Dodaj do ulubionych

amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić?

21.07.10, 21:40
pytanie jak w temacie.
Przezierność karkowa wyszła 5,0 dlatego to badanie jest wskazane.
Obserwuj wątek
    • green-koala111 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 21.07.10, 22:05
      Witaj. Mozesz zrobic na Sobieskiego w Instytucie Psychiatrii,albo w
      Instytucie Matkii dziecka albo w Szpitalu Bielańskim,ale i tak
      próbki jada na Sobieskiego
      • bami11 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 22.07.10, 10:00
        największe doświadczenie i najmniej powikłań po mają w Bielańskim
        • cytrynowa.lemoniada Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 22.07.10, 14:07
          A nie na Kasprzaka? W końcu to jest szpital kliniczny ginekologiczno-
          położniczy o wyższym stopniu referencyjności niż Bielański.
          • borntobewild Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 22.07.10, 14:29
            Ja robiłam w Multimedzie na Waryńskiego, bo zależało mi na szybkim wyniku. Tam na pełen wynik amniopunkcji czekasz 21 dni maksymalnie a jeśli decydujesz się na metodę rapid fish, wynik "wstępny" masz po 3 dniach. Materiał badają w Łodzi.
            Na wynik z Sobieskiego czeka się nawet 5 tygodni...
            • brzuszeknatalia borntobewild 22.07.10, 15:18
              Ja właśnie mam do wyboru Multimed, Szpital bielański i Kasprzaka.
              • kaeira Re: borntobewild 22.07.10, 16:35
                Robiłam na Kasprzaka w styczniu. (bez wskazań konkretnych, chciałam zrobić ze
                względu na wiek).

                Było OK. Na wyniki czekałam 18 dni, ale być może były wcześniej (z powodu
                zawirowań życiowych nie dzwoniłam, podobno mogły być nawet 14 dni po, oczywiście
                bez gwarancji).

                Plusy - mili lekarze, mili genetycy z poradni, dość szybki wynik.

                Minusy
                - czekając do rejestracji w budynku "dziecięcym" IMID (tam jest poradnia
                genetyczna) wśród tłumu rodziców z dziećmi złapałam chorobę zakaźną wieku
                dziecięcego uncertain (na 90 procent było to tam). Tak ze lepiej uważać.
                - oczekiwanie na zabieg w malutkiej, dość obskurnej izbie przyjęć nie jest
                przyjemne. Ale w końcu to nie ma specjalnego znaczenia.
                - raczej burkliwa pani w sekretariacie genetyki
              • borntobewild Re: borntobewild 22.07.10, 18:31
                Zorientuj się jak długo teraz czeka się na wynik z Sobieskiego i IMIDu. Jeśli
                zależy Ci na czasie, to polecam Multimed. Tam tez pracują doświadczeni
                lekarzesmileJa amnio miałam na przełomie maja i czerwca ( w 15 tygodniu ciązy),
                więc może teraz czas oczekiwania na wynik z Sobieskiego jest inny? Z tego co
                wiem w IMIDzie amnio robią trochę później, maja inną metodę badań materiału
                genetycznego.
    • aagje Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 05:39
      moja przyjaciółka robi w Multimedzie.
      w IMID zraziła ją okropnie pani w telefonie (to pewnie ta burkliwa, o
      której mowa wyżej) i to, że badanie chcieli robić najwcześniej w 18tc.
      w multimedzie ma ustalone na 15tc i kilka dni, wynik też szybciej.
      • borntobewild Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 10:37
        W Multimedzie dopilnuj wszelkich formalności i sprawdź dwa razy wszystko, bo
        mnie np. umówili na dzień, w którym nikt nie pobiera materiału do badań. Co do
        reszty, nie mam zastrzeżeńsmile
      • cytrynowa.lemoniada Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 15:15
        Skoro robią od 18 tc to chyba jakiś mają ku temu powód, nie sądzisz?
        Multimed to natomiast placówka komercyjna.
        • borntobewild Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 16:29
          Maja powód, bo badania materiału robią inną metodą.
          Tak, Multimed to placówka komercyjna. Mają podpisana umowę z NFZ, więc dopłaca
          się za niestandardowe usługi np. badanie metodą rapid fish jeśli ktoś sobie życzy.
      • kaeira Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 23:00
        aagje napisała:
        > w IMID zraziła ją okropnie pani w telefonie (to pewnie ta burkliwa, o
        > której mowa wyżej) i to, że badanie chcieli robić najwcześniej w 18tc.

        Na pewno nie dlatego, że tam robią od 18t! Pewnie takie były po prostu terminy,
        czyli brak wcześniej wolnych miejsc.
        Ja robiłam 16t i kilka dni ( pewnie umówiono by mnie na nieco wcześniej, ale
        było to akurat po przerwie świąteczno-noworoczne i kiepsko z terminami.
    • kikki123 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 20:21
      robiłam przez Centrum Zdrowia Dziecka - "przez" ponieważ po konsultacji w CZD
      (oddział genetyki, konieczne skierowanie od ginekologa NFZ) kazano mi jechac na
      amniopunkcję już bezpośrednio do szpitala na Starynkiewicza, wszystko było ok,
      bez komplikacji.
    • sanciasancia Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 24.07.10, 17:39
      Ja robiłam na Kasprzaka. Było wyjątkowo nieprzyjemnie (akurat pani na Genetyce
      nie zrobiła na mnie najgorszego wrażenia) lekarz i położna pobierający próbkę
      byli grubiańscy. Za to czekałam przepisowe 17 dni na wynik.
      • hogaforever Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 30.07.10, 16:40
        genetycy na kasprzaka zrobili na mnie dobre wrażenie. reszta
        niestety jak państwowej palcówce. I ten strach, że się czyms
        zarazisz od dzieci znam.
        W multi-medzie robiłam test pappa i badanie usg (łączony) i uwaga!
        dokładnie (DOKŁADNIE SŁOWO PO SŁOWIE) dowiedzcie się co ma być
        napisane na sierowaniu jeśli robicie badanie na NFZ! Mnie panie przy
        umawianiu wizyty dwa razy wprowadziły w błąd i ostatecznie dopiero
        za trzecim razem okazało się że treśc skierowania jest taka jakiej
        oczekują... i to nie znaczy, że lekarz nie napisał jakie mam mieć
        badanie albo jakie są wskazania tylko, że panie z rejestracji
        stwierdziły że jest niejednoznacznie sformułowane. Strasznie się
        denerwowałam i najeździłam po Warszawie, żeby mi ten mój lekarz
        wreszcie wypisał takie skierowanie jak trzeba.
        • ayelet Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 30.07.10, 21:51
          Ja robiłam w Orłowskim, bo tam wykonuje amniopunkcję dr Roszkowski a
          chciałam, żeby mi robił badanie lekarz z bardzo dużym doświadczeniem.
          Próbki i tak są odsyłane na Sobieskiego, bo to oni wykonują badanie i
          czekałam na wynik 6 tygodni.
          • lilit2005 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 08.08.10, 22:58
            Ja mialam robic tez w Orlowskim u Roszkowskiego, ale ostatecznie nie
            zrobilam. Po konsultacji z genetykiem okazalo sie ze nie ma
            specjalnym wskazan poza wiekem, a przy blizniakach jest wieksze
            ryzyko powiklan. Zreszta moze bym i zrobila, gdy dr R. mial inne
            podejscie do pacjentek. Niby taki guru, ale jak zaczelam zadawac
            pytania nt. procedury i wynikow usg ktore mi zrobil, to stwierdzil
            ze on z pacjentkami nie rozmawia i albo sie klade na lezanke albo
            ide sobie do domu. Pare takich tekstow i rzeczywiscie poszlam do
            domu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka