Dodaj do ulubionych

Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie

03.04.04, 12:16
A jednak nie jest tak źle z tymi naszymi posłami. Już wiedzą że Gorzów nie
leży na Śląsku
Obserwuj wątek
    • Gość: corso Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 12:19
      HIP HIP HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAA!!!!!

      Oj misiaki! Nie wolno się nigdy poddawać i tracić wiary. Jeszcze Gorzów nie
      zginął póki my żyjemy!...Należą się podzękowania naszym parlamentarzystom
      którzy lobbowali za Gorzowem.
      • Gość: corso Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 12:22
        A w Zielonce żałoba...LOL
    • Gość: Gorzowianin Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 12:37
      Pani senator Danielak,Panie pośle Zych zostaliście wybrani do senatu i sejmu
      zeby reprezentować woj.Lubuskie a nie prowadzić systematycznie KRECIĄ
      robotę.Nie macie poczucia odpowiedzialności za całość województwa.Wasza krótko
      wzroczność pozwala widzieć tylko Zieloną Górę.Proponuję nadwyrężone siły
      przenieść do Urzędu Miasta Zielona Góra.
      • Gość: Lubuszanin Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 13:21
        No wreszcie Gorzów Wielkopoplski będzie mógło pokazywać do woli swóją znaną
        działalnośc kuluturalną i ekstraligowe kluby i uniwersytet;))do du....y z takim
        województwem. Ja chce do Wielkopolskiego lub Dolnośląskiego. Tam stolica jest
        jedna i nie ma przepychanek.
    • Gość: Limens Inferior zielona gora vs gorzów wlkp. IP: 212.160.185.* 03.04.04, 12:45
      TERAZ MIESZKAŃCY ZIELONEJ GÓRY I OKOLIC PRZEKONALI SIĘ NA KOGO MAJĄ GŁOSOWAC W
      NAJBLIŻSZYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH NA SENATORÓW I POSŁÓW Z SLD I ZIELONEJ
      GÓRY, KTÓRZY TAK WYTRWALE WALCZYLI O LOSY ZIELONOGÓRSKIEJ TV.
      NALEŻĄ SIĘ POCHWAŁY DLA PANI SENATOR JOLANTY DANIELAK I ZBYSZKA PIWOŃSKIEGO,
      KTÓRZY ROBILI WSZYSTKO CO W ICH MOCY, WIDOCZNIE POSŁOWIE Z PÓŁNOCY ZAWSZE
      ROBIĄ WSZYSTKO PO SWOJEMU. NIE DZIWIE SIĘ ZE JEST KONFLIKT MIEDZY ZIELONĄ GÓRĄ
      A GORZOWEM WLKP. WCZEŚNIEJ SIEDZIBA SĄDU, TERAZ TV, CIEKAWE CO JESZCZE.
      RESZTE ZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA, NIECH SIĘ LUDZIE NA TEN TEMAT WYPOWIEDZĄ.
      • Gość: Rewia Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 13:31
        To nie wina parlamentarzystów, bo zrobili wszystko. Winą jest stan finansów
        państwa i mistrzowskie wykorzystnie tej sytuacji przez gorzowskich
        parlamentarzystów, którzy podnieśli larum, że przenosiny będą dużo kosztować
        (bo oni roztaczali wizję tylko przenosin). Kupił to m. in. Olszewski z ROP-u.
        Gdyby pójść tym samym tropem, należało by zlikwidować filie redakcji Wyborczej
        i Lubuskiej w Gorzowie. Należało by zlikwidować wszelkie delegatury i biura (i
        w Gorzowie, i w Zielonej Górze).
        • Gość: set Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: 213.77.60.* 03.04.04, 13:45
          Jestesmy za likwidacja fili Gazety Zielonogorskiej i Wyborczej w
          Gorzowie,nareszcie razem po tej samej stronie barykady
        • blic Re: zielona gora vs gorzów wlkp. 03.04.04, 22:57
          Gość portalu: Rewia napisał(a):

          > Kupił to m. in. Olszewski z ROP-u.
          > Gdyby pójść tym samym tropem, należało by zlikwidować filie redakcji
          > Wyborczej i Lubuskiej w Gorzowie.

          Wyborcza i Lubuska nie są finansowane za państwowe. Jak zechcą to przeniosą
          centralę na lubuskie chociażby do Szprotawy.
      • Gość: Obserwator Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 20:23
        ... jakoś drogi czytelniku zauważyleś tylko dwie rzeczy jakoby "zagarniete"
        przez Gorzów... do tej pory nie przeszkadzało ci, że przenoszono urzedy z
        Gorzowa do Z. G... wtedy siedzialeś cicho... a więc teraz też siedź cicho...
      • Gość: szczęśliwy Re: zielona gora vs gorzów wlkp. IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 21:04
        Sluchaj misiu to my zbudowalismy studio w Gorzowie, my 11.04 zaczeliśmy emisje
        programu. Więc my MAMY TELEWIZJE W GORZOWIE i mysle że nam się to mależy.
    • Gość: Telewidz Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.ztpnet.pl 03.04.04, 13:55
      Ludzie to już jest Telewizja Lubuska w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Zielonej
      Górze.
      • Gość: jarek Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 15:57
        telewidz chyba naprawde za duzo naogladal sie telewizji i komorki mu nieco
        wysiadly, glupszego swierdzenia jeszcze nigdy nie slyszalem, cytuje " telewizja
        lubuska W gorzowie z siedziba w zielonej gorze" no paranoja sam sobie gosciu
        przeczysz!! Ale teraz gdy u nas bedzie TV to bedzie chociasz troche rownowagi
        miedzy mediami bo bylo by nie dobrze gdyby wrzystkie media byly w zielonej a
        tak apropo to co ma do tego sad??!! wy ostatnio wyrwaliscie nam ARMiR ABW i
        NBP, tego to juz nie pamietacie tak?? czas najwyzszy aby i gorzow cos
        dostal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: bartchmiel Zawsze myślałem... IP: *.kon.tvknet.pl / *.tvknet.pl 03.04.04, 14:45
      Zawsze myślałem, że kłótnie pomiędzy zieloną, a Gorzowem to tylko marnowanie
      energii ale siedzenie bezczynnie i patrzenie, jak nam wszystko chcą wydrzeć,to
      wg mnie głupota. Wolę więc tracić energię, niż jak głupi patrzeć jak Gorzów
      staje się miastem powiatowym.
      SUPER!!!!!!!!!!!
      • Gość: piter Re: Zawsze myślałem... IP: *.gala.net.pl 03.04.04, 17:01
        Ludzie! Dajmy sobie na wstrzymanie. Czy jest o co się kłócić? TVP3 to i tak w
        dużej części tylko z nazwy telewizja regionalna. Warszawka sobie zrobiła trzeci
        kanał ogólnopolski. Ważne, że decyzja o utworzeniu oddziału w każdym
        województwie spowoduje wyrwanie się spod skrzydeł Poznania i te kilka godzin
        dziennie wypełnią progamy o nas samych a nie o wydarzeniach z Pyrlandii.
    • Gość: Max Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 17:27
      Jestem za rozwiazanie tego chorego zwiazku gorzowa z Zieloną Góra.
      W gorzowie napewno są fajni ludzie, ale cierpią przez to co robi reszta
      oszołomów.Jesli chcą mieć wszystko super to niech mierzą wyzej a nie tylko do
      Zielonej Góry.Moje miasto jest ok, tylko politycy są do niczego, mam nadzieje
      ze niedługo się to zmieni. Pozdrawiam maxx20@wp.pl
      • Gość: *** Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 17:41
        Gość portalu: Max napisał(a):
        Jesli chcą mieć wszystko super
        szanowny max przygotuj sobie kartkę i zacznij wypisywać instytucje w z.g. i
        g.w może wtedy nie będziesz pisał ze g. chce wszystko ja z pozycji gorzowa
        twierdzę że podział jest gdzieś tak jak 3:1 dla was pozdrawiam
        • Gość: misiek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zacisze.zgora.pl 03.04.04, 17:49
          I tak jesteśmy świadkami jak z zaściankowego miasteczka Gorzów przeradza się w
          miasto powiatowe nie tylko kosztem Zielonej ale i całego województwa. Obwodnice
          buduje się tylko ...w Gorzowie, WSA w ...Gorzowie, TV no gdzie oczywiście w
          Gorzowie. Proponuję zakompleksionym gorzowiakom jutro przenosiny Urzędu
          Marszałkowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, pałacu z Żagania i jeszcze
          inne instytuce z innych miast. Dajmy im wszystko to może w końcu będą miastem
          wojewówdzkim i reszta będzie miała spokój.
          • Gość: misiek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zacisze.zgora.pl 03.04.04, 17:59
            A jeszcze słowo o redagowanym z powiatowego Gorzowa Teleskopu. Większość
            dziennikarzy pochodzi z Zielonej Góry, nawet Stefanowicz musi dojeżdżać na
            nagrania programów, nie wspomnę o Likszo teraz Wojtkowiak, która musiała się
            specjalnie przeprowadzać. I to są te straszne koszty panie pośle Derech-
            Krzycki, gdyby trzeba było mieć studio emisyjne w Zielonej. A przykładem
            gorzowskiego reliktu dziennikarskiego jest Dorota Bukowska, Boże ona nawet nie
            nadaje się żeby stać za operatorem kamery......Fajna będzie ta gorzowska TV.
            • Gość: karolek lat 9i pół Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:23
              nie histeryzuj chłopie ,nie histeryzuj bo jeszcze kto uwierzy.
              a co do stefanowicza,to jak mu sie nie podoba ta posadka i za daleko mu jeździć
              to niech siedzi na dupie w rodzinnym grodzie i sprzedaje sałate w
              warzywniaczku,nikt za nim ryczeć nie będzie .
              jest tu tylko i wyłącznie dla utrzymania tzw.równowagi a nie ze względu na
              swoje nadprzyrodzone zdolności.

              pzdro
              • Gość: misiek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.zacisze.zgora.pl 03.04.04, 18:37
                No własnie nawet taki przeciętny Stefanowicz musi zasilać Waszą TV bo z
                Gorzowa oprócz "wysokiej specjalistki" Bukowskiej nie ma już nikogo. Hasło na
                najbliższe 12 m-cy: całe województwo pracuje dla Gorzowa, może wtedy za jakieś
                30 lat dopną swego i będą prawdziwym miastem wojewódzkim.
                • Gość: karolek lat 9i pół Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:49
                  może nie całe województwo ale Z.G na pewno,przez lata waszego panowania nad
                  Gorzowem wydoiliście z niego ostatnie soki,
                  brrrr,mroczne to były czasy.
                • Gość: corso Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 20:46
                  Róbmy swoje, psy szczekają a karawana jedzie dalej.

                  pozdrwienia z gorzowa dla Zielonodziurzan ;o)
          • Gość: Bidek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: 213.25.30.* 04.04.04, 11:12
            Sluchaj misku zakompleksiony w sobie i w Zielona G., opdowiedz JAKA INSTYTUCJE
            PRZENIOSL GOTRZOW Z ZIELONEJ, KTORA U WAS JUZ ISNTALIA. ODP. ZADNA!!! Wiec
            przestan macic czlowieku jak sie nie znasz na rzeczy.
          • Gość: maciek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: *.gorzow.mm.pl 04.04.04, 11:18
            przestanmy sie chociaz my drapac , zostawny to parlamentarzystom. co do
            zabierania to wydajem mi sie ze i gorzow i zielonka ma dobry wklad bo mozna tez
            wyliczac ile zielonka zabrala gorzowowi, tylko po co. co do obwodnicy to
            proponuje ci przejechac sie na Żary zobaczysz dalsza czesc budujacej sie
            obwodnicy zielonej gory. wiec jak juz rzucamy w siebie blotem to chociaz rawde
            piszmy
          • Gość: Bidek Re: Nie przenośmy stolicy do Gorzowa!!!!!!!!! IP: 213.25.30.* 04.04.04, 11:21
            A co do obwodnic Gorzowa baranie to pieniadze pochodza z Centali panstwa, Unii
            i miasta, a np. lotnisko w Babimoscie to zbudowalismy m.in. za wspolne pieniadze
            (marszalkowskie), a teraz sie proponuje pod Gorzowem zbudowac 2 lotnisko to sie
            wola ze nalezy do inicjatywy lokalnej.
    • Gość: Autor Nieznany Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:06
      Kradzież została udaremniona!
    • Gość: lubuszanin Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 18:20
      Stołeczność Naszej "stolicy" została nadszarpnięta.
      Rzucam hasło na najbliższe 12 m-cy - " tam gdzie telewizja - tam uniwersytet" -
      do realizacji oczywiście.
      • Gość: TR W Gorzowie Uniwerek? Zawodówka IP: *.os.kn.pl 04.04.04, 21:10
        to najwyższy pułap na co ich stać
    • Gość: Paweł Na Śląsku też jest Gorzów ! IP: *.acn.waw.pl 03.04.04, 18:41
      Dokładnie to Gorzów Śląski, miasteczko w powiecie oleskim w woj. opolskim :-).
      • Gość: Bartoo Re: Na Śląsku też jest Gorzów ! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 19:42
        A nie mowiłem że TVP pozostanie w Gorzowie??? Pozdrawiam Cię Rewio:)))
        Ps. NBP w ZG zostanie zlikwidowane po przyjęciu euro w Polsce. To pewne. hej
        • Gość: karolek lat 9i pół Re: Na Śląsku też jest Gorzów ! IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 20:22
          nie dobijaj go,miej troche serca.
          pliiizzz

          pzdro
    • Gość: zibi Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.04.04, 20:23
      Jestem z Z. Góry (tu sie urodziłem), to moja mała ojczyzna, ale cieszę sie że
      TV3 będzie w Gorzowie. Tam są nowi ludzie może nie popadną w służalstwo jak to
      sie zrobiło w moim niestety czerwonym (z głupoty i pychy) mieście. Tu od lat
      50tych ukształtowal sie model złego służalczo-PZPRowskiego dziennikarstwa. w
      Gorzowie tego nie ma może nowi ludzie tam nie popadną w te sieci
      socjalistycznego ogłupienia. Choć presja bandytów z SLD niestety i tam już
      dociera wywołując rodzaj auocenzury.. Jesli nie odchwaścimy życia w Polsce to
      nanic twrzenie nowych ośrodków bowiem i te z czasem sparszywieją jak to sie
      dzieje np z Gazetą Lubusska czy Radiem Zielona Góra
      • Gość: karolek lat 9i pół Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 20:38
        fajne słowa zibi,widze że ty jeden rozumiesz o co w tej całej lubuskości idzie.
        obyś tylko nie został zlinczowany przez ziomali.

        pzdro
      • Gość: *** Re: Telewizja lubuska zostaje w Gorzowie IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 22:20
    • Gość: psko Gorzów nie ale Zielona Góra tak. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.04, 20:40
      Jak sama nazwa mówi Gorzów Wlkp. lezy w wielkopolsce. Natomiast Zielona Góra
      jest na Śląsku.
      • Gość: kemor Re: Gorzów nie ale Zielona Góra tak. IP: *.gorzow.mm.pl 03.04.04, 22:35
        I znowu zielonka nie może przełknąć tego,że nie ukradła nam telewizji.
        Nachapali się tyle a jeszcze im mało.
        Przecież w zielonce to pieski nawet dupami nie chcą szczekać.
        • Gość: nieznanany Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 12:27
          Sejm kolejny raz dał dowód, że nie racje merytoryczne zadecydowały o ustawie, a
          przebiegłość ,wyrafinowanie, perfidia i oszustwa posłów. W ten sposób działając pan
          Derech-Krzycki i Marcinkiewicz skutecznie umieściliby ministrerstwo kultury lub obrony czy
          jaki inny centralny organ naszego państwa w Bogdańcu czy Deszcznie, wyjmując
          argumenty nie do przebicia, waląca się stodoła z XIX w jako wielki zabytek kultury i
          dziedzictwa narodowego bądż tank z przed II wojny światowej ,jako symbol przeobronności, a
          okoliczna elita urzędnicza jako wspaniały materiał na kadrę w/w instytucji. Bravo posłowie!!!
          -cel uświęca środki.Ale telewizja publiczna to nie tylko sprawa peryferyjnego Gorzowa
          Wielkiejpolski,który tak naprwadę leży na rogatkach Szczecina, ale całości województwa
          lubuskiego, gdzie zarzewiem jakiejkolwiek kultury i tworzenia z nią związanych dóbr to
          srodkowopołudniowa część naszego województwa, ważne w niej ośrodki , nie tylko Zielona
          Góra, ale Żary, Żagań,Międzyrzecz, tam właśnie znajduje się najlepsza kadra , która wręcz
          oczekuje powstawanie tego rodzaju instytucji, śmiem twierdzić,iż trefna decyzja sejmu
          lokalizacji TVP w Gorzowie okaleczyła, a co za tym idzie osłabiła nasze całe
          województwo,wynaturzyła odwieczny ład tego regionu. Jest to lekcja dla wszystkich,
          wielowątkowa, która jest początkiem rozkładu tego regionu, bo stolica w pojęciu wszystkich
          winna być sercem naszego regionu , a nie zżólkłym pazurem przyozdabianym co rusz
          wyrwanym wszystkim lubuszanom ornamentem.Wszyscy wiemy,że wszystkie sprawy , nie
          tylko administracyjne,tak naprawde załatwiamy w Zielonej Górze,i nikt nie chce przebywać
          drogi 200 km, do miasta, które mając charakter powiatowy uzurpuje sobie prawa i przywileje
          zabrane miastom naszego regionu, może czas najwyzszy przyłączyć , Gorzów do
          zachodniopomorskiego, a przyjąć do nas Głogów, może to będzie rozwiążanie?.
          Teraz słowo o parlamentarzystach z środkowego południa naszego województwa,
          podstawowym błedem jest to ,że nie pochodzą z naszego regionu, czasami nawet z Wielkiej
          polski, tak jak z SLD Brachmański,błędem zielonogórzan jest faworyzowanie elementu
          napływowego czy nie do końca sprawnego intelektualnie / patrz pozstała część
          parlamentarzystów, nie chodzi mi też tylko o wiek zaznaczam/ w jakichkolwiek wyborach,
          gdzie ma być reoprezentowany interes naszego regionu. Rzeczą nie bywałą jest mając ich
          taką ilość , można było tak spartolić sprawę, trzeba było chyba się nieżle nastarać. Czasami
          nić nie robienie , przynosi lepsze skutki. Zastanawiam się, czy teraz nie czas, w którym
          należy zainicjować kampanię na rzecz budowania województwa, nie dla Gorzowian, ale dla
          Lubuszan. Dajmy im szansę na przeniesienie stolicy zachodniopomorskiego ze Szczecina do
          Gorzowa, myślę ,ze sobie poradzą... a tak apropos jestem ze Wschowy
          • Gość: lubuszanin Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.icpnet.pl 04.04.04, 15:22
            Swoją drogą koleś ciekawe jakie ty sprawy załatwiasz w Zielonej...Tak na prawde
            w tej reformie administracji chodziło o to żeby wszystko załatwiać w mieście..i
            powiecie. Jeśli cos załatwiasz w Zielonce to należy to zmienić...Ponadto jeśli
            są jakieś urzędy w Zielonej to też było kwestią decyzji
            administracyjnej..politycznej wręcz ( jak w przypadku niektórych organów
            nadzoru, które winny być przy wojewodzie)a nie kwestią tzw. "poziomu miasta".
            Jeśli o wojewódzkości zielonej ma stanowić przeniesienie telewizji z gorzowa do
            zielonej..to uchowaj nas Boże od takiej stolicy. Parafrazując Los Angeles nie
            potrzebuje być stolicą admistracyjna Kaliforni aby być najważnieszym jej
            miatem... Tak na prawdę też jestem zdania że jeśli dwie strony tego konfliktu
            nie potrafia uszanować swoich racji jęsli chodzi o umowny rozdział instytucji
            po połowie( co samorządowe w zielonej..co rządowe w gorzowie)..to województwo
            nie ma racji bytu...ale wierz mi kolego na tym straci bardziej ta wielka
            zielona góra...która w ogóle pozbedzie się jakiegokolwiek znaczenia
            ponadlokalnego. Ta wielka zielona góra , która z miasteczka dzieki arbitralnym
            własnie decyzjom w roku 1951 stała sie siedzibą urzedów wojewódzkich i w którą
            wreszczie wpompowano dzieki temu, nieraz w sposób oczywiście krzywdzący nie
            tylko Gorzów ale i inne miasta regionu,kupę pieniędzy. Zobaczymy po rozpadzie,
            o co apelujesz, co zostanie z tej wielkiej zielonej i jej rzekomego prestiżu.
            Tak naprawdę ..tragedią tzw. środkowego nadodrza jest to, że w 1951 r. Gorzów
            nie został stolica województwa..miasto poniekąd , które taką role pełniło do
            tego czasu. Mielibyśmy stolice z prawdziwego zdarzenia..nie koniecznie kosztem
            reszty regionu, jak to było w przypadku zielonej. Gorzów dzis pewnie miasto
            2000 tys. z pręznym uniwesytetem, miato pręzne gospodarczo, dbałby o harmonijny
            rozwój takich ośrodków jak Żary, Żagan...Międzyrzecz czy powiatowa wreszczie
            Zielona Góra
            • Gość: nieznany Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 16:13
              Myślę,że nie za bardzo rozumiesz, albo masz złą wolę. Sądzę,że dla dobra mieszkańców
              województwa lubuskiego należałoby dokonać drobnej korekty,powiat gorzowski, bez
              Kostrzyna, bo nie ma tam takiej woli mieszkańców ,przyłączyć do zachodniopomorskiego.
              Dało by to równowagę dla powiatu koszalińskiego będącego w osamotnieniu w woj
              zachodniopomorskim, a zarazem możliwość do stworzenia województwa
              środkowopomorskiego, a ciążący Głogów do Zielonej Góry przyłączyć do województwa
              lubuskiego. Wtedy potencjał województwa by nie stracił a nawet by zyskał, /zagłębie
              miedziowe, niski wskażnik bezrobocia, szkoły wyzsze/. Gorzów ma jeden z najwyższych w
              województwie- około20%. Rozwiązało by to animozje zielonogórsko-gorzowskie na wieki. Dla
              dobra i przyjażni obu miast łączyła by nas wspólna diecezja no i Uniwersytet by mógł kształcić
              żaków gorzowkich. Szynobus też by mógł nas łączyć jako dar Zielonej Góry dla pozbawionego
              połączeń kolejowych Gorzowa.Myślę,że takoncepcja w imię wiecznego spokoju zwyciężyła by
              w znacznej częsci województwa.
              • Gość: Bartoo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.04, 17:03
                Nieznany - jeśli o czymś piszesz, to wcześniej zapoznaj się z tematem. Gorzów
                ma najniższe w województwie bezrobocie (18%), tuż po Zielonej Górze (15,1%). Do
                powiatów o najwyższym bezrobociu należą: nowosolski ok 40%, krośnieński i
                żagański ok 35% i strzelecko - drezdenecki ok 35%. (te trzy pierwsze to
                Twoje "rozwinięte" i "wykształcone" Południe!)Powiaty zielonogórski i gorzowski
                mają ten sam poziom bezrobocia. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego ZG, jako miasto
                wydzielone, ma niższe bezrobocie to przypomniej sobie aferę z ARiMR oraz co
                dzieje się z Urzędem Celnym. Politycy zielonogórscy robią wszystko aby pozbawić
                miejsc pracy mieszkańców Olszyny, a etety przerzucić do Zielonej G.!!!! Skandal
                i "lubuskość" w wydaniu zielonogórskim!!! Poza tym bredzisz o przyłączeniu
                Gorzowa do Pomorza Zachodniego, a Głogowa do Zielonogórskiego (nie myl z
                lubuskim). Jeśli zlikwidują lubuskie, to łącznie z 4-5 innymi województwami za
                ok. 25 lat. Pozdrawiam
                • Gość: nieznany Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 17:49
                  Nie potrzebne twoje emocje,musisz przyjąć jako aksjomat,że większość nie chce Gorzowa w
                  rodzinie lubuskich miast.Miał on swoją szansę bycia liderem w regionie, ale przez swoją
                  pazerność i egocentryzm traci jedyną i chyba ostatnią możliwość swojej wojewódzkości.Nikt
                  nie jest głuchy i ślepy, a potrzeby regionu odmienine niż aspiracje grodu mad Wartą. Co do
                  urzędu celnego w Olszynie , wiesz chyba ,ze będą likwidowane granice, a potrzeba jego
                  będzie nie na obecnej granicy ,tylko zeby obsługiwać dawne województwo zielonogórskie. Jak
                  spojrzysz na mapę drogi geografie, to okazać sie może , że lokalizacja urzędu celnego bedzie
                  nieszczęśliwa dla srodkowopołudniowej części regionu,stamtąd będzie bliżej do Jeleniej Góry i
                  Bolesławca. Stąd też jego lokalizacja w Zielonej Górze. A tak apropos, czasami jak ktoś mi
                  daje do zrozumienia ,że jestem niepotrzebny, to nie udawdniam na siłę jaki jestem wspaniały
                  i potrzebny, tylko dziękując grzecznie wychodzę....Myślę ,że iż czas powoli odnajdywać Wam
                  swoją pomorską tożsamość. Nie żdziw się, korekta granic może być szybciej niz Ci się zdaje.
                  Taka jest znamienita wola mieszkańców tego województwa.
                  • Gość: Bartoo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.04, 17:57
                    1. Likwidacja granic celnych nie powoduje utraty pracy przec celników. Poczytaj
                    czym będą się zajmowali.
                    2. Pozostałe wątki Twojej wypowiedzi to BZDURY (z tym "centralnym położeniem"
                    macie w Zielonej naprawdę chopla).
                    • Gość: nieznany Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.04.04, 18:57
                      Twoja niewiedza i niekompetencja zaczęła mnie przerażać, celnicy tracą pracę , nieznacznej
                      cześci uda sie alokować. Poczytaj... Pozostałe wątki to opinia ludzi z województwa
                      lubuskiego. Może i dla Ciebie to BZDURY,ale dla nich to poważne problemy. Jestem ze
                      Wschowy,a od 2 mc jestem w Zielone Górze .. Także stać mnie na odrobine obiektywizmu.
                      Gorzów jest nowotworem tego województwa, który je za niedługo stoczy
                      • Gość: Krosno Odrzanskie Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.04, 20:31
                        Gość portalu: nieznany napisał(a):
                        > Gorzów jest nowotworem tego województwa, który je za niedługo stoczy

                        JAK NAJPREDZEJ NALEZY TEN NOWOTWOR USUNAC!
                      • Gość: Bartoo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 05.04.04, 16:50
                        Jak Boga kocham - poczytaj trochę zanim się odezwiesz:))) Mieszkasz już AŻ 2
                        miesiące w uniwersyteckiej ZG i gadasz jakbyś był ze Wschowy;))) Dla ułatwienia
                        podpowiem Ci że nie wszyscy celnicy zostaną "alokowani" na wschód:) Ci co
                        zostaną zajmą się m.in. kontrolą legalności zatrudnienia... Resztę doczytaj bo
                        grzeszysz ignorancją. I dalej twierdzę że gadasz BZDURY, a Zielona Góra rozwija
                        się kosztem otoczenia. Również Wschowy. To dopiero jest nowotwór:))) Pa
                  • Gość: Rewia Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.04.04, 23:24
                    I jeszcze jedno: w Zielonej Górze urząd celny zawsze był, więc nie opowiadaj
                    Bartoo na ten temat bajek, bo równie dobrze mógłbym napisać, że UC w Gorzowie
                    powstał po likwidacji jednego z nadgranicznych. Poza tym ARiMR zatrudnia bodaj
                    30-40 osób, a to na różnicę w liczbie bezrobotnych pomiędzy Gorzowem a Zieloną
                    Górą w ogóle nie ma wpływu (wszak mówimy tu aż o 3% na korzyść Zielonej Góry).
              • Gość: Gosc Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.mm.pl 04.04.04, 23:21
                Tylko ze ZG matyle z lubuskim ( w sensie geograficznym) co Szczecin z mazowieckim ;)
          • Gość: olo Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.04.04, 15:35
            A Wschowa leży na rogatkach Bydgoszczy. Baran. A tak a propos ... nie jestem z
            Gorzowa, tylko z Ziemi Gorzowskiej.
          • Gość: kemor Re: Wszystkie chwyty dozwolone IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 07:33
            Ale gościu nieznany{nie chce się nawet ujawnić} musiał się wysilić swoim
            niezbyt dużym intelektem,żeby tyle napisać.Najlepiej by było żeby Wschowę
            przyłączyli do Zielonej wtedy to by się nazywało czteromiasto a nie jak teraz
            chcą się nazywać trójmiasto{Zielona,Nowa Sól i Sulechów}zresztą śmieszny twór
            wymyślony przez Zieloną po to tylko żeby zaspokoić swoje potrzeby i wystawić
            później te miasta do wiatru po osiągnięciu swojego celu.Jednak gościu nieznany
            zapominasz bo jesteś pewnie młody,że w 1950r. to Zielona Góra dzięki to
            swoim "nadprzyrodzonym" zdolnością załatwiła sobie województwo dla
            siebie,chociaż to w Gorzowie była delegatura województwa poznańskiego i od tego
            momentu zaczeło się pasmo nieszczęć dla większego zresztą Gorzowa,które trwało
            aż 25 lat.Poprostu zostaliśmy oszukani w perfidny sposób i przez te 25 lat
            wydojeni przez Zieloną do cna.Gdyby to historia potoczyła by się inaczej
            bylibyśmy teraz dużo prężniejszym miastem wojewódzkim a tak to przyszło znów
            się nam zmagać z zaborczą Zieloną Górą.która dzięki właśnie woj.
            brr.zielonogórskiemu wybudowała sobie dwie szkoły wyższe ipostawiła sobie wiele
            instytucji wojewódzkich.Tego to już nie chcecie pamiętać.
    • marek_p Nawet nie wiecie jak się cieszę 03.04.04, 23:32
      Rolnicy z PSL zdefiniowali stolicę województwa. To tam, gdzie ośrodek
      akademicki. Tak więc żadne centralne położenie:)

      Wg Gazety Lubuskiej "Jan Olszewski z Ruchu Odbudowy Polski" przenosiny
      telewizji z Gorzowa do Zielonej Góry uznał za bezzasadne, m.in. ze względu
      na koszty"
      Jeśli byłego premierem nie nakłonił do zaangażowania się po naszej stronie
      poseł Kazimierz M., ani Marek Jurek to wygląda na to, że może ja... (?)

      Tak, czy owak podziękować warto. Ale tak do końca to cieszyć się będę jak
      już prezydent podpisze, za dużo już przedwczesnych radości było.
      Wtedy też napiszę trochę więcej na ten temat.

      Pozdrawiam
      Marek P.
      • Gość: irekarkady Pozdrawiam Maćka i Marka P. IP: *.gorzow.mm.pl 04.04.04, 00:12
        HURRRAAA!
        Zwycięstwo!
        Kiedyś mapa pogody dziś siedziba TV!
        Jednak Marku P. wygrywamy!
      • Gość: Rewia Re: Nawet nie wiecie jak się cieszę IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.04.04, 08:20
        W to nie musisz już wątpić. Gratuluję.
    • Gość: Tomaek Taki jest SEJM każdy to widzi IP: *.os.kn.pl 04.04.04, 21:07
      Mimo rekomendacji komisji kultury, mimo, że ZG ma lepsze zaplecze intelektualne
      sejm zadecydował inaczej. Ojkazuje się, że (nie poraz pierwszy zresztą)
      posłowie przy głosowaniu nie biorą pod uwagę względów merytorycznych, lecz
      liczą się układy koleżeńskie, podatność na namowy. To jak zachowali się
      posłowie gorzowscy przed głosowaniem zakrawa na dziecinadę. Cóż radość Gorzowa
      będzie krótka, gdyż w planie nowego p[odziału adm. przewidziana jest mniejsza
      ilośc województw. Studio gorzwoskie przeniesione będzie do Poznania
      • Gość: Bidek Do Tomaek IP: 213.25.30.* 04.04.04, 22:08
        To zachowanie poslow z Zielonej to jest dziecinada, a ich argumenty byly
        antyargumentami.np.Jak mozna mowic o rownowadze stolic skoro zdecydowana
        wiekszosc instytucji jest w Z.G.Poprostu nie mozecie sie pogodzic z
        przegranej.Sejm wykazał sie intelektem,w przeciwieństwie co do waszych
        wyuzdanych ambicjach.Pozdrawiam
        • apas Re: Do Tomaek 04.04.04, 23:48
          I co się tak cieszycie jesteście jednym biednym regionem na mapie europy i nie
          zapominajcie że jedziecie na tym samym wozie drabiniastym co Zielonka.Gdyby nie
          Zielona Góra która zrobiła z was miasto wojewódzkie to nadal samochody
          tranzytem przejeżdżały by koło Katedry.
          • Gość: ww Re: Do Tomaek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.04, 07:56
            Mam wrażenie, że wozy drabiniaste do tej pory "śmigają" po Zielonej Górze.
            Gratulacje dla gorzowskich posłów za skuteczność!!!
            • Gość: cichy Bachalski IP: *.ztpnet.pl 05.04.04, 20:58
              Najwieksze gratulacje naleza sie Bachalskiemu. PO to jedyny klub, ktory co do
              joty zaglosowal za Gorzowem. I choc Bachalski w PO nie ma takiej pozycji jak
              Marcinkiewicz w PiS, to jego klub zaglosowal tak jak on. Gratulacje Panie
              Jacku. Zycze sukcesow.
            • Gość: zielonogorzanin Re: Do Tomaek IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 21:03
              ja poprostu nie moge czytac tych wrzystkich bzdur co piszecie, przciesz
              oczywiste jest ze nie moga wrzystkie nowe instytucje byc w zielonej, trzeba sie
              pogodzic ze sa dwie stolice a u nas sa juz dwie wazne redakcje GL i Radio
              Zachod, wiec nie wiem co w tym dziwnego ze w gorzowie bedzie TVP . trzeba
              dzialac wspolnie a nie w pojedynke, wiadome jest ze w zielonej jest wiecej
              instytucji pozwolmy wiec ze gorzow tez sie bedzie rozwijal nie chce pozniej
              sluchac po ilus tam latach ze dzieki zaborczej zielonej druga stolica nie mogla
              sie rozwinac!! Gorzow jako druga stolica tez ma prawo korzystac z przywilejow a
              nie tylko zielona, nie badzmy tacy zachlanni!!
              • Gość: Bartoo Re: Do Tomaek IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 21:18
                No patrzcie: Zielonogórzanin z Gorzowa:))) Toż to dopiero zjawisko:)))
              • Gość: Rewia Re: Do Tomaek IP: *.zgora.dialog.net.pl 05.04.04, 21:23
                Dobre! Ale ten malowany zielonogórzanin zapomniał, że GL ma równiez swoją
                redakcję w Gorzowie - ten fakt podkreśla pan Zakrzewski na stronie
                www.gorzow24.pl
                • Gość: Bartoo Re: Do Tomaek IP: *.gorzow.mm.pl 06.04.04, 09:09
                  Ma redakcję w Gorzowie tak samo jak w Barlinku, Myśliborzu, Międzyrzeczu....
                  Naprawdę wielki powód do dumy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka