Dodaj do ulubionych

CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY???

03.11.03, 11:21
Mamy taki oto problem: mieszkamy z Żoną na czwartym piętrze bez windy
i chcielibyśmy aby noszenie wózka nie było mordęgą. Szukamy lekkiego wózka
głębokiego-rozwojowego (czyli z możliwością przerobienia na np.spacerówkę
lub inne konfiguracje) Priorytetem w wyborze jest przedewszystkim waga
wózka ale funkcjonalność również. Czy opłaca się kupować wózki trójfunkcyjne?
Czy lepiej np. dokupić fotelik samochodowy dodatkowo? Nie mamy wyrobionego
zdania. Sprzedawcy w sklepach którzy powinni coś wiedzieć, okazują się
poprostu niekompetentni! Zwracamy się do wszystkich, którzy wybór wózka
mają już za sobą i mogą doradzić lub odradzić konkretne typy i modele wózków.
Chętnie skorzystamy z opini FACHOWCÓW smile
POZDRAWIAMY
Małgosia&Marcin
Obserwuj wątek
    • kasiaiola Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 03.11.03, 14:21
      Powiem tak - sama będę miała problem bo w styczniu urodzę drugie dziecko a to
      które mam będzie miało mniej niż półtora roku więc dla obojga wózki potrzebne -
      muszą być lekkie i dać się prowadzić razem.
      Znalazłam rozwiązanie którego "połowa" wam może odpowiadać. Jest to wózek
      firmy Inglesina model Zippy. Jest to spacerówka parasolka z domontowywaną
      gondolą i fotelikiem samochodowym. (Ja kupię dwa w tym jeden z gondolą i
      połaczę w typowy bliźniak speccjalnymi łącznikami.) Wózek jako spacerówka waży
      niecałe 8 kg. Kółka są podwójne i przednie skrętne srednica 20 cm. Wózek można
      złożyć jedną ręką w drugiej trzymając np gondolę - sprawdziłam osobiście będąc
      z dzieckiem w sklepie. Wózek ten nie ma takiego wąziutkiego siedziska jak w
      wielu lekkich spacerówkach.
      Aha moje roczne dziecko wzrostu 73 cm jeszcze nie wystaje nogami wieć jeśli
      nawet przyśnie to nogi się nie majtają poza wózkiem.
      Jak dla mnie to rozwiązanie ma jeszcze tę zaletę że wózek starcza w zasadzie
      do końca. Bo mając ciężki wózek na pompowanych kołach i tak w końcu trzeba go
      odstawić i kupić parasolkę.
    • kasia_mm Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 03.11.03, 17:26
      ja też z tych co to bez windy i noszenie....

      kupiłam najlżejszy wózek głęboko-spacerowy PEgPerego Covnerse na stelażu
      Caravel - jest na zamówienie - nie widziałam go nigdzie "od ręki"
      daję linka żebyście zobaczyli jak wygląda

      familyshop.com.pl/TOWARY/PegPerego/Converse.html
      jest faktycznie lekki (10 kg)
      ale dziecko ciągle przeiceż rosnące, zakupy które przydzwiguję co dzień - i
      tak dają ok 20 kg do wnoszeniasad jak nie więcej bo mały ma juz 7 kg a zakupy -
      wiadomo...

      ale to naprawdę lepsze niż wnoszenie jakiegoś trekkingowca z pompowanymi kołami
      który sam w sobie waży ok 18 kgsad
      mój COnverse ma szybko i łatwo zdjemowalną górną częśc z którą często szybko
      lecę na górę (mały śpi w środku oczywiście) a ja pędem na dół i przynoszę
      stelaż z zakupami w środku

      pozdrawiam i polecam Conversasmile
    • gemma.v Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 03.11.03, 18:38
      A ja mam trójkołowca Maxi Cosi, który jako spacerówka waży tylko 7 kilo. smile)
      Oczywiście nie ma nic za darmo - spacerówka nie ma przedniej "barierki", czy jak
      to tam nazwać, ma dość prostą konstrukcję, nie rozklada się zupełnie płasko, no ale
      to mi akurat nie przeszkadza. Oczywiście mam także gondolę, póki WOjtek się
      mieści, będzie w niej jeździł. Wcześniej, przy starszym dziecku, miałam Chicco Trio
      i sama spacerówka ważyła 8 kilo, do tego dochodziła gondola - a ten wózek miał
      malutkie i niepompowane kółka. Teraz sobie zafundowałam wózek o tej samej
      wadze, za to na dużych pompowanych kołach, no i zamiast wózek wnosić po
      schodach, wjeżdżam nim sobie na nie. smile) Ale fakt, że dotyczy to kilku schodków na
      klatce schodowej, na 4 piętro nie wjeżdżałam... DOdatkową zaletą wózka jest to, że
      nadaje się dla dzieci do 20 kg - ostatnio mi się to baaardzo przydało, jak prawie
      trzyletnia Zuzka miała nogę w gipsie i tylko wózkiem można było ja wozić na
      spacery...
      Jeszcze dodam, że według mnie nie ma wózka idealnego wink - zawsze jest jakieś
      ale, coś, co mozna by poprawić...
      Oczywiście życzę trafnego wyboru. smile)
      POzdrawiam
      gemma
      • martael Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 03.11.03, 20:00
        Cześć,
        Podobnie jak Kasia_mm polecam wózek Converse firmy Peg
        Perego. Też mam ten wózek na stelażu Caravel. Jest lekki,
        zwrotny i wygodny. Początkowo obawiałam się, że będzie
        nieodpowiedni dla mojego malusieńkiego synka, bo nie ma
        klasycznej gondoli, ale jak do tej pory sprawdza się
        znakomicie. Jeżeli chodzi o fotelik to jest w czym
        wybierać. Do stelaży Peg Perego pasuje Primo Viaggio
        fotelik ich produkcji, ale wydaje mi się, że jest
        stanowczo za drogi (nowy ok.600 zł). Ja kupiłam używany z
        powodu możliwości montowania go na stelażu, no ale jak do
        tej pory (2 mies.) z tej funkcji nie skorzystałam.
        Fotelik jest świetny, ale w sumie równie dobrze można
        kupić równie dobry, nowy polski np. Deltima (250 zł) i
        też będzie dobrze.
        • ainer1 Martael 08.01.04, 14:15
          A czy ten Deltim fotelik pasuje do PP Converse?
          • martael Ainer 08.01.04, 21:51
            No niestety Deltim raczej nie pasuje
            --
            Pozdrawiam,
            Marta, mama słodkiego Gucia (8.09.2003), który wygląda tak:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=9908869
        • ainer1 do Martael 09.01.04, 08:46
          Witam serdezcnie!

          Zaczne go uzywac wózka w marcu (15.03.2004 rodze) wiec mam nadzieje, ze bedzie
          cieplo.
          Zastanawiaja mnie dwie rzeczy po wczorajszych ogledzinach (na solidarnosci 78)
          1. nie ma uchwytow w czesci gondolowo-spacerowkowej a ja mam to wnosic na 4te
          pietro. Moze da sie jakies tam doszyc uchwyty?
          2. troche malo miesjca w tej najwezszej (na poziomie pleckow) czesci. chcialabym
          pozniej jezdzic jako spacerowka tym wozkiem. do kiedy Wasze dzieciaczki
          (wiekowo/wagowo) sie do niego mieszcza bez problemu?

          Renia
          martael napisała:

          > Cześć,
          > Podobnie jak Kasia_mm polecam wózek Converse firmy Peg
          > Perego. Też mam ten wózek na stelażu Caravel. Jest lekki,
          > zwrotny i wygodny. Początkowo obawiałam się, że będzie
          > nieodpowiedni dla mojego malusieńkiego synka, bo nie ma
          > klasycznej gondoli, ale jak do tej pory sprawdza się
          > znakomicie. Jeżeli chodzi o fotelik to jest w czym
          > wybierać. Do stelaży Peg Perego pasuje Primo Viaggio
          > fotelik ich produkcji, ale wydaje mi się, że jest
          > stanowczo za drogi (nowy ok.600 zł). Ja kupiłam używany z
          > powodu możliwości montowania go na stelażu, no ale jak do
          > tej pory (2 mies.) z tej funkcji nie skorzystałam.
          > Fotelik jest świetny, ale w sumie równie dobrze można
          > kupić równie dobry, nowy polski np. Deltima (250 zł) i
          > też będzie dobrze.
          • martael Ainer 09.01.04, 09:50
            Hej,
            Odpisałam Ci w założonym przez Ciebie wątku. Jeżeli będziesz miała jakieś
            jeszcze pytania, albo będziesz chciała obejrzeć u mnie wózek (zapraszam,
            przejedziesz się, obejrzysz sobie wszystko na spokojnie przy herbatce) to pisz
            do mnie na adres: witkaca@poczta.onet.pl
            --
            Pozdrawiam,
            Marta, mama słodkiego Gucia (8.09.2003), który wygląda tak:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=9908869
    • mkrzatala Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 14.01.04, 23:20
      Polecam Chicco 2-fnkcyjny na stelażu (zapomniałam nazwy), ale z dużymi lanymi
      kołami (pompowane są większe, ale cięższe). Poza tym gondola jest samochodowa
      i przez pierwsze miesiące, gdy malec leży nie trzeba kupować fotelika.
      Najpierw używa się gondoli, a potem spacerówki. Koła sa spore, więc dobrze się
      prowadzi. Ma wszytą w budkę moskitierę. Nie pamiętam wag, ale mieszkam na
      czwarty piętrze bez windy i tez szukalam lekkiego, ale jednoczesnie z dużymi
      kołami i gondolą. Kupowałam w zeszłym roku za 1200 zł.
      Jezeli interesują Was szczegóły, to pytajcie mkrzatala@gazeta.pl
    • kaaama Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 15.01.04, 14:27
      Witam!
      Chciałam dołożyć swoje trzy grosze. Co prawda gemma pisała, że nie była zbyt
      zadowolona z Chicco Trio - ale ja go polecam z czystym sumieniem. W wersji
      spacerowej waży 7,2 kg, z fotelikiem + 2,5 kg czyli ok.9,7kg a z gondolą + 5kg
      czyli ok.12,2 kg. Faktem jest, że nie ma dużych kółek, ale prowadzi się go
      znakomicie, błyskawicznie składa i rozkłada, no i waga. Ja go używam trzeci
      rok, a od zakończenia urlopu macierzyńskiego od poniedziałku do piątku
      dostarczam synka do teściowej na 3 piętro bez windy i radzę sobie spokojnie.
      Gondolka jest rewelacyjna - dwa lata temu, gdy w styczniu dowaliło u nas śniegu
      tyle, że żaden wózek by nie przejechał, spokojnie wkładałam gondolkę na sanki
      (idealnie wpasowywała się w oparcie) i już. Spacerówka jest b.wygodna dla
      dziecka - mój synek ma już 2 lata i 10 m-cy i w grubym kombinezonie mieści się
      w niej swobodnie. No i nie zaliczyłam jeszcze ani jednej awarii.
      Wybór wózka to bardzo indywidualna sprawa - każdy ma swoje preferencje smile))
      Życzę udanych zakupów smile))
      kaaama
      • katstud Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 16.01.04, 19:06
        Czesc wink)) Jestem w podobnej sytuacji - 4 pietro bez windy ;-( Czy mozesz mi
        Kaamo powiedziec jaka jest cena takiego wozka ?
        pozdrawiam Cieplo, Kasia
        • kaaama Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 19.01.04, 16:46
          Przepraszam, że odpisuję dopiero dzisiaj, ale nie jestem codziennie na forum.
          Chicco Trio kosztuje w okolicach 1.500 zł. Nam się udało trochę taniej
          (mieliśmy kupon promocyjny), ale w zestawie nie było budki do wersji spacerowej
          i dokupiliśmy ją osobno - tak, że wyszło na jedno smile))
          Serdecznie pozdrawiam smile))
          kaaama
    • zina5 Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 16.01.04, 20:18
      Aktualnie jestem w posiadaniu Bebe Confort stelaż urban i uważam, że jest b.
      lekki (stelaż waży 5,7 nie wiem ile siedzisko) Kupiłam go od dziewczyny która
      mieszkała właśnie na 4 piętrze bez windy i sobie chwaliła. Cięższa jest tylko
      gondola ale zawsze można znosić osobno ją , osobno stelaż (a jak szybko sie
      wraca wtedy do formy po porodzie smile )
    • chloe1971 Re: CHCĘ KUPIĆ LEKKI WÓZEK, TYLKO KTÓRY??? 20.01.04, 14:57
      Mieszkaliśmy z mężem na poddaszu w starej kamienicy i mieliśmy taki sam
      problem. W efekcie zdecydowaliśmy sie na wózek PegPerego (czy jakoś tak) typu
      Venezia. To jest b. lekki wózek (do 9,5 kg), łatwo się składa, więc wygodnie
      się go wnosi i po złożeniu zajmuje mało miejsca w domu. Spokojnie można go
      używać jako "głęboki", bo da się rozłożyć prawie na płasko, a generalnie jest
      też świetny jako spacerówka (ma przekładaną rączkę, regulację oparcia i
      podnóżka). Niestety, jest to wózek typowo miejski i nie sprawdza sie
      na "trudniejszych" trasach - ma małe, nie sprężyste kółka, zatem prowadzić go
      po wyjątkowo krzywych chodnikach albo kamienistej drodze - koszmar. Porównując
      jednak wózki koleżanek, z którymi spacerowałam, nasz wydawał się mimo wszystko
      najbardziej funkcjonalny (jest dośc wąski i nie ma problemów z wjechaniem do
      sklepu itd.)
      Mając fotelik samochodowy "bebe confort", bardzo nam z kolei brakowało stelaża -
      zwłaszcza w pierwszych miesiącach to jest super rozwiązanie, że nie musisz
      budzić dziecka, wysiadając z samochodu. Od znajomych, którzy maja taki stelaż,
      wiemy, że są one dość ciężkie, więc wariant z wnoszeniem na górę dośc ryzykowny.
      powodzenia w zakupach!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka