Dodaj do ulubionych

Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 21:30
Wymienione w artykule dzielnice leżą w północnej częśći Rudy Śląskiej. Są więc
dzielnicami północnymi a nie południowymi. dziękuję za uwagę i zyczę miłego dnia.
Obserwuj wątek
    • Gość: marcin Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.rudanet.pl 27.06.07, 21:55
      a dlaczego woda nie może być dostarczana do mieszkańców np do celów sanitarnych
      informacja przedstawiona w sposób jasny i czytelny powinna załatwić sprawę. A
      jeśli nie ma przepływu wody przez zainfekowany rurociąg to coś lipna ta dezynfekcja
      • Gość: ag Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:08
        Z tego co wiem, żadna dezynfekcja nic specjalnie nie daje, poczytaj sobie na
        wiki, najlepszym sprzymierzeńcem są składowe temperatura i czas. To, że
        wyłączyli całkowicie świadczy ze stężenie musi być odpowiednio duże, takie ze
        nawet ostrzeżenie o tym by tylko przegotowaną spożywać może być nie wystarczające.
        • Gość: adamus Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 00:20
          macie problem kupcie sobie filtr odwroconej osmozy i zadne baterie nie beda straszne ja uzywam na codzien i bardzo sobie chwalę
          • ijonus Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 00:38
            No, fantastycznie taki filtr działa kiedy woda nie leci w ogóle.
            • tetlian Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 06:41
              Jak oni oczyszczali tą wodę, że tak groźny szczep bakterii się tam zalągł.
          • nicram79 Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 06:44
            A masz za tym filtrem mineralizator, czy pijesz demineralizowaną przy której destylka ze stacji benzynowej jest mocno chemicznie zanieczyszczona? Jeśli nie masz to radzę zapisać się do dobrej przychodni lekarskiej.
            Po drugie często na takich filtrach lubią się zachodować rózne bakteryjki więc też uważaj.
          • Gość: marek Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 14:11
            co chcesz filtrować skoro krany są suche jak pieprz !Ty raczej chcesz sie tym
            filtrem pochwalic publicznie !
      • Gość: karkol Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 16:51
        Cała Ruda Śląska trójkolorowa. Torcida Górnik Rządzi.
    • Gość: kosmi a do południowych dzielnic to skąd dostarczają? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:31
      A jaka jest pewność, że w Halembie czy Kochłowicach leci dobra woda?
      może w innych dzielnicach też jest cola ale nic nie mówią, bo nie chcą odciąć
      kolejnych 100 tys. ludzi :>

    • Gość: Orzegowianin Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:39
      A co ile są te rutynowe kontrole sanepidu?? Może od dwoch miesiecy raczyliśmy się wodą z bakterią?? A co z wdoa do picia?? Nie każdego stać by sobie kupić w sklepie zgrzewke niegazowanej (takie sa niestety realia)!!! Dlaczego nie rozdajecie butelkowanej wody pitnej?? Te baseny z wodą to poroniony pomysł ludzie się przy nich zabijają w panice!!! Tak jest naprawdę, panuje chaos!!!
      • Gość: west ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.07, 23:52
        ale ch..nia.... taką mamy wodę...

        a co z chorzowem? cholera jasna , czy nikt nie rozumie, że tojest metropolia?
        :)
        • Gość: marek skandal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 14:15
          To w jaki sposób zaopatruje sie mieszkańców w wode to kpina ciekawe kto
          poniesie za to odpowiedzialność? Stania ? A może super inżynier od
          wszystkich spraw beznadziejnych Duda?
      • nicram79 Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 06:48
        Rutynowe kontrole Sanepidu są tak często jak jest napisane w Rozp. Min. Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zależą one od objętości produkowanej dziennie przez wodociąg wody i od ilości ludzi którą ten wodociąg zaopatruje. Dowiesz się tego w Twojej Powiatowej Stacji Sanepidu. Dlaczego nie rozdaje się butelkowanej wody? Chyba właśnie dlatego że jest droga, a woda z beczkowozów też jest badana.
    • ijonus Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 00:08
      Dobra dobra, ty sie tak Hesus nie wymądrzaj, wy na Halembie woda mocie :)
      Pozdrowienia od Miners, zapraszamy na mecz w sobotę o 14 na Pogoni!
    • morfeusz_1 Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii 28.06.07, 00:35
      Wszędzie syf już nie tylko w polityce :(
    • brynk Ruda Śląska bez wody z powodu bakteri 28.06.07, 00:37
    • brynk Takie bakterie są w większości polskich miast ! 28.06.07, 00:40
      Gdzie sa słuzby nadzór sanitarny , gdzie jest nadzór sanitarny.
      • nicram79 Re: Takie bakterie są w większości polskich miast 28.06.07, 06:50
        Człowieku, przecież właśnie nadzór sanitarny wykrył te bakterie i podjął jakieś działania. Gdyby go nie było to dopiero byłby problem.
        A to, że akcja z beczkowozami jest niezbyt dobrze zorganizowana...cóż, skargi należy kierować do władz miasta/gminy/powiatu , a nie do nadzoru sanitarnego.
      • Gość: Ewa Re: Takie bakterie są w większości polskich miast IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 17:52
        A jak myślisz co robią teraz ludzie z Sanepidu, nie śpią po nocach i myslą co
        zrobić, żeby wyniki były dobre, badanie trwa co najmniej 48 godzin, nie
        chciałabym przeżywać tej sytuacji
    • brynk Gł.Inspektor Sanitarny - co Ty robisz? - pisz ! 28.06.07, 00:50
      • brynk :Gł.Inspektor Sanitarny - co Ty robisz? - śpisż ! 28.06.07, 00:51
    • Gość: AVA Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 07:18
      Stan wody w rudzkich wodociągach pozostawiał zawsze wiele do życzenia, a tu
      jeszcze jakieś bakterie znaleźli, ciekawe jak długo nas truli i kto jest winny?
      • Gość: KOMUNIKAT Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:08
        Na terenie dzielnic, w których został zamknięty doplyw wody, zostały
        przygotowane specjalne punkty w których jest ona dostarczana mieszkańcom. Cały
        czas pracę swoją prowadzi sztab kryzysowy.

        Punkty dostarczania wody sanitarnej zostały zlokalizowane w następujących miejscach:
        - ul. Mickiewicza ( przy Prokuraturze)
        - ul. Czereśniowa (przy Przychodni Rejonowej)
        - ul. Zielińskiego (przy Aptece)
        - ul Hlonda 39
        - Osiedle Kafhaus w pobliżu krzyża.
        - Osiedle "kwiatków"

        - Chebzie na placu szkolnym
        - Szpital w Orzegowie

        Kolejne punkty zostaną zlokalizowane:

        - przy ul. Gierałtowskiego przy Szkole Podstawowej

        - w rejonie ul. Wawelskiej – Szyb Powietrzny

        - oraz dodatkowy przy ul. Mickiewicza.



        Ponadto 2 cysterny o pojemności 18 tys litrów obsługiwac będą rejon ul. Podlas
        oraz ul. Mickiewicza
        Dostarczana woda nie nadaje się do picia. Przeznaczona jest do celów sanitarnych.



        Woda zdatna do picia jest rozwożona w sposób ciągły do w/w dzielnic beczkowozami.



        W związku z zaistniałą sytuacją władze Miasta zwróciły się do Wojewody Śląskiego
        z prośbą o 9 beczkowozów do przewozu wody pitnej.
        • Gość: zibi Komunikat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:09
          Na terenie dzielnic, w których został zamknięty doplyw wody, zostały
          przygotowane specjalne punkty w których jest ona dostarczana mieszkańcom. Cały
          czas pracę swoją prowadzi sztab kryzysowy.

          Punkty dostarczania wody sanitarnej zostały zlokalizowane w następujących miejscach:
          - ul. Mickiewicza ( przy Prokuraturze)
          - ul. Czereśniowa (przy Przychodni Rejonowej)
          - ul. Zielińskiego (przy Aptece)
          - ul Hlonda 39
          - Osiedle Kafhaus w pobliżu krzyża.
          - Osiedle "kwiatków"

          - Chebzie na placu szkolnym
          - Szpital w Orzegowie

          Kolejne punkty zostaną zlokalizowane:

          - przy ul. Gierałtowskiego przy Szkole Podstawowej

          - w rejonie ul. Wawelskiej – Szyb Powietrzny

          - oraz dodatkowy przy ul. Mickiewicza.



          Ponadto 2 cysterny o pojemności 18 tys litrów obsługiwac będą rejon ul. Podlas
          oraz ul. Mickiewicza
          Dostarczana woda nie nadaje się do picia. Przeznaczona jest do celów sanitarnych.



          Woda zdatna do picia jest rozwożona w sposób ciągły do w/w dzielnic beczkowozami.



          W związku z zaistniałą sytuacją władze Miasta zwróciły się do Wojewody Śląskiego
          z prośbą o 9 beczkowozów do przewozu wody pitnej.
          • Gość: PYJTER Re: Komunikat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 08:13
            A u mnie nie było ani jednego beczkowozu jeszcze ;-/
    • rgmaria Protestujcie i nie płaćcie!!!!!!!!!!!!!! 28.06.07, 08:40
      Woda w Rudzie jest najdroższa w Polsce. Płacimy za DOSTARCZENIE WODY DO
      MIESZKANIA1111111111 a nie na jakieś miejsca zbiórki, proponuję podjęcie akcji
      zaprzestania opłt za wodę za cały miesiąc, ponieważ koszty zakupu wody i czasu
      spędzonego na czekaniu są większe niż koszt niedostarczonej wody.
      Może powinien Miejski Urząd przyjrzeć się jak wygląda rzetelna gospodarka w
      wodociągach SA i pomyśleć o alternatywnym, tańszym i lepszym sposobie
      rozwiązania problemu wody.
    • Gość: rudzianin Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.elsat.net.pl 28.06.07, 08:45
      Wczoraj byłem świadkiem jak kilkunastu ludzi w minimarkecie szarpało się o
      zgrzewki wody - ale ubaw. Nie było w stanie ich rozdzielić nawet dwóch
      policjantów, dopiero ściągnięto jakiś patrol prewencji i zaprowadzono porządek
    • Gość: KT Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.rg.polsl.pl 28.06.07, 09:49
      ok. 45 tysiecy osob jest pozbawionych wody i obsluguje ich ok. 12 (slownie
      DWANASCIE) beczkowozow !!!!! Minelo ponad 14 godzin od wylaczenia wody. Co robia:

      1. Wladze miasta
      2. Centra zarzadzania kryzysowego wojewodztwa slaskiego w Katowicach

    • Gość: orzegowianka Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.faraonnet.3s.pl 28.06.07, 11:14
      Tak akurat przywożą wodę tylko tak się mówi, woda którą dowożą jest tylko do
      celów sanitarnych a do picia kup sobie w sklepie!!!
    • Gość: jajeczko Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: 195.16.88.* 28.06.07, 13:38
      Etyczne postępowanie Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz Pana Prezydenta nakazałoby dostarczenie wszystkim mieszkańcom conajmniej 15 l/dobę wody mineralnej pod drzwi mieszkania.Nawet sobie nie wyobrażacie co się dzieje w Goduli.Starsi ludzie płaczą, bo nie potrafią unieść wiaderka z wodą przez conajmniej kilkaset metrów i np na 4 piętro.Powinno się zrobić akcję roznoszenia j.w.
      • Gość: kaśka Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 14:33
        To jest chore. Przeniosłam się do faceta do Katowic bo co mam śmierdząca do
        pracy chodzić? Poza tym kto pije wodę z kranu?? Naprawdę są jeszcze tacy
        naiwni?? Mam w domu filtr i jeszcze przegotowuję wodę (to na kawę herbatę), a
        do picia tylko niegazowana z butelki! Czy te bakterie szkodzą ludziom przy
        myciu włosów?? Pytam powaznie moze ktoś mi odpowie czy nie można odkręcić wody
        z zaznaczeniem że nie nadaje się do picia?!
      • Gość: lit Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: 213.17.234.* 28.06.07, 15:36
        Prezydent jest na wczasach w Bługarii
        • Gość: kaśka Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 16:52
          Ale co to ma do rzeczy - nie jest przecież jasnowidzem, skąd miał wiedzieć że
          to się wydarzy?? słyszałam (ale to nieoficjalne) że najpóźniej do poniedziałku
          woda ma być.
    • Gość: MTD Re: Ruda Śląska bez wody z powodu bakterii IP: *.frh.faurecia.com 28.06.07, 15:24
      W Wałbrzychu w dzielnicach Lubiechów i linik (bądź co bądź byłym mieście
      wojewódzkim) mieszkańcy od ponad 30 lat nie maja wody i co władze w tym temacie
      zrobiły - NIC
    • Gość: załamany ratujcie nas !!!!! IP: *.gprspla.plusgsm.pl 28.06.07, 16:22
      Polacy - rodacy ratujcie. Nie ma wody, nikt jej nie dowozi do tych co potrzebują !

      jesteśmy zdani sami na siebie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka