Dodaj do ulubionych

Toruń nas pobił na łeb...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.04, 15:50
Gazeta Pomorska zamieściła informację, ktora została zdjęta. Było to pod linkiem:
www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20040713/TORUN/107130115
A co tam było? Przeklejam stary opis.

OBYCZAJE
O. Rydzyk maybachem...

Od kilku dni po Toruniu jeździ najdroższe seryjnie produkowane auto świata -
maybach. Porusza się nim twórca imperium Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk.

Maybach to ekskluzywna limuzyna, dla tych którzy merdecesy s-klasse i
jaguary uważają za wozy dla ubogich. Ponad sześć metrów długości-dokładnie 617
cm, szerokość 198 cm, 550 koni mocy, w środku brakuje tylko fontanny.
Najtańsza wersja kosztuje 310 tysięcy euro, czyli wedle aktualnego kursu ok.
półtora miliona złotych.
Maybach widywany w Toruniu ma wrocławskie numery. Jak wiadomo właśnie we
Wrocławiu mieści się siedziba rydzykowskiej telewizji TRWAM. Nowe auto na
Żwirki i Wigury kładzie przy okazji kres wszelkim pogłoskom, że imperium ojca
Rydzyka ma kłopoty finansowe - jeszcze niedawno do słuchaczy Radia Maryja
docierały dramatyczne apele jego twórcy o finansowe wsparcie.
t.
Obserwuj wątek
        • Gość: Ble ble Re: Toruń nas pobił na łeb... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.04, 12:35
          Dziwna sprawa, news powrócił na łamy internetowe Gazety POmorskiej:
          www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20040713/TORUN/40714002
          Jeżeli taka gadzinówka ponawia info, to raczej jest to sprawa potwierdzona.

A dla zainteresowanych tym, jak wygląda ten samochód polecam galerię:
          www.freenet.de/freenet/auto/specials/bildershows/maybach/01.html
          Alleluja i do przodu, bo jest czym :) Myślę, że to jedna z ostatnich podróży
          Rydzyka.
          • Gość: figielek Kontrowersyjny Tadeusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.04, 13:05
            Gość portalu: Ble ble napisał(a):
            > Dziwna sprawa, news powrócił na łamy internetowe Gazety POmorskiej:
            > Jeżeli taka gadzinówka ponawia info, to raczej jest to sprawa potwierdzona.
            > Alleluja i do przodu, bo jest czym :) Myślę, że to jedna z ostatnich podróży
            > Rydzyka.

Sprawa jest rzeczywiście dziwna. Jest dziwna o tyle, że nie słabnie
            zainteresowanie Ojcem Tadeuszem i Jego Radiem. Wydaje się, że wszystkim
            zawadza. Nikt w zasadzie nie przedstawia żadnych konkretnych argumentów i nie
            spotkałem się z rzeczową i doprowadzoną do końca, przy udziale obu stron,
            polemiką. Słuchałem kilka razy Radia Maryja, głównie rozmów niedokończonych.
            Nie znajdowałem tam nic zasługującego na tak powszechne potępienie postępowych
            mediów i świadomej części społeczeństwa.
            Pojawiają się natomiast argumenty o wyzysku biednych staruszek. Ten argument
            potrafię zrozumieć – przecież jest jasne, że biedne staruszki powinny oddawać
            swoje pieniądze na piwo lub wino dla swoich synów lub wnuczków, a nie na Radio.
            Pojawiają się także argumenty o nieuczciwości Ojca Tadeusza, czego przykładem
            jest owa limuzyna. Do tego limuzyna zakupiona za krwawicę biednych staruszek.
            To jest rzeczywiście grzech, który należy wyjaśnić.
            Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że Gazeta Pomorska jest gadzinówką.
            Gazeta wydawana przez Orkla Press propaguje tylko szczytne wartości, stoi na
            straży moralności, co jest przede wszystkim widoczne w tropieniu afer
            popełnianych przez „elity polityczne”. Przez te "elity", których przychylność
            zapewniła Orkli pozycję na polskim rynku wydawniczym.
            „Myślę, że to jedna z ostatnich podróży Rydzyka” – piękna myśl, świadcząca o
            wybitnych walorach moralnych wypowiadającego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka