Dodaj do ulubionych

Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie

10.06.10, 19:51
Podziwiam władze Gliwic, za konsekwencję, za to że nie bały się
nagonki medialnej, za autentyczne logiczne i racjonalne myślenie.
Przecież standard komunikacji tramwajowej w Gliwicach był
autentycznie zły, brudne, hałasujące tramwaje, a koszty za wzkm dwa
razy większe niż autobusu. Autobusy dobrze wykonują przewozy,są
czyste, niskopodłogowe o niewielkiej emisji. Sądzę, że tramwaje, a
może szerzej transport szynowy wróci jeszcze do Gliwic, ale na
trasach o innym przebiegu, łącząc obecne duże osiedla mieszkaniowe z
centrum. Autentycznie szkoda było inwestować lub utrzymywać tramwaje
na trasach o przebiegu sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie nie było
potoku pasażerskiego dla komunikacji tramwajowej. Proszę popatrzeć
na nowoczesne tramwaje w państwach Europy Zachodniej, na które tak
się wszyscy powołują, to przecież wagodny bardzo długie dające dużą
ofertę przewozową, dla tras o dużych potokach pasażerskich.
Obserwuj wątek
    • Gość: 105N Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gliwic! IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 20:24
      Mijasją kolejne miesiące od decyzji o likwidacji tramwajów w Gliwicach i każdy dzień potywierdza,że była to słuszna decyzja.
      Mieszkańcy Gliwic moga wreszcie podróżować w normalnych warunkach tymaczasem ludzie w sąsiednich mistach skazani są wciąż na te stare rozlatujące się graty. A nowych ani widu ani słychu. Ile wozów tramwaje śląskie kupiły w zeszłym roku?
      • Gość: hmmm Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 20:31
        antyreklama tego miasta.
        • Gość: 105N mylisz się całkowicie IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 21:03
          wystarczy porównać:

          iv.pl/images/94219165053543373269.jpg
          • sss9 Re: zgadza się, mylisz się całkowicie 10.06.10, 21:16
            przypomnij sobie wyniki badania opinii publicznej, zrobionego na
            zamówienie magistratu, z których wynika, że większość korzystających
            z tej linii nie odczuło poprawy po zmianie tramwaju na autobus.
            faktów nie zagadasz. :)
            • Gość: 105N Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 21:58
              Pamiętam też wyniki sławetnego referendum
              Jeszcze raz piękny widok dla przypomnienia
              iv.pl/images/94219165053543373269.jpg
              • Gość: mob Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 22:33
                Wklejanie takich zdjęć to odwracanie kota ogonem. Równie dobrze do alternatywy
                bycia z brzydką kobietą dałbyś zdjęcie przystojnego geja. Ten sam rodzaj
                retoryki. Nuda panie:)
                • Gość: 105N Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:40
                  Czyżby prawda była niewygodna? Nie widze tam kota tylko dwa pojazdy. Jeden ma lat 31 a drugi 1. Miłośnicy złomu pewnie wolą ten starszy ale niech nie zmuszaja innych do podróżowania rupieciami
                  popatrz jeszcze, warto
                  iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
                  • Gość: Witold Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: 213.172.178.* 10.06.10, 23:12
                    a zdjecia wagonu też świadczą o tym, że Gliwice nie zrobiły nic by ten stan zmienić. Likwidacja to pójście na łatwizne. Wszyscy wiedzą, ze dobry tramwaj jest wygodniejszy od autobusu. Szkoda, ze gliwiczanie tego nie będą doświadczać. Pozostała część aglomeracji i inne miasta polskie owszem. Jeszcze raz żal.
                    • Gość: 105N Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:47
                      Szkoda tylko,że gliwiczanie nie wiedza co to dobry tramwaj
                      Rzeczywistość wyglądała bowiem tak jak na zdjęciu
                      iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
                      • Gość: mk Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:12
                        dobry tramwaj jest cicgy, nie smrodzi i jest szybszy.
                        • Gość: prostychłop Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.gl.digi.pl 11.06.10, 12:22
                          W Gliwicach tramwaj nie był cichy, wiem coś o tym - jeździły mi pod
                          oknem.
                          Tramwaj nie smrodzi - ale smrodzą auta stojące za nim - zawalidrogą -
                          bo szyny - I PRZYSTANKI !!! - na środku jezdni.
                          Nie był szybszy - tak samo stał w korkach jak auta - i jeszcze
                          powodował dodatkowe zatory.
                          Tramwaj ma sens na wydzielonym torowisku - jak np przy
                          Chorzowskiej.
                          Ale tam - to akurat prawie pusty jeździł


                          Jak chcesz wydzielić torowisko dla tramwaju na Wieczorka albo na
                          Zwycięstwa????
                          • Gość: eM Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:34
                            1. No to teraz smrodzi ci jeszcze autobus, bo za nim to dopiero samochody stoją. Po zamknięciu drzwi w tramwaju auta ruszały, teraz cały czas jadą za autobusem.
                            2. Na Chorzowskiej też jeździ stado smrodobusów, nawet jak był jeszcze tramwaj. Pytanie, po co?
                            3. Normalnym jest, że w centrum miasta tramwaj nie ma wydzielonego torowiska. W normalnym mieście stefa centrum jest wyłączona z ruchu samochodów. Ale dla nas to abstrakcja, kochani żyjemy tylko w GOPie.
                            • Gość: mODY 1 milon złotych na remont ulic? IP: 213.172.178.* 11.06.10, 17:15
                              Wystarczy chociaż na gruz czy ziemię by przysypać dziury po torach?
                        • Gość: 105N Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:22
                          A tramwaj w Gliwicach to rozlatujący się 30 letni głośny chyboczący się na krzywych torach grat
                          • Gość: eM Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 20:33
                            A jak będziesz też miał 30 lat to cię zlikwidujemy, szkoda kasy na leczenie.
                            • Gość: gosc Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.smrw.lodz.pl 12.06.10, 01:10
                              a co wladze zrobily przez ostatnie 20 lat aby poprawic tabor tramwajowy
                              moze ABW i inne sluzby to sprawdzily
                              • Gość: eM Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.10, 14:00
                                Bo najlepszym rozwiązaniem jest doprowadzenie do ruiny i likwidacja.
                    • Gość: senior Re: Cała Polska śmieje sie z Gliwic IP: *.aster.pl 11.06.10, 14:58
                      Gość portalu: Witold napisał(a):

                      > a zdjecia wagonu też świadczą o tym, że Gliwice nie zrobiły nic by
                      ten stan zmi
                      > enić. Likwidacja to pójście na łatwizne. Wszyscy wiedzą, ze dobry
                      tramwaj jest
                      > wygodniejszy od autobusu. Szkoda, ze gliwiczanie tego nie będą
                      doświadczać. Poz
                      > ostała część aglomeracji i inne miasta polskie owszem. Jeszcze raz
                      żal.


                      Samodegradacja i prowincjonalizacja miasta. Szkoda.
                  • Gość: mob Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 23:12
                    video.google.com/videoplay?docid=-8275720622562586204#

                    Może ci w głowie rozjaśni na czym stoi klasyczny kapitalizm i lobby. Obejrzyj
                    rano, bo się okaże, że przez nadwątlenie światopoglądu dziś nie zaśniesz.
                    • Gość: 105N Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:46
                      mam w nosie twoje lobby kapitalizm itd. Licza sie dla mnie warunki podróżowania.
                      Porównaj sobie
                      iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
                      • Gość: czytelnik ciekawe IP: *.tomsk.ru 11.06.10, 01:55
                        smieszny kolego, te lobby nie jest jego i nie jest jak ci sie wydaje tylko
                        amerykanskim snem czytaj koszmarem. ty jestes jego nieuswiadomionym
                        przedstawicielem, albo jak mawial lenin uzytecznym idiota sluzacym w interesie
                        tych o ktorych istnieniu nie ma nawet pojecia. bo ma w nosie. wszedzie tylko nie
                        w glowie.

                        ps. wklejanie tego samego linku to flooding i spam, ale moderacja ma pewnie z
                        ciebie taki sam ubaw co reszta. z czystej litosci ci to pisze, nie mam
                        przyjemnosci kopac lezacego. bo ani gorszy nie jestes od innych, masz tylko
                        wypaczony obraz swiata. za co byc moze placi ci frankiewicz. jesli nie to tym
                        gorzej :(

                      • Gość: eM Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:35
                        Właśnie dlatego, że masz to w nosie jest tak jak jest. Nie ten poziom myślenia, abstrakcja!
                    • Gość: ttt model amerynkanski IP: *.bstnma.east.verizon.net 11.06.10, 04:25
                      Jak wygladaja amerykanskie metropolie dzisiaj? Wszystkie miasta chyba z
                      wyjatkiem NYC posiadaja opustoszale centra poprzecinane gigantycznymi i wiecznie
                      zatkanymi autostradami...w stanach wlasciwie nie istnieje komunikacja miejska
                      ani miedzymiejska wiec cale zycie kreci sie wokol autostrad, stacji benzynowych
                      i centrow handlowych...paskudna kultura wiecznie poszerzanych autostrad i
                      chorobliwe uzaleznienie od taniej ropy doprowadza usa do wielkiej spolecznej
                      patologii...a Polska slepo wpatrzona w "american dream" powiela amerykanskie bledy.
                      • Gość: aśka Re: model amerynkanski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 10:16
                        zgadza się to polskie zapatrzenie w amerykę dla mnie jest chore wole rozwiązania
                        ze starego kontynentu
                  • Gość: .. Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.net.stream.pl 10.06.10, 23:12
                    Proszę zażyć jakąś tabletkę na nerwy i grzecznie iść spać. Tak po godzinach
                    uprawia Waść tutaj czystą propagandę, czy to w ramach pracy?
                    • Gość: 105N Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:45
                      Widzę,że prawda boli Tylko,że rzeczywistość wygląda tak jak ja opisałem. Teraz proszę wziąć tabletkę i udać sie na złomowisko. Poczujesz się jak w tramwaju
                      • Gość: .. Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.net.stream.pl 10.06.10, 23:58
                        Panie 105N: proszę nie błaznować, tylko iść spać, bo jutro Pan będzie w pracy
                        przysypiał. O której zaczynacie w UM Gliwice pracę? Czy po prostu teraz ma Pan
                        drugą zmianę? Względnie nadgodziny Pan wali?
                        • Gość: 105N Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 00:11
                          proszę nie błaznować bo jeszcze zaśniesz w swoim gracie i ci się ten rupieć całkiem rozleci. Od kiedy zaczynacie w złomowcu , przepraszam zajezdni pracę?
                          • Gość: .. Re: zgadza się, mylisz się całkowicie IP: *.net.stream.pl 11.06.10, 00:21
                            Pan jest lepszy od trolla Arona. :) Aron już stał się nudny w swoim trollowaniu,
                            a Pan jest po prostu zabawny. :)

                  • Gość: Jolanta Zapytaj baranie IP: 213.17.164.* 11.06.10, 12:24
                    Zapytaj baranie starszych ludzi, jak świetnie im idzie wspinanie się
                    na siedzenia w autobusach ustawione na podwyższeniach i w ciasnym
                    przejściu między fotelami a potem wygaduj takie brednie.
                    • Gość: hrhr mowi ci cos okreslenie niskopodlogowy? IP: *.acn.waw.pl 12.06.10, 04:52
                      W niskopodlogowcach jest czesc siedzen dostepna bez wlazenia na zadne schodki.
                      Ile jest niskopodlogowych tramwai w gopie?
                      Ile z nich jezdzilo do gliwic?

                      Ja sie gliwicom nie dziwie.
                      Skoro nie inwestuje sie w tabor ani w infrastrukture, ba nawet sie jej nie utrzymuje w nalezytym stanie to nie ma co sie bawic w tramwaj.

                      W gopie najbardziej potrzebna jest porzadna siec kolei miejskiej.
                      Tramwaj ze wzgledu na odleglsoci i rozwinieta siec drogowa (w porownaniu z innymi polskimi metropoliami) ma mierne szanse zeby byc szkieletem komunikacji miejskiej.
                      • Gość: eM Re: mowi ci cos okreslenie niskopodlogowy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.10, 14:02
                        Pociąg oczywiście ma być szkieltem, ale dojedź sobie pociągiem np. z Maciejowa do centrum Gliwic.
          • 1stanczyk To,ze nie inwestowano w modernizacje komunikacji 11.06.10, 08:19
            tramwajowej ma być argumentem by ją usunąć?

            Jest tylko wyłącznie konsekwencja wcześniej podjętych decyzji by dzisiaj
            stanowić łatwy argument tych co oceniają po pozorach (jak to zdjęcie które
            prezentujesz).

            Model "rozwojowy" bardzo popularny wśród naszego półświatka półinteligencji
            polegający na potrzebie zniszczenia tego co było by na ruinach moc budować nowe
            jest typowy dla cywilizacji pierwotnych.

            Był to zresztą model rozpropagowany Balcerowiczowską reformą.

            Dlatego po dwudziestu latach okazała się nieprawdopodobnie droga.
            Długi które stworzyła spłacać będą jeszcze nasze wnuki.

            Kiedyś, temu zastosowanemu wobec komunikacji tramwajowej modelowi "rozwojowemu",
            służyły wojny.

            Można było wszystko zaczynać od nowa.

            Dorobek i bogactwo krajów bogatych takich jak Francja czy Anglia czy Stany
            Zjednoczone od wieków już wynika głównie z modelu opartego na doskonaleniu tego
            co istnieje.

            Ale my zawsze musimy być mądrzejsi!

            Szkoda tylko ze rezultaty tej mądrości są tak żenujące jak obecnie po dwudziestu
            latach demokratycznej suwerenności, że musimy korzystać z bezzwrotnej unijnej
            pomocy przeznaczonej dla tych co nie potrafią sobie radzić sami!!!

            Re: mylisz się całkowicie
          • Gość: senior Re: mylisz się całkowicie IP: *.aster.pl 11.06.10, 15:03
            Gość portalu: 105N napisał(a):

            > wystarczy porównać:
            >
            > rel="nofollow">iv.pl/images/94219165053543373269.jpg


            Wystarczy pomysleć, nowy tramwaj moze słuzyc co najmniej kilkanascie
            lat, autobus po kilku latach jest już z gruchotem. W Warszawie
            buduje sie nowe i planuje dalsze linie tramwajowe. Dlaczego ?
            Przecież autobusy mogłyby wystarczyć.
          • Gość: senior Re: mylisz się całkowicie IP: *.aster.pl 11.06.10, 16:16
            Gość portalu: 105N napisał(a):

            > wystarczy porównać:
            >
            > rel="nofollow">iv.pl/images/94219165053543373269.jpg


            Właśnie, wystarczy porównać.

            Tekst linka
      • sss9 Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli 10.06.10, 20:59
        Gość portalu: 105N napisał(a):

        > Mieszkańcy Gliwic moga wreszcie podróżować w normalnych warunkach
        tymaczasem lu
        > dzie w sąsiednich mistach skazani są wciąż na te stare rozlatujące
        się graty

        jest na to dobra rada: przekonaj swojego idola do kandydowania w
        każdym innym mieście oprócz Gliwic. niech inni też dostąpią szczęścia
        bycia rządzonymi przez aroganckiego kabotyna. :)
        • Gość: 105N rada za radę: IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 21:02
          jeżeli tak bardzo kochasz złom zamieszkaj w złomowcu.
          • sss9 Re: rada za radę: 10.06.10, 21:18
            dlaczego odmawiasz innym miastom dostąpienia zaszczytu obcowania z
            aroganckim kabotynem, którego uważasz za Słońce Karpat? podziel się,
            chamie. :)
            • rico-chorzow Re: rada za radę: 10.06.10, 21:26
              sss9 napisał:

              > dlaczego odmawiasz innym miastom dostąpienia zaszczytu obcowania z
              > aroganckim kabotynem, którego uważasz za Słońce Karpat? podziel się,
              > chamie. :)

              Witam,wydaje mi się?,jesteśmy podobnego czy tego samego zdania?
              • sss9 Re: rada za radę: 11.06.10, 16:42
                rico-chorzow napisał:

                > sss9 napisał:
                >
                > > dlaczego odmawiasz innym miastom dostąpienia zaszczytu obcowania
                z
                > > aroganckim kabotynem, którego uważasz za Słońce Karpat? podziel
                się,
                > > chamie. :)
                >
                > Witam,wydaje mi się?,jesteśmy podobnego czy tego samego zdania?

                to przecież nie jest niemożliwe. ;)
                • rico-chorzow Re: rada za radę: 11.06.10, 19:32
                  sss9 napisał:

                  > to przecież nie jest niemożliwe. ;)

                  hehehe,no to zobaczymy :),więc całkiem futurystacznie,a może z poniesieniem
                  fantazii,jedzie pan z pracy tramwajem od granicy bezkolizyjnie przez centra
                  miast Katowic,Chorzowa mija Chebzie,Zabrze i przesiada się bezstresowo w
                  Gliwicach na tramwaj,który zawozi pana w pobliże miejsca zamieszkania - jest pan
                  szybciej jak kolega z tego samego miejsca pracy samochodem:)
            • Gość: 105N Re: rada za radę: IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 21:57
              twoja kultura jest porównywalna do stanu tramwajów na Śląsku
              • Gość: cityrunner zmarnotrawiny majątek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 08:08
                ...a za stan Tramwaji Śląskich S.A. odpowiadają akcjonariusze w tym
                również gmina Gliwice. Wynika z tego prosty wniosek: Frankiewicz
                doprowadził Tramwaje do ruiny i potem się ich pozbył. Oznacza to
                dokładnie tyle, żę zmarnotrawił majątek gminy. Frnakiewicz jest
                poprostu niegospadrny. Drogi gościu 105N, przyjmij jeszcze do
                wiadomości, żę tramwaje to nie tylko "105" ale naprawdę cała gama
                nowoczesnych pojazdów, z których można korzystać w innych miastach
                Polski. Dlaczego w Gliwicach jeździły tylko znienawidzone przez
                Ciebie "105"? Ano dlatego, że Frankiewicz to nie menadżer. To mierny
                ekonom, który nie potrafi rządzić, tylko zarządzać - taki filmowy
                cieć Prokop lub Anioł.
                • Gość: eM Re: zmarnotrawiny majątek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:44
                  Tak jak pisałem... patrzenie przez ryzmat GOP. Mentalności nie zmienisz.
                • Gość: 105N Re: zmarnotrawiny majątek IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:25
                  li Frankiewicz jest winny temu,że Tramwaje Śląskie przez 20 lat kupiły 17 tramwajów (mniej niż 1 rocznie) Ciekawe A kiedy Gliwice stały się akcjonariuszem tej spółki? I czemu Tramwaje Śląskie po wyrzuceniu z Gliwic nadal nie kupują nowych pojazdów?
              • Gość: tramwaje na Śląsku Re: rada za radę: IP: *.cen.uni.wroc.pl 11.06.10, 11:07
                O wypraszam sobie! We Wrocławiu mamy nowoczesne tramwaje!
          • Gość: eM Re: rada za radę: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:38
            Wychodzi słoma z butów. Tragedia, to ejst własnie wada internetu. Każdy może pisać anonimowo i obrażąc innych!
      • Gość: Frodo Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.stk.vectranet.pl 10.06.10, 22:42
        Myśląc w ten sposób to należałoby też zlikwidować całą komunikację kolejową. Co
        zresztą się stopniowo robi. A może wystarczyłoby trochę unowocześnić tabor. A
        tak to zlikwidujemy i problem z głowy.
        • Gość: 105N Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:46
          Znakomicie! Jak przebiega unowocześnianie taboru Tramwajów Ślaskich? Ile kupiono w zeszłym roku?
          • Gość: swoboda_t Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:33
            Unowocześnianie taboru TŚ wygląda w ten sposób, że jest
            przygototywany przetarg na 30 nowych niskaczy. To na pierwszy rzut,
            z czasem przyjdą kolejne. Do tego dojdzie 10 dwukierunkowych używek
            potrzebnych na czas remontów oraz postępująca modernizacja
            wszystkich liniowych stopiątek. W efekcie na przełomie lat 2012/2013
            tabor liniowy TŚ będzie się składał z ok. 50 wozów niskopodłogowych
            (liczac z Karlikami), 10 helmutów z możliwością przeróbki środkowego
            cżłonu na niskopodłogowy (do czego pewnie dojdzie) i
            stukilkudziesięciu zmodernizowanych Konstali 105 -
            wysokopodłogowych, ale cichych i estetycznych. Ale Gliwice już się o
            tym nie przekonają. Miasta objęły akcje TŚ dopiero w 2010 roku, ale
            prace przy remontach torowisk ruszyły już w Katowicach, Sosnowcu,
            Zabrzu i Bytomiu, potem czas na Rudę, wymienione będą też
            praktycznie wszystkie tory w Chorzowie. Gliwice też mogły liczyć na
            remont torowisk, ale Frankiewicz od początku był przeciwny
            tramwajom - pierwsze tego sygnały zdradzał już w połowie lat 90-
            tych. No i tak ściemniał, że Gliwice zaangażują się w modernizację,
            aż przyszło co do czego i się wypiął na tramwaje i na resztę
            aglomeracji. W efekcie Gliwice za 15-20 lat będą mówić o
            przywróceniu tramwajów i rozbudowie linii. Tylko kto za to zapłaci??
            • Gość: mob Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.cable.smsnet.pl 11.06.10, 09:36
              Wszyscy tylko nie Gliwice, taki urok solidarności w biedzie.
            • Gość: swoboda_t Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 10:09
              Errata: "w 2009 roku".
            • Gość: cho Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 10:52
              Mieszkam w Chorzowie Batorym i jak widzę torowisko na Armii
              Krajowej, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Dziura na dziurze,
              łatane po 2 metry za każdym razem, wiecznie zablokowane, wiecznie
              łatane, ja rozumiem, że te ekipy muszą z czegoś żyć, ale dlaczego ze
              mnie?
              A ten nowy tabór, o którym piszesz - no doczekać się nie mogę! 15
              lat temu, jak byłam w liceum, chyba przez rok remontowali torowiska
              chorzowsko-katowickie pod karliki. I co? Torowiska rozklekotane,
              tramwaje rozklekotane, siedziska śmierdzące, ani to ciche, ani to
              szybkie, jak obiecywali... Dlaczego niby teraz ma być inaczej?
              • Gość: eM Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:46
                Skoro od tylu lat glosujesz na Kopla, to się nie dziw.
                • Gość: cho Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 16:44
                  Nie głosuję na niego. Masz w zanadrzu jeszcze jakiś tego typu
                  błyskotliwy komentarz?
                  • Gość: mODY Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: 213.172.178.* 11.06.10, 17:10
                    Remont Armii K rozpocznie się w przyszłym roku. Chorzów wyda na to grube mln, grube mln dostanie tez z UE. Ciekawe co bys pisał, gdyby Chorzów też zrezygnował z tramwajów tak jak Gliwice, i to całe dziurowisko by zostało (tak jak w Gliwicach).
                    • Gość: cho Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.chello.pl 11.06.10, 18:11
                      Że nie zmarnował kupy kasy.
                      Bo Chorzów już wydał kiedyś sporą kasę na remonty torowisk, na nowe tramwaje, na
                      remont wolki. I co? I nic-o, bo kasę sie wydaje, a potem o nic się nie dba.
                      • Gość: eM Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 18:39
                        Nie rozśmieszaj mnie, czego się spodziewasz po wyremontowaniu kilku odcinków poprzerywanych odcinkami zdewastowanymi.
                        • pandzik Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli 11.06.10, 20:36
                          Normalny człowiek, wydawszy pieniądze na cokolwiek, potem o to dba. Ale jak się
                          wydaje pieniądze bez składu i ładu, żeby dać zarobić różnym znanym od lat ekipom
                          i ekipkom, to się nie patrzy na to, co się robi, ani na to, co się dzieje z tym,
                          co się zrobiło. I tak się dzieje w Chorzowie. Uwierz mi, marnotrawienie
                          pieniędzy nikogo w tym mieście nie śmieszy. Jeśli ciebie tak, to szkoda,
                          najwidoczniej tu nie mieszkasz.
                          • Gość: eM Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 20:43
                            Niektórzy myśla niestety tylko tu i teraz :-/ kasa się liczy nic więcej
                  • Gość: eM Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 18:38
                    Po prostu to my decydujemy kto nami rządzi.
            • Gość: prostychłop Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.gl.digi.pl 11.06.10, 12:37
              Gość portalu: swoboda_t napisał(a):
              > Unowocześnianie taboru TŚ wygląda w ten sposób, że jest
              > przygototywany przetarg na 30 nowych niskaczy

              30 na CAŁY ŚLĄSK???? NIE TRZYSTA ????
              To kpiny jakieś???

              32 mln-y ma dołożyć Ruda Śląska, 16 mln - Bytom, prawie 9 mln Zabrze
              - itd...Tylko na unowocześnienie, eksploatacja - swoją drogą...
              Wyguglałem se właśnie - że same Gliwice w 2009 wybuliły 3 mln-y na
              eksploatację.
              I za taką kasę 30 wagonów???
              • Gość: Tragedia Śląska Tragedia Śląska przedstawia: IP: 89.174.178.* 11.06.10, 13:19
                Tragedia Śląska przedstawia:


                www.fotoszok.pl/upload/7b43b2cd.jpg

                www.fotoszok.pl/upload/190bbe40.jpg
              • Gość: swoboda_t Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 16:46
                30, a ile mają kupić w jednym rzucie, jak nowczesny wagon 30-metrowy
                kosztuje 7-9 milionów za sztukę?? Nie od razu Rzym zbudowano, inne
                przedsiębiorstwa tramwajowe też zamawiają podobnie astronomiczne
                ilości, bo początkowa inwestycja oznacza wielki wydatek. Wyjątkiem
                jest Warszawa, gdzie zamówili na raz 186 wagonów, ale i tak zostanie
                im ponad 500 starych Konstali. 50 niskopodłogowych wagonów na ogólną
                licbzę ok. 180 wyjeżdżających codziennie na trasy to nie tak źle
                zważywszy, ze resztą będą stanowić tramy zmodernizowane. Zresztą na
                nich się nie skończy, ale pomalutku, na hurtowa wymianę wsyzstkich
                wagonów nie stać nawet przewoźników w Niemczech i Austri.

                I nie na cały Śląsk, a na kilka miast GOP. ZTCP poza nimi na Śląsku
                tramwaje ma jeszcze tylko Wrocław i Ostrava ;)
        • Gość: eM Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:39
          Lepiej powołac nowa społke i kolejne stołki na ktorych da się trzepać kase. Potem hasło" "Nareszice upadną PR" Pytanie, skąd nowa spółka weźmie tabor. Odpowiedź: odkupi od upadających PR. Koło zamknięte.
      • Gość: .. Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.net.stream.pl 10.06.10, 23:09
        Wszystko ok, czy upał sprawia, że Waść bzdury prawi?
        • Gość: 105N Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:52
          Bzdury? Liczę na stosowny cytat owych bzdur. A jeżeli nie to na przeprosiny
      • Gość: antymoher Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.tangram.com.pl 11.06.10, 09:03
        szyny tramwaje to to samo co mohery
        nie chcemy tego badziewia w naszym miescie
        • Gość: anna Re: Znakomicie! Oby inne miasta poszły śladem Gli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 10:24
          nie wiem jak tam u ciebie ale umnie w mieście tramwajem szybciej dojedziesz niż
          czymkolwiek, ktoś miał interes aby skasować w gliwicach tramwaje i bardzo jest
          to podejrzane że od tylu lat nic nie zrobiono w celu poprawy taboru i torowisk
      • Gość: Jolanta Zapytaj baranie IP: 213.17.164.* 11.06.10, 12:21
        Zapytaj baranie starszych ludzi, jak świetnie im idzie wspinanie się
        na siedzenia w autobusach ustawione na podwyższeniach i w ciasnym
        przejściu między fotelami a potem wygaduj takie brednie.
        • Gość: 105N Re: Zapytaj baranie IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:31
          No tak, przeciez wcześniej jeździły nowoczesne niskopodłogowe tramwaje.
    • Gość: mob Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 20:29
      Ale widzisz, tramwaje są dla wielu symbolem industrialnej miejskości. Wiochy
      tramwajów nie mają, tylko PKS i PKM. Stąd ten ambaras:)
      • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 20:57
        Jeżeli kupa zomu to dla ciebie wyznacznik miejskości to ja dziękuję za takie miasta. Może zrobić krok dalej i uznać za wyznacznik mieskości umiejcowienie złomowca na rynku?
        • Gość: mob Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 21:30
          Nie pisałem o jakości taboru, którego nazwę wziąłeś sobie za nick, to po prostu
          wyznacznik stereotypowy. W Polsce jest tak, że tramwaje zwyczajowo mają miasta
          duże, tak jak zazwyczaj mają one prezydentów a nie burmistrzów. Są wyjątki, mały
          Knurów i Sopot mają prezydenta a większe od nich Tarnowskie Góry tylko burmajstra:)

          • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:17
            A szkoda ponieważ jakość taboru (choć trudno mówić w przypadku tramwajów o jakiejkolwiek jakości) jest sprawą zasadniczą
        • Gość: mk Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:17
          Kraków buduje nowe linie, Poznań to samo, modernizują stare, a
          Gliwice likwidują radośnie. Tam gdzie jest cywilizacja tam są
          tramwaje.
        • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:47
          Wyznacznikiem miejsokości są decyzje podjmowane rpzez mieszkańców miasta.
      • Gość: rr Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.waldex.3s.pl 10.06.10, 21:47
        Tak jest, do autobusów kzkgop wsiada sie już tak jak do PKS-u.
        • Gość: mob Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 22:02
          Komunikacja miejska w żadnym mieście nie przynosi zysków, każda żyje z dopłat.
          Oprócz płatnej komunikacji są darmowe alternatywy. I nie, wcale nie oblepione
          reklamami busy do hipermarketów:)
        • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:13
          Jeżeli już wspominasz o autobusach to przyjkrzyj się pięknemu porównaniu
          iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
          Rozumiesz już dlaczego miejsce tramwaju jest w złomowcu?
          • Gość: XWJ Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 07:34
            phototrans.eu/14,406486,0,Volvo_B10BLE_7.html
            A ja polecam Panu ten link :) Ot, jak słowa prezydenta F. się sprawdzają. I
            zapytam: A gdzie się podział ten nowoczesny Solaris?
            Od likwidacji tramwaju w Gliwicach, byłem tam 5 razy:
            Za pierwszym razem wszystko funkcjonowało jak należy (była to niedziela)
            Za drugim razem, stojąc na Puszkina nie doczekałem się przez 50 minut żadnego
            autobusu (bylem w Środę).
            Za trzecim razem, zamiast rzeczonych, nowoczesnych Solarisów, był DAB
            (przypominam: Najmłodszy DAB ma 17, a najstarszy 20 lat)
            i po raz kolejny: A gdzie się podział ten nowoczesny (roczny)Solaris?
            W tedy to już miałem ochotę iść do pana F., wyciągnąć go zza biurka i dać mu po
            twarzy.
            Za czwartym razem to samo.
            Za piątym razem postanowiłem pojechać samochodem... To była największa głupota.
            45 minut stania w korku. A za mną co?
            Tak! Dwa,(podkreślam)dwa! Solarisy :)
            • Gość: 105N Re: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:27
              a też zrewanżuję się opowieścią jak kiedyś musiałem jeździć rozlatującymi się zardzewiałymi głośnymi i chyboczącymi na krzywych torach gratami A teraz? Wreszcie jeździ się w godnych warunkach
              porównaj
              iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
          • Gość: XWJ Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 13:46
            Ze się tak zapytam: Płyta się Panu zacięła czy nie może pan znaleźć porządnych
            argumentów?
            Taki sam mam widok w Krakowie. No może ciut ładniejszy :)
            To dla Pana proszę ot porównanie:
            Rzeczony DAB Który kilkakrotnie mi się nawinął (w danym dniu i nie tylko):
            www.phototrans.eu/14,237549,0,DAB_12_1200B_118.html
            Wprost komfortowa i przyjazna pasażerowi duchota wywołana aż jednym(!)
            uchylanych oknem
            Rzeczonego Volva:
            www.phototrans.eu/14,258472,0,Volvo_B10BLE_8.html
            Aż 8(!)uchylanych okien i pełen komfort zaduchu i smrodu spalin :)
            A czemuż to zwracam uwagę na wozy, które na "A4" nie powinny jeździć?
            A no właśnie... Nie powinny, a jeżdżą! I to nie jest jednorazowy wybryk. Mam
            kolegów i informatorów na śląsku, to wiem co się dzieje.
            A i same Solarisy: 11 wąziuteńkich lufcików + elektrycznie (albo i nie)
            sterowane szyberdachy... Ach no tak... W imię polepszania komfortu, zaduch przy
            40*C wewnątrz
            A ot rzeczona stopiątka, po remoncie:
            phototrans.eu/14,278331,0,Konstal_105N_2K_777.html
            10 Pełnych odsuwanych okien + 4 duże włazy dachowe, dzięki którym można zrobić
            niezły przewiew. W miarę wygodne siedzenia, jak w Solarisach + dużo więcej
            miejsca dla stojących...
            A jedynie, co tu się nadaje na złom, to Pan, Pan F. i te wasze DAB-y i Volva
            (co do Solarisów, są za młode na kasację, ale uważam, że Solaris przedtem robił
            lepsze wozy, na jakość, a nie na ilość)...
            A... I niech Pan nie hańbi dobrego imienia stopiątek... Co prawda: Sam mam ich
            serdecznie dość i nie lubię ich zbytnio, ale dumnie, od paręnastu lat wożą
            ludność całej Polski. Pan wykorzystując je, jako swój nick, urąga sobie, jak i
            stopiątkom...
            • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:34
              Teraz napisz czemu ten tramwaj po remoncie nie ma ogrzewania i zima zmienia sie w chłodnię Te DABy są młodsze od większości tramwajów i są ogrzewane zimą
              Nowoczesnych autobusów jest w PKM Gliwice połowa. Tymczasem ile nowoczesnych pojazdów maja Tramwaje Ślaskie
              • Gość: XWJ Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.10, 10:37
                Tak, tak... Owszem DAB-y są młodsze, ale wysokopodłogowe, kopcą (#1 - kopci
                gorzej, niż niejeden Ikarus), są mułowate i tłuką się...
                A dlaczego niby zimniejsze są stopiątki od tych DABów?
                Wiesz... Stary, przegrzany silnik + brak jakiejkolwiek wentylacji = nadmierne
                ciepło. Wracając do tematu stopiątek: Koszty Panie, koszty...
                Jakby Pan F. dołożył parę złotych, to by i ogrzewanie było lepsze.
                A może nawet i pierwsze nowe tramwaje pokazały. Ale nie. Kupić 2 Solarisy,
                zrobić propagandę, pojeździć chwilę nimi, po czym podmienić na 20 letnie
                złomy... Bo tak taniej. Będzie więcej pieniędzy na służbową kawę czy ciasteczka...
    • sss9 Re: Gliwice: demolition man Frankiewicz 10.06.10, 20:53
      grzegorz0046 napisał:

      > Podziwiam władze Gliwic, za konsekwencję, za to że nie bały się
      > nagonki medialnej, za autentyczne logiczne i racjonalne myślenie.

      Autentycznie szkoda było inwestować lub utrzymywać tramwaje
      > na trasach o przebiegu sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie nie było
      > potoku pasażerskiego dla komunikacji tramwajowej

      dobre. :D
      to powiedz, dlaczego teraz autobusy obsługują tę samą trasę z taką
      samą częstotliwością? to ma jakiś związek z logicznym i racjonalnym
      myśleniem?
      ciekawe też gdzie w Gliwicach można zbudować nową linię tramwajową
      nie biegnącą ulicami, która obsłuży te "nowe potoki pasażerskie" i
      dlaczego Frankiewicz z tym zwleka? bo jeżeli jesteś choć trochę
      poważny, to nie masz na myśli jego populistycznego, ale absurdalnego
      pomysłu kolejki łączącej Sośnicę z Łabędami, a może i z Pyskowicami,
      bo tę koncepcję totalnie rozłożyła ocena TOR-u.

      najlepsze, że z tego wyrywania torów może za chwilę zrobić się
      straszny skandal, bo Frankiewicz nie ma na to koniecznych zezwoleń,
      tak jak powoli puchnącym skandalem okazała się kolorowa iluminacja
      Radiostacji i nikt z jego otoczenia nie ma najbledszego nawet pojęcia
      ile ta demolka będzie kosztowała miasto.

      no i na boga, dlaczego cały twój tekst jest żywcem wyjęty z agitek
      Frankiewicza? sam nie potrafisz złożyć kilku zdań?
    • rico-chorzow Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę 10.06.10, 21:23
      grzegorz0046 napisał:

      > Podziwiam władze Gliwic, za konsekwencję, za to że nie bały się
      > nagonki medialnej, za autentyczne logiczne i racjonalne myślenie.

      (..)

      Dość ciekawe stwierdzenie,żeby nie powiedzieć odważne,miasta zachodnie wypychają
      komunikację autobusową z zakopconych center miast,rozbudowując i unowocześniając
      sieci tramwajowe-metrowe - w Glwicach na odwót,podobnie jak w Chorzowie,pewnie
      "ojcowie" tych miast zaplanowali na przyszłość - przy odpowiednim stężeniu smogu
      - usługi dorożkarsko-furmankowe,a dla siebie samych - przy tych kategoriach
      logicznego i racjonalnego myślenia - stołki sołtysów.
      • Gość: mob Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 21:33
        Ale takich nie przekonasz, dla nich tramwaj to ćwierćwieczny rzężący po
        zdezelowanych torach "cyklop" pamiętający towarzyszy Gierka i Breżniewa
        wizytujących Hutę Katowice (nomen omen).
        • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:11
          tBo tak właśnie jest. Przypomnij ile lat mają śląskie tramwaje
          • Gość: mob Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 22:16
            A to tylko stare złomy istnieją? Polskie czy niemieckie? Wprowadzić miłych panów
            konduktorów zamiast opryskliwych kanarów, jakieś dotacje unijne i wojewódzkie i
            rach ciach będziesz miał bankę, której nie zamienisz na solarisa, w którym
            ludzie się wędzą i śmierdzą co poniektórzy:))

            To chyba tyle w temacie.
            • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:34
              To dlaczego Tramwaje Ślaskie tego nie zrobiły? Ile jest nowoczesnych tramwajów na Śląsku? O ile wiem 17. Ile kupiono w zeszłym roku? Cała reszta to rupiecie z czasów Gierka i Jaruzelskiego
              • Gość: Solaris Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: 213.172.178.* 10.06.10, 23:37
                Dlaczego nie napiszesz, że oprócz super, hiper nowoczesnych autobusów po mieście jeździ jeszcze ponad 50 ikarusów, pamiętających lata 80-te? Tramwaje z tych lat to normalne na całym świecie takie jeżdżą, ale autobusy? To nawet na Ukrainie takich nie ma. Już dawno powinny być na złomie. Tymczasem PKM Gliwice ogłosił przetarg na ich remont. Skandal i kompromitacja.
                • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:50
                  Bo temat jest o tramwajach. Nie zauważyłeś?
                  Te ikarusy sa dużo młodsze od wiedkszości tramwajów. W przeciwieństwie do nich mają np. ogrzewanie. Możesz mi wytłumaczyć jak można w Europie Środkowej wypuszczać nieogrzewane pojazdy? Tego nawet na Ukrainie nie ma! Nie jesteśmy Grecją!
                  • bahn Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę 11.06.10, 10:39
                    W ikarusach ogrzewanie? Szczególnie w tylnym członie! :)
              • Gość: DoDo Marmarosa Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.cen.uni.wroc.pl 11.06.10, 11:12
                Na Śląsku jest wiele nowoczesnych tramwaji. Wystarczy pojechać do Wrocławia.
              • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:55
                To jest właśnie straszne, że za czasów Gierka tramwaje produkowano w ilościahc ogromnych a za czasów Frankieiwczach ani jednego!
    • Gość: ddd Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.broker.com.pl 10.06.10, 21:23
      Połowa gliwiczan = 10. Statystyka rodem z piekła
    • bahn "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesięcio! 10.06.10, 22:00
      Jeżeli były to analizy zlecone przez Frankiewicza, to pewnie wyszło, że PKM
      Gliwice jest najbardziej ekonomicznym, ekologicznym i najefektywniejszym
      środkiem transportu dla Gliwic ze swymi ikarusami i równie pełnoletnimi
      dabami-piekarnikami! Dalej, nie ograniczajcie się!
      • Gość: mob Re: "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesi IP: *.cable.smsnet.pl 10.06.10, 22:11
        Artykuł z cyklu "kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?" - nie jestem fanem
        tramwajów, ale póki co kolejki miejskiej i metra doczekać się nawet nie próbuję.
        To byłaby alternatywa dla dotychczasowej komunikacji i zgubnej w skutkach nowej
        świeckiej tradycji jeżdżenia do pracy autem po mieście. Bo syfiastym taborem KZK
        w ścisku nikt nie lubi. W tym sęk! (jest drzewo, w szrodku sęk, że się rżnie)
      • Gość: 105N Re: "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesi IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:15
        Tak ci przeszkadzaja ikarusy? Czy wiesz jednak że sa one młodsze od większości tramwajów?
        Czy wiesz ,że połpwa pojazdów PKM Gliwice to nowe pojazdy. ILe tymczasem nowoczesnych pojazdów mają Tramwaje Śląskie?
        • Gość: Solaris Re: "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesi IP: 213.172.178.* 10.06.10, 23:43
          Co to jest nowoczesny pojazd? Wygodniej się jedzie wagonem 105N po modernizacji 5 lat temu, niż nowym autobusem gliwickim zakupionym tez 5 lat temu.
          • Gość: 105N Re: "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesi IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 00:12
            Dobry żart! Te rupiecie po liftingu nzaywasz wygodnymi? Może jeszcze wytłumaczysz dlaczego nie mają ogrzewania?
            • bahn Gdzie klimatyzacja w solarisach? Lub chociaż okna? 11.06.10, 10:54
              A co mamy dziś? Ile osób już zasłabło w tym tygodniu w nowoczesnych autobusach z
              Gliwic bez jakiejkolwiek wentylacji, o klimatyzacji nie wspomniawszy? W tramwaju
              da się przynajmniej okno otworzyć, w autobusie z Gliwic są jakieś śmieszne
              uchylne lufciki. O dabach nie wspominając, bo w nich latem można śmiało siekierę
              wieszać.
              • Gość: Tragedia Śląska Dobrze że to pijaństwo Frankiewicz przepędził z Gl IP: 89.174.178.* 11.06.10, 10:57
                Dobrze że to pijaństwo Frankiewicz przepędził z Gliwic:

                www.fotoszok.pl/upload/7b43b2cd.jpg
                www.fotoszok.pl/upload/190bbe40.jpg

                forum.gazeta.pl/forum/w,120,69196192,,Poczytajcie_jak_PIJA_w_Tramwajach_Slaskich.html?v=2
        • Gość: swoboda_t Re: "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:44
          Wiek tramwaju i autobusu jest nieporównywalny. Za okres trwałości
          wagonów tramwajowych przyjmuje się zwykle 40 lat (nie w Polsce,
          tylko na świecie) i najmłodsze używane tramwaje na rynku mają po
          dwadzieściakilka-trzydzieści lat, a są i starsze (np. Poznań kupuje
          jakoś teraz z Niemiec wagony 40-letnie). Okres trwałości autobusów
          15 do 20 lat i bogate przedsiębiorstwa przewozowe pozbywają się
          autobusów po 10 latach. Ma to związek ze znacznie mniejszą
          trwałością autobusów oraz ze zmieniającymi się normami emisji
          spalin. W przypadku tramwajów emisja spalin jest niezależna od ich
          wieku i wynosi... zero :)
        • Gość: eM Re: "pięciokrotnie"? Nie ograniczajmy się, dziesi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:57
          Pokaz mi 30-40 letni autobus!
        • Gość: zad ts maja mnostwo nowoczesnych pojazdow IP: 109.255.153.* 11.06.10, 20:30
          przyjdz i zobacz auta sluzbowe prezesow, dyrektorow, kierownikow...
    • Gość: dyzio Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.compnet.pl 10.06.10, 22:11
      Frankiewicz kiedyś pójdzie na emeryturę. Przyjdą nowi i w ramach swojej
      nowości położą tory z powrotem.
      • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:58
        Nie czekaj na to, id na wybory!
    • Gość: gosc portalu x kolego 105n IP: 62.149.141.* 10.06.10, 22:23



      za 10 moze i wiecej lat, bo w to wierze, kiedy kraj sie dzwignie bo i juz
      przegania portugali i grecje ktorych socjalizmem nie karmiono pol wieku,
      tramwaje wroca do lask a twoje gliwice z rozebranym torowiskiem beda skansenem
      komunikacyjnym zach. czesci tej konurbacji.

      wtedy bedzie psioczyl czemu rozebrano, wystarczylo zostawic do ewentualnej
      rewitalizacji. i potem wszyscy beda sie musieli dokladac dla gliwic bo bidoki
      nie widzieli przyszlosci w szynowej komunikacji tylko wybrali smierdzace
      busy...... bo na elektryczne was nie stac a trolejbus masz ino w tychach
      • Gość: 105N Re: kolego 105n IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:31
        Często masz takie wizje? Znasz może jeszcze numery lotto jakie padną w przyszłym tygodniu?
        • Gość: gosc portalu x Re: kolego 105n IP: 62.149.141.* 10.06.10, 22:41
          z przykroscia ci oznajmiam ze nie masz dystansu do sprawy. autobusy sa ok, ale
          nie sa w stanie z taka czestotliwoscia jezdzic co tramy bo zwyczajnie kasy nie
          ma na paliwo. kwestie korkow ulicznych i smrodzenia pomine. a ty tylko swoje i
          swoje i moja racja jest najmojsza. i zadna inna. inni sa glupi.

          albo masz malo lat, albo nadajesz jako przedstawiciel autobusowego lobby lub co
          gorsza prywatnie jestes frankiewicz ;))))))) i stad twoj fanatyzm.
          • Gość: 105N Re: kolego 105n IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 22:45
            Czyli nie znasz numerów lotto z przyszłego tygiodnia? A przecież próbujesz przewidywać przyszłość
            Albio jesteś miłośnikiem złomu (złomofilem) albo kolesiem jeżdżącym jednym z tych rozlatujacych sie gratów i bojących sie o swoje zardzewiałe miejsce pracy. Albo jedno i drugie
            • Gość: Solaris Re: kolego 105n IP: 213.172.178.* 10.06.10, 23:20
              Czy ty gościu jesteś normalny?
              • Gość: 105N Re: kolego 105n IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:40
                Czyżbyś miał wątpliwości?
                • Gość: Pri Re: kolego 105n IP: 207.71.26.* 11.06.10, 09:00
                  Gigantyczne watpliwosci... a wlasciwie to wcale, z Twoich wypowiedzi wynika zes
                  poj....ny jak malo kto.

                  Historia pokazala, ze wszystkie miasta ktore zlikwidowaly tramwaje do nich
                  wlasnie wracaja.
                  Przyklady? prosze bardzo np. Dublin. Oczywiscie, nie ma co porownywac
                  nowoczesnie zarzadzanego miasta do Gliwic ale jednak.

                  W tej chwili na wyscigi siec tramwajowa w Dublinie i okolicach jest
                  rozbudowywana, a zeby bylo zabawniej Luas (tak sie nazywa lokalny
                  tramwaj)operuje bez subwencji od miasta i w dodatku przynosi zyski - za ostatni
                  rok podatkowy 3 mln euro na plus.

                  No ale zascianek to zascianek...
                  • Gość: 105N Re: kolego 105n IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:19
                    Kultura dorównujesz stanowi tramwajów. Za dużo przebywasz w złomowcu
                    A teraz napisz jak wygląda tramwaj w Dublinie a jak wyglądały tramwaje w Gliwicach
                    • Gość: eM Re: kolego 105n IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 20:35
                      I niech doda jak wyglądają!!! Nie ma ich.
            • Gość: eM Re: kolego 105n IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 15:12
              Są ludzie, dla ktorych liczy się tylko tu i teraz oraz kasa w kieszeni oraz tacy, którzy chcą kształtować swoje otoczenie tak, aby z każdym dniem było lepiej.
              • Gość: 105N Re: kolego 105n IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:20
                Do takich ludzi należy Frankiewicz. Usunął z naszego otoczenia rozlatujące się graty i wreszcie można podróżować w normalnych warunkach. Oby prezydenci innych miast postąpili podobnie
                • Gość: eM Re: kolego 105n IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 20:35
                  Pogadamy za kilka lat
    • Gość: jac Katowice: tez wyrwac! IP: *.chello.pl 10.06.10, 22:27
      W Katowicach nie mozna uporac sie z tramwajami w Rynku! Zrobmy to co
      w Gliwicach! WYRWAC SZYNY!!!!
      • Gość: swoboda_t Re: Katowice: tez wyrwac! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:47
        Tramwaje na Rynku w Katowicach są obecne od 114 lat. Wiesz lepiej od
        niemieckich ojców tego miasta jak powinna być zorganizowana
        komunikacja w tym miejscu?
        • Gość: jac Re: Katowice: tez wyrwac! IP: *.chello.pl 11.06.10, 10:27
          Przed 100 laty nie bylo autobusow - wiec moze uzasadniona jest
          zmiana?
          • Gość: swoboda_t Re: Katowice: tez wyrwac! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 16:53
            Swietny pomysł. Czym prędzej poinformuj o nim władze Katowic, gdzie
            przebąkuje się o ograniczaniu ruchu samochodowego w centrum, władze
            Krakowa, Paryża, Dublina, Nicei, Marsylii, miast niemieckich,
            austiackich, australijskich a nawet niektórych amerykańskich(!) itd.
            itp. gdzie rzeczone ograniczenie realizuje się m.in. poprzez
            modernizację istiejących i budowę nowych linii tramwajowych w
            centrach miast. W Katowicach jakoś tak wyszło, że nie zlikwidowano
            ani nie zmarginalizowano tramwajów, ale zawsze możemy przecież
            powtórzyć błędy zachodu czy innych polskich miast sprzed 40-50 lat.
            Po co się uczyć na cudzych błędach...
    • Gość: Jogi Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.10, 23:03
      Koszt 1 km nowego torowiska 4-5 mln ,przecież Frankiewicz mówił ,że całość to
      ponad 200 mln ??!!! Frankiewicz po swojej kadencji przejdzie zapewne do
      zarządu KZKGOP które skutecznie likwiduje tramwaje na Śląsku.Robi się wszystko
      by ludzi zniechęcić do tramwajów ,wymyśla się podzielenie linii 9 na połowę
      trasy po to by ludzie musieli się przesiadać w Chebziu na tramwaj ,który
      pojedzie dalej tą samą trasą co kiedyś robiła 9 tyle ,że teraz to jest 10 i
      trzeba skasować drugi bilet.Wszystko po to by ludzie przesiedli się na
      autobus.Za dużo ludzi jeździło dziewiątką i to jest łakomy kąsek dla firmy
      autobusowej.Póki istnieje KZKGOP póty tramwaje będą umierać na Śląsku bo to
      stowarzyszenie wzajemnej adoracji i kolesiostwo .
      • Gość: mk Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:29
        tramwaje umierają, kolej umiera, pozostaną nam kiedyś tylko busy, a
        większość z demobilu - tak zresztą już jest na niektórych trasach.
        Czemu w Czechach jest inaczej - w Ostrawie sieć tramwajowa
        zmodernizowana, trasy kolejowe na czeskim śląsku obecnie na potęgę
        są remontowane. Wszystko to uzupełniają autobusy.
        • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 15:15
          Ponieważ nadal na stołku zasiada Frankieiwcz!
    • ramirez7 Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie 10.06.10, 23:04
      No cóż, na razie mamy najnowszy tabor autobusowy na linii tramwajowej (na to
      konto linie autobusowe obsługują ogórki). Ale jak propaganda sukcesu, to
      propaganda. Tylko autobusy starzeją się dużo szybciej niż tramwaje, za 2 - 3
      lata będziemy jeździć kopcącymi rzęchami. Ale torów już nie będzie, a o to
      przecież chodzi. Zbynio sprzeda tory i trakcję na złomowisko zyskując tytuł
      złomiarza roku. Później PKM stanie się fe, bo przecież są przewoźnicy ;)którzy
      obsłużą linie dużo lepiej. Jakiż to tradycyjny, polski scenariusz
      • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:51
        Czyżbyś umiał przewidywać przyszłość? Wiesz może jakie będa numery lotto?
        • lechujarek Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę 11.06.10, 14:29
          > Czyżbyś umiał przewidywać przyszłość? Wiesz może jakie będa numery lotto?

          Nie, on tylko umie logicznie myśleć.
          Nie próbuj tego zrozumieć. Wiemy że cię to przerasta.
    • Gość: .. Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.net.stream.pl 10.06.10, 23:08
      Pracujesz w UM Gliwice, że wypisujesz takie brednie?
      • Gość: 105N Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:43
        Brednie? To ciekawe. Może zamieścisz jakiś cytat?
    • Gość: .. Do 105N IP: *.net.stream.pl 10.06.10, 23:19
      Pan tak sam z siebie? Panie 105N? Bo na moje oko, to został Pan oddelegowany
      tutaj przez Frankiewicza w celu pisania bredni, którymi raczy Pan nas w każdym
      swoim poście.

      Proszę się nie ośmieszać i przestać siać tani populizm i demagogię. Niektórzy
      naprawdę mają szersze horyzonty myślowe, niż rozumowanie made in A. Lepper.
      • Gość: 105N Re: Do 105N IP: *.ip.netia.com.pl 10.06.10, 23:42
        Teraz podaj przykłady tego populizmu i demagogii.
        • Gość: .. Re: Do 105N IP: *.net.stream.pl 10.06.10, 23:53
          Pan wybaczy, ale nie jest Pan dla mnie partnerem do dyskusji. Rozmawiać mogę np.
          z profesorem Sitarzem, bo ten człowiek ma gruntowną wiedzę w dziedzinie
          transportu (szczególnie tramwajowego). Zresztą trafnie poczynania Pana
          Frankiewicza ocenił.

          Pan jest jedynie internetowym krzykaczem, który wpadł na forum i zapodaje tekst
          za tekstem, których jedynym celem jest pokazanie, że likwidacja gliwickich
          tramwajów jest ok, a Frankiewicz jest cool.

          Może Pan pisać do woli i ile Pan chce. Nie zmieni Pan tym faktu, że opinia
          specjalistów i ekspertów jest jednoznaczna (mówię o środowisku branżowym,
          "ekspertyzy" UM Gliwice mnie nie interesują): ekipa Frankiewicza zrobiła rzecz
          karygodną, za którą przyjdzie w przyszłości nam wszystkim słono zapłacić.
          • Gość: 105N Re: Do 105N IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 00:08
            Proponuję żeby ci "eksperci" przejechali sie tramwajem. Ciekawe co wtedy powiedzą.
            W międzyczasie możesz im pokazać zdjęcie
            iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
            • Gość: .. Re: Do 105N IP: *.net.stream.pl 11.06.10, 00:27
              Jest Pan (to do 105N) lepszy od Arona. Proponują założyć Frankiewiczowski
              Instytut Komunikacji Publicznej. To może być mocna konkurencja dla Parczewskiego
              Instytutu Transportu Zbiorowego. :)

              • Gość: 105N Re: Do 105N IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:14
                Zrobię to zaraz po tym jak założysz Towarzystwo Przyjaciół Złomu
            • Gość: hmm Re: Do 105N IP: 134.76.248.* 11.06.10, 13:01
              Czego dowodzi pokazanie zdewastowanego tramwaju i nowego autobusu? Czy tego
              samego, co pokazanie nowego tramwaju i zdewastowanego autobusu?
              • Gość: 105N Re: Do 105N IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:16
                Absolutnie nie. Służy to pokazaniu jak różniły się warunki podróżowania przed i po likwidacji reramwajów. Piękne porównanie, prawda?
                iv.pl/images/69433136739376785775.jpg
            • Gość: eM Re: Do 105N IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 15:18
              To jest właśnie populizm.
    • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.10, 23:40
      Kto może niech spiernicza z Gliwic, ze Śląska. Od wielu lat ta sama banda destruktorów na stołkach czuje się pewna siebie i nie liczy się z głosem wyborców.
      Nasze miasta wyglądają jak na wschodzie Europy, a jedynym elementem upiększającym miejską przestrzeń może być lampka bądź palmy w otoczeniu czołga w Gliwicach.
      Porażka!!!
      • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.10, 23:44
        "Władze Gliwic twierdzą, że nie będą płakać po szynach i tramwajach, bo są one dużo droższe w eksploatacji niż autobusy (ostatnio obliczono nawet, że tzw. wozokilometr jest pięciokrotnie droższy)."

        Co to za ekonomysta wylyczył.
        Ale skoro Gliwiczanie się na to godzą... no cóż każdy ma prawo mieszkać w takim miejscu w jakim chce i dać się kierować takim osobą, któe sam wybierze z wyborach. Nie mam wątpliwosci, że Frankiewicz wygra kolejne wybory. Wszak much jest najwięcej, a każdy wie do czego muchy lecą.
        • Gość: swoboda_t Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 09:56
          Wyliczył UM Gliwice. Już nie pamiętam szczegółów, ale było to mniej
          więcej tak, że zestawiali aktualny w TŚ wzkm składu tramwajowego
          uwzględniający nakłady na remonty torowisk i zakupy/modernizację
          taboru z wzkm autobusu o mniejszej pojemności, który nie uwzględnia
          kosztów naprawy jezdni (bo przecież autobusy ich nie nieszczą :P)
          ani zakupów sprzętu (bo PKM Gliwice dosataje autobusy za pieniądze
          miasta). W ogólnych rachunkach o "oszczędnościach" pomija się
          dodatkowo mniejszą liczbę wykonywanych przez autobusy wzkm. Ogólnie
          od początku (tj. od czasu gdy Frankiewicz zarzekał się, że o
          likwidacji tramów nie ma mowy) do końca UM Gliwice leci w balona i
          tak manipuluje rzeczywistością, żeby wyszło na ich. A wszystko po
          to, żeby promować PKM Gliwice.
          • Gość: eM Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:23
            Najbardziej mnie irytują opinie internautów mających klapki na oczach i widzących tylko świat z perspektywy GOPu. Marna to perspektywa. Patrze na nasz Śląsk i widzę, że w pewnych kwestiach zaczyna tu być gorzej niż np. na Ukrainie, o zgrozo! Podczas gdy np na Ukrainie w każdej choćby mieścinie dworce kolejowe utrzymane są w rewelacyjnym stanie, u nas zamyka się kolejne kasy! Potem w ramach propagandy sukcesu wprowadza się w obieg bilet wspólny ATP, który jest droższy niż 2 bilety kupione oddzielnie i którego nigdzie nie idzie dostać, bo kolejne kasy sa likwidowane. Wkrótce bilet się usunie bo przeciez zainteresowanie znikome!
            Z tramwajami to samo! Doprowadzić do ruiny i stwierdzić, że sa nieekologiczne, nieekonomiczne i niesprawne. Pytanie brzmi KTO ZA TO DO CH... ODPOWIADA??????
            Więc przestańcie ...., ze tramwaje to zło, bo one same się do takiego stanu nie doprowadziły!!!! I otwórzcie klapki, świat nie kończy się na GOPie!!!
            Może czas zmienić ekipe rządzących destruktorów!!!! Idą wybory samorządowe...
    • Gość: bagno Jak Lenin (wizjoner) IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.10, 00:20
      Gliwicom gratulujemy prezydenta - geniusza naszych czasów, on jeden
      wie, że przyszłością komunikacji miejskiej są piękne ekologiczne solarisy, a
      nie zdezelowane bombardiery, alstomy, czy pesy.
      Tylko, że za kilka lat Gliwice obudzą się z ręką w nocniku kiedy już
      doinwestuje się tramwaje w aglomeracji.
      Co zostanie Gliwicom? Tęsknota i wspomnienia po swojej minionej
      wielkomiejskości
      jak innym śląskim miastom wspominającym istniejące
      kiedyś sieci tramwajowe
      (Legnica, Bielsko, Wałbrzych, Jelenia Góra).
      • Gość: hmmm Re: Jak Lenin (wizjoner) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 07:07
        kompromitacja władz Gliwic. Nie mogli poczekać ostatecznie do wyborów.
        Władza arogancka zaściankowa
      • Gość: qwerty sam jesteś jak Lenin (wizjoner) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 07:14
        aglomeracja umiera i Frankiewicz ma rację że steruje Gliwicami jako samodzielnym miastem (o wielkomiejskości nie świadczą brzydkie torowiska tramwajowe, masz wyobrażenia sprzed 100 lat)
        • Gość: hmmm Re: sam jesteś jak Lenin (wizjoner) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 08:06
          Gość portalu: qwerty napisał(a):

          > aglomeracja umiera i Frankiewicz ma rację że steruje Gliwicami jako samodzielny
          > m miastem (o wielkomiejskości nie świadczą brzydkie torowiska tramwajowe, masz
          > wyobrażenia sprzed 100 lat)

          to raczej świadczy o nieudacznictwie rządzących Gliwicami
        • Gość: eM Re: sam jesteś jak Lenin (wizjoner) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:24
          Aglomeracja umiera, bo każdy sobie rzepkę skrobie, tak jak Gliwice.
    • Gość: Binio Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający się IP: 217.17.32.* 11.06.10, 07:42
      Zachód 60 lat temu przechodził etap przesiadania się z furmanek na
      samochody. My jesteśmy jeszcze na etapie przechodzenia z
      komunistycznych państowych autobusów na prywatne auta. Tylko że
      Zachód zorientował się, że to droga donikąd. Tam stawia się na
      transport publiczny. Zniechęca się ludzi do korzystania ze swoich
      aut jak tylko można. Ogranicza się wjazd do centrów miast jak tylko
      się da. A u nas? A u nas wszyscy domagają się coraz więcej i więcej
      dróg dojazdowych do centrum (co jeszcze można zrozumieć), ale i jak
      najwięcej miejsc do parkowania w centrum.

      Tymczasem prawidłowo powinno to wyglądać tak, że ludzie dojeżdżający
      do pracy trasami pokrywającymi się z autobusem i tramwajem powinni z
      nich korzystać. Ludzie mieszkający na przedmieściach powinni
      zostawiać auta na specjalnie do tego wybudowanych parkingach na
      końcowych przystankach i dalej poruszać się komunikacją miejską. A w
      ścisłych centrach miast powinny być kwartały przynajmniej 1x1 km
      gdzie powinien obowiązywać całkowity zakaz wjazdu dla samochodów
      osobowych. Na końcu każdej ulicy dojazdowej do ścisłego centrum
      powinien być duży podziemny parking. Na samym końcu wyłącznie ruch
      pieszy. 10 minut spaceru nikomu nie zaszkodzi. A wręcz przeciwnie.
      Wyhodujemy sobie chory naród jak tak będziemy wozić tyłki spod drzwi
      do drzwi.
      • Gość: obserwator Re: Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 08:15
        Cóż za śmieszny gość ten "105n".
        Na zachodzie, do którego niby dążymy komunikacja tramwajowa ma
        priorytet. A co do pitolenia "105n"- w Hamburgu jakoś jeżdżą tramwaje
        mające kilkadziesiąt lat, tylko że są czyste, zadbane i
        wyremontowane. Na autobusy stawiają kraje biedne, np. w trzecim
        świecie, do którego także nalezą Gliwice- miasto to jeden wielki
        skansen obdrapanych kamienic, dookoła pełno brudu i smrodu, więc tam
        triumfy święci system szybkich autobusów. Bogata Australia także
        chciała to wybróbować, lecz system się nie sprawdził. Poza tym
        tramwaj nie stoi w korkach i nie smrodzi. W 2020 po wielkim
        "remoncie" Tramwajów Śląskich będziesz sobie jechał wygodnym, cichym
        tramwajem, podczas gdy trzeci świat, znaczy Gliwice będą wąchać smród
        spalanej ropy autobusów stojących w korkach- buahahaah
        • Gość: swoboda_t Re: Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 10:06
          Nawet nie w 2020 ale już w 2013, bo do tego czasu znaczna część
          rozpoczętego w ub. roku programu modernizacji powinna być
          zakończona. Katowice i Chorzów będą miały praktycznie 100% nowych
          torowisk. Bytom, Zabrze i Sosnowiec - znaczną część. Nie pamiętam
          ile Ruda, ale jej remonty też nie ominą. Niestety bez remontów w
          Będzinie, bo tam prezydent też taki mądry jak "franek" i niestety
          również w Dąbrowie Górniczej, bo tą od możliwości remontów odciął
          właśnie Będzin. Do tego dojdzie zakup na początek 30 nowych wagonów
          i trwająca już od jakiegoś czasu modernizacja wszystkich liniowych
          stopiątek. W 2013 szału nie będzie, ale wstydu też nie, bo
          powinniśmy nadrobić większość dystansu straconego w czasie, gdy
          właścicielem TŚ było państwo a nie tutejsze gminy. Ale to już nie
          problem Gliwic, które pod względem transportu tkwią w latach 60-tych
          (promocja samochodów kosztem transportu szynowego).
        • Gość: Ive_got_5_on_it Re: Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający IP: *.messagelabs.net 11.06.10, 11:00
          Gość portalu: obserwator napisał(a):

          > Na zachodzie, do którego niby dążymy komunikacja tramwajowa ma
          > priorytet. A co do pitolenia "105n"- w Hamburgu jakoś jeżdżą tramwaje
          > mające kilkadziesiąt lat, tylko że są czyste, zadbane i
          > wyremontowane.

          W Hamburgu jezdza tramwaje? Ostatni tramwaj w Hamburgu zostal zlikwidowany w
          1978. I co najlepsze wladze Hamburga, tak jak obecnie wladze Gliwic, byly
          przkonane ze podejmujac decyzje o likwidacji robia miastu dobrze. Wkrotce potem
          sie zreflektowaly, niestety za pozno. Podczas uroczystosci zamykania ostatniej
          linii jeden z oficjeli powiedzial ze "najprawdopodobniej likwidacja tramwajow
          byla bledem" i to pomimo ze wiekosc tras potramwajowych zostala przystosowana
          jako pasy tylko dla autobusow.
          Od tamtej chwili ciagle sie mowi o odbudowie i powstaja rozne plany ktore ze
          wzgledu na brak srodkow sa ciagle przekladane w czasie.

          Historia sie lubi powtarzac.
          • Gość: Obserwator Re: Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 11:33
            >>W Hamburgu jezdza tramwaje?

            Oczywiście chodziło o Frankfurt a nie Hamburg.
          • bahn Re: Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający 11.06.10, 14:35
            Tym niemniej tym razem plany przywrócenia tramwaju - na kilku najbardziej
            obleganych odcinkach do dziś nie objętych siecią metra i kolei miejskiej - są
            całkiem realne i plany wyglądają dość konkretnie. Gdzie tam jednak Hamburgowi do
            Gliwic.
      • Gość: eM Re: Potwierdzenie, że Polska to kraj rozwijający IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 14:26
        Ale Polak czuje się cacy jak ma wląsne cztery kółko, bo to przecież oznaka dobrobytu. A wokół syf i powodujące korki tramwaje. Bo to rpzecież one powodują korki. Z takim myśleniem przewróconym o 180st. nie mamy liczyć na porpawę jakości życia w mieście.
    • Gość: autochton tak jest jak polactwo od 1945 Śląsk okupuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 08:28
      przyjechał taki Franio z Wólki, zna tylko wóz drabiniasty, jak ma brudne zęby
      to idzie do kowala je wyrwać a w niedzielę zamiast se nogi umyć białe
      skarpetki wkłada.
      Po prostu menel.
    • Gość: autochton Frankiewicz to menel o mentalności złomiarza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 08:32
      ale pasuje do Rychów, Zbychów i plastikowych plemielów.
      Szemrana ferajna.
      • Gość: 105N Re: Frankiewicz to menel o mentalności złomiarza IP: *.ip.netia.com.pl 11.06.10, 19:40
        Czegoś nie rozumiem- człowiek, który pozbył sie złomu mamentalność złomiarza?
        • Gość: polander Re: Frankiewicz to menel o mentalności bolszewika IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 11.06.10, 19:50
          Menel o mentalności bolszewickiego zbira.

          Bolszewiccy żołnieże, równie zacofani, też pozbywali się złomu - jak
          zegarki przestawały chodzić, nie nakręcali - tylko traktowali serią
          z KMu albo obcasem.
        • Gość: eM Re: Frankiewicz to menel o mentalności złomiarza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.10, 20:37
          Wiemy, że nie rozumiesz, bo w kółko powtarzasz to samo.
    • ipta Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę 11.06.10, 08:38
      A od kiedy zacznie się zasypywanie Kanału Gliwickiego ,przecież i tak już od
      dawna do niczego nie służy.
    • aga.81 Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie 11.06.10, 08:47
      Nie znam specyfiki Gliwic, ale szkoda, że w Polsce idziemy w innym kierunku
      niż na zachodzie Europy, gdzie tramwaj jest przyszłościowym środkiem transportu.
    • Gość: efram Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.10, 08:49
      [sonda=Sonda czy jesteś za likwidacją tramwaji w Gliwicach czy
      przeciw]
      [*]Było to trafna decyzja
      [*]Uważam , że można było jkeszcze poczekać z likwidacją
      [*]Uważam, że źle się stało ,że tramwaje zlikwidowano.
      [/sonda][b]Należe powiedzieć otwarcie , że decyzja likwidacji
      tramwajów w Gliwicach była słuszna i całkowicie logczna. Jest więcej
      argumentów za niż przeciw! Niestety więcej opini za tramwajami
      pochodzi od ludzi którzy nie mieszkają w Gliwicach.

      Argumenty za!

      1. Chora , przestarzała , niereformowalna struktura Tramwaji
      Śląskich.
      2. Bardzo kosztowna i nierentowna firma.
      3. Przebieg trasy tramwaji w Gliwicach w sposów jednoznaczny
      komplikował rozwój i rozbudowę centrum miasta Gliwice.
      4. Mieszkańcy Gliwic którzy mieszkają przy trasie tramwaji w końcu
      mają spokój, skończyły się drgania budynków, hałas zamykanych drzwi,
      5. Drogi po których jeździły tramwaje wyglądały jak tory z
      przeszkodami , pełno głębokich dziur , które w sposób dobitny
      przyczyniały się do niszczenia samochodów.

      Jedynym plusem który miały tramwaje to ten , że można było jeździć
      na gapę bo nikt nie sprawdzał biletów[/b][i][/i].
    • efram Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie będzie 11.06.10, 08:51
      [sonda=Sonda czy jesteś za likwidacją tramwaji w Gliwicach czy
      przeciw]
      [*]Było to trafna decyzja
      [*]Uważam , że można było jkeszcze poczekać z likwidacją
      [*]Uważam, że źle się stało ,że tramwaje zlikwidowano.
      [/sonda][b]Należe powiedzieć otwarcie , że decyzja likwidacji
      tramwajów w Gliwicach była słuszna i całkowicie logczna. Jest więcej
      argumentów za niż przeciw! Niestety więcej opini za tramwajami
      pochodzi od ludzi którzy nie mieszkają w Gliwicach.

      Argumenty za!

      1. Chora , przestarzała , niereformowalna struktura Tramwaji
      Śląskich.
      2. Bardzo kosztowna i nierentowna firma.
      3. Przebieg trasy tramwaji w Gliwicach w sposów jednoznaczny
      komplikował rozwój i rozbudowę centrum miasta Gliwice.
      4. Mieszkańcy Gliwic którzy mieszkają przy trasie tramwaji w końcu
      mają spokój, skończyły się drgania budynków, hałas zamykanych drzwi,
      5. Drogi po których jeździły tramwaje wyglądały jak tory z
      przeszkodami , pełno głębokich dziur , które w sposób dobitny
      przyczyniały się do niszczenia samochodów.

      Jedynym plusem który miały tramwaje to ten , że można było jeździć
      na gapę bo nikt nie sprawdzał biletów[/b][i][/i].
    • Gość: mob Re: Gliwice: Wyrywają szyny, tramwajów już nie bę IP: *.cable.smsnet.pl 11.06.10, 09:15
      Panie efram, sonda się wyświetla tylko jako pierwszy post w wątku, a nie w
      środku. A tak poza tym dajcie spokój temu trollowi, jemu tylko o to chodzi, żeby
      było głośno. Amerykanów stać na paliwo, bo swoich rezerw nie spalają, tylko
      iracką ciągną i od Arabii Saudyjskiej w zamian za broń sprowadzają.

      Najbardziej obciachowi są nie ci, co dojeżdżają ze wsi czy przedmieść do roboty
      autem, ale "miastowi" co farmerską landarą zajmują dwa miejsca na parkingu:)))
    • pax_rex Polacy umia tylko rozpier.. 11.06.10, 10:34
      a byl taki ladny Schlesien:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka