żary, Żagan...Międzyrzecz czy powiatowa wreszczie Zielona Góra Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieznany Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 16:13 Myślę,że nie za bardzo rozumiesz, albo masz złą wolę. Sądzę,że dla dobra mieszkańców województwa lubuskiego należałoby dokonać drobnej korekty,powiat gorzowski, bez Kostrzyna, bo nie ma tam takiej woli mieszkańców ,przyłączyć do zachodniopomorskiego. Dało by to równowagę dla powiatu koszalińskiego będącego w osamotnieniu w woj zachodniopomorskim, a zarazem możliwość do stworzenia województwa środkowopomorskiego, a ciążący Głogów do Zielonej Góry przyłączyć do województwa lubuskiego. Wtedy potencjał województwa by nie stracił a nawet by zyskał, /zagłębie miedziowe, niski wskażnik bezrobocia, szkoły wyzsze/. Gorzów ma jeden z najwyższych w województwie- około20%. Rozwiązało by to animozje zielonogórsko-gorzowskie na wieki. Dla dobra i przyjażni obu miast łączyła by nas wspólna diecezja no i Uniwersytet by mógł kształcić żaków gorzowkich. Szynobus też by mógł nas łączyć jako dar Zielonej Góry dla pozbawionego połączeń kolejowych Gorzowa.Myślę,że takoncepcja w imię wiecznego spokoju zwyciężyła by w znacznej częsci województwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.04, 17:03 Nieznany - jeśli o czymś piszesz, to wcześniej zapoznaj się z tematem. Gorzów ma najniższe w województwie bezrobocie (18%), tuż po Zielonej Górze (15,1%). Do powiatów o najwyższym bezrobociu należą: nowosolski ok 40%, krośnieński i żagański ok 35% i strzelecko - drezdenecki ok 35%. (te trzy pierwsze to Twoje "rozwinięte" i "wykształcone" Południe!)Powiaty zielonogórski i gorzowski mają ten sam poziom bezrobocia. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego ZG, jako miasto wydzielone, ma niższe bezrobocie to przypomniej sobie aferę z ARiMR oraz co dzieje się z Urzędem Celnym. Politycy zielonogórscy robią wszystko aby pozbawić miejsc pracy mieszkańców Olszyny, a etety przerzucić do Zielonej G.!!!! Skandal i "lubuskość" w wydaniu zielonogórskim!!! Poza tym bredzisz o przyłączeniu Gorzowa do Pomorza Zachodniego, a Głogowa do Zielonogórskiego (nie myl z lubuskim). Jeśli zlikwidują lubuskie, to łącznie z 4-5 innymi województwami za ok. 25 lat. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieznany Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 17:49 Nie potrzebne twoje emocje,musisz przyjąć jako aksjomat,że większość nie chce Gorzowa w rodzinie lubuskich miast.Miał on swoją szansę bycia liderem w regionie, ale przez swoją pazerność i egocentryzm traci jedyną i chyba ostatnią możliwość swojej wojewódzkości.Nikt nie jest głuchy i ślepy, a potrzeby regionu odmienine niż aspiracje grodu mad Wartą. Co do urzędu celnego w Olszynie , wiesz chyba ,ze będą likwidowane granice, a potrzeba jego będzie nie na obecnej granicy ,tylko zeby obsługiwać dawne województwo zielonogórskie. Jak spojrzysz na mapę drogi geografie, to okazać sie może , że lokalizacja urzędu celnego bedzie nieszczęśliwa dla srodkowopołudniowej części regionu,stamtąd będzie bliżej do Jeleniej Góry i Bolesławca. Stąd też jego lokalizacja w Zielonej Górze. A tak apropos, czasami jak ktoś mi daje do zrozumienia ,że jestem niepotrzebny, to nie udawdniam na siłę jaki jestem wspaniały i potrzebny, tylko dziękując grzecznie wychodzę....Myślę ,że iż czas powoli odnajdywać Wam swoją pomorską tożsamość. Nie żdziw się, korekta granic może być szybciej niz Ci się zdaje. Taka jest znamienita wola mieszkańców tego województwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.04, 17:57 1. Likwidacja granic celnych nie powoduje utraty pracy przec celników. Poczytaj czym będą się zajmowali. 2. Pozostałe wątki Twojej wypowiedzi to BZDURY (z tym "centralnym położeniem" macie w Zielonej naprawdę chopla). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieznany Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 18:57 Twoja niewiedza i niekompetencja zaczęła mnie przerażać, celnicy tracą pracę , nieznacznej cześci uda sie alokować. Poczytaj... Pozostałe wątki to opinia ludzi z województwa lubuskiego. Może i dla Ciebie to BZDURY,ale dla nich to poważne problemy. Jestem ze Wschowy,a od 2 mc jestem w Zielone Górze .. Także stać mnie na odrobine obiektywizmu. Gorzów jest nowotworem tego województwa, który je za niedługo stoczy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krosno Odrzanskie Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.04, 20:31 Gość portalu: nieznany napisał(a): > Gorzów jest nowotworem tego województwa, który je za niedługo stoczy JAK NAJPREDZEJ NALEZY TEN NOWOTWOR USUNAC! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 05.04.04, 16:50 Jak Boga kocham - poczytaj trochę zanim się odezwiesz:))) Mieszkasz już AŻ 2 miesiące w uniwersyteckiej ZG i gadasz jakbyś był ze Wschowy;))) Dla ułatwienia podpowiem Ci że nie wszyscy celnicy zostaną "alokowani" na wschód:) Ci co zostaną zajmą się m.in. kontrolą legalności zatrudnienia... Resztę doczytaj bo grzeszysz ignorancją. I dalej twierdzę że gadasz BZDURY, a Zielona Góra rozwija się kosztem otoczenia. Również Wschowy. To dopiero jest nowotwór:))) Pa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rewia Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.04.04, 23:24 I jeszcze jedno: w Zielonej Górze urząd celny zawsze był, więc nie opowiadaj Bartoo na ten temat bajek, bo równie dobrze mógłbym napisać, że UC w Gorzowie powstał po likwidacji jednego z nadgranicznych. Poza tym ARiMR zatrudnia bodaj 30-40 osób, a to na różnicę w liczbie bezrobotnych pomiędzy Gorzowem a Zieloną Górą w ogóle nie ma wpływu (wszak mówimy tu aż o 3% na korzyść Zielonej Góry). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.mm.pl 04.04.04, 23:21 Tylko ze ZG matyle z lubuskim ( w sensie geograficznym) co Szczecin z mazowieckim ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.04, 15:35 A Wschowa leży na rogatkach Bydgoszczy. Baran. A tak a propos ... nie jestem z Gorzowa, tylko z Ziemi Gorzowskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kemor Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 07:33 Ale gościu nieznany{nie chce się nawet ujawnić} musiał się wysilić swoim niezbyt dużym intelektem,żeby tyle napisać.Najlepiej by było żeby Wschowę przyłączyli do Zielonej wtedy to by się nazywało czteromiasto a nie jak teraz chcą się nazywać trójmiasto{Zielona,Nowa Sól i Sulechów}zresztą śmieszny twór wymyślony przez Zieloną po to tylko żeby zaspokoić swoje potrzeby i wystawić później te miasta do wiatru po osiągnięciu swojego celu.Jednak gościu nieznany zapominasz bo jesteś pewnie młody,że w 1950r. to Zielona Góra dzięki to swoim "nadprzyrodzonym" zdolnością załatwiła sobie województwo dla siebie,chociaż to w Gorzowie była delegatura województwa poznańskiego i od tego momentu zaczeło się pasmo nieszczęć dla większego zresztą Gorzowa,które trwało aż 25 lat.Poprostu zostaliśmy oszukani w perfidny sposób i przez te 25 lat wydojeni przez Zieloną do cna.Gdyby to historia potoczyła by się inaczej bylibyśmy teraz dużo prężniejszym miastem wojewódzkim a tak to przyszło znów się nam zmagać z zaborczą Zieloną Górą.która dzięki właśnie woj. brr.zielonogórskiemu wybudowała sobie dwie szkoły wyższe ipostawiła sobie wiele instytucji wojewódzkich.Tego to już nie chcecie pamiętać. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_p Nawet nie wiecie jak się cieszę 03.04.04, 23:32 Rolnicy z PSL zdefiniowali stolicę województwa. To tam, gdzie ośrodek akademicki. Tak więc żadne centralne położenie:) Wg Gazety Lubuskiej "Jan Olszewski z Ruchu Odbudowy Polski" przenosiny telewizji z Gorzowa do Zielonej Góry uznał za bezzasadne, m.in. ze względu na koszty" Jeśli byłego premierem nie nakłonił do zaangażowania się po naszej stronie poseł Kazimierz M., ani Marek Jurek to wygląda na to, że może ja... (?) Tak, czy owak podziękować warto. Ale tak do końca to cieszyć się będę jak już prezydent podpisze, za dużo już przedwczesnych radości było. Wtedy też napiszę trochę więcej na ten temat. Pozdrawiam Marek P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: irekarkady Pozdrawiam Maćka i Marka P. IP: *.gorzow.mm.pl 04.04.04, 00:12 HURRRAAA! Zwycięstwo! Kiedyś mapa pogody dziś siedziba TV! Jednak Marku P. wygrywamy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rewia Re: Nawet nie wiecie jak się cieszę IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.04.04, 08:20 W to nie musisz już wątpić. Gratuluję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomaek Taki jest SEJM każdy to widzi IP: *.os.kn.pl 04.04.04, 21:07 Mimo rekomendacji komisji kultury, mimo, że ZG ma lepsze zaplecze intelektualne sejm zadecydował inaczej. Ojkazuje się, że (nie poraz pierwszy zresztą) posłowie przy głosowaniu nie biorą pod uwagę względów merytorycznych, lecz liczą się układy koleżeńskie, podatność na namowy. To jak zachowali się posłowie gorzowscy przed głosowaniem zakrawa na dziecinadę. Cóż radość Gorzowa będzie krótka, gdyż w planie nowego p[odziału adm. przewidziana jest mniejsza ilośc województw. Studio gorzwoskie przeniesione będzie do Poznania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bidek Do Tomaek IP: 213.25.30.* 04.04.04, 22:08 To zachowanie poslow z Zielonej to jest dziecinada, a ich argumenty byly antyargumentami.np.Jak mozna mowic o rownowadze stolic skoro zdecydowana wiekszosc instytucji jest w Z.G.Poprostu nie mozecie sie pogodzic z przegranej.Sejm wykazał sie intelektem,w przeciwieństwie co do waszych wyuzdanych ambicjach.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
apas Re: Do Tomaek 04.04.04, 23:48 I co się tak cieszycie jesteście jednym biednym regionem na mapie europy i nie zapominajcie że jedziecie na tym samym wozie drabiniastym co Zielonka.Gdyby nie Zielona Góra która zrobiła z was miasto wojewódzkie to nadal samochody tranzytem przejeżdżały by koło Katedry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ww Re: Do Tomaek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.04, 07:56 Mam wrażenie, że wozy drabiniaste do tej pory "śmigają" po Zielonej Górze. Gratulacje dla gorzowskich posłów za skuteczność!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cichy Bachalski IP: *.ztpnet.pl 05.04.04, 20:58 Najwieksze gratulacje naleza sie Bachalskiemu. PO to jedyny klub, ktory co do joty zaglosowal za Gorzowem. I choc Bachalski w PO nie ma takiej pozycji jak Marcinkiewicz w PiS, to jego klub zaglosowal tak jak on. Gratulacje Panie Jacku. Zycze sukcesow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zielonogorzanin Re: Do Tomaek IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 21:03 ja poprostu nie moge czytac tych wrzystkich bzdur co piszecie, przciesz oczywiste jest ze nie moga wrzystkie nowe instytucje byc w zielonej, trzeba sie pogodzic ze sa dwie stolice a u nas sa juz dwie wazne redakcje GL i Radio Zachod, wiec nie wiem co w tym dziwnego ze w gorzowie bedzie TVP . trzeba dzialac wspolnie a nie w pojedynke, wiadome jest ze w zielonej jest wiecej instytucji pozwolmy wiec ze gorzow tez sie bedzie rozwijal nie chce pozniej sluchac po ilus tam latach ze dzieki zaborczej zielonej druga stolica nie mogla sie rozwinac!! Gorzow jako druga stolica tez ma prawo korzystac z przywilejow a nie tylko zielona, nie badzmy tacy zachlanni!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Do Tomaek IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 21:18 No patrzcie: Zielonogórzanin z Gorzowa:))) Toż to dopiero zjawisko:))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rewia Re: Do Tomaek IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.04.04, 21:23 Dobre! Ale ten malowany zielonogórzanin zapomniał, że GL ma równiez swoją redakcję w Gorzowie - ten fakt podkreśla pan Zakrzewski na stronie www.gorzow24.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Do Tomaek IP: *.gorzow.mm.pl 06.04.04, 09:09 Ma redakcję w Gorzowie tak samo jak w Barlinku, Myśliborzu, Międzyrzeczu.... Naprawdę wielki powód do dumy. Odpowiedz Link Zgłoś