Dodaj do ulubionych

Usługa Allegro Polecony In Post

11.11.14, 20:16
To nowa usługa, ale jestem ciekawa, czy ktoś już miał okazję skorzystać z niej jako sprzedający? Jak to wygląda w praktyce? Jakie macie opinie o tej usłudze?
Obserwuj wątek
    • mama.a.z Re: Usługa Allegro Polecony In Post 11.11.14, 20:48
      Z doświadczenia nie jestem skłonna zaryzykować In Post, moim zdaniem są niesolidni.
      Polecam za to usługę Mini Paczka poczty polskiej dla przedmiotów mieszczących się w to opakowanie, wiele razy wysyłałam i zawsze na czas, informacja sms o doręczeniu...
        • patatajowa Re: Usługa Allegro Polecony In Post 11.11.14, 21:40

ta usługa chyba weszła dopiero w zeszłym tygodniu.ale zdążyłam zauważyć ze część osób chyba nie wie na czym to dokładnie polega a zaznacza taka opcje w cenniku. Bo nie wydaje mi się aby ktoś kto sprzedaje używana kurtkę za kilka zl i nie będący firma dopuszczał zwrot na swój koszt w dodatku. A na kilkanaście takich aukcji dzisiaj się natknęłam.
          Dla mnie usługa super,jesli coś bede kupować od firmy na all która ma taka opcje to na pewno to też zdecyduje o zakupie.
          • hanna79 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 11.11.14, 22:14
            hmmm... myślisz, że to usługa tylko dla firm? Właśnie nie do końca jasne jest dla mnie ten zwrot produktu, generalnie hasło jest "darmowy zwrot w cenie dostawy" - czyli sprzedający dopłaca, jak kupujący zwraca, czy nie?

I co ciekawe wink doczytałam dopiero w regulaminie, że dopłaca się 5 lub 10zł za odbiór przesyłek przez kuriera, jeśli kwota przesyłek jest niższa niż 39zł. Nadawanie przesyłki w Punkcie Obsługi Klienta gratis.

• hanna79 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 11.11.14, 22:55
                No widzisz, ja podeszłam do tego inaczej, że ta usługa oferuje możliwość darmowego zwrotu, jeśli sprzedający taki zwrot dopuszcza (czyli jest firmą itp itd), a nie że udostępnienie usługi Allegro In Post jest równoznaczne z tym, że mam obowiązek te zwroty przyjmować (bo np. prawnie nie mam obowiązku).
                Ale nie twierdzę, że moje rozumowanie jest poprawne wink jakieś to wszystko niejasne, nawet regulamin taki jakiś lakoniczny uncertain
              • margonik Re: Usługa Allegro Polecony In Post 02.08.15, 16:54
                Darmowy zwrot jest darmowy także dla sprzedającego. Jeśli towar za darmo do mnie wróci, to w gruncie rzeczy niewiele stracę (zakładając, że będzie w stanie niezmienionym). Wolałabym oczywiście, aby nie wracał, ale jeśli dzięki możliwości darmowego zwrotu będę miała więcej potencjalnych klientów, to czemu nie? A w końcu, jak ktoś kupuje, to raczej po to, aby daną rzecz mieć, a nie zwracać, więc nie podejrzewam, by zwroty były masową plagą.
        • k-atmo Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 21:19
          Przestrzegam Sprzedających przed tą usługą jeśli chcesz, aby przesyłki odbierał kurier, bo to koszt 10zł! Właśnie mnie to teraz spotkało - jestem osoba prywatną, nieświadomie udostępniłam tę opcję, sprzedałam coś za 6,80 (!!!), opłaciłam list przez system 3,94 za pocztę InPost, chce zamawiać kuriera i... ZONK, informuje mnie o opłacie 10 zł!!! [i skończy się to tak, że wyślę poczta polską, a InPost uiszczonej opłaty pewnie nie odda] Chciałam kuriera, bo pięknie to allegro reklamuje jako wygodny i szybki sposób, informacje o opłacie dając w drugiej części regulaminu (a ja przeczytałam całą instrukcję obsługi tej usługi i nic tam nie było o wysokości opłat!). Niestety nadanie w Punkcie obsługi Klienta mnie nie interesuje, bo mam strasznie daleko. czuję się nabita w butelkę - chciałam dać swoim Kupującym niski koszt dostawy, ale do punktu obsługi kilometr dalej nie zamierzam chodzić!
          • k-atmo Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 21:23
            Jeśli jesteś Kupującym, to oczywiście jest to atrakcyjna opcja cenowa (zarówno list polecony, jak i paczka) i gabarytowa też - na pewno warto wybrać tą dostawę. Istnieje tylko ryzyko, że InPost woli zostawiać awizo niż obciążać listonoszy, a więc po odbiór przesyłki trzeba iść nierzadko do bardzo oddalonego Punktu Obsługi Klienta. Co prawda InPost pisze, że listonosze mają nagrody za osobiste doręczenia, ale nie wiem, czy to nie chwyt marketingowy.
            • habibu1 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 21:29
              dziewczyny korzystalam z allegro paczkomaty , allegro inpost pewnie analogicznie dziala. Normalnie za paczkomat place 10zl bez groszy, a udostepniajac kupujacym allegro paczkomat za 7,99 jeslo kupujacy go wybierze to ja wlasnie tyle place za zamowienie paczkomatu. Nie wybieralam inpost allegro list bo mam za daleko do punktu inpost. Podejrzewam ze zwrot darmowy allegro bierze na siebie
                  • tosieuda Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 22:06
                    o Boże, też chciałam udostępnić taką możliwość jako sprzedająca, ale sporo tu watpliwosci....
                    czyli jak przesyłka jest nieduża i nie przekracza tych podanych wymiarów i nadam ją w punkcie obsługi klienta to kosztuje mnie to tylko 3,94zł ?
                    A jak chce nadać za pośrednictwem paczkomatu tpo koszt 7,99? nawet jak przyjedzie po to kurier? nic nie dopłacam|?A mogę nadać to w punkcie?zeby dostarczyli do paczkomatu?
                    • manala Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 22:12
                      Ja korzystałam z opcji paczkomatu za 7,99. Miałam zamówić kuriera ale stanęło na tym, że nadałam sama w paczkomacie więc nie wiem czy sa dodatkowe opłaty za kuriera ale nie sądzę - nigdzie się nie doczytałam o takowych.
                      • patatajowa Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 23:01
                        sa opłaty-jak kurier przyjezdza do ciebie do domu po paczke to dopacasz do każdej przesyłki 10 zł.
                        jak zwrócić przedmiot zamówiony przez Allegro InPost?

Jeżeli wybrałeś dostawę Allegro InPost, koszt ewentualnego odesłania przedmiotu jest wliczony w cenę tej opcji dostawy.
                        Aby odesłać przedmiot:
                        Wejdź do zakładki Moje Allegro > Moje zakupy > Licytacje i Kup Teraz: Przesyłki i kliknij zwrot produktu przy przedmiocie, który chcesz oddać. Dostaniesz e-mail z kodem zwrotu. Jednocześnie poinformuj sprzedającego o zamiarze odesłania przedmiotu. Zobacz wzór pisma.
                        Przygotuj przesyłkę. Adres zwrotu nie będzie Ci potrzebny. Wystarczy, że użyjesz kodu zwrotu, który otrzymasz w wiadomości SMS:

