Dodaj do ulubionych

dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....?

18.07.07, 10:52
mam pytanie czy takie dzieci sa już w pełni rozwinięte i czy któraś z was
urodziła tak szybko piszę to ze względu na moją przyjaciólkę dziękuje za
wszystkie dpowiedzi
Obserwuj wątek
    • joko5 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:09
      Moja córeczka urodziła się w 35tc. Jeszcze przed porodem dostałam kroplówkę coś
      na płucka dziecka. Poród sn. Córka dostała 8pkt w akali Apgar. W szpitalu
      byłyśmy 6 dni. Bardzo szybko nadrobiła wszystkie zaległości. Nigdy nie było
      żadnych problemów ze zdrowiem.
    • anika305 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:13
      mi lekarz kazał zacisnąć nogi i czekać na 35 t.c.powiedział ze wtedy moge juz
      rodzić , ale sie uspokoiło na razie.
    • binkaa Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:20
      tak
      chrzesniaczka urodziła sie w 33 tygodniu
      miała sporo problemów ale nie z powodu wczesniactwa a złapała gronkowca
      zresztą "dzieki" lekarzom powstrzymującym poród który zaczał się peknieciem
      pęcherza w 32 tygodniu
      kuzynka leżała tydzien z nogami do góry choć położna mówiła od razu że to nic
      nie da a jedynie może zaszkodzić dziecku
      tak sie tez stało - pękniety pęcherz, częsciowe rozwarcie i dziecię złąpało
      to "coś"
      chyba lepiej by było jakby się urodziła tydzien wcześniej

      a bliźniaki szwagierki przyszły na świat w 34 tygodniu, ponieważ były malutkie
      (1,6 i 1,8) leżały w szpitalu troszkę
      ale nic szczególnego im nie było smile)
      • binkaa Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 11:23
        a dodam ze chrześniaczka jest teraz śliczną nastolatką
        i ma cudowne wyniki w nauce
        także jakoś specjalnie na nią to wcześniactwo nie wpłynęło negatywnie smile))
        • vaisala ja urodziłam w 35 18.07.07, 12:28
          miała przedłużoną zółtaczę i niedomkniety botal,przez co miała podawany tlen,
          była malutka i strach było się nią opiekować 2kg i 45 cm,ale już się wszystko
          ponormowało ma 5 miesięcy.
          pozdrawiam!
          • mamadulki Re: ja urodziłam w 35 18.07.07, 14:23
            Ja takze corke urodziłam w 35 tygodniu ciazy poprzez ciecie cesarskie. na
            poczatku bylo wiele nerwów, bo corka miala niedotlenienie i dostała tylko 1
            punkt w skala apgar. wiadomo lekarze, lekarze i jeszcze raz lekarze, czeste
            wizyty w roznych poradniach. teraz corka ma 5 lat, jest zdrowa, sliczna, bystra
            dziewczynka. wszystko dobrze sie skonczylo, zycze powodzenia
            • luca75 Re: ja urodziłam w 35 18.07.07, 17:00
              Ja też urodziłam synka w 35 tyg-przez cc.Wcześniej dostawałam sterydy na rozwój
              plucek.Mały ważył 3,4 kg.miał 53 cm długości i 9 w skali Apgar.Żadnych
              problemów zdrowotnych,śliczny i zdrowy.
    • agata311201 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 17:35
      PIerwszego synka urodziłam w 35 tyg waga 2990 i 51 cm, dostał 10 pkt i gdyby
      nie przedłużona żółtaczka wszystko byłoby ok. Nie dostawał tlenu, ani nie leżał
      w inkubatorze. Teraz ma 5,5 roku i wszystko jest ok.

    • achranka Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 21:28
      corka znajomych urodzila sie w 33tc przez cc, 10 pkt, waga prawie 3 kg, nawet
      nie lezala w inkubatorze. Obecnie ma 7 i pol roku jest sliczna, ladnie
      rozwinieta dziewczynka. Bardzo inteligentna do tego.
    • shemsi1 ja dokładnie w tym czasie orodziłam 18.07.07, 21:45
      ciaza mnoga, 2.00kg, 1990, 1660
      dzieci same oddychały, tylko w inkubatorach były, jedno dotleniane.
      szybko wyszłysmy ze szpitala, po 3 tyg byłysmy wszystkie w domu, to naprawde
      dobry tydzien ciazy
      jak jest ryzyko przedwczesnego porodu, kolezanka dostanie sterydy na rozwój
      płucek u dzieci
      ale o tym zadecyduje lekarz
      bedzie dobrze smile
      • martusia232 Re: ja dokładnie w tym czasie orodziłam 18.07.07, 23:39
        dziękuje za wasze odpowiedzi pozdrawiam
    • abi3 Re: dziecko urodzone w 34\35 tygodniu.....? 18.07.07, 23:43
      Ha, a tak z innej beczki. Miałyście taki przypadek?
      Miałam termin na 04,08 a urodziłam 26,07 - czyli w/g mnie 39 tydzień. W
      książeczce mam wpisany 36 tydzień......
      Co Wy na to?
      A jeszcze ...synek dostał przy porodzie w pierwszej minucie 9 pnk. w skali Apgar
      ze wzgledu na zasinienie skóry...w następnych minutach już 10 pkn, w skali
      Apgar. Natomiast w książeczce mam wpisane: 9 puntków na 10. Czy to nie przesada?
      Czy raczej asekuracja?
      • martusia232 do abi3 19.07.07, 13:33
        witaj u mnie przy pierwszym dziecku też takie cyrki miałam urodziłam dwa
        tygodnie po terminie czyli w 42 poprzez prowokacje a w karcie wypisu napisali
        że w 38 i normalnie nic o prowokacji widocznie robią tak jak im sie podoba
        pozdrawiam
        • dzoanka3 Re: do abi3 19.07.07, 16:06
          Urodziłam synka w 35tc, poród sn, wczesniej 3 dni dostawałam dexametazon na
          rozwój płuc. Dostał 8 pkt Apgar, zostaliśmy tydzien w szpitalu, 3 dni był w
          inkubatorze. Teraz ma 5 lat, świetnie się rozwija i jest o głowę większy od
          rówieśników smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka