Gość: stf IP: *.biz.rr.com 10.09.03, 14:39 Swieta racja panie Gerardzie... niektorym cos sie w glowach poprzestawialo... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: albert Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.03, 14:40 dobre! bo polskie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xpp Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.lodz.pl 10.09.03, 15:52 Pan Gerard zawsze był człowiekiem z charakterem. Szkoda tylko, że takich ludzi jest...tak mało Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: irishman Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: 213.216.77.* 10.09.03, 15:55 Nie rozumiem Pana Gerarda. Powtarzam Górny Śląsk jest też trochę niemiecki i od tego nie uciekniemy - ten napis nikogo nie obraża. Jeżeli część kibiców ma ochotę posługiwać się językiem TO MAJĄ DO TEGO PEŁNE PRAWO! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marten "GORNY ŚLONSK" IP: *.gdc.pl / 192.168.0.* 10.09.03, 16:05 "GORNY ŚLONSK" - na wszystkich Śląskich stadionach! np.napis na środku, po lewej herb np. Ruchu, a po lewej herb Śląska! ...to samo na Górniku Zabrze, GKS Katowice, Polonii Bytom, Piaście Gliwice, Ruchu Radzionków... Razem Śląska siła!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Patton Re: IP: *.i-bud.pl 10.09.03, 16:30 Panie Cieslik! Czyli gdyby nasz Ruch gral na swoim stadionie z np. Bayernem Monachium, to ich flagi nie moga wisiec, bo sa niemieckie? W sumie tez tak mozna - selekcje rasowa przy wejsciu zrobimy - niemcow nie bedziemy wpuszczac... A i jeszcze jedno Slask zawsze Polski? Z calym szacunkiem, ale bardziej ambitne ksiazki inaczej opisuja Historie tego regionu... Poza tym, kto mowil kiedykolwiek, ze chodzi i to, ze nas ciagnie do Niemiec? To sa wasze wyobrazenia i tyle. Na fladze jest herb Ruchu Slaski herb ( nie czarny orzel... ) i napis Oberschlesien, ktory znaczy Gorny slask. Wszystko na ten temat. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: IP: *.pke.pl 10.09.03, 16:42 A co na to ustawa o ochronie języka polskiego? O ile wiem nie wolno zastępować polskich nazw nazwami obcymi. Używanie języka niemieckiego jest zwykłym zaśmiecaniem i brakiem kultury. A mniejszość niemiecka niech sobie utworzy klub własny , a nie przykleja się do naszego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pawlique Pattonowi IP: *.zwnet.bmj.net.pl 10.09.03, 18:04 Patton mosz recht. Oj panie Gerardzie jak pana cenie tak teraz pana nie rozumiem.... Mnie bliski jest pogląd Pattona a Oberschlesien to wcale nie znaczy, że mi teskno do Niemców....Ale pasi mi to tak samo, jak Gorny Ślonsk. I tyle. Pozdro i dużo zdrowia dla Pana... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KOSTA Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.03, 19:51 Panie Gerardzie mom wielki szacunek do wos ale czy Slask byl zawsze polski ???? Czymu wos nerwuje napis po niemiecku ??? Moze jakies podchody ze strony pana Czado ?????? Odpowiedz Link Zgłoś
arnold7 Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze 'O 10.09.03, 20:18 Gość portalu: stf napisał(a): > Swieta racja panie Gerardzie... niektorym cos sie w glowach > poprzestawialo... Jak ktos pier....., ze Slask byl zawsze polski, to juz mu nic nie pomoze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DjMaciar OBCO JEZYCZNE FANY OUT IP: *.proxy.aol.com 10.09.03, 21:03 Kurna nie rozumie caly czas redakcja gazety dorzy nie wiem do czego przeciez nikt przez powieszenie tej flagi nie jest niemcem co wam ludzie wali to to samo jak flagi FORZA cos tam,Ultras cstam,Boys cos tam... itp. tych flag nikt nie widzi???? to tez obco jezyczne i czy od razu zwiazane jest to z przynaleznoscia do WLOCHOW czy ANGLIKOW a moze AMERYKANOW ludzie opamietajcie sie i odp...dolcie sie juz od SLASA,SLAZAKOW i Slaskiej Flagi w POLSCE nawet jesli Slazak CZUJE SIE POLAKIEM a napewno sie czuje i tak jest uwarzany za SZKOPA, SS-mana,Gebelsa itp. tak sie wyzywa w polsce SLAZAKOW i za to ze ktos seprzyzna ze jest ze slaska to ma w POLSCE problemy w Szkolach Rowniez dziala napietnowamie na ten temat za moich czasow tez tak bylo sam bylem "przesladowany"przez nauczycielke polskiego tylko dla tego ze mowilem po slasku tez do dzis tak jest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blue fan Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.pow17.katowice.sint.pl 11.09.03, 12:17 DZIEKUJE BOGU,ZE RUCH MA P.GERARDA ! ZGADZAM SIE Z PANEM W 100 % .JESTEM SYNKIEM Z GORNEGO SLONSKA, A NIE Z OBERSCHLESIEN,KIBICUJE RUCHOWI OD WIELU,WIELU LAT I Z PRZYKROSCIA STWIERDZAM,ZE TAK SLABO ZNAJA HISTORIE SLASKA I RUCHU KIBICE NIEBIESKICH,CHYBA ZE SA PRZEZ KOGOS MANIPULOWANI/ RAŚ ?/ DOBRZE,ZE RED.CZADO I G.W.ZAJELY SIE TA SPRAWA,SZKODA, ZE PREZES RUCHU MILCZY,NAJWAZNIEJSI PILKARZE POWINNI SIE TEZ WYPOWIEDZIEC. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niebieski Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 11.09.03, 18:56 Jeżeli kogoś zmanipulowano to pana Cieślika. A Czado, zamieszkały w Sosnowcu kibic GKS, o historii Ruchu wie tyle, co ja o SV Jahn. Nawet z Wilimowskiego zrobił Polaka. Jeżeli komuś przeszkadza język niemiecki czy jakikolwiek inny to powinien głęboko zastanowić się nad sobą. Jest to objaw szowinizmu, albo zagubienia. Na Górnym Śląsku rugowanie niemieckiego to przeżytek z czasów komuny. Klupnijcie się w łeb germanofoby. A chłopcy z Cichej niech trzymają tak dalej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lutz Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.dip.t-dialin.net 15.09.03, 03:29 Slonsk zawsze Polski???Z calym szacunkiem takich bzdor nie przystoi pisac tak wybitnymu czlowiekowi jak p.Cieslik. Proponuja pod napisem po niemiecku dodas lacinskie (male Silesia) i bydzie spokoj. Odpowiedz Link Zgłoś