Jeżeli zwracasz przesyłkę Allegro Polecony InPost, udaj się z nią i z kodem zwrotu do Punktu Obsługi Klienta InPost.
                        Jeśli zwracasz paczkę Allegro Paczkomaty InPost, umieść kod zwrotu na paczce i udaj się do dowolnego paczkomatu - znajdź najbliższy. Na ekranie paczkomatu wybierz Nadam paczkę, a następnie Mam specjalny kod. Paczkomat automatycznie otworzy skrytkę. Umieść w niej paczkę i zamknij skrytkę. Możesz też udać się z paczką do najbliższego Punktu Obsługi Klienta InPost.
          • hanna79 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 10.02.15, 12:41
            No akurat to info w regulaminie jasno stoi big_grin
            do 19zł kwoty za wysyłki dopłaca się 10zł (za usługę odbioru, a nie za paczkę)
            od 19 do 39zł dopłaca się 5zł
            pow. 39zł gratis

Ja korzystam z tej usługi jako sprzedająca, listy oddaję w Punkcie Obsługi Klienta, akurat mam blisko, a paczki sama nadaję w paczkomacie (nie cierpię czekać na kurierów), no i... czytam regulaminy tongue_out
        • ikar1 Nie polecam Allegro Polecony In Post 08.03.15, 20:02
          Ja niestety jako klient dalem sie zwiezc reklamie - doreczamy w 3 dni. Zamowilem, zaplcilem, we wtorek dostalem potwierdzenie okolo godziny 12.00 ze przesylka zostala wyslana i dostalem numer przesylki (czyli faktycznie zostala wyslana. W piatek rano status byl przekazano do doreczenia, siedzialem caly dzien, dzwonilem dwukrotnie do ktorej roznosza przesylki, za pierwszym razem info ze nawet do 18, za drugim pan stwierdzil ze zadzwoni do doreczyciela (byla godzina 17.10) po czym oddzwonil i powiedzial ze juz nie doreczy mi sie tej przesylki bo juz nie zdazy do mnie nikt dojechac. no coz, status przesylki oczywiscie sie zmienil na "próba doreczenia" co ponoc wlasnie ma oznaczac taka sytuacje, czekamy w poniedzialek czy przesylka dojdzie - bedzie to oczywiscie 6 dzien a nie obiecany trzeci

raz jeszcze nie polecam
    • mielin Re: Usługa Allegro Polecony In Post 09.02.15, 22:11
      Kupowałam już na Allegro z tą opcją książkę z dostawą w opcji "Polecony Allegro Inpost". Kilka dni później otrzymałam awizo do skrzynki z Inpostu (a byłam wtedy w domu), że rzecz jest do odebrania (NA SZCZĘŚCIE) w kiosku Ruchu, w którym zwykle odbieram przesyłki "W RUCHU". Tak, że mimo wszystko jestem usatysfakcjonowana, bo bałam się, że odbiór będzie w centrali Inpost albo coś takiego.
        • nero19861 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 19.02.15, 18:44
          Witam. Znajomi pracują w tej firmie i niestety nie polecam in postu.
          Nie chodzi tu o doręczycieli ale szefostwo. Wszystkie umowy śmieciówy na zlecenie.
          Płacą od sztuki, więc każdy bierze jak najwięcej, wręcz jeden drugiemu z rąk listy by wyrwa.
          A co za tym idzie 1/3 idzie w piec, 1/3 do kosza, 1/3 do klientów, ewentualnie jak ktoś jest uczciwy
          To dostarcza wszystko tyle że z dwu, trzy tygodniowym opóźnieniem bo ważniejsze sądówki polecone
          bo więcej płacą za sztukę. To wszystko się sypnie jak zlikwidują śmieciówy, bo dzięki temu dzisiaj inpost
          wygrywa większość przetargów z pocztą. Tylko firmy nie biorą pod uwagę że znajomy listonosz
          wie gdzie kto mieszka, a jak się wyprowadził komu podać list żeby zapłacił rachunek na czas. A
          później i tak wszystkie monity walą poleconym pocztą. I już nie wspomnę ile listonoszom się
          zbiera za nieprawidłowe i nieterminowe doręczanie listów.
          Do kiedy góra nie zacznie traktować doręczycieli po ludzku nie korzystałbym z usług tej firmy.
          Pozdrowienia dla listonoszy!!!!!
          • ziub-erek Re: Usługa Allegro Polecony In Post 23.02.15, 11:20
            Problem z zatrudnieniem lezy również w systemie, który narzuca na pracodawcę ogromne opłaty za każdego pracownika zatrudnionego na umowie o prace. Dlatego w wielu restortach szuka się ot chociażby studentów, za których płaci sie mniej. Może nasi politycy wreszcie się ruszą i coś z tym zrobią.
            • pasiasty-piotr Re: Usługa Allegro Polecony In Post 23.02.15, 12:21
              Osobiście nie mam zadnych problemów z dostarczeniem przesyłek przez InPost. Paczkomaty działają sprawnie wiadomo w końcu nie wymagają jakiejś dużej ingerencji człowieka, co do zwykłych przesyłek z Allegro to standardowo dostaję przeysłkę w 2-3 dni. Więc chyba nie moge narzekac. Z tym że gdzieś nie dochodza przesyłki albo że później to wsyzstko sprowadza się do odpowiedniej osoby na odpowiednim stanowisku.
              • malinski.maciek Re: Usługa Allegro Polecony In Post 23.02.15, 16:08
                znajomy jeździ w tej firmie ciężarówką z paczkami, generalnie to ładuje je do paczkomatów tylko, rzadko musi dostarczać coś komuś do domu. Na robotę nie narzeka ale niestety nigdy nie gadalismy o kasie wiec nie wiem na jakiej jest umowie ani ile wyciąga.
          • pelogenka Re: Usługa Allegro Polecony In Post 23.02.15, 16:23
            Różnie trafiają ludzie, część dostaje umowy o pracę. Trochę się nie dziwię, że trudna jest selekcja, chętnych do pracy jest mnóstwo przy czym zauważyłem, że duża grupa, która się podejmuje pracy na zleceniach to często osoby, które długo były bezrobotne. Ciężko, żeby dostali od razu umowę o pracę.
    • bombka124 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 31.10.15, 07:38
      Nie wiem co myśleć o tej firmie... Zakupiłem towar na Allegro, otrzymywałem maile z informacją o statusie przesyłki... W końcu po tygodniu od zakupu dostałem maila z informacją, że przesyłka Allegro Polecony została doręczona i odebrana... tylko paczki nie było! Paczkę rzeczywiście doręczono następnego dnia - po interwencji telefonicznej w In Post
    • primates Re: Usługa Allegro Polecony In Post 28.12.15, 12:28
      NIE POLECAM Inpost Polecony
      To całkowita pomyłka i strata pieniędzy, kurierzy w ogóle nie przychodzą z listami, nie zostawiają awizo, a jak już zostawią, to musisz odebrać w jakimś przydrożnym kiosku, gdzie obsługa nie ma pojęcia o wydawaniu listów. TRAGEDIA!!
      • gjacek62 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 23.03.16, 09:44
        Ciesz się jak w ogóle przyniosą, ja ani awiza ani przesyłki na oczy nie zobaczyłem a na stronie śledzenia przesyłki wpis "Przesyłka została odebrana przez Adresata lub osobę upoważnioną" jaka firma tak usługa. Przestroga dla pozostałych lepiej wybrać trochę droższą ale pewniejszą formę dostawy niż się później denerwować. Jeżeli chodzi o przesyłki polecone In Post to dno.
    • g4l Re: Usługa Allegro Polecony In Post 22.06.16, 11:38
      W praktyce po raz pierwszy i po raz ostatni wybrałam usługi tej firmy. Na stronie www dotyczącej śledzenia przesyłki są nieaktualne informacje. Kilka dni przesyłka ma status, że została jej nadana etykieta do wysłania po czym nagle status zmienia się do doręczenia (a ja w tym czasie zaplanowałam już sobie inaczej dzień i nie ma mnie w domu, bo ile mogę zgadywać kiedy status się zmieni?). Przetrzymywanie więc to pierwsza sprawa. Druga? Jakiś świstek z adresem bloku mieszkalnego, z którego muszę się domyślać, że chodzi o nieoznaczony salonik prasowy w pobliżu. Na kartce widnieje napis "pozostawiłem", no więc idę od razu odebrać, jako że uczono mnie czytania ze zrozumieniem. I co? Jajco, bo pana jeszcze nie było i nie wiadomo kiedy będzie, więc najlepiej odebrać jutro, żeby zaoszczędzić sobie kolejnego latania.

Podsumowanie - brak aktualnych informacji na stronie www, rzetelności oraz jasnej i konkretnej informacji na zawiadomieniu o odebraniu przesyłki. Pierwszy i ostatni raz wybrałam tę opcję.
      • patatajowa Re: Usługa Allegro Polecony In Post 22.06.16, 11:59
        współczuje problemów. u mnie to działa dobrze,czesto wybieram bo aktualnie w porównaniu do cen paczek PP to 50% taniej lub wiecej.
        licze sie z tym ze trzeba poczekac ale tez wybieram wtedy kiedy mi sie nie śpieszy. jak mi sie śpieszy wybieram inne opcje.
        no i taka rada na przyszłośc-jak sie wybiera ten sposób dostawy to dobrze byłoby sie zorientowac gdzie sie ma najblizszy punkt odbioru w razie awizo i czy nam sie to opłaca-w sensie odległosci, godzin otwarcia i innych niedogodności wink
    • goma1 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 21.07.16, 14:17
      Raz zamówiłam przesyłkę w ten sposób i co? Leżała sobie w siedzibie 2 dni bo nie chciało się nikomu pofatygować do mnie do domu więc wsiadłam na rower i odebrałam osobiście KPINA. Teraz znów zamówiłam i pewnie już ostatni i 3 dni jest status że w drodze między oddziałami. Jednak wolę paczkomaty lub Pocztę Polską. PP się wywiązuje ze swoich obowiązków i terminów. Gdybym zamówiła coś pilnego to co wtedy? 2 próba i na bank ostatnia. Paczkomat lub PP tak.
    • tropiciel_absurdow Re: Usługa Allegro Polecony In Post 01.09.16, 08:37
      Zamówiłem na Allegro przesyłkę z dostawą przez Allegro polecony InPost 22.08. Sprzedający nadał ją tego samego dnia. W oddziale w Katowicach była na dzień następny, wiem bo sprawdziłem po numerze przesyłki jej status. Dwa razy dzwoniłem na infolinię i oczywiście zero pomocy. W końcu 31.08 pofatygowałem się sam po jej odbiór bo przez 8 dni NIKT mi jej nie przywiózł a Pani na miejscu stwierdziła, że mają tyle przesyłek, że się nie wyrabiają...Jendym słowem ŻENADA !!!!! Nie polecam nikomu chyba, że komuś nie zależy na czasie. Jak ktoś nie pofrafi świadczyć usług pocztowych to niech się w to nie bawi.
      • zyrafka01 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 01.09.16, 18:50
        A ja dziś byłam miło zaskoczona inpostem. Fakt, że przesyłki zamawiane przed wakacjami docierały do mnie po 1,5-2 tyg. (potrafiły po 4-6 dni leżeć w oddziale nadawczym), ale dziś koło 13-tej dotarły do mnie dwie przesyłki zamawiane 30 sierpnia około godz. 20-tej. Więc od zamówienia do dostarczenia nie minęły nawet 2 doby. A nastawiałam się, że będę czekać dłuuuugo. Może coś idzie ku lepszemu?
    • czekoladowatruskawka Re: Usługa Allegro Polecony In Post 16.09.16, 12:46
      Zamówiłam powerbank, który tani nie jest, wysłany został do mnie 09.09.16r. z Krakowa przewieziony do Katowic 12.09.16r. dziś jest 16.09.16r. i nic, wtrącę, że do mnie z Katowic jest jakieś 15 minut drogi... Zapłaciłam za przesyłkę nie całe 4 zł, ale biorąc pod uwagę wydane pieniądze na rozmowy telefoniczne z tą pożal się Boże firmą to opłaciłabym już dobrej klasy firmę kurierską ceniącą sobie 25 zł za przesyłkę. Czytając poniższe wypowiedzi, jak i inne w internecie, boje się ile jeszcze będę czekać i czy się w ogóle doczekam... To nie pierwsze moje doświadczenia z usługami tej firmy, kiedyś też miałam taka sytuację, że oddali paczkę do punktu a awiza ni widu ni słychu. Dopiero zadzwoniłam do punktu i powiedziano mi że paczka czeka na mnie od 3 dni -_- ! Ta firma to dno i 100 metrów mułu. Szczerze odradzam smile !
    • beatkau Re: Usługa Allegro Polecony In Post 21.09.16, 10:13
      Skandal!!!!! Są nie solidni czekam na 2 paczki od 8 i 9 września ( zatrzymane w Katowicach )i do mnie jeszcze nie dotarły czyli 2 tygodnie. W czwartek zamiast na adres zostały zostawione w punkcie oddalonym ode mnie o 15 km. Od piątku miały zostać przesłane na adres i nadal nie ma. Już były 3 zgłoszenia i tylko czekam. Nie polecam . Skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • sinceramente Re: Usługa Allegro Polecony In Post 21.09.16, 14:06
        Wygląda na to, że w oddziale w Katowicach nie pracują już doręczyciele. Po mojej interwencji na infolinii paczkę mi "podrzucono" w sobotę. Akurat mnie nie było w domu, więc ktoś (bez kontaktu ze mną) zostawił ją sąsiadom (wcześniej doręczyciel za każdym razem dzwonił i umawiał się ze mną lub pytał, czy może gdzies przesyłkę zostawić). Dopiero wczoraj dostałam @ z inpostu o zmienionym statusie przesyłki na "doręczono".

Teraz czekam jeszcze na przesyłkę z Book Depository i mam nadzieję, że nie współpracują już z inpostem, bo książki od nich szły w Pl jako przesyłka nierejestrowana inpostu i cuda się z nimi działy, więc nie wiem, co będzie teraz.
    • l4vd0 Re: Usługa Allegro Polecony In Post 11.12.16, 16:30
      UWAGA SPRZEDAJĄCY!!!

Allegro polecony Inpost nie jest pocztową usługą powszechną (zobaczcie w regulamin i definicje w rozporządzeniu). W związku z tym Inpost, NIE odpowiada za terminowość dostarczenia przesyłki, a umowa jest rozpatrywana w oparciu o prawo przewozowe. W tym układzie to przewoźnik umowny (CZYLI SPRZEDAWCA), zgodnie z art. 3. konwencji CMR oraz art. 5. prawa przewozowego ponosi odpowiedzialność za podwykonawców, którymi się posługuje (czyli za Inpost).

Więc miejcie świadomość że jeśli Inpost zawali, a wy traficie na klienta obcykanego w prawie przewozowym, to będziecie płacili za każde ich opóźnienie a Inpost możecie potem ciągać do sądu.
      A Inpost zawala na każdym kroku. Np. zamiast doręczyć przesyłkę zostawia ją w pubkcie odbioru nawet kilkadziesiąt kilometrów od adresu dostawy. Jeśli klient się uprze, to będziecie musieli mu za ten dojazd zapłacić. Jasne - do sądu za 4zł nikt nie pójdzie, ale negatywa załapiecie...

Podstawy prawne:
      Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529).
      Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1468).
      Prawo przewozowe [1] Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. (Dz.U. Nr 53, poz. 272)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka