Dodaj do ulubionych

ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc

24.06.09, 13:18
"na przyspieszenie" - zgodzić się? Bardzo bym chciała, ale nie wiem, czy to
tylko nie pogorszy sprawy i nie zagrozi zdrowemu porodowi sad
Obserwuj wątek
    • efidorek Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:22
      nie zagrozi, ale też niekoniecznie przyspieszy, a na pewno jest to
      niemiłe i bardzo bolesne. A po co lekarz chce przyspieszać? I to już
      w 39 tygodniu? Jak dla mnie bezsens. Jeśli z jakiegoś powodu trzeba
      rozwiązać ciążę wcześniej, to kładzie się pacjentkę na oddział i
      wywołuje poród lub robi cc, a nie proponuje masaż szyjki
    • monique76 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:23
      Ale w jakim celu ma byc przyspieszony poród??? przecież 39 tydzień
      to jeszcze żadne opóźnienie. Wiem, że te ostatnie dni ciąży są już
      upierdliwe, bo ciżęko, gorąco, czas się dłuży itp.. Ale dziecko wie
      kiedy na nie czas.. Masaż szyjki chyba do przyjemnosci nie należy
      (sama nie doświadczyłam i mam nadzieję nie doświadczyć), więc
      absolutnie na taką atrakcję bym się nie zgodziła na Twoim miejscu -
      szczególnie w 39 tyg. ciąży..
      • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:26
        no bo marudze ze juz nie moge... no i tam jakies rozwarcie niby jest i to druga
        ciaza.. sad mam dylemat..
      • stokrotka_2406 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:46
        ja doświadczyłam tego niby przydatnego masażu w efekcie czego pękła mi szyjka
        macicy czego znowu efektem były 2 poronienia. Są inne sposoby i praktykowanie
        masażu szyjki jest nie wskazane. Więc przemyśl swoją decyzję nim ją podejmiesz.
        Pozdrawiam
    • barabasia2 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:26
      masaż szyjki był dla mnie gorszy niż cały poród. A tfu!
      A na przyśpieszenie porodu proponuje żel (prepidil żel) - on powoduje rozwieranie szyjki macicy. Kosztuje niestety ok 200 zł, efekt ten sam co masaż a przynajmniej nikt Ci z premedytacją "tam" nie będzie grzebał. Jest na receptę i musi być podany przez lekarza. Potem się leży plackiem i czeka na efekty. A efekty są smile
    • kasiak37 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 13:30
      nie godzic sie.Te barbarzynskie praktyki wykonuje sie juz chyba tylko w PL.Nie
      dosc ze to bol gorszy od samego porodu to jeszcze czesto prowadzi do pekniecia
      szyjki.
    • nolija83 no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:37
      kusi troche sad

      jakby co to mialam to przy pierwszej ciazy i wcale tak nie bolalo strasznie. Sam
      porod duzo bardziej
      • mama-1983 Re: no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:46
        Mnie lekarz w 38 tygodniu tak zbadał, ze zaczął mi czop odchodzić i
        zaczęły sie jakieś tam skurcze uodziłam tydzięń później
      • marmalada Re: no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:47
        ja miałam przy pierwszym porodzie masowaną szyjkę i nie ma mowy, żeby mi to ktoś
        zrobił ponownie. Ból gorszy od porodu... też uważam, że to barbarzyńska praktyka.
        nie zgadzaj sie na to. poza tym 39 tc to nie powód do przyspieszania porodu. ja
        rodziłam w 42tc - poród przyspieszony ale oksytoksyną. niestety nikt mnie nie
        uprzedził, że położnej się może spieszyć, i że może zechcieć mi wymasować
        szyjkę. myślałam, że tak się robi i już. dopiero jak się jej zapytałam czy to
        "badanie" musi tak boleć to z uśmiechem na twarzy odpowiedziała "nie musi, ja
        tylko pani pomagam, żeby było szybciej". wtedy jej powiedziałam, że nie chcę
        takiej pomocy. teraz od razu powiem, że się na to nie zgadzam.
      • kruszynka09 Re: no alew skoro to lekarz proponowal...? 24.06.09, 13:51
        jak już tyle wytrzymałaś to tydzień dasz rade po co przyspieszać a może w ciągu
        tego tyg sama urodzisz bez żadnych masaży szyjki,idź na długi spacer,zrób sobie
        ciepła kąpiel napij się lampki wina a nóż cie weznie...
        • nolija83 kruszynka 24.06.09, 13:53
          a gdybym te ciepla/goraca kapiel wziela np teraz - w 38tc to moze zaszkodzic??
          czy naturalnie przyspeiszyc?

          • dziubeq23.pl Re: kruszynka 24.06.09, 14:06
            chyba wolalabym sobie reke uciac niz dac sie masowac ehhhhhhhhh
            nie jest to dobry pomysl z ta kapiela juz lepszy seksik
            • nolija83 Re: kruszynka 24.06.09, 14:07
              seksik, maliny i olej stosuje.. sad
          • kruszynka09 Re: kruszynka 24.06.09, 14:09
            ciepła nie gorącąsmilemam znajoma w Niemczech i jej gin to zaproponował pomogło,2
            tyg temu powiedziałam swojej koleżance o tym bo bardzo sie bała przeterminować
            wypróbowała i tez urodziła(skończonym 39tc)sama jak będę widziała ze mnie nic
            nie bierze w 39-40tzg to tez tak zrobię,zaszkodzić nie zaszkodzi a nóż
            pomorze,powodzenia i pozdro
    • szampanna Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:04
      absolutnie się nie zgadzaj! Barbarzyńska praktyka, nawet położne w
      szkole rodzenia, do której chodzę, tak mówią. Nigdzie się już tego
      nie stosuje - tylko czasem u nas jeszcze...
      Poza tym, 39 tc to nie powód do przyspieszania - dziecko samo wie,
      kiedy powinno się urodzić. Ja np urodziłam drugie w terminie (wody
      odeszły), ale wcześniakowate wyraźnie, choć zdrowe. Niech siedzi,
      jak chce!
      • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:06
        a skad niby dziecko ma wiedziec..?? wink

        to kwestia zgrania i dojrzałości różxnych tam narządów, a nie wiedzy dziecka smile

        nie no - nie chce robić nic głupiego..
        • monique76 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:19
          Skad dziecko ma wiedziec? bo natura mu to podpowiesmile)

          Ja urodzilam w 39 tyg - bo znalazlam sie w szpitalu z innego powodu
          i juz mnie nie chcieli wypuscic, a ze bylo mało miejsc na porodowce
          to dostalam jakas globulke, ktora spowodowala zgladzenie szyjki
          macicy i porod przez terminem z OM. Dziecko niby urodzone w 39 tyg,
          neurolog kilka dni po porodzie ocenil jako dziecko z cechami
          wczesniactwa (maks 37 tydzien ciazy). Rehabilitacja troche czasu mi
          zajela..
          Teraz jestem w drugiej ciazy i zadnych globulek nie dam sobie
          wcisnac. Nie mowiac o wywolywaniu porodu w 39 tyg i to na dodatek
          masazem szyjki macicy..
          • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:21
            dziecko nie wie nawet co to macica.... skad ma WIEDZIEC kiedy wyjsc? ;P
            • aniuszkamc Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:34
              A ty chyba jesteś ograniczona. Wszystkie Tobie piszą, że to niezbyt
              mądry pomysł, a Ty nadal swoje. Jak chcesz, to daj się wymasować i
              po sprawie.
              Co jest kuszczące? Że szybciej pozbedziesz się ciężaru? Mądra mama
              myśli co jest najlepsze dla maleństwa, a nie o swojej wygodzie.
              • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:37
                a ty chyba jestes jeszcze bardziej ograniczona - nigdzie nie napsialam, ze tego
                chce - wrecz pisze, po waszych wypowiedziach, ze sprobuje teraz kapieli zamiast
                masazu.. o tym, ze to kuszace napisalam po kilku peirwszych wypowiedziach. co ty
                taka nerwowa?
            • monique76 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:41
              > dziecko nie wie nawet co to macica.... skad ma WIEDZIEC kiedy
              wyjsc? ;P

              Hmmm.. od wiekow dzieci wiedza kiedy wyjscsmile mysle, że Twoje też się
              domysli we wlasciwym momenciewink Ta sama natura mu podpowie jak ssac -
              mimo tego, ze dziecko nie wie co to cycekwink
              • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 14:42
                ale dzieci nei wychodza - sa wypychane przez skurcze. to Macica wie jak juz.
                Dziecko jest beirne
                • sroka75 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:15
                  jakiś czas temu przedstawiono wyniki badań naukowych (nie pomnę kiedy i jaka
                  grupa badaczy, że to właśnie dzieci dają macicy "sygnał", że już chcą wychodzić
                  (mówię tu o fizjologicznej, zdrowej ciąży)i akcja porodowa zaczyna się na
                  życzenie dziecka (chyba tu chodzi min. o jakieś hormony itp.)Zatem to nie
                  kobieta "wymeldowuje" lokatora z brzuchawink tylko on sam się wyprowadza (a że
                  "biernie" - to jak sobie, nolija, to wyobrażasz? przebije rączką pęcherz
                  płodowy, rozsunie szyjkę i wymaszeruje przez kanał rodny?)wink
                  • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:22
                    wow - to ciekawe co piszesz. chetnie bym po tym wiecej poczytala.
                    do tej pory zawsze myslalam, ze ogolnie wszystko dojrzewa do porodu i zaczyna
                    sie od strony kobiety akcja porodowa, a dziecko jako bierne samo raczej się
                    "meczy" porodem
    • xbasiapx Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 15:00
      ja jestem w 40 tyg i własnie wróciłam z masażusmile
      coprawda orgazmu nie dostałam,ale aż tak strasznie nie było, trochę powyłam, ale dało efektbig_grin rozwarcie na 3 palcesmile
      czekam na skurcze... gin mówił: na co mamy czekać? lepiej mieć to z głowy, jak jest wszystko wporządku to czemu nie spróbowaćsmile
      też się bałam masażu, i prawie codziennie wykorzystywałam małża to tego zadania big_grin coprawda innym narzędziem niż ginsmile ale może dlatego potem mnie tak nie bolałosmile)
    • mond33 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:31
      Róbta se dziewczyny co chceta, wasze decyzje, wasze porody, dla mnie to
      masochizm na własne życzenie pomieszany z paranoją uncertain Ale nie mój dzieciak, nie
      moja dupa, nie moja macica i nie mój ból więc nic mi do tego.
      • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 16:39
        mond, ale ja pytalam, prosilam o rade - co w tym zlego??
        • mond33 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 17:00
          Oki, skoro to więc pytanie, to w zasadzie odpowiem podobnie. Dla mnie ostatnio
          dochodzi do pewnych paranoi z tytułu przyspieszania za wszelką cenę porodu z
          przyczyn mało złożonych typu: bo już chcę, bo lekarz potem wyjeżdża (niedawno
          był taki post) i go przy tym nie będzie, bo boję się rodzić w 41 czy 42 tc.
          Opcje wywołania porodu czy też jego przyśpieszania różnymi metodami ma dla mnie
          sens tylko i wyłącznie w przypadku takiej potrzeby z punktu widzenia medycyny,
          czyli mam tu na myśli ewentualne zagrożenia związane z tematem życia czy zdrowia
          dziecka czy matki. Masaże szyjki, oxytocyny na życzenie, indukowanie porodu z
          przyczyn własnych chęci czy nawet chęci lekarza związanych tylko i wyłącznie z
          przyśpieszeniem terminu porodu ot tak i po prostu było, jest i będzie
          egoistyczną głupotą. Podkreślam nie mniej, że moje zdanie jest moim zdaniem, a
          co sobie ktoś zrobi, to jego sprawa. Masaż szyjki jest zabiegiem cholernie
          bolesnym, dla niektórych jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć. Poddać się
          jemu dobrowolnie tylko po to, by mieć sobie dziecko wcześniej przy sobie?
          Nolija83, naprawdę jest o co pytać czy prosić o rade?
          • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:08
            "Nolija83, naprawdę jest o co pytać czy prosić o rade? "

            mysle, ze ejst, ponieważ sam lekarz mi to zaproponował. A poza tym cenię sobie
            wasze rady.
            • mond33 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:56
              nolija83 napisała:

              > "Nolija83, naprawdę jest o co pytać czy prosić o rade? "
              >
              > mysle, ze ejst, ponieważ sam lekarz mi to zaproponował. A poza tym cenię sobie
              > wasze rady.

              Rozumiem. Więc moja rada- jedno wielkie NIE!!!!
              • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 20:03
                zrozumiałam, dzięki smile
      • kruszynka09 no dobre 24.06.09, 16:49
        smile
    • wakacyjna_iguana Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 18:43
      No nie przesadzaj kobieto- czekałaś 39 tyg. to poczekasz jeszcze tydzień czy dwa
      no nie??? Ja dostałam bóli 4 dni po terminie, w szpitalu poród średnio
      postępował i zrobili mi ten masaż - masakra!!!!!!!!!!!!!
      Masaż szyjki jest chole...e bolesny, po co Ci to?
    • cotti Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:21
      a nie wolisz pouprawiać seksu z mężem? Też przyspieszyć może poród, a jest o
      niebo przyjemniejszy smile
      • nolija83 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 24.06.09, 19:55
        oczywiście, że wolę i robie to, ale zastanawiam się co odpowiedzieć ginowi smile
        • stokrotka_2406 Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 25.06.09, 09:13
          nolija83 napisała:

          > oczywiście, że wolę i robie to, ale zastanawiam się co odpowiedzieć ginowi smile

          Moja droga ze szczerego serca kilka postów niżej napisałam Ci o komplikacjach po
          takim masażu jakie ja miałam, wyboru nikt mi nie dał, pierwszy raz rodziłam i
          nie miałam pojęcia co mi robi, myślałam że musi tak być i już. Nie warto
          ryzykować, a ginowi powiedz po prostu, że rezygnujesz z masażu szyjki, bo
          wytrzymasz jeszcze trochę i może uda się przyspieszyć ciepłą kąpielą, seksikiem,
          tak jak pisały dziewczyny. Pozdrawiam Cię i daj znać jak efekty wink
    • pagaa Re: ginekolog proponuje masaż szyjki w 39tc 25.06.09, 09:20

      39t....to może już poczekaj na termin chociaż..tyle wytrzymałaś, to tydzień już
      nic nie zmieniwink
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka