nolija83 24.06.09, 13:18 "na przyspieszenie" - zgodzić się? Bardzo bym chciała, ale nie wiem, czy to tylko nie pogorszy sprawy i nie zagrozi zdrowemu porodowi Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
efidorek Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:22 nie zagrozi, ale też niekoniecznie przyspieszy, a na pewno jest to niemiłe i bardzo bolesne. A po co lekarz chce przyspieszać? I to już w 39 tygodniu? Jak dla mnie bezsens. Jeśli z jakiegoś powodu trzeba rozwiązać ciążę wcześniej, to kładzie się pacjentkę na oddział i wywołuje poród lub robi cc, a nie proponuje masaż szyjki Odpowiedz Link Zgłoś
monique76 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:23 Ale w jakim celu ma byc przyspieszony poród??? przecież 39 tydzień to jeszcze żadne opóźnienie. Wiem, że te ostatnie dni ciąży są już upierdliwe, bo ciżęko, gorąco, czas się dłuży itp.. Ale dziecko wie kiedy na nie czas.. Masaż szyjki chyba do przyjemnosci nie należy (sama nie doświadczyłam i mam nadzieję nie doświadczyć), więc absolutnie na taką atrakcję bym się nie zgodziła na Twoim miejscu - szczególnie w 39 tyg. ciąży.. Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:26 no bo marudze ze juz nie moge... no i tam jakies rozwarcie niby jest i to druga ciaza.. mam dylemat.. Odpowiedz Link Zgłoś
stokrotka_2406 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:46 ja doświadczyłam tego niby przydatnego masażu w efekcie czego pękła mi szyjka macicy czego znowu efektem były 2 poronienia. Są inne sposoby i praktykowanie masażu szyjki jest nie wskazane. Więc przemyśl swoją decyzję nim ją podejmiesz. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
barabasia2 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:26 masaż szyjki był dla mnie gorszy niż cały poród. A tfu! A na przyśpieszenie porodu proponuje żel (prepidil żel) - on powoduje rozwieranie szyjki macicy. Kosztuje niestety ok 200 zł, efekt ten sam co masaż a przynajmniej nikt Ci z premedytacją "tam" nie będzie grzebał. Jest na receptę i musi być podany przez lekarza. Potem się leży plackiem i czeka na efekty. A efekty są Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:30 nie godzic sie.Te barbarzynskie praktyki wykonuje sie juz chyba tylko w PL.Nie dosc ze to bol gorszy od samego porodu to jeszcze czesto prowadzi do pekniecia szyjki. Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:37 kusi troche jakby co to mialam to przy pierwszej ciazy i wcale tak nie bolalo strasznie. Sam porod duzo bardziej Odpowiedz Link Zgłoś
mama-1983 Re: no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:46 Mnie lekarz w 38 tygodniu tak zbadał, ze zaczął mi czop odchodzić i zaczęły sie jakieś tam skurcze uodziłam tydzięń później Odpowiedz Link Zgłoś
marmalada Re: no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:47 ja miałam przy pierwszym porodzie masowaną szyjkę i nie ma mowy, żeby mi to ktoś zrobił ponownie. Ból gorszy od porodu... też uważam, że to barbarzyńska praktyka. nie zgadzaj sie na to. poza tym 39 tc to nie powód do przyspieszania porodu. ja rodziłam w 42tc - poród przyspieszony ale oksytoksyną. niestety nikt mnie nie uprzedził, że położnej się może spieszyć, i że może zechcieć mi wymasować szyjkę. myślałam, że tak się robi i już. dopiero jak się jej zapytałam czy to "badanie" musi tak boleć to z uśmiechem na twarzy odpowiedziała "nie musi, ja tylko pani pomagam, żeby było szybciej". wtedy jej powiedziałam, że nie chcę takiej pomocy. teraz od razu powiem, że się na to nie zgadzam. Odpowiedz Link Zgłoś
kruszynka09 Re: no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:51 jak już tyle wytrzymałaś to tydzień dasz rade po co przyspieszać a może w ciągu tego tyg sama urodzisz bez żadnych masaży szyjki,idź na długi spacer,zrób sobie ciepła kąpiel napij się lampki wina a nóż cie weznie... Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 kruszynka 24.06.09, 13:53 a gdybym te ciepla/goraca kapiel wziela np teraz - w 38tc to moze zaszkodzic?? czy naturalnie przyspeiszyc? Odpowiedz Link Zgłoś
dziubeq23.pl Re: kruszynka 24.06.09, 14:06 chyba wolalabym sobie reke uciac niz dac sie masowac ehhhhhhhhh nie jest to dobry pomysl z ta kapiela juz lepszy seksik Odpowiedz Link Zgłoś
kruszynka09 Re: kruszynka 24.06.09, 14:09 ciepła nie gorącąmam znajoma w Niemczech i jej gin to zaproponował pomogło,2 tyg temu powiedziałam swojej koleżance o tym bo bardzo sie bała przeterminować wypróbowała i tez urodziła(skończonym 39tc)sama jak będę widziała ze mnie nic nie bierze w 39-40tzg to tez tak zrobię,zaszkodzić nie zaszkodzi a nóż pomorze,powodzenia i pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
szampanna Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:04 absolutnie się nie zgadzaj! Barbarzyńska praktyka, nawet położne w szkole rodzenia, do której chodzę, tak mówią. Nigdzie się już tego nie stosuje - tylko czasem u nas jeszcze... Poza tym, 39 tc to nie powód do przyspieszania - dziecko samo wie, kiedy powinno się urodzić. Ja np urodziłam drugie w terminie (wody odeszły), ale wcześniakowate wyraźnie, choć zdrowe. Niech siedzi, jak chce! Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:06 a skad niby dziecko ma wiedziec..?? to kwestia zgrania i dojrzałości różxnych tam narządów, a nie wiedzy dziecka nie no - nie chce robić nic głupiego.. Odpowiedz Link Zgłoś
monique76 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:19 Skad dziecko ma wiedziec? bo natura mu to podpowie) Ja urodzilam w 39 tyg - bo znalazlam sie w szpitalu z innego powodu i juz mnie nie chcieli wypuscic, a ze bylo mało miejsc na porodowce to dostalam jakas globulke, ktora spowodowala zgladzenie szyjki macicy i porod przez terminem z OM. Dziecko niby urodzone w 39 tyg, neurolog kilka dni po porodzie ocenil jako dziecko z cechami wczesniactwa (maks 37 tydzien ciazy). Rehabilitacja troche czasu mi zajela.. Teraz jestem w drugiej ciazy i zadnych globulek nie dam sobie wcisnac. Nie mowiac o wywolywaniu porodu w 39 tyg i to na dodatek masazem szyjki macicy.. Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:21 dziecko nie wie nawet co to macica.... skad ma WIEDZIEC kiedy wyjsc? ;P Odpowiedz Link Zgłoś
aniuszkamc Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:34 A ty chyba jesteś ograniczona. Wszystkie Tobie piszą, że to niezbyt mądry pomysł, a Ty nadal swoje. Jak chcesz, to daj się wymasować i po sprawie. Co jest kuszczące? Że szybciej pozbedziesz się ciężaru? Mądra mama myśli co jest najlepsze dla maleństwa, a nie o swojej wygodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:37 a ty chyba jestes jeszcze bardziej ograniczona - nigdzie nie napsialam, ze tego chce - wrecz pisze, po waszych wypowiedziach, ze sprobuje teraz kapieli zamiast masazu.. o tym, ze to kuszace napisalam po kilku peirwszych wypowiedziach. co ty taka nerwowa? Odpowiedz Link Zgłoś
monique76 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:41 > dziecko nie wie nawet co to macica.... skad ma WIEDZIEC kiedy wyjsc? ;P Hmmm.. od wiekow dzieci wiedza kiedy wyjsc mysle, że Twoje też się domysli we wlasciwym momencie Ta sama natura mu podpowie jak ssac - mimo tego, ze dziecko nie wie co to cycek Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:42 ale dzieci nei wychodza - sa wypychane przez skurcze. to Macica wie jak juz. Dziecko jest beirne Odpowiedz Link Zgłoś
sroka75 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:15 jakiś czas temu przedstawiono wyniki badań naukowych (nie pomnę kiedy i jaka grupa badaczy, że to właśnie dzieci dają macicy "sygnał", że już chcą wychodzić (mówię tu o fizjologicznej, zdrowej ciąży)i akcja porodowa zaczyna się na życzenie dziecka (chyba tu chodzi min. o jakieś hormony itp.)Zatem to nie kobieta "wymeldowuje" lokatora z brzucha tylko on sam się wyprowadza (a że "biernie" - to jak sobie, nolija, to wyobrażasz? przebije rączką pęcherz płodowy, rozsunie szyjkę i wymaszeruje przez kanał rodny?) Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:22 wow - to ciekawe co piszesz. chetnie bym po tym wiecej poczytala. do tej pory zawsze myslalam, ze ogolnie wszystko dojrzewa do porodu i zaczyna sie od strony kobiety akcja porodowa, a dziecko jako bierne samo raczej się "meczy" porodem Odpowiedz Link Zgłoś
xbasiapx Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 15:00 ja jestem w 40 tyg i własnie wróciłam z masażu coprawda orgazmu nie dostałam,ale aż tak strasznie nie było, trochę powyłam, ale dało efekt rozwarcie na 3 palce czekam na skurcze... gin mówił: na co mamy czekać? lepiej mieć to z głowy, jak jest wszystko wporządku to czemu nie spróbować też się bałam masażu, i prawie codziennie wykorzystywałam małża to tego zadania coprawda innym narzędziem niż gin ale może dlatego potem mnie tak nie bolało) Odpowiedz Link Zgłoś
mond33 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:31 Róbta se dziewczyny co chceta, wasze decyzje, wasze porody, dla mnie to masochizm na własne życzenie pomieszany z paranoją Ale nie mój dzieciak, nie moja dupa, nie moja macica i nie mój ból więc nic mi do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:39 mond, ale ja pytalam, prosilam o rade - co w tym zlego?? Odpowiedz Link Zgłoś
mond33 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 17:00 Oki, skoro to więc pytanie, to w zasadzie odpowiem podobnie. Dla mnie ostatnio dochodzi do pewnych paranoi z tytułu przyspieszania za wszelką cenę porodu z przyczyn mało złożonych typu: bo już chcę, bo lekarz potem wyjeżdża (niedawno był taki post) i go przy tym nie będzie, bo boję się rodzić w 41 czy 42 tc. Opcje wywołania porodu czy też jego przyśpieszania różnymi metodami ma dla mnie sens tylko i wyłącznie w przypadku takiej potrzeby z punktu widzenia medycyny, czyli mam tu na myśli ewentualne zagrożenia związane z tematem życia czy zdrowia dziecka czy matki. Masaże szyjki, oxytocyny na życzenie, indukowanie porodu z przyczyn własnych chęci czy nawet chęci lekarza związanych tylko i wyłącznie z przyśpieszeniem terminu porodu ot tak i po prostu było, jest i będzie egoistyczną głupotą. Podkreślam nie mniej, że moje zdanie jest moim zdaniem, a co sobie ktoś zrobi, to jego sprawa. Masaż szyjki jest zabiegiem cholernie bolesnym, dla niektórych jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć. Poddać się jemu dobrowolnie tylko po to, by mieć sobie dziecko wcześniej przy sobie? Nolija83, naprawdę jest o co pytać czy prosić o rade? Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:08 "Nolija83, naprawdę jest o co pytać czy prosić o rade? " mysle, ze ejst, ponieważ sam lekarz mi to zaproponował. A poza tym cenię sobie wasze rady. Odpowiedz Link Zgłoś
mond33 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:56 nolija83 napisała: > "Nolija83, naprawdę jest o co pytać czy prosić o rade? " > > mysle, ze ejst, ponieważ sam lekarz mi to zaproponował. A poza tym cenię sobie > wasze rady. Rozumiem. Więc moja rada- jedno wielkie NIE!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 20:03 zrozumiałam, dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
wakacyjna_iguana Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 18:43 No nie przesadzaj kobieto- czekałaś 39 tyg. to poczekasz jeszcze tydzień czy dwa no nie??? Ja dostałam bóli 4 dni po terminie, w szpitalu poród średnio postępował i zrobili mi ten masaż - masakra!!!!!!!!!!!!! Masaż szyjki jest chole...e bolesny, po co Ci to? Odpowiedz Link Zgłoś
cotti Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:21 a nie wolisz pouprawiać seksu z mężem? Też przyspieszyć może poród, a jest o niebo przyjemniejszy Odpowiedz Link Zgłoś
nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:55 oczywiście, że wolę i robie to, ale zastanawiam się co odpowiedzieć ginowi Odpowiedz Link Zgłoś
stokrotka_2406 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 25.06.09, 09:13 nolija83 napisała: > oczywiście, że wolę i robie to, ale zastanawiam się co odpowiedzieć ginowi Moja droga ze szczerego serca kilka postów niżej napisałam Ci o komplikacjach po takim masażu jakie ja miałam, wyboru nikt mi nie dał, pierwszy raz rodziłam i nie miałam pojęcia co mi robi, myślałam że musi tak być i już. Nie warto ryzykować, a ginowi powiedz po prostu, że rezygnujesz z masażu szyjki, bo wytrzymasz jeszcze trochę i może uda się przyspieszyć ciepłą kąpielą, seksikiem, tak jak pisały dziewczyny. Pozdrawiam Cię i daj znać jak efekty Odpowiedz Link Zgłoś
pagaa Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 25.06.09, 09:20 39t....to może już poczekaj na termin chociaż..tyle wytrzymałaś, to tydzień już nic nie zmieni Odpowiedz Link Zgłoś