Dodaj do ulubionych

Wojny sa korzystne?

IP: *.union01.nj.comcast.net 05.10.02, 14:50
Szczegolnie dla zwyciezcow.
N.p. program Apollo...
Albo wezmy taki magnetofon - skomplikowany niemiecki wynalazek, o ktorym
amerykanscy inzynierowie radiowi czy muzycy nie slyszeli do momentu kiedy
nie "wyzwolili go z rak oprawcow"...

www.kcmetro.cc.mo.us/pennvalley/biology/lewis/crosby/mullin.htm
A najbardziej skorzystal jazz...
Obserwuj wątek
    • Gość: Artur ....regoluja populacje... IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 14:59


      trzeba od nowa budowac, naganiaja koniunkture... po wojnie nastepuje pokoj, a
      wiec bez wojny nie byloby pokoju...co za bzdura
      • Gość: Martin Re: ....regoluja populacje... IP: *.euv / 10.173.13.* 05.10.02, 15:00
        po wojnie ludzie staja sie sobie bliscy i jest wiekszy przyrost naturalny
        • Gość: Mirko Nakrasc, nagwalcic... IP: *.union01.nj.comcast.net 05.10.02, 16:10
          Najciekawszy moment to w/g mnie okres przejsciowy pomiedzy wojna a pokojem.
          Pamietam te wszyskie opowiesci swoich dziadkow ze Slaska, kiedy Niemcy juz
          uciekli a Rosjanie jeszcze nie weszli...

          Oczywiscie prawdziwa Sodoma z Gomora to byla jak juz Rosjanie weszli. Zadna
          mloda Niemka...itd.

          Poznalem kiedys ciekawego polsko-amerykanskiego dziadka. Jego ububiona opowiesc
          dalaby sie zatytulowac: "co bylo w tych skrzyniach?"
          Przez ostatni rok wojny - jako jeniec - zapakowywal nieczynna kopalnie soli
          skrzyniami.
          Nie wiadomo co w nich bylo. Kiedys widzial z daleka jak przy wyladunku z
          pociagu jedna skrzynia spadla i rozwalila sie. Zaden z jencow rozladowujacych
          tamten wagon nie wrocil tego wieczora do obozu i slad po nich zaginal. Potem
          jak wpadli tam Amerykanie - wszysko odkopali i zabrali. Dziadek dzieki temu
          zalapal sie na emigracje do USA, ale co bylo w tych skrzyniach - gryzie go do
          dzisiaj. Moze to opowiadac ze szczegolami - godzinami.
          • Gość: Artur Re: Nakrasc IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 16:19


            Jestem z Wroclawia, u nas caly czas krazyly opowiesci o rodakach z polski
            centralnej przyjezdzajacy na szaber. Owszem we Wroclawiu staly puste, super
            wille poniemieckie, pelne staroci, marmurow. Nikt sie po wojnie nie chcial ze
            strachu do nich wprowadzac. prawie wszystko zniknelo.
          • Gość: Mirko Zbombardowac, spalic, nakrasc, nagwalcic... IP: *.union01.nj.comcast.net 05.10.02, 16:24
            www.triangle.co.uk/whr/pdf%5C5-2-ht.pdf

            www.westerndefense.org/bulletins/July-01.htm

            www.calvin.edu/academic/cas/gpa/feldpost.htm


            • Gość: Artur Re: Zbombardowac IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 16:38

              no coz, nagromadzona w magazynach amunicje, trzeba jakos zuzyc, wystrzelac.
              Aby przemysl zbrojeniowy mial prawo egzystencji. No nie?
              • Gość: --Michal poligon albo wyscig zbrojen. IP: *.client.attbi.com 05.10.02, 17:43
                Gość portalu: Artur napisał(a):

                >
                > no coz, nagromadzona w magazynach amunicje, trzeba jakos zuzyc, wystrzelac.
                > Aby przemysl zbrojeniowy mial prawo egzystencji. No nie?

                Kurcze-blade! Artek, no a co z Zimna-Wojna (Najdrozsza wojna swiata - a ile
                kolejek w jej czasie wystrzelono?). Zmawrnowali taka supere okazje! Tylko kto
                zmarnowal! No wlasnie kim sa ONI? Slyszales o poligonie albo o wyscigu zbrojen?
                Koncernom zbrojeniowym jest potrzebny wrog nie wojna.
                • Gość: Artur Re: poligon albo wyscig zbrojen. IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 17:59
                  Gość portalu: --Michal napisał(a):

                  > Gość portalu: Artur napisał(a):
                  >
                  > >
                  > > no coz, nagromadzona w magazynach amunicje, trzeba jakos zuzyc, wystrzelac
                  > .
                  > > Aby przemysl zbrojeniowy mial prawo egzystencji. No nie?
                  >
                  > Kurcze-blade! Artek, no a co z Zimna-Wojna (Najdrozsza wojna swiata - a ile
                  > kolejek w jej czasie wystrzelono?). Zmawrnowali taka supere okazje! Tylko kto
                  > zmarnowal! No wlasnie kim sa ONI? Slyszales o poligonie albo o wyscigu
                  zbrojen?
                  >
                  > Koncernom zbrojeniowym jest potrzebny wrog nie wojna.

                  Zdadza sie bez wroga nie ma wojny. To co teraz odchodzi jest juz tak finezyjne,
                  ze az straszne.
                  Co do wyscigu zbrojen itp. im czlowiek glebiej (o ile sie wogole da) zaglada za
                  kulisy, bierze go obrzydzenie, ze sa tacy ktorym na czyms takim zalezy. Teraz
                  juz za duzo interesow idzie z soba w parze. Zbrojenia, przemysl, polityka,
                  wszystkim chodzi o wladze.
                  Niestety jest to juz b. stary procez towarzyszacy rozwojowi czlowieka. Od
                  czasow okrzesania krzemenia na groty strzal czy zrobienia maczugi.
                  • Gość: --Michal Wrog a wojna. IP: *.client.attbi.com 06.10.02, 03:48
                    Skoncentruj sie moze na swojej wczesniejsiej wypowiedzi. Twierdziles ze wojny
                    sa potrzene zeby oproznic magazyny, z czego wnioskowales prosperite przemyslu
                    zbrojeniowego. Ja na to! GUZIK. Potrzebny jest wrog! NIE WOJNA! Posiadac WROGA
                    to jest TO, Prowoadzic z nim wojne to juz nie konieczen a nawet szkodliwe.
    • Gość: --Michal Byly lepsze kozysci. IP: *.client.attbi.com 05.10.02, 17:26
      Co do II WS. Co powiesz na kozysc zlikwidowania A. Hitlera i sposobu
      prowadzenia przez niego polityki! To jest dopiero kozysc nie tylko dla
      zwyciezcow!
      • Gość: Artur Re: Byly lepsze kozysci. IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 17:40
        Gość portalu: --Michal napisał(a):

        > Co do II WS. Co powiesz na kozysc zlikwidowania A. Hitlera i sposobu
        > prowadzenia przez niego polityki! To jest dopiero kozysc nie tylko dla
        > zwyciezcow!

        Najpierw zrobil to Stalin...pozniej inni
    • Gość: Marcin Re: Wojny sa korzystne? IP: *.sympatico.ca 05.10.02, 18:09
      Gość portalu: Mirko napisał(a):

      > Szczegolnie dla zwyciezcow.
      > N.p. program Apollo...
      Tak lot na ksiezyc byl mozliwy dzieki rakiecie Saturn-5
      ktorej konstruktorem byl von Braun wczesniej pracowal nad
      V-1 i V-2 oraz dwustopniowa transkontynentalna rakieta
      Amerika-Rakete.Slynne pociski manewrujace Tomahawk czy
      rakieta Pershing-2 to nic innego jak rozwiniecie V-1 i V-2
      Pierwszy amerykanski satelita ziemi (1958 rok)to rowniez
      jego zasluga nazywal sie Explorer-1

      > Albo wezmy taki magnetofon - skomplikowany niemiecki
      wynalazek, o ktorym amerykanscy inzynierowie radiowi
      czy muzycy nie slyszeli do momentu kiedy
      > nie "wyzwolili go z rak oprawcow"...
      Gdzies kiedys czytalem ze magnetofon zostal wynaleziony
      w U.S.A oczywiscie wiadomo jak go "wynaleziono"
      Duzo rzeczy zostalo przywlaszczonych,cale fabryki zostaly
      rozebrane i przetransportowane do U.S.A czy Z.S.R.R
      o konstruktorach,wynalazcach czy roznej masci naukowcach
      nie wspominajac .Ruscy mieli nawet specjalne oddzialy co
      nazywali chyba trofiejszczykami(czy jakos tak) ktore
      specjalizowaly sie w tego typu dzialalnosci.Wydaje mi sie
      ze bez tych ludzi(niemieckich naukowcow ktorzy zostali
      zmuszeni do pracy ) hegemonia Z.S.R.R bylaby niemozliwa

      > <a
      href="www.kcmetro.cc.mo.us/pennvalley/biology/lewis/crosby/mullin.htm
      >
      "target="_blank">www.kcmetro.cc.mo.us/pennvalley/biology/lewis/crosby/mullin.ht
      > m</a>
      > A najbardziej skorzystal jazz...
      • Gość: Artur pozytywne srodki uboczne IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 18:22

        z calego tego pędu, korzysta w pozytycznym znacze tez czlowiek. Dzieki temu
        tempu zbrojenia, rozwoju techniki i technologi, mozliwe stalo sie znalezc
        odpowiedzi na pytania nurtujace od lat czlowieka , czy tez w medycynie przy
        walce z ciezkimi chorobami.
        • Gość: Marcin Re: pozytywne srodki uboczne IP: *.sympatico.ca 05.10.02, 18:40
          Gość portalu: Artur napisał(a):

          >
          > z calego tego pędu, korzysta w pozytycznym znacze tez
          czlowiek. Dzieki temu
          > tempu zbrojenia, rozwoju techniki i technologi, mozliwe
          stalo sie znalezc
          > odpowiedzi na pytania nurtujace od lat czlowieka , czy
          tez w medycynie przy walce z ciezkimi chorobami.
          Sa tez inne skutki, w laboratoriach hoduje sie roznego
          rodzaju wirusy i nie ma gwarancji czy kiedys nie
          wydostana sie na zewnatrz jesli juz to nie nastapilo
          • Gość: Artur Re: pozytywne srodki uboczne IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 05.10.02, 18:46


            dokladnie, to tez srodki uboczne...badan.
            Dom wariatow, co?
          • Gość: Martin Re: pozytywne srodki uboczne IP: *.euv / 10.173.13.* 05.10.02, 18:46
            kiedys slyszalem, ze po wojnie, przejmujac wyniki japonskich eksperymentow na
            wiezniach wojennych dokonywanych oczywiscie bez patyczkowania sie z obiektami
            badan, Amerykanie zdolali zrobic przeskok technologiczny w produkcji
            kombinezonow dla nurkow i rozbitkow i tego typu sprzetu
            • karelia Re: pozytywne srodki uboczne 05.10.02, 19:52
              pokoj , wojna , pokoj , wojna , pokoj , wojna

              bessa, hossa, bessa, hossa, bessa, hossa

              a mowia , ze w Szwajcu ( hosssa, pokoj, hossa, pokoj, hossa, pokoj...)nudno...
    • Gość: Marcin Re: Wojny sa korzystne? IP: *.sympatico.ca 05.10.02, 21:46
      Gość portalu: Mirko napisał(a):


      > Albo wezmy taki magnetofon - skomplikowany niemiecki
      wynalazek, o ktorym
      > amerykanscy inzynierowie radiowi czy muzycy nie
      slyszeli do momentu kiedy
      > nie "wyzwolili go z rak oprawcow"...
      Dzisiaj jest duzo krzyku o kradziez czyjejs mysli
      technicznej wzorow,podszywanie sie pod czyjes
      znaki,korzystanie z programow bez licencji itp.
      widac Amerykanie sami zapomnieli co robili wczesniej
      Kali ukrasc dobrze,Kalemu ukrasc nie wolno
    • Gość: dorota Re: Wojny sa korzystne? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 05.10.02, 22:51
      ale o co chodzi, Mirko? Też byś chciał skorzystać, a nie możesz, czyco?
      Źle się z tym poczułeś? Czy możemy tu na forum jakoś Ci pomóc?
    • Gość: --Michal Mirko, A moze ty brachu? IP: *.client.attbi.com 06.10.02, 03:52
      A moze ty Brachu sugerujesz ze narod Amerykanski dybie na jakies kosmiczne
      technologie Irackie? Hodowla wielbladow?
      • Gość: Mirko A moze ... IP: *.union01.nj.comcast.net 06.10.02, 05:47
        www.uiowa.edu/~ipiraq/links.shtml
        • Gość: Mirko Re: A moze ... IP: *.union01.nj.comcast.net 06.10.02, 06:01
          ..teraz posluchajcie muzyki?
          launch.yahoo.com/album/default.asp?albumID=107427

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka