gorzow-sos
06.03.14, 14:29
Hospicjum świętego Kamila w Gorzowie przygotowuje się do dorocznej zbiórki publicznej. Z tej okazji warto zadać kilka trudnych pytań.
1. Czy oznacza to, że zbieranina panów "od żużla" nie wystarczyła ?
2. Czy państwo latyfundyści jak np. Jędrzejczak, Komarnicki, Andrzejczak, Spychaj, Erdmann, Gnitecki, Sejwa, Tomasik, Korski, Jankowski, Kozłowski, Korban, Kucharski, Jakubowski, Napiórkowska, Zienkiewicz, Kneć, Jeremicz, albo Żelazowski i inni kolesie z PZPR, ZSMP dadzą przykład i wyłożą np. ze 2 tysiące ?
3. Skoro częsty bywalec z trybuny VIPowskiej stadionu Stali gen. Marek Działoszyński ma takie wpływy, dlaczego nadal w jego milicyjnej "Alma Mater" czyli w Skwierzynie jedną z głównych ulic przy której mieści się zresztą "NATOwska" jednostka wojskowa, jest ulica sowieckiego generała Waszkiewicza ?
4. Skoro w Konstytucji III RP pana magistra Kwaśniewskiego kolegi partyjnego pana Jędrzjeczaka i wyżej wymienionych zapisano w teorii że każdy ma prawo do ochrony zdrowia to dlaczego w praktyce plebs nie ma prawa a komuch idzie prywatnie bo go stać, czy to nie paranoja ?
5. Skoro Konstytucja mówi że partie komunistyczne są zakazane, to dlaczego komuniści (nawet byli) pełnią funkcje publiczne ? Pan Mazowiecki już się na ten temat nie wypowie, ale jego apologeci mogliby.
6. Dlaczego ludzie nauczeni za komuny że zbieramy na odbudowę Warszawy "tej Warszawy z powstania" którą Stalin olał, a potem zbierali na dom partii, pójdą jak w ogień na każdą zbiórkę np. na urząd miasta (albo zagłosują za partią która obieca jego budowę czyli lepszy standard "usług"), albo na glebogryzarkę dla Tadka, i jeszcze dadzą na to ostatnie, po wydaniu na lekarza, resztki emerytury ?
7. Dlaczego w hospicjum świętego Kamila nie ma podobizny pani Władzi ani Jadzi ani pana Heńka co dali 3 złote do puszki, a wisi za to czek na 200 tysięcy z podobizną komunisty Komarnickiego, który na pewno płakał w szkole w marcu 1953 r. po tym jak towarzysz Stalin zmarł. To tak jakby w synagodze powieszono dajmy na to mundur Jodla albo lepiej, boba budowniczego III Rzeszy, niejakiego Alberta Speera.
8. Gdzie jest polonistka Alina Nowak, kiedy na fejsie Tadeusz Jędrzejczak napisał: "Jednak mialem racje ze od 1994 roku te nieroby sa w opozycji. Dzieki temu glosowali przeciwko wszystkim budzetom i wszystkim inwestycją" ?
9. Dlaczego polonistka nie skrytykowała swojego pryncypała za błąd ortograficzny na poziomie gimnazjum ?
10. Jakim prawem ten człowiek zdał maturę, skoro za komuny wylatywało się za trzy błędy ortograficzne, a tu już mamy na dwanaście linijek tak kardynalny błąd ?
11. Czy ten magister historii wie co to Katyń, czy go o tym uczono ?
12. Jakim prawem np. w skarbówce kierownikiem jest Urszula Pietkiewicz, z domu Nowak, córka wojewody komunistycznego. Komuna podobno 25 lat temu upadła, więc co robi tam córka wojewody legitymizującego upadły ustrój ? Dlaczego mamy rok 2014, a córeczka siedzi na stołku zamiast przy stoliku w Agatce ?
13. Dlaczego nie było zaległej Norymbergi dla komuny i staliniątek oraz ich dzieci, wnuków i prawnuków ?
14. Dlaczego przyjęto zasadę że dzieci, wnuki etc. "niewinne". Jakie niewinne ? Tadeusz Jędrzejczak senior instruktor ZMP, działacz PZPR KZ ZM w najgorszym staliniźmie, członek egzekutywy KW PZPR w czasach gdy została wpisana do konstytucji przyjaźń z ZSRR, gdyby został skazany w odpowiednim wieku, to by wyleciał pod most, i synuś by był dzisiaj nie prezydentem, ale synusiem pana spod mostu.
15. Dlaczego zamiast spędzać w szkołach wolontariuszy na zbiórki, a wcześniej na pogadanki unijne, nie spędza się na dodatkowe lekcje z historii ?
16. Dlaczego żaden nauczyciel na lekcji omawiając komunizm o ile w ogóle go omawia bo program kończy się na 1918 roku, nie wspomina o komunistach w Gorzowie Wlkp. ? Czy dlatego nie wspomina, że podlega dyrektorowi szkoły, który podlega wiceprezydentowi miasta z nadania komunisty ?
17. Dlaczego z puszkami w deszczu nie staną np. panowie Jędrzejczak i Komarnicki z córkami ?
18. Dlaczego młodzież jest tak durna, że daje się wykorzystywać do wolontariatów w epoce, w której podobno komuna i czyny społeczne się skończyły i rządzi rynek ?
19. Dlaczego robią za wolontariuszy sprzątając stadion Stali, rozdając ulotki, rozklejając plakaty, kopiąc rowy w szkole, przynosząc odzież dla banderowców, sprzątając schronisko, robiąc na stażu z pośredniaku, parząc kawę w biurze, skręcając śrubki w tipiwi, spisując towar na iwentaryzacjach w ISSP ?
20. Dlaczego mając 30-35 lat jeszcze nie widzą że UE i III RP to tzw. ściema i żerowisko dla komuchów ?