Dodaj do ulubionych

Torbiel boczna szyi płodu

05.12.13, 09:05
Badanie genetyczne USG wykazało torbiel boczną szyi płodu, wszystkie pozostałe parametry prawidłowe. Czekam na wyniki testu aby umówić się na amniopunkcję. Ponieważ nie potrafię znaleźć podobnego wątku na forum, proszę dziewczyny jeżeli miałyście podobne doświadczenia napiszcie co działo się z waszymi maluszkami. Czy jest szansa, że moje dzieciątko urodzi się zdrowe.
Obserwuj wątek
    • reni1986 Re: Torbiel boczna szyi płodu 05.12.13, 10:39
      U mnie usg wykazało przezierność 2.9 mm i torbiel na szyi płodu. Później ruszyła cała machina stresu i strachu=genetyk, pappa, amniopunkcja. Na szczęście jak się okazało dzidziuś w brzuszku zdrowy i czekamy na styczniowe rozwiązanie smile Powodzenia!!!
          • lkat Re: Torbiel boczna szyi płodu 08.10.14, 08:02
            Jestem w bardzo podobnej sytuacji. W 12 tc zdiagnozowano u mojego dziecka podwyższone nt 3mm i torbiel na szyjce. Pozostałe parametry są w porządku. Bardzo się boję 20 października czeka mnie amniopunkcja. Napiszcie proszę jak zakończyły się wasze historie.
            • aneta9961 Re: Torbiel boczna szyi płodu 12.02.16, 12:49
              lkat napisał(a):

> Jestem w bardzo podobnej sytuacji. W 12 tc zdiagnozowano u mojego dziecka podwy
              > ższone nt 3mm i torbiel na szyjce. Pozostałe parametry są w porządku. Bardzo si
              > ę boję 20 października czeka mnie amniopunkcja. Napiszcie proszę jak zakończyły
              > się wasze historie.

Prosze napisz jak u Ciebie zakończyła się ta cała sytuacja, od wczoraj chodze i płacze i jestem załamana jetsem w 13 tc i NT jest 2,9, i 2 torbiele na szyi u dziecka mam skierowanie na amino do Szczecina na 02.03.2016
              • lkat Re: Torbiel boczna szyi płodu 31.07.16, 12:19
                Cześć, przepraszam że odpowiadam tak późno ale dopiero teraz doczytałam wiadomość. Jestem mama zdrowej w tej chwili 18 miesięcznej córeczki. Faktycznie torbiel była u niej na szyjce ale wchłonie się przed 16 tyg ciazy kiedy to miałam pobierany płyn owodniowy. Długo czekałam na wyniki amniopunkcji. Okazało się ze wszystko jest w porządku kariotyp prawidłowy żeński. Przyczyną przeziernosi były 2 wady serca które lekarze odkryli po jej urodzeniu. W każdym razie nie wymagała na dzień dzisiejszy operacji. Rozwija się super. Fakt dużo przeszłam dużo przeplakalam w czasie ciąży ale nasza historia zaliczyła się happy endem iTobie też tego zycze
                • marta3426 Re: Torbiel boczna szyi płodu 07.11.16, 13:27
                  Jak wyglądały Twoje wyniki pappa prosze napisz...mam podobna sytuacje NT 2,8 dzis sie dowiedziałam że sa dwa torbiele około 4mm. Wynik prenatarnych badań 1:24...Jestem umówiona na aminopunkcje 22.11.16
                • lkat Re: Torbiel boczna szyi płodu 12.12.16, 21:13
                  W moim przypadku, po wykonaniu testu pappa ryzyko wystapienia Zd bylo 1:16, wiec duze. Tak jak napisalam wyniki amniopunkcji byly dobre. Urodzilam zdrowa corke. Napisz prosze jak jest w tej chwili u Ciebie, zapewne czekasz na wynili amnio?
                  • marta3426 Re: Torbiel boczna szyi płodu 14.12.16, 14:47
                    Po długich stresach niezdecydowałam się na amino, ponieważ zaczeła mi sie odklejać kosmówa...strasznie krwawiłam i badania nie chcieli mi zrobić a za trzecim podejściem do amino sama się już nie zgodziłam na nie..ponieważ ryzyko poronienia wrosło..Także zdecydowaliśmy się na NIFTY wczoraj otrzymałam wyniki i przy wszystkich wadach piszą 'nie stwierdzono' wiec się uspokoiłam..Myślę że będzie wszystko dobrze teraz niedługo idziemy badać serduszko.
    • jaatena Re: Torbiel boczna szyi płodu 12.02.16, 19:12
      Mam nadzieje ze to u was pomyłka w usg. Moja znajoma była straszna do końca ciąży ze dziecko urodzi się z zespołem downa, a nawet ze urodzi się bez nosa. Była nawet na usg 4d za 400 zł. Na szczęście dziecko urodziło się śliczne i zdrowe. Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka