Dodaj do ulubionych

Wrocław TOP 10

24.11.05, 21:59
Które z przedszkoli we Wrocławiu zasługują na uznanie i na którym miejscu się
plasują? Może ten ranking pomoże mi w wyborze...? Marta
Obserwuj wątek
    • joma24 Re: Wrocław TOP 10 25.11.05, 10:37
      mój 3latek chodzi (chadza, bo co dwa tyg jest chory sad ) do przedszkola
      państwowego na Orlej. Jestem bardzo zadowolona, panie sa super ! zajęc
      dodatkowych duzo (ma ang, rytmike , tańce i nawet francuski (który jest
      darmowy , dzieci się osłuchuja ) . Polecam
      • mama4dzieci Re: Wrocław TOP 10 25.11.05, 16:43
        Witam.
        Moje dzieci chodzily do przedszkola muzycznego nr.18 WIOLINEK i byly ciagle
        zsikane a czasem i zakupkane,,,duze grupy dzieci i jedna Pani.
        Tesciowa zalatwila miejsce u siostr ELZBIETANEK na ul.Januszowickiej i dzieci
        byly zachwycone,,,i ja tez.
        Placisz wszak 270zl miesiecznie ale jedzonko extra,angielki,korekcyjna,muzyka
        male grupki dzieci i sa 2 osoby do pilnowania.
        Dzieci sa zachwycone i co tu duzo gadac ocena CELUJACA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • agmar3 Re: Wrocław TOP 10 25.11.05, 17:56
          Polecam Zielone przedszkole nr 121 przy Tramwajowej.
          Synek je uwielbia. Uwzględniają indywidualne potrzeby, dużo dodatkowych zajęć.
          Panie ok. Zresztą przy wyborze przedszkola zwracałam uwagę przede wszystkim na
          panie. Moim zdaniem to podstawa. Poza tym znajduje się przy Szczytnickim, jest
          zielono i cicho.
          Pozdrawiam
          • bernihor Re: Wrocław TOP 10 27.11.05, 17:30
            Tramwajowa jest bliższa " mojemu sercu " bo długo mieszkałam na Sępolnie gdzie
            wracam z sentymentem. Mieszkając za miastem i tak muszę dowozić córcię chcę
            trafić od razu do dobrego przedszkola a nie co chwilę je zmieniać. Ta
            lokalizacja jest więc OK. Jak liczne są grupy, jakie zajęcia wchodzą w opłatę
            podstawową a co można dokupić? Jak wygląda dzień przedszkolaka, czy jest spanko
            i sama nie wiem o co jeszcze powinnam zapytać... Jakieś sugestie? Marta
            • patysia81 Re: Wrocław TOP 10 28.11.05, 09:13
              Nr 121, ul. Tramwajowa 2c
              tel. 348 68 50
              warunki: 5 sal dydaktycznych i jedna rekreacyjna; podwórko duże, otoczone
              zielenią parku Szczytnickiego, basenik letni, górka do zjazdów saneczkowych; 3-
              i 4-latki odpoczywają na leżakach, pozostałe grupy mają do dyspozycji kąciki z
              materacami
              zajęcia dodatkowe: gimnastyka dla wszystkich dzieci, język angielski, tańce,
              tenis, szachy, zajęcia artystyczne, indywidualna gra na pianinie, warsztaty
              plastyczne
              informacje dodatkowe: przedszkole promujące zdrowie i ekologię, wyjazdy na
              "zielone przedszkola", dwa razy w roku kiermasze świąteczne

Te informacje znalazlam w internecie.
          • szataga Re: Wrocław TOP 10 15.03.06, 12:13
            Popieram.W przedszkolu na ul Tramwajowej spotkałam b. miłe panie. Miłą
            atmosferę. Po zmianie przedszkola (ze wzgledu na traumatyczne przezycia w
            przedszkolu na ul. Witelona)na Tramwajową moje dziecko otworzyło się, zaczęło z
            chęcią i zapałem malować i rysować, a także sięgać po inne formy wyrazu. Są tu
            jasno okreslone reguły wspóldziałania w grupie.Pełen kontakt z wychowawcami
            dyrekcją. Polecam.
          • moqa2709 Re: Wrocław TOP 10 05.11.07, 19:14
            Indywidualne podejście do dziecka,dużo zajęć plastycznych,ciekawe
            pomysły Pań organizujących czas dzieciom. Dokumentacja w formie
            zdjęć dla rodzica na koniec miesiąca(co i jak dziecko wykonywało)
            Nowy Dwór www.klubmalychodkrywcow.pl
            Polecam
    • jagnak Re: Wrocław TOP 10 30.11.05, 22:33
      a ja bym prosiła o rozpisanie się taki od siebie o Klubie Krasnoludka, bo
      stronę znam prawie na pamięć.... ale cenne byłoby obiektywne spojrzenie
      zastanawiam sie na posłaniem tam swojej 2,5l. w lutym po feriach bo tak wierci
      dziurę w brzuchu, że do września nie dam rady z nią wytrzymać....
      • tato35 Re: Wrocław TOP 10 02.12.05, 19:05
        Nie wiem, czy ja moge się tak obiektywnie
        wypowiadać (m.in. dlatego, że nie znam
        innych dobrze placówek), ale wiem, że panie
        się bardzo starają, jest masa dodatkowych
        zajęć (m.in. również cotygodniowe wyjście
        na basen Redeco) itp... Mój synek nigdy nie
        chce stamtąd wychodzić i zawsze chce się
        "jesce tloske" pobawić...

- jerry
    • mikus11 Re: Wrocław TOP 10 30.11.05, 23:00
      witam serdecznie,
      mam pytanie, pół roku temu urodził sie mój syn. Dzisiaj własnie podjełam ze
      znajomą temat przedszkoli, chociaz mam jeszcze trochę czasu smile)) i oto
      dowiedziałam sie ze do Elżbietanek na Januszowicką dzieci trzeba zapisywac z
      kilkuletnim wyprzedzeniem.
      Koleżanka poinformowała mnie, ze własciwie to juz za około 1/2 roku powinnam
      zapisac tam dziecko. Naprawde tak trudno jest tam sie dostac?
      pozdrawiam
      • yenna_m Re: Wrocław TOP 10 02.12.05, 21:57
        nie trzeba zapisywac z kilkuletnim wyprzedzeniem
        tylko zapisy są tylko jeden, wyznaczony dzien (jakos na poczatku marca, lepiej
        zadzwonic w styczniu-lutym do rpzedszkola i sie zapytac)

Prazedszkole jest raczej dobre, ale wiadomo - wszystko zalezy od ludzi i mysmy
        raz trafili na cudną siostre z powolaniem do pracy w przedszkolu, a raz
        trafilismy nienajlepiej...

ws zeszlym roku bylo naprawde niesmaczne jedzenie
        ale moze sie cos zmienilo w tym roku
        • katse Re: Wrocław TOP 10 06.12.05, 13:42
          Dziewczyny, mamy przedszkolakow z Wroclawia
          opiszcie przedszkola do ktorych posylacie swoje pociechy
          to bedzie super pomoc dla mam, wlasnie szukajacych przedszkola

Pozdrawiam
          Katse
          • fistek11 Re: Wrocław TOP 10 06.12.05, 14:28
            To jest świetny pomysł!

Czy wiecie coś na temat przedszkola
            na Ołtaszynie, przy ul. Gałczyńskiego?
            Jakie zajęcia mają dzieciaki, jak duże są grupy,
            czy dzieci lubią swoje Paniesmile,itp. ?

pozdrawiam wszystkich serdecznie
          • klubkrasnoludka Re: Wrocław TOP 10 24.01.06, 16:37
            > Dziewczyny, mamy przedszkolakow z Wroclawia

Zapraszamy do nas, choć z miejscami też jest cieżko...
            Opis znajdziecie tutaj: www.klubkrasnoludka.pl .
            Prowadzimy Klub, ale jesteśmy również mamami dzieci
            (nie wszystkich, oczywiście! smile ), które do niego
            uczęszczają... smile

Pozdrawiamy wrocławskie Mamy,

- Klub Krasnoludka
    • orka Ente 08.12.05, 12:39
      Ja posyłam do Ente na Orzeszkowej i jestem bardzo zadowolona. Dziecko po 3
      miesiącach samo z siebie uzywa angielskich sformułowan i polecen ( take Your
      plate, wash my hands) wic widzę, ze sa bardzo duze postepy w angielskim.
      Odpowiada mi bardzo fakt, że bardzo indywidualnie podchodzi sie do kazdego
      dziecka. Drobe preferencje dzieci zawsze są sumiennie uwzględniane.
      Zdecydowanie polecam
      • krugaf Re: Ente 15.07.06, 01:29
        mam pytanie dotyczące przedszkola ente wrocław. skąd są obecnie uczący tam
        angielskiego obcokrajowcy? nadal tylko z portugalii i hiszpanii? czy dzieci
        rzeczywiście używają tam języka obcego przez cały dzień, to znaczy, czy ktoś
        stara się tego pilnować? czy chodzą tam również dzieci obcokrajowców?
        kruga
    • yaris Re: Wrocław TOP 10 08.12.05, 14:32
      Ja swojego synka drugi rok posyłam do przedszkola nr 63 na Horbaczewskiego
      (osiedle kosmonautów) i generalnie jestem zadowolona. Jest angielski, rytmika
      gimnastyka korekcyjna, opieka logopedyczna, wycieczki w plener, fajne paczki na
      Mikołaja... Mały bardzo się rozwija.
        • bernihor Re: Wrocław TOP 10 25.01.06, 13:08
          Ja już się zdecydowałam na Tramwajową, blisko parku Szczytnickiego. Tydzień
          temu byłam u p. dyrektor, konkretnie porozmawiałam, rozwiałam swoje wątpliwości
          i jestem mile zaskoczona. Nabór na 2006 rok jest w marcu ale jak tylko pojawią
          się formularze ( np. w necie ) można je złożyć wcześniej. Polecam tym bardziej,
          że mam tylko pozytywne opinie o tym przedszkolu a zebrane z trzech,
          niezależnych źródeł.
          W rejonie Biskupin, Sępolno masz jeszcze przedszkola na : Wittiga, Witelona
          ( muzyczne ), Braci Gierymskich ( kameralne ), Sławka, Monte Cassino ( siostry
          zakonne ale odradzam ) i pewnie jeszcze jakieś... Daj znać które wybrałaś. Marta
          • aletsch_a Re: DO bernihor 11.08.06, 09:53
            Interesuje mnie dlaczego odradzasz posłanie dziecka do ochronki prowadzonej
            przez siostry na ul. Monte Cassino? Czy masz jakieś negatywne doświadczenia?
            Interesuję się tym przedszkolem i chciałam posłać tam synka, więc będę
            wdzięczna za wszelkie infomracje.

Agnieszka
            • bernihor Re: DO bernihor 21.08.06, 07:27
              Powróciłam z wakacji i odpisuję co wiem o powodach zabrania mojej chrześnicy z
              tego przedszkola. Siostry starały się ale opieka nad dziećmi im nie wychodziła,
              nałogowo otwarta była furtka prowadząca na ulice a w tym samym czasie dzieci
              przebywały na dworze! Pilnowała je tylko jedna siostra której ta gromadka
              wymykała się spod kontroli. Podstawą wyżywienia był podwieczorek składający się
              z wszelkich słodkości, który to każde dziecko zjadało w expresowym tempie.
              Pozostałe posiłki podawane były a i owszem ale chrześnica należąca do niejadków
              nie była nawet zachęcana do zjedzenia! Siostry pokrzykiwały na dzieci zamiast
              im tłumaczyć czy perswadować daną kwestię. Suma sumarum po pół roku mała
              znienawidziła przedszkole i panującą w nim " atmosferę". Musiała jednak dotrwać
              do momentu znalezienia miejsca w innym przedszkolu co w środku roku nie było
              rzecz jasna proste. Z powyższych powodów nie polecam tej placówki i podobno nie
              jestem odosobniona.
              • aletsch_a Re: DO bernihor 21.08.06, 09:15
                Dziekuję za wszystkie informacje!

A kiedy Twoja chrześnica chodziła do tego przedszkola?
                Czy rodzice próbowali rozmawiwać z siostrami i coś zmienić, np. poprosić o
                pomoc dziecku podczas posiłku (bo jest niejadkiem), czy wpłynąć na to co dzieci
                dostają na podwieczorek (coś zdrowszego typu jogurt ect.), zwrócić uwagę na
                otwartą furtkę?
                I tak jeszcze się zastanawiam, czy wiesz czym kierowali się rodzice posyłając
                swoją córkę do ochronki sióstr?

Z pokrzykiwaniem, to rzeczywiście problem. Może zmieniła się już siostra?

Agnieszka
                • bernihor Re: DO bernihor 21.08.06, 22:43
                  Chrześnica rozpoczęła edukację przedszkolną prawie dwa lata temu, wszelkie
                  podejmowane przez Jej rodziców próby rozmowy nie doprowadzały do niczego
                  dobrego i po prostu nie mogli się z Siostrami porozumieć. Czy wpłynięcie na
                  menu podwieczorkowe jest możliwe nie mam pojęcia, choć skoro nie można
                  wyegzekwować podstaw bezpieczeństwa to co dopiero mówić o tej zmianie. A wybór
                  tego właśnie przedszkola uwarunkowany był dwoma czynnikami: bliskością w
                  stosunku do miejsca zamieszkania i faktem, iż Mama Jej chadzała również do
                  przedszkola prowadzonego przez Siostry. Osobiście krytykowałam ten wybór bo
                  skończyłam liceum prowadzone przez Urszulanki i wiem co i jak może się dziać
                  ale argumenty nie trafiły w porę. Co do siostry prowadzącej tamtą grupę to
                  pewnie jest nadal "zajęta" bo powinna być z dzieciakami do końca ich edukacji
                  przedszkolnej, chyba że Siostry rządzą się innymi prawami niż pozostałe
                  przedszkola. Nadal usilnie odradzam. W tej okolicy są dobre przedszkola tyle,
                  że z wolnymi miejscami jest krucho. A dlaczego chcesz posłać swoje dziecię do
                  tej właśnie placówki? Marta
    • bianka1977 Re: Wrocław TOP 10 25.01.06, 08:25
      ja polecam przedszkole na ulicy Bończyka, państwowe ale kameralne, malutkie
      grupy i zdala od smrodzących samochodów smile Duży wybór zajęć dodatkowych,
      przemiłe panie.
              • medzik Re: prywatne na ORLEJ??? 20.02.06, 13:34
                Mój synek chodzi tam teraz do dwulatków. Jest bardzo zadowolony. Mówi, że lubi
                przedszkole i panią Lucynkę. smile Niestety przprowadzamy się, więc dłużej tam nie
                będziemy.Atmosfera jest miła, synek stał się samodzielny (sam się rozbiera).

Pozdrawiam
          • roksifm Re: Wrocław TOP 10 05.10.06, 08:52
            Ja posłałam tam swoje dziecko, mimo wcześniejszych uwag na jego temat. Fakt,
            nie miałam innego wyjścia , bo tylko tam znalazłam wolne miejsce. Informacje,
            które posiadam na jego temat dostałam od Pani która tam od dawna pracuje i to
            właśnie ona powiedziała mi że jest to najgorsze przedszkole we Wrocłwiu. Jednym
            z powodów jest oszczędzanie na jedzeniu. Dawka na jedno dziecko jest dzielona
            na kilka dzieci. Poza tym kadra, to Panie które pracowały chyba jeszcze w
            czasach PRL-u. Dzieciom nie tłumaczy się dlaczego nie wolno tego czy tamtego,
            tylko dyscyplina a może jeszcze lepiej reżim. Podobno nawet młode
            przedszkolanki bardzo szybko rezygnują bo nie mogą wytrzymać w tym miejscu.
            Szkoda słów, szukam przedszkola.
              • bjalow Re: Wrocław TOP 10 05.10.06, 10:31
                a w której grupie masz dziecko?
                ja tez tam posłałam, mimo wielu watpliwości, i caly czas je mam, ale poczatkowo
                posłałam dziecko do innego przedszkola też w tej okolicy (nr 55) i po 2 dniach
                przeniosłam własnie do 109.... I po tych 2 dniach w 55 ta 109-tka naprawde nie
                wydawała się taka zła.....

panie faktycznie wydają mi się (w 109) takie jakieś groźne....
                ale młoda sie jakoś przyzwyczaiła, chociaż kilka dni było krytycznych, teraz nie
                chodzimy od tygodnia bo chora, ale juz sie pytała kiedy idzie do przedszkola?

na plus 109 to ten angielski, dla 3latków są grupy bilingwalne, ta pani od ang
                przynajmniej jest młoda smile i wydaje sie byc ok.
                a jesli chodzi o jedzenie, moje dziecko i tak tam prawie nic nie je....

pozdr
                basia
                ps.
                jesli cos wiesz wiecej na temat tego przedszkola, to napisz tu, albo na priva
                --
    • ewa.analityk1 król Maciuś :) 29.01.06, 21:29
      Moje dziecko jest w Królu Maciusiu na Grabiszyńskiej www.krolmacius.pl i jestem
      zachwycona, przeniosłam ją z państwowego. Czym jestem zachwycona w porównaniu

1. MYCIEM ZĘBÓW !!!
      2. programem Asia czyta już wiele słów, liczy, śpiewa piosenki w innych
      językach (mają angielski, włoski, rosyjski)
      3. spacerami - poznają drzewa, rośliny itd
      4. PANIAMI -codziennie coś nowego mają siłę, żeby z dziećmi zrobić ciastolinę i
      budować z nich figurki (na szczęście dzieci sa w specjalnych fartuszkach), na
      Andrzejki panie przebrały sie za czarownice, dzieci dostały specjalne kapelusze
      i żadne wyjść nie chciało smile
      5. Atmosferą -dużo ciepła, kontaktu z rodzicami
      6. SALĄ GIMNASTYCZNĄ to co dzieci wyrabiają na sali to nieraz mnie o zawrót
      głowy przyprawia jedna z Pań jest wielbicielką tańca i gimnastyki
      7. SZANTY dzieci uczą się szant, a pani Ela gra na gitarze i oczywiście
      wszystkie chcą gitary
      8. jasne zasady, system punktów - zabawki tylko w piątek, jest tablica z
      punktami, jak dziecko zrobi kolejny krok w jakiejś umiejętności otrzymuje punkt
      9. INDYWIDUALNE podejście to może być problem dla niektórych bo często dziecko
      mimo, że ma 3, 4 lata uczy się z 5 latkami oczywiście przejście do grypy
      wyższej zawsze jest konsultowane z rodzicami

WADY
      1. budynek z zewnątrz nie wygląda ciekawie, ale zapraszam do środka
      2. niestety prywatne
      • agmar3 katse 30.01.06, 12:58
        ja posyłam syna na Tramwajową. Polecam. Trzeba szybko złożyc formularz, bo jest
        trochę chętnych. Panie są kreatywne, zawsze gotowe, by z Tobą porozmawiać.
        Dbają o indywidualne potrzeby dziecka, np. dieta. Gdy dziecko nie chce spać,
        nie ma problemu, nikt go nie zmusza. To samo z jedzeniem. Jest za to zachęta.
        Skutkuje. Jedzenie jest smaczne, jest go sporo i dobrze rozplanowane, bo dzieci
        nie dostają dwóch dan na raz. Zupę przed spaniem a drugie po.
        Dziecko nie jest zamknięte w swojej grupie, tylko poznaje wszystkie panie i
        dzieci. Jest na to przeznaczony wspólny czas.
        Jest dużo zajęć dodatkowych.
        Na zewnątrz duży plac zabaw i dzieci często wychodzą na dwór, oczywiście gdy
        jest pogoda.
        Na Mikołaja każde dziecko dostało swoją, indywidualną paczkę. Mój nie je
        czekolady, więc nie było jej w paczce, czego się obawiałam. Porządne zabawki,
        nie jakieś plastikowe samochodziki na godzinę.
        2-go lutego mamy bal. Jeszcze nie wiem za co młodego przebiorę.
        Moje dziecko uwielbia Panie i dzieci. Chodzi chętnie a to najlepsza
        rekomendacja.
        Na Tramwajowej nawet pani woźna chodzi ciągle uśmiechnięta, jest miła i pomocna.
        Polecam i pozdrawiam
        • donciaw Oporów 01.02.06, 16:17
          Podnoszę do góry i mam pytanie o państwowe przedszkole na Oporowie lub na ulicy
          Oporowskiej. Czy któraś z Was ma tam lub miała dziecię? Co możecie napisać o
          tych przedszkolach? I jeszcze jedno pytanie- czy prawdą jest bezwzględny wymóg
          aby dzieci przedszkolne nie załatwiały się w pieluchy tylko wołały? A co z
          dziećmi, które mają z tym problemy? Są nie przyjmowane?
        • katse Re: katse 02.02.06, 11:48
          agmar3
          wielkie wielkie dzieki za Twoja wypowiedz
          mi to przedszkole (oprocz na Dembowskiego) jest najbardziej po drodze

K
        • ilmaz88 Re: katse 27.01.18, 23:59
          A ja odradzam Tramwajową...leci na opinii i tyle!!! Przedszkole jak przedszkole...moje dziecko też tam chodziło, nawet dwoje, dlatego jestem mocno ostrożna z euforycznymi opiniami. Moje wrażenia są zupełnie odmienne, niestety! Przereklamowane, przereklamowane i raz jeszcze przereklamowane! Niby blisko Parku Szczytnickiego, ale park od środka dzieci widzą może trzy razy w roku crying...Nauczycielki jedne lepsze, drugie mniej oddane dzieciom, jak wszędzie! Byłam świadkiem bardzo nieprzyjemnej sytuacji, kiedy pani dyrektor prowadziła rozmowę ze swoim pracownikiem (przy otwartych drzwiach od gabinetu!!!) - była to nieprzyjemna reprymenda i jakkolwiek zasłużona czy też nie (nie mnie to oceniać) - w złym świetle ukazała mi właśnie dyrektora, któremu zabrakło taktu i dobrego wychowania...na ironię! I po tym zdarzeniu zawsze już myślałam, czy uśmiechy Pań pracujących w Przedszkolu nr 121 są szczere, czy wymuszone na potrzebę wizerunku placówki...A później w gabinecie kosmetycznym, u fryzjera usłyszałam przeróżne rzeczy na temat tego przedszkola, opinie innych mam i babć, i okazało się, że wcale nie jest to takie cudne miejsce, jak krąży opinia po mieście! Od znajomych wiem, że personel też się zmienia, więc chyba coś jest na rzeczy?! Może warto przyjrzeć się dokładniej sytuacji, jaka jest rzeczywiście? Dzieci przyjaciół mówią, że jedzenie niedobre (wręcz okropne!) i niech nikt mi nie próbuje wmówić, że zdrowe i eko, bo ja jako rodzic bym wolała, żeby dziecko zjadało ciepły posiłek o przyzwoitej porze (w środku dnia), a nie z obrzydzeniem siedziało przy stoliku w przedszkolu...żeby po południu rzucać się na obiad w domu...no ale cóż, każdy ma prawo do swojej opinii i oceny sytuacji...

Nie polecam Przedszkola nr 121, ale pozdrawiam wszystkich Rodziców wybierających w tym roku przedszkole dla swojej pociechy...iwmaz
    • patrycja0 Wrocławska Szkoła Przyszłości 21.02.06, 22:37
      Po wielu perturbacjach z wyborem przedszola zdecydowaliśmy się na to właśnie
      (Skwierzyńska) i chociaż miejsce jak dla mnie niezbyt dogodne, nigdy nie
      żałowałam wyboru, wręcz przeciwnie, mój zachwyt tym miejscem stale rośnie. Po
      prostu kiedy patrzę, co te dzieciaki tam wyrabiają, sama chętnie zamieniłabym
      się w przedszkolaka. Samo wnętrze co prawda wymaga remontu, ogródek - mimo że
      pięknie zarośnięty - nie posiada sprzętu do zabawy (zdemolowany przez
      okolicznych żuli), ale nic to. Idea tej szkoły, niespożyta w plastycznych
      pomysłach Pani Ewa, z rewelacyjnym podejściem do "dzieciowych-dorosłych"
      problemów, rodzinna atmosfera tego miejsca przekonuje mnie w 100% i pozwala z
      czystym sumieniem iść do pracy, ze świadomością że pobyt tam mojego dziecka to
      dla niego samo dobro.
    • kate8025 Re: Wrocław TOP 10 23.02.06, 17:46
      ja sie prawie zdecydowałam na państwowe przy ul. Orlej, słyszałam dobre opinie o
      tym przedszkolu no i jest najbliżej domu, choć wcale nie super blisko, w mojej
      dzielnicy w ogole kiepsko z przedszkolami. Czy ktos wie cos więcej o tym
      przedszkolu?
      Interesowałobuy mnie również przedszkole przy ul. Gajowickiej, również państwowe
      czy ktoś zna i może cos napisać? Z góry dzięki.
      pozdrawiam
    • edek-kredek Re: Wrocław TOP 10 23.02.06, 19:48
      To ja Wam jeszcze opisze Przedszole na Niedźwiedziej. Są dwa budynki- młodsze
      dzieci mają przedszkole na Misiowej Polanie, starsze- Chatkę Puchatka. Posłałam
      tam Malucha, bo pracuję bardzo niedaleko i mieszkam w pobliżu. Ale nie wiem, czy
      jestem do końca zadowlona...? Maluch się nudzi na rytmice, nie interesują go
      literki (panie miały uczyć dzieci czytać jakąś specjalną metodą). Niezbyt często
      wychodzą na dwór, pań jest 2 (+ wozna i pomoc nauczyciela) na prawie 30
      dzieciaczków w najmłodszej grupie. jest tylko jedna sala na wszystko- tzn. na
      zabawę, na sen, na posiłki... Maluch mój chodził do żłobka po sąsiedzku, było
      fantastycznie, może wobec przedszkola mam zbyt duże wymagania...?
      Pozdrawiam Mamy Przedszolaków baardzo serdecznie!smile
      • anna7813 Re: Wrocław TOP 10 29.01.07, 11:19
        Mam dokładnie takie samo zdanie i obserwacje. Za nudno, panie nie za miłe, a
        dzieci trochę jakby im przeszkadzały.
        Właśnie rozglądam się za czyms innym.
      • szataga Re: Wrocław TOP 10 14.03.06, 13:51
        klemczer26 napisała:

> A co powiecie o przedszkolu muzycznym na Wittelona?
        > Klema
        Wszystko zależy od oczekiwań. Ale: 2 bardzo małe i duszne sale, maluchy -
        leżakowanie obowiązkowe, nawet te, które w ogóle nie sypiają, brak dobrej woli
        w rozwiazaniu tej kwestii. Jedzenie: jaki sens w serwowaniu dzieciom tych
        potraw , które niemal gremialnie nie są spożywane przez nie. Słowa pochwały dla
        pani Iwony i pani Agnieszki. Słowa krytyki, dla tych osób, które nie "czują"
        dzieci - ambitnym programem i wywoływaniem poczucia winy, a także krzywdzącą
        krytyką niewiele dobrego mozna zdziałać.Nie zawsze jasne reguły zarówno dla
        rodziców jak i dzieci.
        • eu-iza Re: Wrocław TOP 10 16.03.06, 08:31
          A ja polecam przedszkole nr 6 na Braci Gierymskich (biskupin). Kameralne w
          willi, miłe panie, dieta - jeśli potrzeba (bezmleczna, bezglutenowa), bez
          problemow z przyjęciem (jest niedobór), blisko park, jest angielski, który moje
          dziecko uwielbia, rytmika, zajęcia inne do wyboru.
          My wozimy tam dziecko z drugiego końca miasta z powodu diety, ale mamy po
          drodze do pracy.
          POLECAM BAAAARDZO
      • szataga Re: Wrocław TOP 10 15.03.06, 11:52
        Z pełnym przekonaniem i na podstawie bolesnych doswiadczeń własnego dziecka nie
        polecam obecnej grupy nr 2. Brak kompetencji wychowawców mimo zdobytego
        wykształcenia: krzywdzące i obraźliwe sformułowania kierowane pod adresem
        dzieci, brak umiejętności rozwiązywania dziecięcych problemów i
        konfliktów,nieumiejetność diagnozowania dziecięcych postaw, brak profesjonalnej
        współpracy z rodzicami.
        • szataga Re: Wrocław TOP 10 16.03.06, 12:20
          szataga napisała:

> Z pełnym przekonaniem i na podstawie bolesnych doswiadczeń własnego dziecka
          nie
          >
          > polecam obecnej grupy nr 2 w pezdszkolu na Witelona. Brak kompetencji
          wychowawców mimo zdobytego
          > wykształcenia: krzywdzące i obraźliwe sformułowania kierowane pod adresem
          > dzieci, brak umiejętności rozwiązywania dziecięcych problemów i
          > konfliktów,nieumiejetność diagnozowania dziecięcych postaw, brak
          profesjonalnej
          >
          > współpracy z rodzicami.
    • szataga Re: Wrocław TOP 10 16.03.06, 12:17
      Małe sprotowanie w razie jakichkolwiek "wcięć". Opinie negatywne wydane powyżej
      przeze mnie dotyczą przedszkola na ul. Witelona. Jeszcze raz natomiast polecam
      Zielone Przedszkole na ul. Tramwajowej: dziecko może tu znależć swoje miejsce,
      rozwijać się i być szczęśliwe.
      • klemczer26 Re: Wrocław TOP 10 16.03.06, 22:22
        A jak reszta Biskupina? Noskowskiego czy Różyckiego, Bartla? I inne?
        Moje chodzi do przedskola muzycznego na Wittelona. Jest w grupie maluszków.
        Pani Agnieszka rzeczywiście bardzo fajna. Jest problem z leżaczkami, bo dzieci
        mogą nie spać - jest osobna sala na górze, ale w sumie panie wolą, żeby je
        położyć. Poza tym leżakowanie trwa ponad 1,5 h! Co ma robić dziecko, które nie
        śpi? W środku dnia jego aktywności? Oczywiście popłacze... Jedzenie takie
        sobie, muzyki pełno, jeśli ktoś lubi, to w sam raz... No i park dookoła, tylko,
        żeby do niego wychodzili! Czekają wciąż na dobrą pogodę i dzieci kisną. Kiedy w
        końcu dojdą do tego, że spacer jest najważniejszy! Tym bardziej, że zimą tak
        szybko robi się ciemno, że gdy się odbiera dziecko, to nie ma szanas na
        pzechadzkę.
        • szataga Re: Wrocław TOP 10 17.03.06, 22:20
          Rzeczywiście, spacery na Witelona były w miesiącach średnio od połowy listopada
          do połowy kwietnia czymś nieosiągalnym, czyli prawie 5 miesięcy w zamkniętym
          budynku.Na nic się zdały argumenty, że park w pobliżu, że dzieci siedzą na
          jednej wielkiej bombie bakteryjnej.Niełatwo też uznać za zasadny argument
          wysuwany przez część personelu, że w danym okresie trudno jest nadąrzyć z
          ubieraniem wszystkich dzieci. Może warto skonsultować się z przedszkolami,
          gdzie zadanie to nie jest aż tak trudne, aby nie móc zadbać o dotlenienie
          dzieci i sprawianie im frajdy zabawami na świeżym powietrzu.
    • aga1972 Re: Wrocław TOP 10 20.03.06, 20:03
      A co powiecie o przedszkolu na ul.Warszawskiej (Brochów), przeprowadzamy się
      tam i jak dobrze pójdzie moja córa pójdzie tam od września do grupy 5-latków.
      Będę wdzięczna za WSZELKIE opinie. Pozdrawiamsmile
      Agnieszka
      • bernihor Re: Koszt pobytu 24.03.06, 06:27
        W przedszkolu na Tramwajowej miesięczna opłata to ok. 130 zł, stawka żywieniowa
        za dzień 5 zł ( śniadanie, przekąska np. owoc, zupa, drugie danie i
        podwieczorek ) extra płatne są zajęcia dodatkowe w zależności od wyboru. Jest
        to przedszkole państwowe będące pod opieką Politechniki.
          • bernihor Re: Koszt pobytu 24.03.06, 18:30
            Co do kosztów to zapewne jest jak piszesz. Dziś zakończył się pierwszy etap
            rekrutacji do przedszkoli, jeżeli Twoi znajomi chcą zapisać dzieciątko na
            wrzesień to powinni się pospieszyć bo zastaną tylko pojedyncze miejsca w
            niewielu przedszkolach. U nas jest już komplet do pierwszej grupy i pewnie tak
            jest w większości dobrych państwowych.
    • rubi21 kopia wątku - ranking przedszkoli we Wrocławiu 06.04.06, 10:48
      łączę oba wątki:
      • Ranking Wrocławskich przedszkoli
      agusek22 04.04.06, 13:33 + odpowiedz

Ciekawa jestem jakie polecacie przedszkola we Wrocławiu a jakie odradzacie...
      Z tego co widzę tu na forum to wiekszośc zachwala przedszkole na Orlej
      [publiczne] czy faktycznie tam jest najlepiej?

• Re: Ranking Wrocławskich przedszkoli
      kate8025 04.04.06, 13:48 + odpowiedz

czy najlepiej? jest pewnie cała masa dobrych i cała masa złych przedszkoli. ja
      chciałam na Orlą ale niestety nie byłam jedyna,
      była nas cała masa i dostać się było bardzo, bardzoi ciężko...
      My się nie dostaliśmy

agusek22 04.04.06, 19:15 + odpowiedz

Ja Orlą wskazałam jako drugie na wniosku. Martyna została przyjeta do
      trzeciego sad( Jak byłam 13 marca to na Orla było już 80 wniosków i pani
      powiedziała, że nie będziemy mieli szans, chyba, że bym była samotna matką.
      Na Orlą chodziłam ja sama jak byłam mała. Niewiem co tak innych tam przyciąga,
      bo jest dobrze usytuowane?? bo jest wiele przedszkoli gdzie były jeszcze
      miejsca...

kate8025 04.04.06, 20:58 + odpowiedz

Lokalizacja na pewno jest ważna w tej okolicy co orla nie ma wielu przedszkoli
      a jak się mieszka tam gdzie ja, to było
      najbliższe przedszkole ale wcale nie super blisko domu...
      ale fakt jest, że orla duzo osób chwali. A co do rankingu przedszkoli, to dodam
      że był jeszcze wątek Wrocław Top 10
      przedszkoli może tam znajdziesz ciekawe opinie
      Pozdrawiam
    • solka11 Re: Wrocław TOP 10 04.07.06, 22:16
      Witam e-Mamy i e-Tatków,
      potrzebuję opinii n/t przedszkoli Nowy Dwór/Muchobór, np. państwowe przedszkola
      nr 58, 133,148, prywatne na ul. Ukraińskiej.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję -
      solka11
    • lahesis Re: Legnicka i okolice.... 21.07.06, 16:56
      Mieszkam stosunkowo blisko Rynku, dlatego interesują mnie przedszkola w tej
      okolicy (przy założeniu, ze są warte polecenia) i proszę o nazyw dobrych
      palcówek oraz o Wasze opinie...
      Bardzo zależałoby mi na przedszkolu z kilkoma językami wink)

Z góry dziękuję
    • tusia31 Przedszkola w Śródmieściu 26.07.06, 13:17
      Drogie dziewczyny!
      Czy mogłybyście napisać coś o przedszkolach w Śródmieściu (chodzi mi przede
      wszystkim o przedszkola na Nowowiejskiej nr 109 i nr 3 oraz na ulicy Gdańskiej)
      Mamy jeszcze rok czasu do namysłu ale już teraz chcę zrobić wywiad smile
      Interesuje mnie też przedszkole integracyjne na Długosza (przez most nie
      miałabym daleko)i przedszkole prowadzone przez siostry zakonne.
      Czy ktoś ma może dziecko u sióstr na Prusa, jesteście zadowolone? Czy to prawda
      że trzeba zapisywać dziecko kilka lat wcześniej?
      Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie i rady . Serdecznie pozdrawiam
      Tusia
      • vieshack Re: Przedszkola w Śródmieściu 20.01.07, 20:49
        Moja corka chodzi do przedszkola nr 3 na NOwowiejskiej , jestem zadowolona.
        Ciekawe zajęcia, dobre wyzywienie, zainteresowane dziećmi przedszkolanki. Poza
        tym to niewielkie przedszkole, kameralna atmosfera. Moje dzicko dobrze sie tam
        czuje, chętnie chodzi. Polecam
        • chaberekcrrik Re: żłobko-przedszkole Partynice, Ołtaszyn, Gaj 11.12.07, 21:47
          Serdecznie zapraszamy do Chaberka w Wysokiej k. Partynic/ Ołtaszyna,
          Gaju.
          Na zajęcia adaptacyjne zapraszamy już dzieciaczki 8-mio miesięczne,
          i te które juz same dreptają - bardzo ważne jest dla nas to by
          dzieci bez stresu nauczyły się rozstawać z mamą.
          Wszelkie informacje:
          Chaberek
          tel. 0 609 850 000