Dodaj do ulubionych

Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz?

26.02.05, 16:46
Nietrudno sie domyslic - najwiekszy (bo masowy) awans cywilizacyjny byl
udzialem mieszkancow Zaglebia, wlasnie dzieki zwycieskiemu marszowi
krasnoarmiejcow - natychmiast przekludzili sie dziesiatkami tysiecy do
posiadajacych bardzo wysoki standart mieszkan w gornoslaskich miastach.

Czy ktos sie ze mna nie zgadza?

Osobiscie nie mam nic do tych ludzi, pewnie wielu Slazakow rowniez
skorzystaloby z takiej okazji, ale, do cholery, pomnik szerzycieli
totalitaryzmu byc moze gorszego od nazizmu nalezy z tego miejsca usunac, i to
mozliwie szybko!

Pyrsk!

PS. Bartoszcze - sprawa dotyczy Katowic, tak ze pohamuj sie z przerzucamiem
tego watku:)
Obserwuj wątek
    • Gość: kochlowitz' er Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 26.02.05, 18:02
      wiysz synek -takie 'atrakcje' z demoludow, przikladowo w ex-DDR majom coukiym
      niezle wziyncie, tamtyjsze landy (tj.ludzie) ze lza w oku wspominaja Honeckera
      (Stasi mniyj), a poparcie dla NPD tysz sam wzrasta, co mie osobiscie trocha
      martwi,

      .........ala poprawnosc polit. w EU poradzi siy z nimi:-)

      pyrsk i wiyncej uoptymizmu,
      :-)))

      ps.mozno to zburzyc,
      • arnold7 Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 26.02.05, 19:12
        Bulic niy trza, ponoc jes plac na kirhofie "wyzwolicieli".
        • Gość: kochlowitz' er Komu pasuje/wadzi pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 17:32
          arnold7 napisał:

          > Bulic niy trza, ponoc jes plac na kirhofie "wyzwolicieli".


          jak mie sie zdawo twoja akcjo spoleczna na FK ma male poparcie,

          milej niedzieli:-))
          • hierowski Re: Komu pasuje/wadzi pomnik ruskich na Wilhelmsp 27.02.05, 18:10
            A który z tych dwóch na tym cokole jest tym "ruskim"? Prawy czy lewy?
            • arnold7 Re: Komu pasuje/wadzi pomnik ruskich na Wilhelmsp 27.02.05, 18:12
              hierowski napisał:

              > A który z tych dwóch na tym cokole jest tym "ruskim"? Prawy czy lewy?
              >

              Uoba, herr hierowski, wczorej rzech sie przyjrzou. Rusa uode ewyntualnego
              gorola niy uodrorznisz pan, panie hierowski.
          • arnold7 Re: Komu pasuje/wadzi pomnik ruskich na Wilhelmsp 27.02.05, 18:10
            Poparcie mo take, jeke mo. Przeca rzech naszkryflou, kjerym tyn dynklmal pasi,
            a uoni som gorom we Kattowitz:)
            • Gość: kochlowitz' er Spokojnie!:) IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 18:38
              arnold7 napisał:

              > Poparcie mo take, jeke mo. Przeca rzech naszkryflou, kjerym tyn dynklmal
              pasi,
              > a uoni som gorom we Kattowitz:)
              >


              mozno i som tacy, ala niy bylbych taki pewiyn czy to tak je za sprawa tylko
              Goroli, choc prziznam ze taka opcja ma racje bytu- dojdymy ze skoro sporo ich w
              K-cach jes (Goroli), bo i wiadome to stad wsrod nich moze byc sila rzeczy
              znaczno wiynkszosc bydaca za uczimaniem istniejacygo status-quo..., i bohatyrow
              A.Cz. "wyzwolicieli" - rozumia tyn sposob rozumowania,

              ala mozno wsrod Ruskich bolo paru normalnych walczacych dla idei a niy tylko
              dlatygo ze NKWD-zista celuje mu z tylu w leb, c'est n'est pas egal:)

              ala wiydz ze i Hanys bol niyogdaj w NSDAP, czasym w PZPR,
              swinie i czarne owce sa wszyndzie, trza miec to na uwadze,
              nigdy niy dojdziesz kaj ich z pochodzynia bolo wiyncej,


              Oooo! -Rus = Gorol?, -ala porownujesz,hehehehehe:)))))
              niy bydz taki, niy uogolniej zbytnio,bo to nie je sprawiedliwe...,
              bo przikladowo Slonzok to niy musi bydz Borussiak, abo?

              (XIX w. ciazy ci zbytnio w myntalnosci)

              --
              pyrsk,
              niy wazdzcie sam uo takie szczegoliki:)
              • Gość: kochlowitz' er Re: Spokojnie!:) IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 18:39
                sorry za slaby francuski:)

                niy jestech w nim dobry.. jak bol Gierek:)))))))))
                • arnold7 Re: Spokojnie!:) 27.02.05, 19:00
                  Wiysz co, jo tam do rzodnego nic ni mom, ino niych ze siebia niy robi
                  dymokraty, jak nim niy jes.
                  Kochlowitzer, we nojstympny piontek robiymy tref, Gorole ze Slonzokami, wuazisz
                  f to?

                  We Kattowitz gynau:)
                  • Gość: kochlowitz' er Re: Spokojnie!:) IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 19:20
                    arnold7 napisał:

                    > Wiysz co, jo tam do rzodnego nic ni mom, ino niych ze siebia niy robi
                    > dymokraty, jak nim niy jes.
                    > Kochlowitzer, we nojstympny piontek robiymy tref, Gorole ze Slonzokami,
                    wuazisz
                    >
                    > f to?
                    >
                    > We Kattowitz gynau:)
                    >
                    >
                    >


                    Wszyjsko we swoim czasie:)
                    ala ciesza sie niyzmiernie ze mie tak wyrozniocie!,

                    echehe -jo niy mom problemow w kontaktach z Gorolami,
                    czynsto z nimi we szynku siedza, czynsto w Kattowitz:)))))

                    ps. wajac niy bydziecie jesli mie niy bydzie,
                    abo jak byde uobecny anonimowo?:)

                    --
                    pyrsk i dziynki,
                    demokraci mili....,

                    hie, hie;-)
                • rico-chorzow Re: Spokojnie!:) 27.02.05, 20:48
                  Gość portalu: kochlowitz' er napisał(a):

                  > sorry za slaby francuski:)
                  >
                  > niy jestech w nim dobry.. jak bol Gierek:)))))))))


                  Za to mocny polski,i z pewnością nie z Kochlowitz.
                  • Gość: kochlowitz' er ????????????????, a ty fto? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 21:40
                    rico-chorzow napisał:

                    > Gość portalu: kochlowitz' er napisał(a):
                    >
                    > > sorry za slaby francuski:)
                    > >
                    > > niy jestech w nim dobry.. jak bol Gierek:)))))))))
                    >
                    >
                    > Za to mocny polski,i z pewnością nie z Kochlowitz.



                    ???

                    pocieszny jestes chopie,
                    doprowdy potrafisz 'enteligentnie' jako pyrlik larmowac,
                    ala i tak cia znosza jakos:)))))

                    ..dobryj nocy ci zycza,
                    chorzowianinie z Bozej uaski;-)

                    niych ci Pan rozumu wiyncej niy szczyndzi,bo zal paczec......,
                    a ostudy jo z takimi bynajmniyj niy chca wcale,
                    -zegnom,

                    ps. rusz sie czasym ta swoja lepetyna boroku to mozno sie poniywczasie kapniesz
                    czamu mom takie IP,bo niy usmiecha mie sie z nyjosztrady miec te same IP jak
                    wiynkszosc mo, (dyc wszyjskie uone som warsiawskie- 'icm', 'neoplus', ..itp,..)

                    --
                    btw:

                    ignor!,
                    • Gość: kochlowitz' er Sorry Arni!!!, IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 21:54
                      za zlyzcie z glownego tymatu wontku,
                      niy wiedziec czamu sie takiymu jeszcze tlumacze ze nie jestem kamela,

                      ..ala trudno sie godo!,
                      wiyncej niy byda jusz....,


                      Dobranoc:)
                      • arnold7 Re: Sorry Arni!!!, 27.02.05, 22:04
                        Sorry, ala jak Rica niy przeprosisz, to bydziesz gynau ta kamela...
                        • Gość: kochlowitz' er Re: Sorry Arni!!!, IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 27.02.05, 22:14
                          ala jo go tym borokiem przeca niy obrazilech, niy uzylem rzadnygo przeklenstwa
                          (typu ciul, -rzadko uzywom), zreszta jo jestem odporny na sugestie jesli cosik
                          pedziolech to ponosza tygo konsekwencje nawyt jesli mie sie to niy oplaca,

                          Rico teroski zaloz mie za skora,prziznaje, ala wirtualne znajomosci niy som na
                          szczynscie celem mojigo zycia -jesli wiysz co mom na mysli..,

                          przeprosilbym za przeklenstwo abo chamska inwektywa,
                          tyj nie bolo!,

                          tyla, Arni,ciebia szanuja i starczy,choc twe poglady niy som mie az tak bliskie,
                          widzisz niy zalezy mi az tak na takich znajomosciach;-)

                          w necie jadymy w singla abo wcale,
                          w realu som przijaciele,zona,dzieci,..., na szczynscie,

                          --
                          Dobranoc tym razem,ida nynac bo nudza mie te dziecinady,
                          pyrsk,
                          • arnold7 Re: Sorry Arni!!!, 27.02.05, 22:31
                            A we realu tysz som necowe koneksyje, i trza na to dowac pozor.
    • Gość: mysl105 Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 28.02.05, 07:48
      Przed wojna Katowice i Zaglebie byly juz w granicach tego samego panstwa.... Tak
      wiec "marsz krasnoarmiejcow" nic w relacji tych dwoch miejsc nie zmienial. Co
      innego jezeli chodzi o ziemie ktore nalezaly przed wojna do Niemiec.
      • rico-chorzow Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 08:04
        Gość portalu: mysl105 napisał(a):

        > Przed wojna Katowice i Zaglebie byly juz w granicach tego samego panstwa.... Ta
        > k
        > wiec "marsz krasnoarmiejcow" nic w relacji tych dwoch miejsc nie zmienial. Co
        > innego jezeli chodzi o ziemie ktore nalezaly przed wojna do Niemiec.



        Tak,Katowice bez Zagłębia były w granicych państwa zwanego Polską,jako
        kolonia,miały nielubianą przez przybyszy Autonomię,podobnie można nazwać pomnik
        - pomnik przybysza po 1921/1945 z przyjacielem -
        • hierowski Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 09:15
          A skąd herr Arnold wiesz, że to gorol? A może to polski harcerz z Rudy
          Śląskiej, który został zesłany przez ruskich na Syberię i w końcu do LWP?:)

          Tak przy okazji, ruski żołnierz to ten z lewej czy z prawej?
          • rico-chorzow Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 09:27
            hierowski napisał:

            > A skąd herr Arnold wiesz, że to gorol? A może to polski harcerz z Rudy
            > Śląskiej, który został zesłany przez ruskich na Syberię i w końcu do LWP?:)
            >
            > Tak przy okazji, ruski żołnierz to ten z lewej czy z prawej?



            Jak Pan może,przecież obaj są wyzwolicielami.

            • hierowski Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:08
              Tzn. że hipotetyczny zesłany na Syberię harcerz z Rudy Śląskiej (którego np.
              symbolizuje w części ten pomnik), nie mógł być wyzwolicielem swojej rodzinnej
              śląskiej ziemi?
              • arnold7 Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:17
                Zamieniajac niemiecki nazizm na polski komunizm nie mogl nim byc.
                • hierowski Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:19
                  Uważasz że polscy żołnierze, którzy w ZSRR wstąpili do LWP byli komunistami?
                  Nie ośmieszaj się.


                  A w Berlinie stoi jak stał. Może koledzy z RAŚ zrobią jakąś kampanię przeciwko?
                  www.rsva.ru/rus_guard/2004-05/front-ill.shtml
                  • arnold7 Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:36
                    Uwazasz, ze mozna ich nazwac wyzwolicielami?

                • Gość: kochlowitz' er Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 28.02.05, 17:26
                  arnold7 napisał:

                  > Zamieniajac niemiecki nazizm na polski komunizm nie mogl nim byc.


                  imperatywnie i kategorycznie tworzycie poglondy:)))))

                  --
                  ps. coscie siy tak 'tyj' Rudy i harcyrstwa uczepili???
                  som przeca lepsze zamiynniki,
                  :-)


                  owocnych dyskusji panowie,
                  pyrsk
                  • hierowski Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:43
                    A ja zapytałem czy polscy żołnierze, którzy w ZSRR wstąpili do LWP byli
                    komunistami.
                    • hierowski Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:44
                      Bo jeżeli Twoim zdaniem tak to Wehramchtowcy byli oczywiście nazistami.
                      • arnold7 Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? 28.02.05, 17:48
                        Chyba jestes wystarczajaco inteligentny, by samemu sobie odpowiedziec.
    • Gość: Hierro Re: Komu pasuje pomnik ruskich na Wilhelmsplatz? IP: 212.160.172.* 01.03.05, 17:35
      Mnie nie pasuje! Ale bez jaj sam wpłacałem kasę w szkole na jakieś pomniki i za
      cholerę się nie zgadzam na to żeby teraz je burzyć. Burzenie pomników nawet
      niechcianych uważam za takie samo barbarzyństwo jak palenie książek, mamy
      zamienić się jak te komuchy w hieny i niszczyć wszystko co się nam nie podoba w
      danym momencie, nie na to się nie zgadzam, zgadzam się na informacje o tym co
      to dla nas znaczy teraz i co ten pomnik znaczył za komuny. Przytoczmy prawdę
      historyczną ale nic nie burzmy!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka