Dodaj do ulubionych

Przelewice

11.06.04, 00:10
Będzie dwa tygodnie temu nazad zrobiłem sobie wycieczkę. Jeszcze jestem
zaczarowany tym ogródem. Różaneczniki między potężnymi świerkami to strzał
w dychę.

Szkoda, że w Gorzowie takiego ogrodu nie ma. Takie okazałe drzewa parę latek
rosnąć muszą, ale ktoś je kiedyś posadził. Może u nas by się znalazł jakiś
ktoś.

Piękne okazy dendrologiczne rosną wokół szpitala przy Walczaka (dwa ogromne
tulipanowce).

W Przelewicach duże znaczenie dla atrakcyjności ogrodu ma ukształtowanie
terenu. Drzewa w dolinie muszą dobrze do góry gonić za światłem.
Nie wiem jak Wam, ale bardzo mi się podoba miejsce, gdzie świeżkę przecina
strumień. Ciekawe, czy te głazy ktoś tam przewiózł, czy to jeszcze po lodowcu?
Obserwuj wątek
    • Gość: ZetKa Re: Przelewice IP: *.gorzow.mm.pl 11.06.04, 18:11
      1) Musisz przyznac, ze ogrod dendrologiczny to ma malo ktore miast wojewodzkie,
      i raczej sa one ulokowane w miejscowosciach stricte wypoczynkowych. Oczywiscie,
      sa wyjatki, wystarczylo 100 km na polnoc (Szczecin) i miasto wojewodzkie z
      ogrodem dendro, ale to bylo dawno i nie prawna (czy jak kto woli "za Niemca",
      czyli zgodnie z retoryka obecnych wladz Szczecina - w okresie, ktorego nie
      bylo ;)
      2) Ogrod dendrologiczny to nie tak hop siup, pierw drzewa trzeba posadzic,
      potem musza wyrosnac, a po drodze i takas jakas larwa czepi sie ich bo pomyli z
      kasztanowcem (btw fajny pomysl wladz z tym oklejaniem drzew, tylko czy sie
      sprawdzi, zwlaszcza, ze pod tasma niejeden robal sie w wielu miejscach by
      zmiescil). Oczywiscie, mozna przesadzic, ale im wieksze drzewo, tym mniejsze
      szanse, ze sie przyjmie...
      3) A wogole nie narzekac, i tak macie wiecej zieleni niz miasto, ktore
      statystycznie ma najwiecej terenow zielonych w Polsce (Szczecin)...

Choc moze wiecej roz i innych kwiatow w Parku Roz?
    • darth4 Re: Przelewice 11.06.04, 20:11
      To ciekawe ale pomimo że ogród bliżej Gorzowa to pierwszy raz pojechałem tam z
      wycieczką ze ... Szczecina :)
      Ogród fajny tylko ten PGR jako cetralny wjazd :)
      3 lata temu dworek był w stanie ... nienajlepszym , czy teraz jest remontowany ?
    • andy54 Re: Przelewice 11.06.04, 23:24
      Jestem tam Marku średnio raz w tygodniu z wycieczką ,ale za każdym razem
      znajduję coś nowego i ciekawszego niż poprzednio. Ogród jest super, ale jeszcze
      gdyby ten pałac wyremontowano,to byłoby wspaniale.Podziękujmy tylko naszym
      pacanom od koryta że pozbyli się Barlinka i okolic. Teraz chcą kretyni aby ich
      wysłać w niedzielę na ciepłe i znacznie ciekawsze posadki do Brukseli.A takiego
      wała jak pokazał kiedyś Kozakiewicz w Moskwie.
      • marek_p Re: Przelewice 12.06.04, 13:59
        andy54 napisał:

> Jestem tam Marku średnio raz w tygodniu z wycieczką ,ale za każdym razem
        > znajduję coś nowego i ciekawszego niż poprzednio. Ogród jest super...

Najwięcej zdjęć narobiłem na skalniaczku. Nawet rośliny pszczelarskie były,
        takie co ich u siebie nie mam.

> ale jeszcze gdyby ten pałac wyremontowano,to byłoby wspaniale.

Obawiam się, że przyjdzie były właściel upomnieć się o swoje. Niemcy Żydów
        wyeliminowali fizycznie, nie ma kto przyjść się upomnieć. Ruscy byli mniej
        systematyczni... Smutne sprawy, ale od nich nie uciekniemy.
        Ta cała Fundacja Polsko - Niemieckie Pojednanie powinna zadbać o odszkodowania
        dla wysiedlonych Niemców, w końcu to też ofiary hitlerowskiego reżimu, niech
        niemiecki biznes im wypłaci odszkodowania. W końcu Niemcy do dziś nie wypłaciły
        Polsce reparacji wojennych...

> Podziękujmy tylko naszym pacanom od koryta że pozbyli się Barlinka i okolic.

Niestety (ale o tym innym razem) miałem ostatnio sposobność przekonać się,
        że więzi regionalne z miastami powiatu myśliborskiego mają się całkiem dobrze.
        Mimo, że województwo (lubuskie) jest jakie jest (trochę nienasze) to powinniśmy
        dbać o dobre stosunki z dwoma powiatami, które odeszły do zachodniopomorskiego.
        Taki mały ludek jak ja niewiele może zrobić, ale wielu takich małych ludków to
        na pewno coś tam zwojować mogą.
        Tylko, kurde, ci nasi przedstawiciele, urzędnicy (szkoda, że nie mogę wymienić
        z nazwiska...) oni nas tam przy różnych okazjach KOMPLETNIE KOMPROMITUJĄ.
        Aż przykro...
        To jest tak, że jak z wielu źródeł się słyszy, że ktoś jest debilem, to, kurde,
        zwykle nim jest. Człowieka można pomawiając skrzywdzić, ale jak jest..., mało
        rozgarnięty, to przecież nie musi się pchać nie wiem jak wysoko.

> Teraz chcą kretyni aby ich wysłać w niedzielę na ciepłe i znacznie ciekawsze
        > posadki do Brukseli. A takiego wała jak pokazał kiedyś Kozakiewicz w Moskwie.

Jak pisałem, też na te wybory nie idę. Uzasadniałem dlaczego. Trutni to w ulach
        mam wystarczająco dużo, choć populację cały czas ograniczam :)

Dobrze, że "zapszczyjaźniony" krisznowiec o tym nie wie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka