Gość: Hesus von Halemba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 21:30 Wymienione w artykule dzielnice leżą w północnej częśći Rudy Śląskiej. Są więc dzielnicami północnymi a nie południowymi. dziękuję za uwagę i zyczę miłego dnia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: marcin Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.rudanet.pl 27.06.07, 21:55 a dlaczego woda nie może być dostarczana do mieszkańców np do celów sanitarnych informacja przedstawiona w sposób jasny i czytelny powinna załatwić sprawę. A jeśli nie ma przepływu wody przez zainfekowany rurociąg to coś lipna ta dezynfekcja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ag Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:08 Z tego co wiem, żadna dezynfekcja nic specjalnie nie daje, poczytaj sobie na wiki, najlepszym sprzymierzeńcem są składowe temperatura i czas. To, że wyłączyli całkowicie świadczy ze stężenie musi być odpowiednio duże, takie ze nawet ostrzeżenie o tym by tylko przegotowaną spożywać może być nie wystarczające. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamus Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 00:20 macie problem kupcie sobie filtr odwroconej osmozy i zadne baterie nie beda straszne ja uzywam na codzien i bardzo sobie chwalę Odpowiedz Link Zgłoś
ijonus Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 00:38 No, fantastycznie taki filtr działa kiedy woda nie leci w ogóle. Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 06:41 Jak oni oczyszczali tą wodę, że tak groźny szczep bakterii się tam zalągł. Odpowiedz Link Zgłoś
nicram79 Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 06:44 A masz za tym filtrem mineralizator, czy pijesz demineralizowaną przy której destylka ze stacji benzynowej jest mocno chemicznie zanieczyszczona? Jeśli nie masz to radzę zapisać się do dobrej przychodni lekarskiej. Po drugie często na takich filtrach lubią się zachodować rózne bakteryjki więc też uważaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 14:11 co chcesz filtrować skoro krany są suche jak pieprz !Ty raczej chcesz sie tym filtrem pochwalic publicznie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karkol Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 16:51 Cała Ruda Śląska trójkolorowa. Torcida Górnik Rządzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmi a do południowych dzielnic to skąd dostarczają? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:31 A jaka jest pewność, że w Halembie czy Kochłowicach leci dobra woda? może w innych dzielnicach też jest cola ale nic nie mówią, bo nie chcą odciąć kolejnych 100 tys. ludzi :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Orzegowianin Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:39 A co ile są te rutynowe kontrole sanepidu?? Może od dwoch miesiecy raczyliśmy się wodą z bakterią?? A co z wdoa do picia?? Nie każdego stać by sobie kupić w sklepie zgrzewke niegazowanej (takie sa niestety realia)!!! Dlaczego nie rozdajecie butelkowanej wody pitnej?? Te baseny z wodą to poroniony pomysł ludzie się przy nich zabijają w panice!!! Tak jest naprawdę, panuje chaos!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: west ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:52 ale ch..nia.... taką mamy wodę... a co z chorzowem? cholera jasna , czy nikt nie rozumie, że tojest metropolia? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek skandal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 14:15 To w jaki sposób zaopatruje sie mieszkańców w wode to kpina ciekawe kto poniesie za to odpowiedzialność? Stania ? A może super inżynier od wszystkich spraw beznadziejnych Duda? Odpowiedz Link Zgłoś
nicram79 Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 06:48 Rutynowe kontrole Sanepidu są tak często jak jest napisane w Rozp. Min. Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zależą one od objętości produkowanej dziennie przez wodociąg wody i od ilości ludzi którą ten wodociąg zaopatruje. Dowiesz się tego w Twojej Powiatowej Stacji Sanepidu. Dlaczego nie rozdaje się butelkowanej wody? Chyba właśnie dlatego że jest droga, a woda z beczkowozów też jest badana. Odpowiedz Link Zgłoś
ijonus Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 00:08 Dobra dobra, ty sie tak Hesus nie wymądrzaj, wy na Halembie woda mocie :) Pozdrowienia od Miners, zapraszamy na mecz w sobotę o 14 na Pogoni! Odpowiedz Link Zgłoś
morfeusz_1 Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 00:35 Wszędzie syf już nie tylko w polityce :( Odpowiedz Link Zgłoś
brynk Takie bakterie są w większości polskich miast ! 28.06.07, 00:40 Gdzie sa słuzby nadzór sanitarny , gdzie jest nadzór sanitarny. Odpowiedz Link Zgłoś
nicram79 Re: Takie bakterie są w większości polskich miast 28.06.07, 06:50 Człowieku, przecież właśnie nadzór sanitarny wykrył te bakterie i podjął jakieś działania. Gdyby go nie było to dopiero byłby problem. A to, że akcja z beczkowozami jest niezbyt dobrze zorganizowana...cóż, skargi należy kierować do władz miasta/gminy/powiatu , a nie do nadzoru sanitarnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Takie bakterie są w większości polskich miast IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 17:52 A jak myślisz co robią teraz ludzie z Sanepidu, nie śpią po nocach i myslą co zrobić, żeby wyniki były dobre, badanie trwa co najmniej 48 godzin, nie chciałabym przeżywać tej sytuacji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AVA Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 07:18 Stan wody w rudzkich wodociągach pozostawiał zawsze wiele do życzenia, a tu jeszcze jakieś bakterie znaleźli, ciekawe jak długo nas truli i kto jest winny? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KOMUNIKAT Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:08 Na terenie dzielnic, w których został zamknięty doplyw wody, zostały przygotowane specjalne punkty w których jest ona dostarczana mieszkańcom. Cały czas pracę swoją prowadzi sztab kryzysowy. Punkty dostarczania wody sanitarnej zostały zlokalizowane w następujących miejscach: - ul. Mickiewicza ( przy Prokuraturze) - ul. Czereśniowa (przy Przychodni Rejonowej) - ul. Zielińskiego (przy Aptece) - ul Hlonda 39 - Osiedle Kafhaus w pobliżu krzyża. - Osiedle "kwiatków" - Chebzie na placu szkolnym - Szpital w Orzegowie Kolejne punkty zostaną zlokalizowane: - przy ul. Gierałtowskiego przy Szkole Podstawowej - w rejonie ul. Wawelskiej – Szyb Powietrzny - oraz dodatkowy przy ul. Mickiewicza. Ponadto 2 cysterny o pojemności 18 tys litrów obsługiwac będą rejon ul. Podlas oraz ul. Mickiewicza Dostarczana woda nie nadaje się do picia. Przeznaczona jest do celów sanitarnych. Woda zdatna do picia jest rozwożona w sposób ciągły do w/w dzielnic beczkowozami. W związku z zaistniałą sytuacją władze Miasta zwróciły się do Wojewody Śląskiego z prośbą o 9 beczkowozów do przewozu wody pitnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zibi Komunikat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:09 Na terenie dzielnic, w których został zamknięty doplyw wody, zostały przygotowane specjalne punkty w których jest ona dostarczana mieszkańcom. Cały czas pracę swoją prowadzi sztab kryzysowy. Punkty dostarczania wody sanitarnej zostały zlokalizowane w następujących miejscach: - ul. Mickiewicza ( przy Prokuraturze) - ul. Czereśniowa (przy Przychodni Rejonowej) - ul. Zielińskiego (przy Aptece) - ul Hlonda 39 - Osiedle Kafhaus w pobliżu krzyża. - Osiedle "kwiatków" - Chebzie na placu szkolnym - Szpital w Orzegowie Kolejne punkty zostaną zlokalizowane: - przy ul. Gierałtowskiego przy Szkole Podstawowej - w rejonie ul. Wawelskiej – Szyb Powietrzny - oraz dodatkowy przy ul. Mickiewicza. Ponadto 2 cysterny o pojemności 18 tys litrów obsługiwac będą rejon ul. Podlas oraz ul. Mickiewicza Dostarczana woda nie nadaje się do picia. Przeznaczona jest do celów sanitarnych. Woda zdatna do picia jest rozwożona w sposób ciągły do w/w dzielnic beczkowozami. W związku z zaistniałą sytuacją władze Miasta zwróciły się do Wojewody Śląskiego z prośbą o 9 beczkowozów do przewozu wody pitnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PYJTER Re: Komunikat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:13 A u mnie nie było ani jednego beczkowozu jeszcze ;-/ Odpowiedz Link Zgłoś
rgmaria Protestujcie i nie płaćcie!!!!!!!!!!!!!! 28.06.07, 08:40 Woda w Rudzie jest najdroższa w Polsce. Płacimy za DOSTARCZENIE WODY DO MIESZKANIA1111111111 a nie na jakieś miejsca zbiórki, proponuję podjęcie akcji zaprzestania opłt za wodę za cały miesiąc, ponieważ koszty zakupu wody i czasu spędzonego na czekaniu są większe niż koszt niedostarczonej wody. Może powinien Miejski Urząd przyjrzeć się jak wygląda rzetelna gospodarka w wodociągach SA i pomyśleć o alternatywnym, tańszym i lepszym sposobie rozwiązania problemu wody. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rudzianin Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.elsat.net.pl 28.06.07, 08:45 Wczoraj byłem świadkiem jak kilkunastu ludzi w minimarkecie szarpało się o zgrzewki wody - ale ubaw. Nie było w stanie ich rozdzielić nawet dwóch policjantów, dopiero ściągnięto jakiś patrol prewencji i zaprowadzono porządek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KT Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.rg.polsl.pl 28.06.07, 09:49 ok. 45 tysiecy osob jest pozbawionych wody i obsluguje ich ok. 12 (slownie DWANASCIE) beczkowozow !!!!! Minelo ponad 14 godzin od wylaczenia wody. Co robia: 1. Wladze miasta 2. Centra zarzadzania kryzysowego wojewodztwa slaskiego w Katowicach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orzegowianka Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.faraonnet.3s.pl 28.06.07, 11:14 Tak akurat przywożą wodę tylko tak się mówi, woda którą dowożą jest tylko do celów sanitarnych a do picia kup sobie w sklepie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jajeczko Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: 195.16.88.* 28.06.07, 13:38 Etyczne postępowanie Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz Pana Prezydenta nakazałoby dostarczenie wszystkim mieszkańcom conajmniej 15 l/dobę wody mineralnej pod drzwi mieszkania.Nawet sobie nie wyobrażacie co się dzieje w Goduli.Starsi ludzie płaczą, bo nie potrafią unieść wiaderka z wodą przez conajmniej kilkaset metrów i np na 4 piętro.Powinno się zrobić akcję roznoszenia j.w. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaśka Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 14:33 To jest chore. Przeniosłam się do faceta do Katowic bo co mam śmierdząca do pracy chodzić? Poza tym kto pije wodę z kranu?? Naprawdę są jeszcze tacy naiwni?? Mam w domu filtr i jeszcze przegotowuję wodę (to na kawę herbatę), a do picia tylko niegazowana z butelki! Czy te bakterie szkodzą ludziom przy myciu włosów?? Pytam powaznie moze ktoś mi odpowie czy nie można odkręcić wody z zaznaczeniem że nie nadaje się do picia?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lit Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: 213.17.234.* 28.06.07, 15:36 Prezydent jest na wczasach w Bługarii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaśka Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 16:52 Ale co to ma do rzeczy - nie jest przecież jasnowidzem, skąd miał wiedzieć że to się wydarzy?? słyszałam (ale to nieoficjalne) że najpóźniej do poniedziałku woda ma być. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MTD Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.frh.faurecia.com 28.06.07, 15:24 W Wałbrzychu w dzielnicach Lubiechów i linik (bądź co bądź byłym mieście wojewódzkim) mieszkańcy od ponad 30 lat nie maja wody i co władze w tym temacie zrobiły - NIC Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: załamany ratujcie nas !!!!! IP: *.gprspla.plusgsm.pl 28.06.07, 16:22 Polacy - rodacy ratujcie. Nie ma wody, nikt jej nie dowozi do tych co potrzebują ! jesteśmy zdani sami na siebie Odpowiedz Link Zgłoś