Dodaj do ulubionych

interpretacja ktg

10.01.06, 09:49
Jestem w 32tc, 3 tygodnie temu miałam skurcze(co 4min dochodzace do 40%),
biore fenoterol (4x1tabl), isoptin(3x) i nospe(3x). Przepisane miałam jeszcze
relanium ale nawet nie myśle tego brać. Wczoraj miałam ktg, do lekarza jestem
umowiona na poniedzialek, chyba że ktg bedzie złe to mam iść wcześniej. Więc
tak: na zapisie trwającym 30min mam 7 "górek" tak 19-22% - i nie wiem co
dalej zrobić? iść wcześniej czy nie niepokoić sie i czekać do pon?
Obserwuj wątek
    • e_margot Re: interpretacja ktg 10.01.06, 13:21
      up
    • k-linka Re: interpretacja ktg 10.01.06, 15:43
      nie masz się czym martwić, linia podstawowa od której zaczynają się skurcze to
      własnie 20%. Poza tym to normalne, że macica się napina ponieważ w ten sposób
      przygotowuje się do porodu. A te górki to mogły też byc wynikiem ruchów dzidzi.
      Pozdrawiam.
      • apolusia Re: interpretacja ktg 10.01.06, 16:05
        Potwierdzam to co pisze wyżej nie musisz się martwić "prawdziwe" skurcze
        zaczynają się od 60% a potem to aż skali brakuje.Pozdrawiam
    • mamadawidka20 Re: interpretacja ktg 10.01.06, 19:36
      moim zdaniem to nie jest powod do niepokoju jezeli skurcze nie sa reguralne to
      nie porodsmilea teraz powaznie-czesto wychodzilo mim % ale lekarz zaniepokoil sie
      dopiero po ktg w ktorym mialam skurcze regularne czyli co 4 minuty taki sam lub
      prawie. nieregularne skurcze przy branie fenoterolu sie zdarzaja wiec nie
      przejmuj sie i powodzeniasmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka