Dodaj do ulubionych

Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze "Obe...

IP: *.biz.rr.com 10.09.03, 14:39
Swieta racja panie Gerardzie... niektorym cos sie w glowach
poprzestawialo...
Obserwuj wątek
    • Gość: albert Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.03, 14:40
      dobre! bo polskie!
    • Gość: xpp Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.lodz.pl 10.09.03, 15:52
      Pan Gerard zawsze był człowiekiem z charakterem. Szkoda tylko,
      że takich ludzi jest...tak mało
    • Gość: irishman Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: 213.216.77.* 10.09.03, 15:55
      Nie rozumiem Pana Gerarda. Powtarzam Górny Śląsk jest też trochę
      niemiecki i od tego nie uciekniemy - ten napis nikogo nie
      obraża. Jeżeli część kibiców ma ochotę posługiwać się językiem
      TO MAJĄ DO TEGO PEŁNE PRAWO!
    • Gość: Marten "GORNY ŚLONSK" IP: *.gdc.pl / 192.168.0.* 10.09.03, 16:05
      "GORNY ŚLONSK" - na wszystkich Śląskich stadionach!
      np.napis na środku, po lewej herb np. Ruchu, a po lewej herb
      Śląska!
      ...to samo na Górniku Zabrze, GKS Katowice, Polonii Bytom,
      Piaście Gliwice, Ruchu Radzionków...
      Razem Śląska siła!!!
      • Gość: Patton Re: IP: *.i-bud.pl 10.09.03, 16:30
        Panie Cieslik! Czyli gdyby nasz Ruch gral na swoim stadionie z
        np. Bayernem Monachium, to ich flagi nie moga wisiec, bo sa
        niemieckie? W sumie tez tak mozna - selekcje rasowa przy wejsciu
        zrobimy - niemcow nie bedziemy wpuszczac... A i jeszcze jedno
        Slask zawsze Polski? Z calym szacunkiem, ale bardziej ambitne
        ksiazki inaczej opisuja Historie tego regionu... Poza tym, kto
        mowil kiedykolwiek, ze chodzi i to, ze nas ciagnie do Niemiec?
        To sa wasze wyobrazenia i tyle. Na fladze jest herb Ruchu Slaski
        herb ( nie czarny orzel... ) i napis Oberschlesien, ktory znaczy
        Gorny slask. Wszystko na ten temat. Pozdrawiam i zycze duzo
        zdrowia!
        • Gość: abc Re: IP: *.pke.pl 10.09.03, 16:42
          A co na to ustawa o ochronie języka polskiego?
          O ile wiem nie wolno zastępować polskich nazw nazwami obcymi. Używanie języka
          niemieckiego jest zwykłym zaśmiecaniem i brakiem kultury.
          A mniejszość niemiecka niech sobie utworzy klub własny , a nie przykleja się do
          naszego.
    • Gość: Pawlique Pattonowi IP: *.zwnet.bmj.net.pl 10.09.03, 18:04
      Patton mosz recht.
      Oj panie Gerardzie jak pana cenie tak teraz pana nie
      rozumiem....
      Mnie bliski jest pogląd Pattona a Oberschlesien to wcale nie
      znaczy, że mi teskno do Niemców....Ale pasi mi to tak samo, jak
      Gorny Ślonsk. I tyle.
      Pozdro i dużo zdrowia dla Pana...
    • Gość: KOSTA Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.03, 19:51
      Panie Gerardzie mom wielki szacunek do wos ale czy Slask byl
      zawsze polski ???? Czymu wos nerwuje napis po niemiecku ??? Moze
      jakies podchody ze strony pana Czado ??????
    • arnold7 Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze 'O 10.09.03, 20:18
      Gość portalu: stf napisał(a):

      > Swieta racja panie Gerardzie... niektorym cos sie w glowach
      > poprzestawialo...

      Jak ktos pier....., ze Slask byl zawsze polski, to juz mu nic nie pomoze.
    • Gość: DjMaciar OBCO JEZYCZNE FANY OUT IP: *.proxy.aol.com 10.09.03, 21:03
      Kurna nie rozumie caly czas redakcja gazety dorzy nie wiem do
      czego przeciez nikt przez powieszenie tej flagi nie jest niemcem
      co wam ludzie wali to to samo jak flagi FORZA cos tam,Ultras
      cstam,Boys cos tam... itp. tych flag nikt nie widzi????
      to tez obco jezyczne i czy od razu zwiazane jest to z
      przynaleznoscia do WLOCHOW czy ANGLIKOW a moze AMERYKANOW
      ludzie opamietajcie sie i odp...dolcie sie juz od SLASA,SLAZAKOW
      i Slaskiej Flagi
      w POLSCE nawet jesli
      Slazak CZUJE SIE POLAKIEM a napewno sie czuje
      i tak jest uwarzany za SZKOPA, SS-mana,Gebelsa itp. tak sie
      wyzywa w polsce SLAZAKOW i za to ze ktos seprzyzna ze jest ze
      slaska to ma w POLSCE problemy
      w Szkolach Rowniez dziala napietnowamie na ten temat za moich
      czasow tez tak bylo sam bylem "przesladowany"przez nauczycielke
      polskiego tylko dla tego ze mowilem po slasku tez
      do dzis tak jest
    • Gość: blue fan Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.pow17.katowice.sint.pl 11.09.03, 12:17
      DZIEKUJE BOGU,ZE RUCH MA P.GERARDA ! ZGADZAM SIE Z PANEM W 100
      % .JESTEM SYNKIEM Z GORNEGO SLONSKA, A NIE Z
      OBERSCHLESIEN,KIBICUJE RUCHOWI OD WIELU,WIELU LAT I Z
      PRZYKROSCIA STWIERDZAM,ZE TAK SLABO ZNAJA HISTORIE SLASKA I
      RUCHU KIBICE NIEBIESKICH,CHYBA ZE SA PRZEZ KOGOS MANIPULOWANI/
      RAŚ ?/
      DOBRZE,ZE RED.CZADO I G.W.ZAJELY SIE TA SPRAWA,SZKODA, ZE PREZES
      RUCHU MILCZY,NAJWAZNIEJSI PILKARZE POWINNI SIE TEZ WYPOWIEDZIEC.
      • Gość: niebieski Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 11.09.03, 18:56
        Jeżeli kogoś zmanipulowano to pana Cieślika. A Czado, zamieszkały w Sosnowcu
        kibic GKS, o historii Ruchu wie tyle, co ja o SV Jahn. Nawet z Wilimowskiego zrobił
        Polaka.
        Jeżeli komuś przeszkadza język niemiecki czy jakikolwiek inny to powinien głęboko
        zastanowić się nad sobą. Jest to objaw szowinizmu, albo zagubienia. Na Górnym
        Śląsku rugowanie niemieckiego to przeżytek z czasów komuny. Klupnijcie się w łeb
        germanofoby. A chłopcy z Cichej niech trzymają tak dalej!
        • Gość: Lutz Re: Piłka nożna: Gerard Cieślik przeciw fladze IP: *.dip.t-dialin.net 15.09.03, 03:29
          Slonsk zawsze Polski???Z calym szacunkiem takich bzdor nie
          przystoi pisac tak wybitnymu czlowiekowi jak p.Cieslik.
          Proponuja pod napisem po niemiecku dodas lacinskie (male Silesia)
          i bydzie spokoj.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka