Dodaj do ulubionych

Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny parowej

11.09.08, 20:24
z terenu dawnej Huty Baildon. Dobrze to widac od glownej bramy wjazdowej - jak
ktos ma czas, niech sobie jutro podjedzie porobic zdjecia, bo operatorom
koparek bardzo sie spieszy. Podobna maszyna ma wyladowac za smierdzaca rzeka w
Sosnowcu, kupiona za cene zlomu. Gdzie bylo Muzeum tzw. Slaskie, gdzie
konserwator zabytkow? Gdzie obietnice obecnego wlasciciela terenu - maszyny
byly dwie i mialy zostac na miejscu, odpowiednio zakonserwowane i wyeksponowane.
Co tu sie qrvva dzieje, pod ta polska administracja?
Obserwuj wątek
    • arnold7 Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny pa 11.09.08, 20:57
      Mala korekta, nie "podobna", a "podobno", wlasnie ta nasza maszyna, a ta druga,
      po ktorej zostala tylko dziura w ziemi, juz chyba wdycha gorolskie powietrze.
      • arnold7 Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny pa 22.10.08, 15:01
        Jeszcze dzis beda najnowsze zdjecia tego zabytku techniki.
        • arnold7 Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny pa 22.10.08, 15:36
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10650&w=86271509
          • bartoszcze Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny pa 22.10.08, 21:28
            I zaś wciepujesz nie tam kaj trza:(
            • arnold7 Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny pa 22.10.08, 22:20
              bartoszcze napisał:

              > I zaś wciepujesz nie tam kaj trza:(
              >
              Te forum to niy jes "nie tam kaj trza"
              Cierpliwosci Bart, niy podziela sie, a jeszcze ta alaska robia.

              Obiecouech na novymber i cosik bydzie na zicher.
    • Gość: bula piotr Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny pa IP: *.cable.ubr06.hari.blueyonder.co.uk 11.09.08, 23:33
      To nie ma juz teraz znaczenia kto i za co /szabruje/! A jakie
      stanowisko mogl zajac w tej kwest prezydent miasta katowice? Pewnie
      mu nie zalezy na tym wartosciowym zlomie¬!
    • Gość: . nie marudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.08, 07:02
      zamiast fanzolic o smierdzacej rzece i podobnych, trza bylo zrobic sciepe i
      kupic samemu, byla od dawna na sprzedaz (zwlaszcza za 'cene zlomu', choc nie
      bardzo wiem skad takie info)
      miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,5598954,Slask_traci_poprzemyslowe_zabytki.html
      • Gość: naga prawda administracja w Katowicach jest śląska IP: *.centertel.pl 12.09.08, 07:16
        więc nie narzekajcie na goroli. Uszok i Siejna,to ślązacy z dziada
        pradziada. Do nich miejcie pretensje. Tak dbaja o nasz slaski
        majatek i kulturę
        • arnold7 Re: administracja w Katowicach jest śląska 12.09.08, 07:37
          Spolonizowanej szmaty nie nazywaj Slazakiem.
      • arnold7 Re: nie marudz 12.09.08, 07:40
        Czy z tego, ze zrzucam sie na funkcjonowanie szpitala wynika, ze mam rowniez
        kupowac igly do strzykawek? Pomysl troche, zanim znow cos palniesz.
        • Gość: . Re: nie marudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.08, 09:43
          a w jakiej to niby formie zrzucasz sie na utrzymanie urzadzen w prywatnych
          nieruchomosciach?
          • Gość: naga prawda Re: nie marudz IP: *.centertel.pl 12.09.08, 12:39
            wszyscy się zrzucamy i to w ten sposób,że nasze władze przekazaja za
            pół darmo majątek wypracowny przez nas wszystkich
          • arnold7 Re: nie marudz 12.09.08, 15:05
            Gość portalu: . napisał(a):

            > a w jakiej to niby formie zrzucasz sie na utrzymanie urzadzen w prywatnych
            > nieruchomosciach?

            Zrzucam sie na urzednikow (Uszok i jego banda miernot, konserwator zabytkow) )i
            pracownikow takich instytucji jak Muzeum tzw. Slaskie.
            Ja place podatki, a ci zamiast pierdzenia w stolki niech sie zajma ratowaniem
            historycznego dziedzictwa, ktore potrafi wywedrowac nawet za smierdzaca rzeke.
            • Gość: BHH Re: nie marudz IP: *.chello.pl 12.09.08, 21:04
              Samo koło zamachowe maszyny parowej na nieistniejącej już walcowni
              bruzdowej, było cennym eksponatem wartym miliony złotych.
              Sądzę,że mafia złodziejska , która doprowadziła prawie 200 letnią
              Hutę Baildon do katastrofy i upadku, jeszcze teraz kradnie w
              majestacie prawa co się ostało.
              PS. Arnold7, masz recht, że krytykujesz takie nadużycia likwidatora
              Huty i władz Katowic. Ale ich zaślepia mamona, mamona , mamona
              mamona................mamona. Reszta w/g nich to #1... warte.
              • Gość: tutok Re: nie marudz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.08, 22:23
                Gość portalu: BHH napisał(a):PS. Arnold7, masz recht, że krytykujesz takie nadużycia likwidatora.

                Ale co ma do tego złomownia w Sosnowu? Taki symbol?
                • arnold7 Re: nie marudz 12.09.08, 22:38
                  Cena zlomu nie sugeruje zlomowni, zaglebiacki pajacu.
                  • arnold7 Re: nie marudz 12.09.08, 22:46
                    Te maszyny, a szczegolnie ta obecnie szabrowana, byly BEZCENNE jako zabytek
                    techniki i gornoslaskie dziedzictwo epoki industrialnej.
                    A wywiezienia tego do Zaglebia nie mozna nazwac inaczej, jak zbrodnia!
                    Debile, ktorzy do tego dopuscili powinni zostac postawieni przed sadem, ale
                    oczywiscie polski administrator nie przewidzial zadnych paragrafow na takie
                    sytuacje, przeciez to tylko wewnetrzna kolonia, ktora trzeba wyczyscic z
                    historii i kultury materialnej zgodnie z najlepszymi wzorcami zaszczepionymi
                    Polakom przez ruskiego zaborce.




                    • Gość: bula piotr Re: nie marudz IP: *.cable.ubr06.hari.blueyonder.co.uk 12.09.08, 23:19
                      Mysle Arnold, ze sprawa nie jest przesadzona. Wystarczy wyslac
                      odpowiednich ludzi, negocjatorow, do tych zlomowisk za tej brudnej
                      rzeki, dac im tez zarobic, znalesc transport+miejsce na postoj do
                      czasu rozwiazania sprawy skansenu i tyle. Ja mysle, ze TY nie
                      wierzysz w swoje mozliwosci. Jaknajbardziej powaznie!
                      • Gość: tutok Re: nie marudz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.08, 23:20
                        Arnold jest mocny w pysku w wirtualu. W realu nie istnieje.
                      • arnold7 Re: nie marudz 12.09.08, 23:21
                        Gość portalu: bula piotr napisał(a):

                        > Mysle Arnold, ze sprawa nie jest przesadzona. Wystarczy wyslac
                        > odpowiednich ludzi, negocjatorow, do tych zlomowisk za tej brudnej
                        > rzeki, dac im tez zarobic, znalesc transport+miejsce na postoj do
                        > czasu rozwiazania sprawy skansenu i tyle. Ja mysle, ze TY nie
                        > wierzysz w swoje mozliwosci. Jaknajbardziej powaznie!

                        Juz pisalem - nie chodzi o zlomowisko. Kuknij na Opinie i Komentarze.

                        • Gość: tutok [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.08, 23:29
                          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                          • arnold7 Re: nie marudz 12.09.08, 23:32
                            Naucz sie czytac, kretynie.

                            • Gość: tutok Re: nie marudz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.08, 23:36
                              To ty się debilu naucz formułować myśli. Jeśli wiesz co to jest mysl przewodnia. Plączesz się i tyle bezmózgu śląski. Idzie coraz lepiej. Już niedługo nikt tego nie będzie czytał.
                              • arnold7 Re: nie marudz 13.09.08, 00:10
                                Zawsze najsmieszniejsi sa dyskutujacy z faktami.

                                "Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny parowej"

                                To do jutra (nie w sensie daty), wstan wczesnie smieszny czlowieczku i czuwaj,
                                bo ja nie wiem, kiedy tu zajrze.
                                • Gość: tutok Re: nie marudz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.08, 00:15
                                  arnold7 napisał:

                                  > Zawsze najsmieszniejsi sa dyskutujacy z faktami.
                                  >
                                  > "Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny parowej"
                                  >
                                  > To do jutra (nie w sensie daty), wstan wczesnie smieszny czlowieczku i czuwaj,
                                  > bo ja nie wiem, kiedy tu zajrze.

                                  No głupek, jednym słowem głupek.
      • Gość: bula piotr Re: nie marudz IP: *.cable.ubr06.hari.blueyonder.co.uk 12.09.08, 23:07
        Nikt nie marudzi! Naprawde szkoda...
        • Gość: BHH Re: nie marudz IP: *.chello.pl 13.09.08, 14:16
          Dlaczego spłaszczacie tak poważny problem jak niszczenie pamiątek
          minionych lat. Zrozumiałe , że wchodzimy w epokę odkrywania w/g
          uczonych " czy istniejemy ", "skąd i jak powstało życie na naszej
          Ziemi" itd. itp.
          Ale tym zajmują się bogaci i mądrzejsi od nas. Nam pozostaje
          pilnować dobra, nawet wysłużone. Dlatego nie rozumiem, kto
          zadecydował przekazania miedzianego koła napędowego maszyny parowej
          zdechłej z winy krwiożerczych nowobogackich kapitalistów Huty
          Baildon na złomowisko i to do Sosnowca ?
          Gdyby Lord Baildon żył popędziłby tych złodziejskich manipulantów na
          cztery wiatry. Ludzie...otwórzcie wreszcie oczy, co z Wami
          wyrabiają ! Podobno nadchodzi kolej na likwidację kolejki linowej w
          Parku im. J. Ziętka, a potem podobno przehandlują ziemię tego Parku.
          Developerzy już ustawiają się w ogonku, a prezio Chorzowa ma podobno
          patronat nad nimi. Niech Mu ziemia lekką będzie, czego Jemu i sobie
          życzę amen.
          • Gość: tutok Re: nie marudz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.08, 14:46
            Gość portalu: BHH napisał(a):na złomowisko i to do Sosnowca ?

            Jakby oddali na złomowisko do Katowic albo Chorzowa nie byłoby problemu? Puknij się w łeb.
            • Gość: BHH Re: nie marudz IP: *.chello.pl 13.09.08, 15:05
              Przepraszam Sosnowiec jako taki. Ale dlaczego koło napędowe ma
              skończyć akurat w Sosnowcu ? I o to mi chodziło tućmoku, bo widzę że
              poważny problem niszczenia dóbr przeszłości ciebie nie obchodzi. A w
              tym przypadku patriotyzm lokalny należy włożyć między bajki.
              • Gość: tutok [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.08, 16:44
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • Gość: BHH Re: nie marudz IP: *.chello.pl 13.09.08, 20:20
                  tutok. Z ciebie zwykły tłuk i ćmok. Szkoda podejmować z
                  ograniczonym facetem z Sosnowca jakąkolwiek dyskusję. Sielec winień
                  takiego debilka sie zwyczajnie wstydzić.
                  Tućmo, zamilknij nim zupełnie ocipiejesz.
                  • Gość: tutok Re: nie marudz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.08, 22:53

                    Gość portalu: BHH napisał(a):

                    > tutok. Z ciebie zwykły tłuk i ćmok. Szkoda podejmować z
                    > ograniczonym facetem z Sosnowca jakąkolwiek dyskusję. Sielec winień
                    > takiego debilka sie zwyczajnie wstydzić.
                    > Tućmo, zamilknij nim zupełnie ocipiejesz.

                    Powalająca siła argumentów zawróciła bieg Brynicy
    • sss9 Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny??? 13.09.08, 16:26
      arnold7 napisał:

      > Co tu sie qrvva dzieje, pod ta polska administracja?

      to ciekawe, że arnoldzik znowu dostaje drgawek i mamrocze coś o polskiej
      administracji, kiedy odpowiedzialne za to "brutalne szabrowanie" są zawsze
      krystalicznie czyste ślunskie dziouchy i nie mniej szlachetni i tradycyjnie
      dbający o Śląsk, Niemcy. :D
      szau hooja. :D
      • Gość: sztychman Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.08, 21:10

        Wadźiće śe sam, dla samy yno zwady?

        Istota sprawy dlo Wos ńy je interesant?

        Dobra Kultury, bigajstva Wjyrchńigo Szlónzska na szrot???

        Gańba, vstyd!
        • Gość: gen Re: Wlasnie trwa brutalne szabrowanie maszyny??? IP: *.chello.pl 23.10.08, 15:42
          Ten facet ,który podjął decyzję o zezłomowaniu maszyny parowej /2szt
          z huty Baaildon to ŻYD, który uważa HANDEL za swój "Ideał życia".
          PS i to nie jest polski Żyd, bo takowy nie pozwoliłby na niszczenie
          dóbr muzealnych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka