i33il33 To jeszcze "gierkówka" jest nie sprywatyzowana? 19.09.11, 11:24 Przecież wszystko co wybudowano za Gierka te współczesne pasożyty prywatyzują bo jest niepotrzebne. Odpowiedz Link Zgłoś
wtyka82 "Gierkówka" ma już 35 lat. Pomnik PRL-u wciąż p... 19.09.11, 11:37 Gierek budował kraj za pieniądze bankierów zachodnich pożyczone na lichwiarskich warunkach gdyby miał te możliwości co obecnie rządzący zrobił by wiele więcej. wówczas powstawały fabryki, porty, huty,cementownie, kopalnie, magistrale kolejowe, budownictwo mieszkaniowe które nie mogło nadążyć za przyrostem naturalnym ludności. A dzisiaj przyrost naturalny jest minimalny i budujemy jedynie autostrady z wielkimi bólami a ich trwałość zweryfikuje niedaleka przyszłość .. TO TYLE którzy Gierka potrafią tylko z nienawiści krytykować >>>> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pamiętający Re: "Gierkówka" ma już 35 lat. Pomnik PRL-u wciąż IP: *.play-internet.pl 19.09.11, 11:51 Autor artykułu i wielu piszących nie ma wogóle pojęcia o poziomie motoryzacji nie tylko w Polsce .35 lat temu absolutnie żadko po polskich drogach ktoś woził ładunki o wadze powyżej 40 ton co dzisiaj jest normalką.Węgiel czy stal ze Śląska jechał pociągami.A dzisiaj PKP nie ma co wozić a dzisiaj samochód za samochodem jedzie z Bytomia do Olsztyna lub Białegostoku z ładunkiem ponad 40 ton towaru.Żadne drogi budowane 35 lat temu nie wytrzymują takiego transportu bo po prostu były przeznaczone do innego rodzaju obiążenia.ZA 20 lat jak będzie się budowało samochody do przewozu towarów o ciężarze 80 ton drogi obecne też będą się rozlatywać i zobaczymy tych młodych ludzi co dzisiaj piszą co wtenczas będą pisać.Pokolenie ludzi jak budowano gierkowkę jeszcze żyje i pamięta jakie to były czasy i ile samochodów wogóle jeżdżiło po drogach nie tylko Polski ,ale w całej Europie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maj lata 80 IP: *.play-internet.pl 19.09.11, 13:02 komunę pamiętam jedynie jako młodzież szkolna z lat 80 w standardowej rodzinie robotniczej 2+3. bieda,brak wszystkiego i kombinatorstwo to jedyne co mi przychodzi na myśl z tamtych czasów a ci co zachwalają tamte czasy to pewnie ówcześni prominenci okradający naród. Jedyną zaletą tamtych czasów był brak gier komputerowych,wielu kanałów telewizyjnych i innych obecnych dobrodziejstw technologicznych, dzięki czemu człowiek miał wielu kolegów i przyjaciół z którymi przebywał całymi dniami. Odpowiedz Link Zgłoś
wtyka82 Re: lata 80 21.09.11, 11:14 Tak to prawda lata 80 bieda spowodowana potężnymi niekończącymi się strajkami takie strajki gospodarkę zachodnią wywróciłyby w kilka dni co najwyżej w kilka tygodni ....................... A dzisiaj co mamy bezrobocie, umowy śmieciowe itd. i strach przed utratą pracy gdzie podziały się sławne 21 postulaty SOLIDARNOŚCI ????????????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
wojtekd38 "Gierkówka" ma już 35 lat. Pomnik PRL-u wciąż p... 22.09.11, 03:56 Gierkowka wislostrada w Wawie Ursynow i Bemowo Most Gdanski HUTY i Kopalnie to wszystko zbudowal EDWARD GIEREK i w podziekowaniu otrzymal od III RP emeryture 1100 zl. Natomiast Francja za prace w kopalni przyznala mu rente 2500 zl mies. Czesc JEGO pamieci. Wislostrada w Wawie powinna nosic jego imie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: damian Re: "Gierkówka" ma już 35 lat. Pomnik PRL-u wciąż IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 08:28 ujeb.se/movO Odpowiedz Link Zgłoś