martusia232 18.07.07, 10:52 mam pytanie czy takie dzieci sa już w pełni rozwinięte i czy któraś z was urodziła tak szybko piszę to ze względu na moją przyjaciólkę dziękuje za wszystkie dpowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joko5 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:09 Moja córeczka urodziła się w 35tc. Jeszcze przed porodem dostałam kroplówkę coś na płucka dziecka. Poród sn. Córka dostała 8pkt w akali Apgar. W szpitalu byłyśmy 6 dni. Bardzo szybko nadrobiła wszystkie zaległości. Nigdy nie było żadnych problemów ze zdrowiem. Odpowiedz Link Zgłoś
anika305 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:13 mi lekarz kazał zacisnąć nogi i czekać na 35 t.c.powiedział ze wtedy moge juz rodzić , ale sie uspokoiło na razie. Odpowiedz Link Zgłoś
binkaa Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:20 tak chrzesniaczka urodziła sie w 33 tygodniu miała sporo problemów ale nie z powodu wczesniactwa a złapała gronkowca zresztą "dzieki" lekarzom powstrzymującym poród który zaczał się peknieciem pęcherza w 32 tygodniu kuzynka leżała tydzien z nogami do góry choć położna mówiła od razu że to nic nie da a jedynie może zaszkodzić dziecku tak sie tez stało - pękniety pęcherz, częsciowe rozwarcie i dziecię złąpało to "coś" chyba lepiej by było jakby się urodziła tydzien wcześniej a bliźniaki szwagierki przyszły na świat w 34 tygodniu, ponieważ były malutkie (1,6 i 1,8) leżały w szpitalu troszkę ale nic szczególnego im nie było ) Odpowiedz Link Zgłoś
binkaa Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:23 a dodam ze chrześniaczka jest teraz śliczną nastolatką i ma cudowne wyniki w nauce także jakoś specjalnie na nią to wcześniactwo nie wpłynęło negatywnie )) Odpowiedz Link Zgłoś
vaisala ja urodziłam w 35 18.07.07, 12:28 miała przedłużoną zółtaczę i niedomkniety botal,przez co miała podawany tlen, była malutka i strach było się nią opiekować 2kg i 45 cm,ale już się wszystko ponormowało ma 5 miesięcy. pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
mamadulki Re: ja urodziłam w 35 18.07.07, 14:23 Ja takze corke urodziłam w 35 tygodniu ciazy poprzez ciecie cesarskie. na poczatku bylo wiele nerwów, bo corka miala niedotlenienie i dostała tylko 1 punkt w skala apgar. wiadomo lekarze, lekarze i jeszcze raz lekarze, czeste wizyty w roznych poradniach. teraz corka ma 5 lat, jest zdrowa, sliczna, bystra dziewczynka. wszystko dobrze sie skonczylo, zycze powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
luca75 Re: ja urodziłam w 35 18.07.07, 17:00 Ja też urodziłam synka w 35 tyg-przez cc.Wcześniej dostawałam sterydy na rozwój plucek.Mały ważył 3,4 kg.miał 53 cm długości i 9 w skali Apgar.Żadnych problemów zdrowotnych,śliczny i zdrowy. Odpowiedz Link Zgłoś
agata311201 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 17:35 PIerwszego synka urodziłam w 35 tyg waga 2990 i 51 cm, dostał 10 pkt i gdyby nie przedłużona żółtaczka wszystko byłoby ok. Nie dostawał tlenu, ani nie leżał w inkubatorze. Teraz ma 5,5 roku i wszystko jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
achranka Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 21:28 corka znajomych urodzila sie w 33tc przez cc, 10 pkt, waga prawie 3 kg, nawet nie lezala w inkubatorze. Obecnie ma 7 i pol roku jest sliczna, ladnie rozwinieta dziewczynka. Bardzo inteligentna do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
shemsi1 ja dokładnie w tym czasie orodziłam 18.07.07, 21:45 ciaza mnoga, 2.00kg, 1990, 1660 dzieci same oddychały, tylko w inkubatorach były, jedno dotleniane. szybko wyszłysmy ze szpitala, po 3 tyg byłysmy wszystkie w domu, to naprawde dobry tydzien ciazy jak jest ryzyko przedwczesnego porodu, kolezanka dostanie sterydy na rozwój płucek u dzieci ale o tym zadecyduje lekarz bedzie dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
martusia232 Re: ja dokładnie w tym czasie orodziłam 18.07.07, 23:39 dziękuje za wasze odpowiedzi pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
abi3 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 23:43 Ha, a tak z innej beczki. Miałyście taki przypadek? Miałam termin na 04,08 a urodziłam 26,07 - czyli w/g mnie 39 tydzień. W książeczce mam wpisany 36 tydzień...... Co Wy na to? A jeszcze ...synek dostał przy porodzie w pierwszej minucie 9 pnk. w skali Apgar ze wzgledu na zasinienie skóry...w następnych minutach już 10 pkn, w skali Apgar. Natomiast w książeczce mam wpisane: 9 puntków na 10. Czy to nie przesada? Czy raczej asekuracja? Odpowiedz Link Zgłoś
martusia232 do abi3 19.07.07, 13:33 witaj u mnie przy pierwszym dziecku też takie cyrki miałam urodziłam dwa tygodnie po terminie czyli w 42 poprzez prowokacje a w karcie wypisu napisali że w 38 i normalnie nic o prowokacji widocznie robią tak jak im sie podoba pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
dzoanka3 Re: do abi3 19.07.07, 16:06 Urodziłam synka w 35tc, poród sn, wczesniej 3 dni dostawałam dexametazon na rozwój płuc. Dostał 8 pkt Apgar, zostaliśmy tydzien w szpitalu, 3 dni był w inkubatorze. Teraz ma 5 lat, świetnie się rozwija i jest o głowę większy od rówieśników Odpowiedz Link Zgłoś