Dodaj do ulubionych

KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów

IP: *.zanet.pl 30.05.11, 02:50
Szacunki mówią o tym, że CO NAJMNIEJ 30% pasażerów podróżuje bez biletu. Farsą jest też wchodzenie przednimi drzwiami - nawet jeśli ludzie wchodzą pierwszymi, to kierowca rzadko kiedy sprawdza bilet. I uprzedzam pytania w stylu "skoro tak, to trzeba podać konkrety! na jakiej linii, kto?" - prosze państwa, łatwiej już byłoby powiedzieć, gdzie i kiedy te bilety są sprawdzane niż odwrotnie. Kontrole biletów są bardzo sporadyczne. Tu jest problem - w egzekwowaniu i konsekwencji. Po co wprowadzano wsiadanie pierwszymi drzwiami, jak ludzie machają wciąż tym samym biletem albo miesięcznym sprzed 2 miesięcy? Żenada.
Obserwuj wątek
    • boguslaw81 Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 05:12
      Wygląda na to, że KZK GOP jest źle zarządzane. Jak długo jeszcze?
      • jazmig GW nas okrada 30.05.11, 07:35
        Będziemy płacić więcej, bo GW i inni populiści domagają się darmowych przejazdów 70-latków. Wielu z tych ludzi ma więcej pieniędzy niż przeciętny pracujący Kowalski, ale to Kowalski będzie finansował 70-latkom darmowe przejazdy. Zapłacimy za głupotę redaktorów GW i polityków.
        • rojberek Re: GW nas okrada 30.05.11, 08:31
          Może wiek należałoby dźwignąć do 75 lat, ale nie przesadzajmy z tymi kosztami.
          KZKGOP z tego co widzę uważa, że ponad 20% pasażerów to osoby w wieku powyżej 70 lat, co jest bzdurą a na dodatek wolę, żeby taki 75-latek jechał za free busem niż żeby wsiadał za kierownicę swojego auta i zagrażał życiu innych.
          • polsz Re: GW nas okrada 30.05.11, 09:03
            "75-latek jechał za free buse
            > m niż żeby wsiadał za kierownicę swojego auta i zagrażał życiu innych."
            a może by tak obowiązkowe badania kierowców powyżej określonego wieku? Taki 75-latek ma swoje dochody, powinien płacić za bilet. Skoro dzieci i młodzież ucząca się i nie mająca dochodów płaci to czemu dziadki i babcie mają być zwolnieni??
            • Gość: RozDwaTrzi Re: GW nas okrada IP: 78.133.163.* 30.05.11, 09:18
              no tak, ale ilu takich 75-latków by było?
              dźwignięcie wieku mogłoby być dobrym rozwiązaniem. całkowita likwidacja już nie.
              • polsz Re: GW nas okrada 30.05.11, 09:33
                przecież cały czas była mowa, że mają płacić 50%.
                Za pociąg czy PKS też muszą płacić, ze zniżką ale muszą. Czemu KZK ma być wyjątkiem?
                • bahn Re: GW nas okrada 30.05.11, 10:14
                  Ile razy w roku emeryt jedzie pociągiem lub pks-em, a ile razy komunikacją miejską?
            • Gość: s Re: GW nas okrada IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 09:21
              no dalej POLSZ - dalej - nakręcaj się dalej
              tylko nie pęknij ze złości ................
              śmieszny jesteś,
              pokaż więcej inwencji niż te dwa zdania powtarzane do znudzenia
              (...) 75-
              > latek ma swoje dochody, powinien płacić za bilet. Skoro dzieci i młodzież ucząc
              > a się i nie mająca dochodów płaci (...)
              • polsz Re: GW nas okrada 30.05.11, 09:31
                a jakie Ty masz argumenty żeby nie płacili?
                • Gość: Darmozjady Re: GW nas okrada IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 09:36
                  ZUS leży przez emerytów, pracującym zabrali pieniądze z OFE by dać mocherom. I jeszcze im sponsoruj darmową jazdę. Za co? Obalili komunę teraz mamy brak pracy albo gowniane płace.
                  • Gość: Bus Re: GW nas okrada IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 10:12
                    Zastąpić niskopodłogowymi autobusami połowę nierentownych linii tramwajowych i będzie 50 milionów zł oszczędności oraz zadowolenie pasażerów i mniejsze korki.
                  • Gość: Bus Re: GW nas okrada IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 10:13
                    Zastąpić niskopodłogowymi autobusami połowę nierentownych linii tramwajowych i będzie co najmniej 50 milionów zł oszczędności oraz zadowolenie pasażerów i mniejsze korki.
                  • Gość: Nemezis Re: GW nas okrada IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 10:37
                    ZUS leży przez emerytów, pracującym zabrali pieniądze z OFE by dać mocherom. I jeszcze im sponsoruj darmową jazdę. Za co? Obalili komunę teraz mamy brak pracy albo gowniane płace.

                    A ty kurna nie będziesz kiedyś emerytem ? Chyba nie bo do tego trzeba trochę lat przepracować i zasłużyć by zostać emerytem .Albo jesteś bezrobotnym debilem albo jesteś tylko debilem bo inaczej Twoich słów nie sposób skomentować.
                    • Gość: misza Re: GW nas okrada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 16:59
                      Będę emerytem jak dożyję, narazie jeszcze przedemną co najmniej 18 lat pracy bo wiek ciągle podnoszą. Emeryci i tak mają 50% zniżki bez względu na to ile mają lat. I mogę się założyć, że bardzo dużo młodych osób, które mają minimalne płace zamieniłoby się z nimi. Teraz płacę za dwa bilety miesięczne, po podwyżce zastanowię się, komu mam kupić, sobie czy synowi.
    • Gość: mieszkaniec KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 05:31
      Dziwny ten artykuł, przecież było oczywiste od początku że wprowadza się zmniejszenie ulgi dla 70 latków, bo brakuje pieniędzy, otwarcie mówiono, że podwyżka mogła być większa ale przyjmuje się rozwiązanie gdzie pewne grupy które nie płaciły mają zacząć płacić. No i najpoierw zwyciuęstwo a teraz krzyk że podnosi się ceny biletów.
    • Gość: taki sobie KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 05:36
      Trudno zrozumieć D. Kostemskiego, może niezbyt wie o czym mówi, bo jeśli z informacji kzk gop wynika że wchodzenie przedmimi drzwiami - kontrola przez kierowców przynosi dochody, poprzez ograniczenie przejazdów bez bieletów, to o co chodzi w tych wydatkach, wydano 3 mln ale uzyskano więcej niż 3 mln
      • bahn Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 10:16
        > wydano 3 mln ale uzyskano więcej niż 3 mln

        Dawno chyba nie jechałeś autobusem. Sprawdzanie biletów przy wsiadaniu przodem to fikcja. Można wejść na kartę wędkarską albo rachunek z marketu lub po prostu wsiąść tyłem, bo kierowcy to kompletnie nie interesuje.
    • Gość: ala KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 05:38
      Przecież poprzedni projekt nie uzyskał większości głosów, proszę mieć pretensje do tych co głosowali przeciw, bo to oni się z tego projektu wycofali
    • polsz panie Głogowski 30.05.11, 07:38
      Pański artykuł jest kiepski a komentarz do niego chamski i populistyczny. Bardziej pasuje do Faktu czy Super Ekspresu. Ceny paliwa wzrosły zastrzaszająco więc nie można się dziwić, że firmy transportowe podnoszą stawki za swoje usługi.
      Nie rozumiem, czemu seniorzy mają nie płacić. W k0ońcu przecież mają swoje dochody, może niezbyt wielkie ale mają. Czemu nie przeszkadza panu, że płacić muszą też dzieci, od czterolatka w górę. Dzieci nie mają żadnych dochodów ale za bilet muszą płacić i nikt się temu nie dziwi. Zasada powinna być jedna. Albo płacą wszyscy albo nikt.
      • masz1308 Re: panie Głogowski 30.05.11, 08:37
        polsz , aty jestes tępy i głupi bo nie rozumisz podtekstów w tym komentarzu
        • polsz Re: panie Głogowski 30.05.11, 08:56
          a Ty "rozumisz" podteksty?
          GW rozpętała akcję "obrony seniorów". Właściwie nie wiem, czemu ci seniorzy mają tak dużo jeździć, nie uczą się, nie pracują. Kursują do wnuczków i po sklepach. I wszystko to za darmo, w imię jakiś zasług.
          A dzieci? Uczą się, nie mają dochodów, muszą odjeżdżać i muszą płacić. Bezrobotny szukający pracy też musi płacić.
          Czemu młodzież, bezrobotni i cała masa innych pasażerów mają finansować rajdy staruszków?
          No ale skoro chcą to będą płacić więcej bo między innymi podrożąło paliwo.
          Wiec mój kuturalny kolega: czy aby ta tępota i głupota to nie Twoje cechy?
          • Gość: stały pasażer Re: panie Głogowski IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 09:17
            POLSZ
            zapominasz, że prawem natury też będziesz kiedyś staruszkiem,
            Twoja nagonka na seniorów jest żenująca ....
            Wyżyj się lepiej na KZK GOP-ie i wierchuszce
            • polsz Re: panie Głogowski 30.05.11, 09:22
              to nie nagonka a zwykła ekonomia. Niech płacą wszyscy
              • Gość: zenek Re: panie Głogowski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.11, 10:10
                a durnie powinny płacić najwięcej, więc się lepiej przygotuj ..
          • Gość: Paweł Do polsz IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 09:49
            To proste. Emeryci są finansowani z naszych podatków (emerytury), to znaczy, że podatnik i tak zapłaci za ich przejazd, czy będą mieć darmowy przejazd autobusem czy też zapłacą, ale w związku z tym będą musieli suma sumarum dostać wyższą emeryturę.

            Różnica jest natomiast taka, że przejazd za darmo nie narzuca kosztów administracyjnych, które narzuca ścieżka od zebrania podatku do wypłacenia emerytury.

            Darmowy przejazd emeryta jest więc dla podatnika tańszy.
            • polsz Re: Do polsz 30.05.11, 10:19
              wiesz ile grup społecznych jest finansowanych z naszych podatków? Policja, wojsko, str5aż pożarna, wymiar sprawiedliwości, urzędnicy państwowi i samorządowi, pracownicy przedsiębiorstw komunalnych, nauczyciele, służba zdrowia itp....
              Idąc Twoim tokiem rozumienia oni wszyscy powinni jeździć za darmo bo "przejazd za darmo nie narzuca kosztów administracyjnych, które narzuca ścieżka od zebrania podatku do wypłacenia" im pensji.
              • Gość: Paweł Re: Do polsz IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 11:51
                Część z wymienionych korzysta z bezpłatnych przejazdów (np. policja).
                Ale co do meritum. Gdyby tylu nauczycieli co emerytów korzystało z darmowych przejazdów KM to jak najbardziej, byłby zdania, że zamiast 100 zł podwyżki płacy lepiej im dać darmowy przejazd KM. Ale fakty są takie, że samochodem jeździ bez porównania więcej nauczycieli niż osób powyżej 70 roku życia (w stosunku do swojej grupy) i w związku z tym dawanie darmowego przejazdu nauczycielom kosztem podwyżki wynagrodzenia byłoby krzywdzące dla nie jeżdżących KM.

                Jeśli zdrowy rozsądek pozwala gdzieś omijać biurokrację bez większej szkody dla podatników to warto to robić.
                • polsz Re: Do polsz 30.05.11, 12:22
                  wybacz, ale widzę, że niewiele wiesz o nauczycielach.
                  • Gość: Paweł Re: Do polsz IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 13:57
                    A jednak cośtam wiem.
                • polsz Re: Do polsz 30.05.11, 12:26
                  nawet jeśli chodzi o Policję się mylisz - tylko w czasie służzby i tylko umundurowani mogą jeździć za darmo
                  • Gość: Paweł Re: Do polsz IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 13:57
                    Nie tylko umundurowani. A co do "tylko w czasie służby"... w teorii tak...
      • Gość: snow Re: panie Głogowski IP: *.pp.org.pl 30.05.11, 09:12
        >Ceny paliwa wzrosły zastrzaszająco więc nie można się dziwić, że firmy transportowe >podnoszą stawki za swoje usługi.

        Te 10-20% mozna znalezc w inny sposob. Chociazby pomyslec w koncu o wyeliminowaniu gapowiczow. Juz nie mowie o tak oczywistych rozwiazaniach jak - UWAGA - zachecenie dodatkowych klientow do korzystania ze swoich uslug.
        Kolejne podwyzki, brak znaczacej poprawy jakosci uslug i przede wszystkim brak dialogu typu "nie wprowadzimy taryfy czasowej bo nie" zdecydowanie zniechecaja.
        W jaki sposob mamy zbudowac nowoczesne miasto bez sprawnej i ogolnodostepnej komunikacji miejskiej?
        • polsz Re: panie Głogowski 30.05.11, 09:24
          więc powiedz mi mój drogi czy Ty też odmówisz podwyżki płacy? Co z tego, że koszty wzrosły o 10-20%, możnha to znaleźć w inny sposób, bez sięgania do kieszeni pracodawcy.
          • Gość: snow Re: panie Głogowski IP: *.pp.org.pl 30.05.11, 09:40
            Twoim zdaniem podwyzki cen biletow sa jedyna mozliwoscia zwiekszenia wplywow?
      • Gość: G_r Re: panie Głogowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 09:39
        @polsz, czym jeździsz? Proponuję zima przejechać trasę z Zabrza Mikulczyc do Katowic nieogrzewanym autobusem czy też tramwajem do centrum a latem dusić się od grzejących grzejników. Do tego znosić chamskie zachowania kierowców, odjeżdżanie z uśmiechem na ustach z przystanku do którego własnie podbiegł starszy człowiek czy młoda dziewczyna.Napatrzyłam się na takie obrazki. Wjeżdżanie w dziurę z kałużą żeby poszły fontanny na chodnik i jazda z pasażerami jak z workami kartofli.
        Pan Urbańczyk niech najpierw sprawdzi jak pracują jego kierowcy,notoryczne spóźnienia bo albo zimno albo gorąco.Za co więc mamy płacić.Poza tym jeszcze jedna sprawa.Zdziwiłam się w Warszawie gdy kupowałam bilet u kierowcy,o automatach w autobusach nie wspomnę. Otóż za bilet zapłaciłam 2,80 i dostałam 20gr reszty!!! tyle samo kosztował bilet w kiosku. Proszę spróbować kupić bilet za 2,60 w naszych autobusach.NIE MA.Są po 2,3 i 4zł Bo przecież Pan Kierowca nie będzie bawił się w wydawanie reszty no i KZK GOP musi zarobić. Więc może najpierw trzeba uporządkować własne podwórko a potem dopiero żądać podwyżki bo jak dotąd to chyba powinni dopłacać pasażerom ze chcą jeździć czymś takim jak ich autobusy czy tramwaje.
        No ale jak sie ma takiego zarządcę to co się dziwić.Pan Urbańczyk był chyba prezydentem Zabrza i za jego czasów,wolą i zgodą sprzedawano tereny przy ul. Zwrotniczej. Czy miasto nie musiało odkupić potem warsztatów, boiska i kotłowni należących do szkoły budowlanej za cenę jaką otrzymało za całość tego terenu z blokami hotelu pracowniczego? Czy ktoś coś wie w tej sprawie?
        • polsz Re: panie Głogowski 30.05.11, 09:45
          tak się składa, że korzystam z komunikacji miejskiej.
          Kierowcy nie są kierowcami pana Urbańczyka tylko kierowcami firm zewnętrznych wynajętych w przetargach przez KZK.
          Kultra i jakość usług pozostawiają wiele do życzenia ale to nie powód by tworzyć uprzywilejowane grupy pasażerów
          • Gość: G_r Re: panie Głogowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 13:30
            Nie wszyscy są z firm zewnętrznych a skoro ci z zewnętrznych tak się zachowują to słabo się stara Pan Urbańczyk, no ale to nic nowego. Zastanawia mnie dlaczego Pan tak broni tego tworu który pożera większość pieniędzy. Proszę nie zapomnieć pisanych tutaj słów gdy będzie Pan miał 70 lat,będzie schorowanym człowiekiem i musiał jechać do lekarza często na drugi koniec miasta. Ma Pan matkę,babkę,ciotkę w tym wieku? gratuluję im troskliwego syna i wnuka. Wszędzie sa jakieś ulgi dla osób starszych. A może powinno się otworzyć jakieś komory,tak?no bo po co starzy ludzie mają żyć? Pan by ich pozamykał w domu i nie pozwolił wyjść. Niech sie pan zastanowi co Pan pisze. Życzę przyjemnej starości o ile Pan jej doczeka żyjąc z takim nastawieniem.
            A uprzywilejowani to sa ci wszyscy z mandatami posłów,senatorów,radnych czy inne jeszcze darmozjady.Tam sie pieniądze przewalają i topi się majątek.Tego Pan nie widzi? Może oni powinni płacić za przeloty,pociągi itp.przecież ich stać. Dlaczego o tym Pan nie napisał?
        • Gość: cho Re: panie Głogowski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.11, 15:36
          "Do tego znosić chamskie zachowania kierowców, odjeżdżanie z uśmiechem na ustach z przystanku do którego własnie podbiegł starszy człowiek czy młoda dziewczyna.Napatrzyłam się na takie obrazki. Wjeżdżanie w dziurę z kałużą żeby poszły fontanny na chodnik i jazda z pasażerami jak z workami kartofli. "

          A jak to się ma do seniorów? Utrzymanie bezpłatnych przejazdów dla nich jest remedium na chamstwo kierowców? Nie rozumiem...?

          Polsz ma 100% rację, niech seniorzy płacą 50%. Nagle się okaże, że autobusy 11-14 opustoszeją (teraz bywa, ze kursem jadą dwie staruszki). Będzie można je spokojnie zlikwidować, a za to dorzucić jeden np. o 8-9, tam gdzie teraz autobus jedzie równo cały dzień co pół godziny, niech jedzie rano i po południu co 15 minut, a w ciągu dnia co godzinę. I od razu warunki bedą lepsze, bo ja np. wracając z pracy nie będę musiała gnać z wywalonym językiem po czerwonych swiatłach, żeby jechać do domu pół godziny, a nie dwie.
    • Gość: 1 KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: 155.158.91.* 30.05.11, 08:15
      Jasne, nie ma to jak podwyższać ceny biletów, w końcu pasażerowie KZK GOP podczas każdej przejażdżki doświadczają takich luksusów, że mucha nie siada – rozlatujące się Ikarusy, którymi jadąc człowiek zastanawia się czasem czy przypadkiem zaraz nie wybuchnie (bo silnik warczy jak opętany), czekanie na przesiadkę (bo trzeba ciąć liczbę kursów, a wydostanie się do miasta w weekend graniczy z cudem umiejętności logistycznych pasażera, który kombinuje jak może, żeby 15 km przebyć w czasie szybszym niż 2h), no i oczywiście wspaniałe temperatury latem oraz zimą.
      • Gość: Kostemski głupi Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 09:03
        Kostemski głupi nieudolny młodzik Buzkoliz nawet dziur u siebie na drogach nie potrafi naprawić.

        Rano na trasie Ruda - Katowice w sumie parę razy kasowano, po wprowadzeniu 1 drzwi kasowniki prawie na każdym przystanku chodziły. Ja myślałem że ci poważni ludzie których znam z widzenia mieli okresowe tak jak ja, a okazali się wszyscy gapowiczami. Więc niech Kostemski nie gada jak się nie zna bo się drogimi autami rozbija a nie kzk.

        Kostemski niech lepiej powie młodym ludziom co robić by się już w tak młodym wieku jak on tak dobrze ustawić i tyle zarabiać.
    • justykon KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 08:23
      Naprawdę gratulacje - ceny biletów niemalże jak w Warszawie...ale z małą różnicą - w Wawie ponad połowa autobusów jest niskopodłogowa...jak nie więcej. I tam na autobus nie czeka się w weekend godzinę - ale max 15-20 minut. Dla mnie zderzenie z mega śląską aglomeracją i jej pseudo autobusami...i jeszcze bardziej pseudo trasami było nie do zniesienia.
      Aspiracje mają stołeczne...ale skończy się to zwiększeniem ilości pasażerów bez biletu. Chyba nikt nie będzie inwestował w brud i smród panujący w autobusach?!
      Na szczeście jeżdże autem!!!!
      • bahn Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 10:19
        > Naprawdę gratulacje - ceny biletów niemalże jak w Warszawie...ale z małą różnic
        > ą - w Wawie ponad połowa autobusów jest niskopodłogowa...jak nie więcej.

        Zdecydowanie więcej :)
    • rojberek A może wreszcie gminy zaczną płacić... 30.05.11, 08:27
      ... więcej? Przecież każdy z obecnych prezydentów miast obiecywał porządną komunikację miejską... to teraz niech pokażą, że potrafią coś zdziałać a nie tylko gadać.
    • Gość: stały pasażer KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 08:35
      1. Osoby, które ukończyły 70 lat powinny mieć prawo do darmowych przejazdów, to one są zmuszone niejednokrotnie do przejazdu choćby jednego przystanku, by dotrzeć do lekarza.
      2. Największą rzeszę gapowiczów stanowią młodzi, agresywni ludzie, których wszyscy się boją,
      nie raz widziałam jak terroryzują swoim zachowaniem pasażerów, a kierowca udaje, że tego nie widzi lub na uwagi pasażerów, kierowca odpowiada, że co on może, a podobno kierowcy są wyposażeni w telefony komórkowe ......
      3. Rozumiem, że podwyżki muszą być, chociażby z racji podwyżki cen paliwa.
      Szkoda tylko, że za tym nie idzie jakość usług:
      - wczoraj o godz. ok. 19,27 tramwaj linii 11 w kierunku Rudy Ślaskiej miał na Rondzie ponad 15 minut opóźnienia, tym samych nie zdążyłam na przesiadkę przy Hucie Baildon na autobus 673 w kierunku 1000-lecia, natomiast autobus 7 w kierunku Zabrza przyjechał z pięciominutowym opóźnieniem (czyli już na starcie jechała za późno - zaczyna na Mickiewicza)
      tym samym spóźniłam się 30 minut w stosunku do planowanego przyjazdu A TO PRZECIEŻ BYŁA NIEDZIELA I PUSTO NA DROGACH .....
      • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 09:00
        " Osoby, które ukończyły 70 lat powinny mieć prawo do darmowych przejazdów, to
        > one są zmuszone niejednokrotnie do przejazdu choćby jednego przystanku, by dot
        > rzeć do lekarza"
        ile razy w miesiącu jeżdżą do tego lekarza? Codziennie? Po za tym mają swoje dochody
        Dzieci nie mają żadnych dochodów a codziennie muszą jechać do szkoły ale jakoś nie krzyczysz, że pownny mieć bezpłatne przejazdy.
        • Gość: snow Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.pp.org.pl 30.05.11, 09:04
          Dzieci w wieku szkolnym sa na utrzymaniu rodzicow.
          • Gość: cho Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.11, 15:39
            A seniorzy na utrzymaniu dzieci.
            Zasada wzajemności.
        • Gość: stały pasażer Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 09:08
          SPOKOJNIE POLSZ
          1. Przede wszystkim NIE KRZYCZĘ TYLKO STWIERDZAM, a do swojego zdania mam chyba prawo tak samo jak Ty .....
          2. Właśnie dlatego, że przejazd do lekarza jest nie codziennie, więc nie sadze, żeby z tego tytułu KZK GOP odnosił tak poważne straty, a Ci bogaci i tak jeżdżą swoimi samochodami i jak tu ktoś słusznie zauważył stanowią zagrożenie na drogach ........
          3. A dzieci jeżdżące do szkoły często zamiast kupić bilet miesięczny, kasę od rodziców przeznaczają na coś innego .....
          I NIE BULDOCZ SIĘ POLSZ, bo wygląda na to, że nie potrafisz dyskutować z klasą ......
          • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 09:20
            1. masz prawo do swojego zdania
            2. skoro nie jest codziennie to mogą płacić. Posiadanie własnego samochodu wyznacznikiem bogactwa? To jakieś teorie rodem z PRL. Wtedy nawet telewizor traktowano jak luksus.
            3. Pytanie brzmi czemu dzieci mają wogóle kupować bilet?
            czyli Twoja wypowiedź zarzucająca mi głupotę i tempotę to dyskusja z klasą? Wobec tego gratuluję poziomu
            • Gość: stały pasażer Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 09:29
              PRZEPRASZAM BARDZO - ALE JA NIE ZARZUCAM CI GŁUPOTY
              naucz się czytać ze zrozumieniem .....

              samochód jest luksusem dla osób mających 600-800 zł emerytury ...........


              • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 09:39
                a co jest luksusem dla kogoś, kto nie ma żadnych dochodów?
              • Gość: Lesery Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 09:50
                Lesery i uchylający się od pracy mają 600-800 emerytury
                • Gość: stały pasażer Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 10:05
                  pieprzysz ......
                  za to cwaniacy i kombinatorzy pracują na czarno ....
                  i jeżdżą na gapę .......
                  • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 10:15
                    600 zł to minimalna emerytura lub dla kogoś, kto praktycznie w życiu nie pracował. Albo miał własną firmę ale płacił minimalne składki.
                    Znam radcę prawnego, który wyciąga 10-15k miesięcznie ale składkę emerytalną płaci w minimalnej wysokości. Ostatnio policzył, że emerytury będzie miał 800 zł.
                    Jak na razie emerytury i renty liczy się wg starych zasad i takie niskie świadczenia to skutek leserstwa lub kombinowania.
                    • Gość: G_r Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 13:47
                      Ależ Ty głupoty opowiadasz człowieku,co Ty jadasz ze takie brednie opowiadasz. Tak,leserstwa i kombinowania.
                • Gość: asalia Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.powen.com.pl 30.05.11, 10:17
                  lesery i uchylający się od pracy są na rentach i mają dodatki pielęgnacyjne, obrażasz starych ludzi, którzy przepracowali całe swoje życie uczciwie, a teraz żyją z tzw "starego portfela"
                  • Gość: L Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 10:29
                    asalia za komuny dla wszystkich była praca 600 zł emerytury to musiał być niebieskim ptakiem.
            • Gość: asalia Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.powen.com.pl 30.05.11, 10:08
              posiadanie samochodu (nie mylić z wrakiem) JEST wyznacznikiem bogactwa
              • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 12:28
                a co uważasz za wrak? Jeśli 10-letnie auto to wrak to właśnie obraziłaś zdecydowaną większość kierowców w Polsce
        • Gość: asalia Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.powen.com.pl 30.05.11, 10:06
          polsz, ile masz lat? odnoszę wrażenie, że jesteś dzieckiem i bardzo boli cię, że musisz płacić tą połówkę; seniorów w autobusie wbrew pozorom nie ma tak dużo, więcej jest nastolatków, którzy jeżdżą na gapę bo kieszonkowe wolą wydać na piwo; zdecydowanie jestem za utrzymaniem ulg dla seniorów, a dzieciaki przecież są pod opieką rodziców to ma za nie kto płacić
          • janonet4-4 Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 10:46
          • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 12:33
            niewiele seniorów?? Chygba nigdy nie jeżdziłaś komunikcją miejską. W godzinach 8-15 seniorzy to 80% pasażerów z czego jakaś 1/5 to ci zwolnieni.
            5-6 latki też kieszonkowe wydają na piwo?
            Skoro dzieci nie mają swoich pieniędzy ale są pod opieką rodziców więc "ma kto za nich płacić" to tym bardziej seniorzy mogą płacić bo mają swoje dochody
      • Gość: Wkurzona KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 09:04
        Ludzie jesli My, czegoś nie zrobimy to Pan Urbańczyk ciągle bedzie podnosil ceny. Dlaczego Pan Prezes nie obniży sobie pensji o połowę, a nawet więcej, do przeciętnej pensji POLAKA!!
        Ceny biletów idą ciągle w górę, a tabor każdy widzi jaki jest.
        Naprawdę nie dajmy się z tymi podwyżkami cen! To jest zwykły wymysł Pana Prezesa a nić się w komforcie jazdy nie pozmienia.
        Jesli postawi się więcej osób można nawet napisać petycję. Ale trzeba chcieć!! A nie przyklaskiwać na wymysły. Prędzej czy później przestanie nas być stać na te drogie bilety.
        Ktoś w komentarzu napisal o gapowiczach i mlodych ludziach, a ja sie pytam za co Ci młodzi ludzie mają kupować bilety? Nie raz taki bilet stanowi dla nich wielki wydatek jesli codziennie dojeżdzają do pracy, i jesli ceny biletów dalej bedą podnoszone, to tych "gapowiczów" będzie coraz wiecej i wiecej. Smu8tna rzeczywistość.
        • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 09:36
          "Ktoś w komentarzu napisal o gapowiczach i mlodych ludziach, a ja sie pytam za co Ci młodzi ludzie mają kupować bilety? Nie raz taki bilet stanowi dla nich wielki wydatek jesli codziennie dojeżdzają do pracy"
          Na bilet ich nie stać ale na piwko tak? Nie przesadzajmy, bilet miesięczny nie jest aż tak wielkim wydatkiem
          • Gość: G_r Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 09:47
            @polsz ale Ty głupoty piszesz.Moja córka pracuje w realu na kasie,całkowicie nie w swoim zawodzie ale bardzo chciała iść do pracy,jest po policealnej "Sorbonce" i ma 5,50 brutto na godzinę. W dodatku umowa zlecenie i jak nie ma ludzi to sa puszczani do domu.Bywa ze za miesiąc ma przerobione jak w marcu 84 godz. i do wypłaty 395zł. Piwa a ni innego alkoholu nie pije.Więc nie chrzań głupot bo niedobrze się robi gdy się Ciebie czyta. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Najpierw trzeba coś dać a potem żądać.Najpierw pracujesz a potem dostajesz wypłatę a nie na odwrót.Niech KZK najpierw zacznie odpowiednio zarządzać a potem domaga się podwyżek bo jak dotąd to dbaja chyba o własne kieszenie
            • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 10:09
              5,50 na godzinę brutto? I pracuje? To tylko niezbyt dobrze świadczy o jej inteligencji. Więcej by zarobiła np jako opiekunka do dziecka. A dla jest opiekunek naprawdę dużo pracy.
              A swoją drogą: czy Twoja córka kupuje bilety? Jeśli tak to brawo a jeśli nie to po prostu okrada innych pasażerów.
              • Gość: G_r Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 13:37
                Wyobraź sobie że kupuje a o inteligencji Twojej to wypowiadać się nie będę. Żałosne wpisy należy pominąć w zasadzie milczeniem. I to tyle na ten temat,a to że nie każdy może pracować z dziećmi to już Ci nie przyszło do głowy? I to że ktoś chce uczciwie pracować tez nie dotarło.Siedzisz i tak odpisujesz na pojawiające sie komentarze.To Twoja praca? Ktoś Ci płaci za pisanie tych dyrdymałów ?
              • Gość: rufio POLSZ IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.11, 17:51
                czy ty jesteś kretynem? a może to sam pan urbańczyk nas tu zaszczycił. takiego pieprzenia dawno na tym forum nie było. kim ty jesteś, że twierdzisz ze coś z ich inteligencją jest nie tak jak pracują za taką stawkę. zdradź nam ile ty zarabiasz i na jakim stanowisku. przekonajmy się jakim jesteś cwaniakiem. coś mi się wydaje, że jesteś frajerem, którego bardzo bolą darmowe przejazdy bo sam byś chciał. zamilcz
    • Gość: joanka KZK zarobi na blokujących tramwaje? IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.11, 09:05
      Ciekawe, ile kosztuje godzina pracy całego KZK GOP, a w przeliczeniu, jakie kary za przymusową przerwę nakłada KZK na blokujących np. ulicę Kościuszki czy Kochanowskiego kierowców? Przecież to ogromny pieniądz do zarobienia.
      • rangerek Re: KZK zarobi na blokujących tramwaje? 30.05.11, 09:18
        > Ciekawe, ile kosztuje godzina pracy całego KZK GOP, a w przeliczeniu, jakie kar
        > y za przymusową przerwę nakłada KZK na blokujących np. ulicę Kościuszki czy Koc
        > hanowskiego kierowców? Przecież to ogromny pieniądz do zarobienia.

        KZK nie może nałożyć kary, a co najwyżej do sądu skierować sprawę o zadośćuczynienie za straty - ale racja nie słyszałem żeby kiedykolwiek takie skierowanie miało miejsce
      • polsz Re: KZK zarobi na blokujących tramwaje? 30.05.11, 10:21
        niestety, KZK nie nakłada na nich kar bo nie ma takiej możliwości. Mogliby co najwyżej dochodzić roszczeń na drodze sądowej. A Polcja i Straż Miejska nawe nie odcholowują pojazdów bo "nie stwarzają zagrożenia"
        • Gość: Bus Re: KZK zarobi na blokujących tramwaje? IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 10:24
          Zastąpić niskopodłogowymi autobusami połowę nierentownych linii tramwajowych i będzie co najmniej 50 milionów zł oszczędności oraz zadowolenie pasażerów i mniejsze korki.
          • ukochanykraj Re: KZK zarobi na blokujących tramwaje? 30.05.11, 10:59
            A nie lepiej wykopać kanały i zamiast busów i tramwajów puścić niskopodłogowe gondole?
            To najtańszy transport, cicho i ekologicznie, a w dodatku Śląsk awansowałby do miana
            Nowej Wenecji Północy! Śmiało, wal Busie dalej z pomysłami. Tylko te leki, co bierzesz
            wyraźnie ci nie służą...
    • Gość: Mr. Normalny KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.11, 09:19
      MARSZ NA KZK!

      Umówmy się co do terminu i jazda na siedzibę.
    • Gość: asalia Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.powen.com.pl 30.05.11, 09:40
      tłok przy wejściu, wpuszczanie tylko przednimi drzwiami to głupota, a kierowca nie jest w stanie sprawdzać w takich warunkach biletów; takie zasady można wprowadzać na mało obciążonych liniach
      • watrix Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 10:08
        Jasne, że nie jest w stanie sprawdzić. Ale gdyby autobusy jeździły jak w cywilizowanych krajach co góra 10min, to nikogo by nie obchodził mały poślizg.
        W Maladze w Hiszpanii nie ma nawet rozkładów jazdy, jest napisane tylko, że autobus jeździ co 7min pierwszy o 5:20, a ostatni o 2:30 i tyle. Wsiadając (przednimi drzwiami) musisz przyłożyć kartę-bilet do czytnika i dopiero wtedy (jak "piknie") jedziesz. Jak nie masz już nic na karcie, a chcesz jechać, to płacisz kierowcy euracza i tyle. Nie muszę chyba mówić, że w autobusach mimo, że zatrzymują się co chwila, jest klimatyzacja, a nawet rolety w oknach w razie słońca. Co więcej na przystankach autobusowych w centrum, dzięki zastosowaniu śledzenia autobusu przez GPS można na wyświetlaczy sprawdzić co do minuty za ile przyjedzie Twój autobus. Ehh, cywilizacja...
    • slawomirkropisz KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 09:44
      Kzk gop mówi tym samym głosem co posłowie PO . Poseł Mucha powiedziała ,cyt: ( że starsi ludzie to kłopot bo do lekarza chodzą co 2 tygodnie dla rozrywki) i z tego artykułu wynika , że za podwyżki odpowiedzialni są znów starzy ludzie , przecież większość z nas będzie starszym człowiekiem . Przestańcie dokuczać ludziom starszym bo źle żyć ze świadomością , że jest się ciężarem
      • Gość: Bartosz J. Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.welnowiec.net 30.05.11, 20:06
        Ja czegoś nie rozumiem. Skoro osoba, która skończyła 70 lat mogła płacić za bilety kiedy miała 69 lat, to dlaczego nie może płacić teraz? pomijam fakt, że niektóre staruszki zachowują się bardzo chamsko w komunikacji. Nie wszyscy chodzą do lekarza dla sportu, ale dużo jednostek tak robi.
    • grysio1947 KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 09:45
      O ile w KZK GOP zarabiają b.duże pieniądze tacy panowie jak np.R.Urbańczyk (podobno ok.35 000 zł/m-c),to nie ma się co dziwić,że jest konieczność aż tyle podnieść ceny biletów!!!
      • Gość: Mo Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 09:54
        ZUS leży przez emerytów, pracującym zabrali pieniądze z OFE by dać mocherom. I jeszcze im sponsoruj darmową jazdę. Za co? Obalili komunę teraz mamy brak pracy albo gowniane płace.
    • Gość: Boli Jakość usług dramatycznie(!) spada. Ceny rosną! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 10:09
      Kto korzysta z komunikacji publicznej w Katowicach, ten wie, o czym mówię. Tzw. busy (masowy transport prywatny) mogą OBNIŻAĆ ceny i to o 20 (!) %. A moloch-monopolista zarządzany przez dzieci PRL-u likwiduje lub skraca trasy (konieczność przesiadek = kupowanie dodatkowych biletów). Autobusy są coraz krótsze i starsze, często śmierdzą i bardzo często emitują tyle świństwa w atmosferę, jak spalarnia odpadów na kółkach.
      No i ta modna ostatno forma szantażu...
      Wyrwiemy wam dwie ręce, bo nasze koszty rosną ALBO wyrwiemy tylko jedną rękę, ale za to musicie nam zapłacić, frajerzy...
      Projekt ZAKŁADAŁ, że propozycja płatnych przejazdów dla seniorów i tak nie przejdzie! Po co zatem ta propozycja? Własnie po to, żeby można ją było wysofać, proponując wyższe podwyżki cen biletów.
      Nauczyli sie chyba o takich firm, jak PGNiG. Chca podnieść ceny o 30% i robią w mediach publiczną dyskusję-ustawkę strasząc 60% podniesieniem cen. Pod koniec dyskusji wchodzi "dobry glina" i oznajmia, że podwyżka wyniesie "tylko" 30%. Cel zostaje osiągnięty, a spora część konsumentów jest wdzięczna swoim oprawcom za miłosierdzie.

      W KZKGOP było podobnie.
      Zły glina szokuje informacją o dobijaniu seniorów i podwyżce cen o 7-8%.
      Potem wchodzi dobry glina oferując seniorom ocalenie, ale nie za darmo - podwyżki muszą osiagnąć pułap 9-10%.

      A potem dobry i zły glina idą razem na piwsko i opijają kosmiczną premię za zwiększenie zysków firmy-oprawcy (co w przypadku monopolisty z łatwością osiągnąć może byle smarkacz bez najmniejszego wykształcenia).

      Prezydent i jego ludzie muszą się pogodzić z tym, że to koniec ich jazdy na urzedniczych stołkach. No chyba, że wyborcy znajdą w nim swojego obrońcę.

      Ceny usług komunikacji miejskiej w Katowicach powinny spadać, a nie rosnąć. Bo - jak wspomniałem na początku - jakość usług dramatycznie spada, a czas podróży dramatycznie rośnie z powodu konieczności przesiadek. Bilet powinien być ważny 2 godziny od momentu skasowania. W przeciwnym razie mamy tu terror, a nie etykę w biznesie.
      • Gość: PDL Re: Jakość usług dramatycznie(!) spada. Ceny rosn IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.11, 14:25
        Dokładnie!

        Przy czym szukanie oszczędności/zysków poprzez częste podwyżki cen przy jednoczesnym ciągłym obniżaniu poziomu usług nie ma najmniejszych szans "zadziałać", a już na pewno nie na dłuższą metę.
    • Gość: ala a już miałam zrezygnować z jazdy autem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 10:27
      A tutaj taka niespodzianka! Za 2,80 jechac pare przystanków, wolę już się męczyć w poszukiwaniu miejsca parkingowego.
    • Gość: Ad KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.11, 10:33
      No to chyba jesteśmy jedynym miejscem w polsce gdzie zaczyna bardziej się opłacać jazda samochodem niż autobusem a to już zaczyna być chore. Np: moje autko pali niecałe 10 na 100 w mieście, litr kosztuje ok. 5,19, jadę np. na trzy stawy, jadąc tam i zpowortem zrobię około 10 km i spalę te 1 litr, jadąc autobusem musze zapłacić 2 x 2.60 no bo w jedną i drugą stronę, wychodzi to gdzieś 5,20, po podwyżce, tej planowanej będzie to 2 x 2.80 czyli 5,60, a jeśli podwyższą jeszcze bardziej no to macie już kalkulacje. A standard w samochodzie o niebo lepszy, chociaż wolę rower.
      Wobec tego mam pytanie, czy ktoś zidiociał? Żeby ludzie chcieli jeździć autobusem, musi im się to połacać, bo jeśli im wyjdzie tyle samo co jazda samochodem to wiadaomo co wybiorą, oczywiście ci co mają wybór, bo wiem, że nie wszyscy mają taki luksus jakim jest własny samochód.
      • polsz Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów 30.05.11, 12:38
        a doliczyłeś zużycie pojazdu? Opłaty za ubezpieczenia i przeglądy?
        Ale licząc same paliwo policz na przykład dojazd do Gliwic z Katowic. Bilet w tą i z powrotem - 8 zł. trasa w jedną stronę - 30 km. Czyli razem 60. Twoje autko pali 10/100 czyli te 60km kosztuje 33 zł. Teraz kalkulacja już niezbbyt pasuje do Twojej teorii.
        • Gość: Ad Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.dynamic.chello.pl 31.05.11, 12:10
          10/100 w mieście, czytaj. Po drugie, często nie jeżdę sam, więc policz za dwie osoby. Mi chodziło o najbliższe okolice, w ramach miasta, a nie linię do Gliwic, są tam może jakieś przesiadki? Ile trwa taka podróż teraz? Co mają zrobić osoby, które nie mają bezpośredniego połączenia z jedenj dzielicy do drugiej? Weź to też pod uwagę, a nie tylko takie proste połączenie.
          Zresztą ty i tak będziesz się czepiał wszystkiego, ale tego że w samochodzie masz lepsze warunki niż w autobusie nie przebijesz, no ale ty pwenie powiesz, że jak się jeździ w zdezelowanym golfie z początku lat 90-tych albo w trabancie to warnuki są te same. Ale nie zaprzeczysz, że ceny wymyślili z kosmosu, ja dałem tylko porównanie.
          Szczerze mówiąc, to dla ciebie powiem że chodzenie pieszo się bardziej opłaca, chociaż... koszty ewentualnego leczenia stawów itp., hmmm... może rower, ale to koszt serwisu corocznego, smary, dendki, części, hmm... no cóż, na pewno bardziej mi się to kalkuluje niż KZK GOP.
    • Gość: Orest KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 10:41
      Wszyscy by zrozumieli tą podwyżkę i zabranie tej ulgi emerytom gdyby nie to ,że panowie z zarządu KZKGOP bawią się za pieniądze z budżetu czyli nasze .Na wczasy za granicą już nie tarczy ,że szukacie 5 baniek ? Wstydź się Urbańczyk ! Paliwo za drogie ?Nie trzeba było się dogadywać z Frankiewiczem to by tańszy tramwaj jeździł .
      • Gość: Sceptyk Pytanie IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.11, 11:22
        Czemu właścicielom małych busów opłacają się kursy np. K-ce Centrum - Szpitale (Ligota, Ochojec) za 2,00 zł, a dla KZK dużym autobusem za 2,60 to za mało.
        Drugie pytanie. Czy podwyżka z 2,60 na 2,80 to 7% ?
      • Gość: Ty Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 16:12
        Tramwaj jest 3x droższy od autobusu. Tramwaje są winne podwyżce zapytał ludzi z KZKGOP to cię uświadomią. Kasa na Tramwaje doprowadza do ruiny komunikację. W Tychach nie mają tramwajów dlatego jest tam dużo lepiej.
    • Gość: Stef Importerzy starych aut zacierają ręce. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.11, 12:01
      Przy pesymistycznym założeniu że taki złom spala 10 litrów na 100 km nie ma mowy żeby na krótkich dystansach jakie robię w obrębie miasta auto spaliło mi ponad 0,5 litra benzyny w jedną stronę. Tyle właśnie można kupić za 2,80 i to w detalu a nie w hurcie. W dodatku jadę na siedząco kiedy chcę i gdzie chcę a i zakupy łatwiej przewozić. Opłaca się po postu kupić gruchota. Gratulację za ekologiczną promocję komunikacji publicznej !
    • Gość: marc KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.play-internet.pl 30.05.11, 13:55
      Tychach , miejscowy MZK ma najlepszą flotę autobusową w Polsce i w ogóle nie ma zamiaru podnosić cen biletów. Ba! W Tychach można skasować bilet poprzez SMSa! Jak się chce to można pogodzić wszystko jakość podróży plus ceny biletów, a także podejscie do klienta. W Katowicach natomiast autobusy jeżdżą takie ,że wstyd i strach nimi jeździć! W ostatnim roku dwukrotnie przeżyłem pożar autobusu, raz w linii 48, a następnie 912. Podwyższki w KZK GOP są bardzo potrzebne.... na nowe duże gaśnice! Dbają o nasze bezpieczeństwo!
    • Gość: xyz KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.c193.msk.pl 30.05.11, 14:13
      Miasta coraz bardziej zatłoczone samochodami, zanieczyszczenie powietrza wzrasta, miejsc parkingowych nie przybywa, a KZK GOP ma to gdzieś.
      Stary tabor, niepunktualność i coraz wyższa cena biletów.

      Aglomeracja warszawska ma niewiele mniej mieszkańców niż obszar obsługiwany przez KZK GOP. Tam bilety są o wiele tańsze, tabor nowszy, a do tego bilety obowiązują na autobusy, tramwaje i metro (jeśli ktoś chce to też SKM).
    • Gość: osobowy przyspiesz KZK GOP obniza ceny wszystkich biletów ? ? ? IP: *.dip.t-dialin.net 30.05.11, 15:27
      Mysle tak: jak najwieksza czesc ruchu osobowego - na tramwaje, autobusy i pociagi osobowe.
      A zatem przystepne ceny, a tym samym mniej korkow w miescie, mniej halasu i swiezsze powietrze.
    • Gość: cho Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.11, 15:27
      A ja w ogóle nie macham. Bilet mam okazyjnie, trzymam go w portfelu i nie będę pełnego portfela wyciągała z torebki w drzwiach autobusu, jeszcze na głowę nie upadłam.
      Jak przyjdzie kontroler, chętnie okażę, ale w biegu, w cisnącym się do autobusu tłumie - nie.
      • Gość: Sn Re: KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 15:50
        Zastąpić niskopodłogowymi autobusami połowę nierentownych linii tramwajowych i będzie co najmniej 50 milionów zł oszczędności oraz zadowolenie pasażerów i mniejsze korki.
    • Gość: i dobrze KZK GOP podnosi ceny wszystkich biletów IP: *.opera-mini.net 30.05.11, 17:22
      Dobrze że bilety więcej drożeją że nie zabierają darmowych, przynajmniej mi kobieta przestanie płakać co się mom na autobus przeciepnąć.

      Dzięki Panie Urbańczyk.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka