brzuszeknatalia 21.07.10, 21:40 pytanie jak w temacie. Przezierność karkowa wyszła 5,0 dlatego to badanie jest wskazane. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
green-koala111 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 21.07.10, 22:05 Witaj. Mozesz zrobic na Sobieskiego w Instytucie Psychiatrii,albo w Instytucie Matkii dziecka albo w Szpitalu Bielańskim,ale i tak próbki jada na Sobieskiego Odpowiedz Link Zgłoś
bami11 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 22.07.10, 10:00 największe doświadczenie i najmniej powikłań po mają w Bielańskim Odpowiedz Link Zgłoś
cytrynowa.lemoniada Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 22.07.10, 14:07 A nie na Kasprzaka? W końcu to jest szpital kliniczny ginekologiczno- położniczy o wyższym stopniu referencyjności niż Bielański. Odpowiedz Link Zgłoś
borntobewild Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 22.07.10, 14:29 Ja robiłam w Multimedzie na Waryńskiego, bo zależało mi na szybkim wyniku. Tam na pełen wynik amniopunkcji czekasz 21 dni maksymalnie a jeśli decydujesz się na metodę rapid fish, wynik "wstępny" masz po 3 dniach. Materiał badają w Łodzi. Na wynik z Sobieskiego czeka się nawet 5 tygodni... Odpowiedz Link Zgłoś
brzuszeknatalia borntobewild 22.07.10, 15:18 Ja właśnie mam do wyboru Multimed, Szpital bielański i Kasprzaka. Odpowiedz Link Zgłoś
kaeira Re: borntobewild 22.07.10, 16:35 Robiłam na Kasprzaka w styczniu. (bez wskazań konkretnych, chciałam zrobić ze względu na wiek). Było OK. Na wyniki czekałam 18 dni, ale być może były wcześniej (z powodu zawirowań życiowych nie dzwoniłam, podobno mogły być nawet 14 dni po, oczywiście bez gwarancji). Plusy - mili lekarze, mili genetycy z poradni, dość szybki wynik. Minusy - czekając do rejestracji w budynku "dziecięcym" IMID (tam jest poradnia genetyczna) wśród tłumu rodziców z dziećmi złapałam chorobę zakaźną wieku dziecięcego (na 90 procent było to tam). Tak ze lepiej uważać. - oczekiwanie na zabieg w malutkiej, dość obskurnej izbie przyjęć nie jest przyjemne. Ale w końcu to nie ma specjalnego znaczenia. - raczej burkliwa pani w sekretariacie genetyki Odpowiedz Link Zgłoś
borntobewild Re: borntobewild 22.07.10, 18:31 Zorientuj się jak długo teraz czeka się na wynik z Sobieskiego i IMIDu. Jeśli zależy Ci na czasie, to polecam Multimed. Tam tez pracują doświadczeni lekarzeJa amnio miałam na przełomie maja i czerwca ( w 15 tygodniu ciązy), więc może teraz czas oczekiwania na wynik z Sobieskiego jest inny? Z tego co wiem w IMIDzie amnio robią trochę później, maja inną metodę badań materiału genetycznego. Odpowiedz Link Zgłoś
aagje Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 05:39 moja przyjaciółka robi w Multimedzie. w IMID zraziła ją okropnie pani w telefonie (to pewnie ta burkliwa, o której mowa wyżej) i to, że badanie chcieli robić najwcześniej w 18tc. w multimedzie ma ustalone na 15tc i kilka dni, wynik też szybciej. Odpowiedz Link Zgłoś
borntobewild Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 10:37 W Multimedzie dopilnuj wszelkich formalności i sprawdź dwa razy wszystko, bo mnie np. umówili na dzień, w którym nikt nie pobiera materiału do badań. Co do reszty, nie mam zastrzeżeń Odpowiedz Link Zgłoś
cytrynowa.lemoniada Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 15:15 Skoro robią od 18 tc to chyba jakiś mają ku temu powód, nie sądzisz? Multimed to natomiast placówka komercyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
borntobewild Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 16:29 Maja powód, bo badania materiału robią inną metodą. Tak, Multimed to placówka komercyjna. Mają podpisana umowę z NFZ, więc dopłaca się za niestandardowe usługi np. badanie metodą rapid fish jeśli ktoś sobie życzy. Odpowiedz Link Zgłoś
kaeira Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 23:00 aagje napisała: > w IMID zraziła ją okropnie pani w telefonie (to pewnie ta burkliwa, o > której mowa wyżej) i to, że badanie chcieli robić najwcześniej w 18tc. Na pewno nie dlatego, że tam robią od 18t! Pewnie takie były po prostu terminy, czyli brak wcześniej wolnych miejsc. Ja robiłam 16t i kilka dni ( pewnie umówiono by mnie na nieco wcześniej, ale było to akurat po przerwie świąteczno-noworoczne i kiepsko z terminami. Odpowiedz Link Zgłoś
kikki123 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 23.07.10, 20:21 robiłam przez Centrum Zdrowia Dziecka - "przez" ponieważ po konsultacji w CZD (oddział genetyki, konieczne skierowanie od ginekologa NFZ) kazano mi jechac na amniopunkcję już bezpośrednio do szpitala na Starynkiewicza, wszystko było ok, bez komplikacji. Odpowiedz Link Zgłoś
sanciasancia Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 24.07.10, 17:39 Ja robiłam na Kasprzaka. Było wyjątkowo nieprzyjemnie (akurat pani na Genetyce nie zrobiła na mnie najgorszego wrażenia) lekarz i położna pobierający próbkę byli grubiańscy. Za to czekałam przepisowe 17 dni na wynik. Odpowiedz Link Zgłoś
hogaforever Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 30.07.10, 16:40 genetycy na kasprzaka zrobili na mnie dobre wrażenie. reszta niestety jak państwowej palcówce. I ten strach, że się czyms zarazisz od dzieci znam. W multi-medzie robiłam test pappa i badanie usg (łączony) i uwaga! dokładnie (DOKŁADNIE SŁOWO PO SŁOWIE) dowiedzcie się co ma być napisane na sierowaniu jeśli robicie badanie na NFZ! Mnie panie przy umawianiu wizyty dwa razy wprowadziły w błąd i ostatecznie dopiero za trzecim razem okazało się że treśc skierowania jest taka jakiej oczekują... i to nie znaczy, że lekarz nie napisał jakie mam mieć badanie albo jakie są wskazania tylko, że panie z rejestracji stwierdziły że jest niejednoznacznie sformułowane. Strasznie się denerwowałam i najeździłam po Warszawie, żeby mi ten mój lekarz wreszcie wypisał takie skierowanie jak trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
ayelet Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 30.07.10, 21:51 Ja robiłam w Orłowskim, bo tam wykonuje amniopunkcję dr Roszkowski a chciałam, żeby mi robił badanie lekarz z bardzo dużym doświadczeniem. Próbki i tak są odsyłane na Sobieskiego, bo to oni wykonują badanie i czekałam na wynik 6 tygodni. Odpowiedz Link Zgłoś
lilit2005 Re: amniopunkcja w Wawie-gdzie zrobić? 08.08.10, 22:58 Ja mialam robic tez w Orlowskim u Roszkowskiego, ale ostatecznie nie zrobilam. Po konsultacji z genetykiem okazalo sie ze nie ma specjalnym wskazan poza wiekem, a przy blizniakach jest wieksze ryzyko powiklan. Zreszta moze bym i zrobila, gdy dr R. mial inne podejscie do pacjentek. Niby taki guru, ale jak zaczelam zadawac pytania nt. procedury i wynikow usg ktore mi zrobil, to stwierdzil ze on z pacjentkami nie rozmawia i albo sie klade na lezanke albo ide sobie do domu. Pare takich tekstow i rzeczywiscie poszlam do domu. Odpowiedz Link Zgłoś