15.06.03, 15:19
"Podczas rewizji w domu sypialnym w Bobrku, gdzie zamieszkiwali
przybyli do pracy robotnicy z Galicji, policja znalazła 56
nielegalnych rewolwerów."

To teraz widzicie, skad sie wzieli powstancy tzw. slascy.
I z jakim wyprzedzeniem podjeli przygotowanie do rozruby!

Pyrsk - Arnold



Obserwuj wątek
    • arnold7 Re: 4 czerwca 15.06.03, 15:19
    • gottfried ................... 4 czerwca powstania slaskie??? 15.06.03, 16:01
      Moja prababka uciekła z jednym z powstancow,
      gdy wracali po powstaniach do siebie na Wolyń.
      - nie przynosi jej to chluby ale swiadczy o tym skąd brali sie
      slascy powstancy...
      -moj pradziadek po mieczu slazak z dziada, pradziada był za młodu powstancem
      potem zawsze tego żałował- gdy juz poznał polske w całej okazałości

      Nie ulega wątpliwości ze powstania były animowane
      z Wielkopolski, albo przez ludzi zwiazanych z wielkopolanaminp. Korfanty/,
      a wielu uczestników przywieziono na slask z polski
      a i zjechalo tez sporo chetnych do awantur z calej okolicy
      • Gość: kazik Re: ................... 4 czerwca powstania slask IP: *.arcor-ip.net 15.06.03, 16:05
        gottfried napisała:

        > Moja prababka uciekła z jednym z powstancow,
        > gdy wracali po powstaniach do siebie na Wolyń.
        > - nie przynosi jej to chluby ale swiadczy o tym skąd brali sie
        > slascy powstancy...
        > -moj pradziadek po mieczu slazak z dziada, pradziada był za młodu powstancem
        > potem zawsze tego żałował- gdy juz poznał polske w całej okazałości
        >
        > Nie ulega wątpliwości ze powstania były animowane
        > z Wielkopolski, albo przez ludzi zwiazanych z wielkopolanaminp. Korfanty/,
        > a wielu uczestników przywieziono na slask z polski
        > a i zjechalo tez sporo chetnych do awantur z calej okolicy
        Jasne ze wiekszosc zalowala swojego udzialu w powstaniach.Stare
        przyslowie :wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, spotkanie z Polska to byl obraz
        katastrofalnego rozczarowania. A czy teraz tak nie jest?
    • Gość: zadziwiony co to za zamysł? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.03, 17:43
      Co to za typ artykułu ? Losowanie totoloto?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka